62361

Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Кругові вирази. Побудова геометричних фігур за зразком

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти до нас сьогодні в гості завітав космонавт. Лист Любі діти я тільки прилетів з дуже далекого космосу. На яке число ми щойно збільшували і зменшували інші числа на 6 Діти відкрийте свої зошити знайдіть новий робочий рядок і запишіть каліграфічно це число в рядок через клітинку.

Украинкский

2014-06-09

594.61 KB

65 чел.

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Кругові вирази.

Побудова геометричних фігур за зразком.

Мета: закріплювати навички табличного додавання і віднімання, уміння розв'язувати кругові приклади;

вдосконалювати навички усної лічби;

розвивати уміння порівнювати, доводити;

виховувати старанність в роботі, бажання працювати.

Обладнання: казковий герой  - космонавт, лист від космонавта, індивідуальні картки, 2ракети з прикладами, електронна фізкультхвилинка, жетони - зірочки.

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання.

- Пролунав уже дзвінок,

 Всіх нас кличе на урок.

 Встаньте, діти, всі рівненько

 Привітаємось гарненько:

 «Добрий день!»

2. Перевірка готовності.

- Перевірте, чи все необхідне ви приготували до уроку. Вам знадобляться ручка, олівець, лінійка, підручник.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1.  Введення нестандартності.
  2.  Діти, до нас сьогодні в гості завітав космонавт. Я його зустріла коли йшла до вас в клас. І він передав мені ось цей лист. Давайте його прочитаємо.

Лист

  1.  Любі, діти, я тільки прилетів з дуже далекого космосу. І поки я літав, то зустрів цікаву інопланетну націю. Вони мають дивовижні здібності. І тому я вирішив перевірити, як же вони вміють рахувати і мене вразили їх миттєві відповіді.
  2.  Тож сьогодні я вирішив перевірити ваші здібності. Для цього я підготував для вас стихотворні задачки, а декому навіть індивідуальні картки. Слухайте уважно і рахуйте. А також хто буде добре працювати протягом уроку будуть отримувати нагороди.

III. Актуалізація опорних знань.

  1.  Індивідуальні картки.

Картка №1:                                                                      Картка №2:

 

  1.  Усні обчислення (стор.75, впр.1)
  2.  А ось які ракети з прикладами є у космонавта. Давайте допоможемо йому розв’язати їх.

Збільшити на 6                                             Зменшити на 6

  1.  Каліграфічна хвилинка.
  2.  А зараз без зупинки

Почнемо з каліграфічної хвилинки.

  1.  На яке число ми щойно збільшували і зменшували інші числа? (на 6)
  2.  Діти, відкрийте свої зошити, знайдіть новий робочий рядок і запишіть каліграфічно це число в рядок, через клітинку.

4а. Математичний диктант.

  1.  Діти, а зараз буде математичний диктант. Один учень до дошки, а усі інші пишуть у своїх зошитах. Записуйте відповіді через клітинку. А космонавт буде слідкувати затим, щоб ви не списували друг у друга.
  2.  10 зменшити на 4. (6)
  3.  До 2 додати 5. (7)
  4.  Від 9 відняти 1. (8)
  5.  3 збільшити на 2. (5)
  6.  На скільки 5 більше 3? (на 2)
  7.  На скільки 6 менше 7? (на 1)
  8.  Яблук – 5

Груш –?, на 2 менше. Скільки груш?(3гр.)

  1.  А яка відповідь у вірші ховається?

Біг зайчисько Куций Хвіст,

Сім морквинок мамі ніс.

По дорозі три він з’їв,

Скільки мамі залишив? (4)

4б. Перевірка.

  1.  Зараз я з космонавтом перевірю, як ви вмієте рахувати.
  2.  Скільки повинно бути відповідей? (8)
  3.   Давайте звіримо наші відповіді з дошкою. (6, 7, 8, 5, на 2, на 1, 3гр., 4)

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1.  Робота з круговими прикладами.
  2.  Діти, а ви знаєте, як розв’язуються кругові приклади? (відповідь попереднього прикладу є числом, з якого починається наступний приклад, а відповідь останнього прикладу має бути першим числом першого прикладу, тобто наш останній приклад повинен мати відповідь 10). Добре, відкрийте свої підручники на сторінці 7 і 5 (75), знайдіть вправу №2.

10 – 6 = 4;             4 + 1 = 5;                     5 + 3 = 8;              8 – 6 = 2;         6 + 4 = 10

2 + 2 +3 = 7;         7 – 4 = 3;                     3 + 2 + 4 = 9;         9 – 3 = 6;

  1.  Чи правильно ми розв’язали ці приклади?
  2.  Робота з нерівностями. (стор.75, впр.3)
  3.  Діти, а зараз подивіться на вправу 3тю. Давайте з вами розберемося, як розв’язувати ці нерівності. Розберемо з вами спочатку перші два приклади.
  4.  3 + 4 < 8
  5.  3 + 4 дорівнює скільки? (7)
  6.  7 більше чи менше 8? (менше)
  7.  Правильно стоїть знак нерівності? (так)
  8.  (інші приклади розв’язуємо так само, а останні два записують у зошиті, а один працює біля дошки, хто розв’язав підіймає руку)
  9.  8  5 + 2;       2 + 6 = 8;      8 – 6 < 3;        7 = 6 + 1;        9  10 – 6
  10.  Фізкультхвилинка.

Використання електронної фізкультхвилинки.

  1.  Знайди помилку.
  2.  Для нас Космонавт підготував ще приклади, але він так поспішав, що розв’язав їх неправильно. Давайте допоможемо нашому Космонавтові і знайдемо помилки.

7+2=8      4+6=9

10-1=9     6-5=1

       3+6=8

9+0=9     8-2=7

4+2=6    7+2=10

      5+4=9

  1.  Робота з геометричними фігурами.

- Діти, а давайте пригадайте з вами, які геометричні фігури ми вже вивчили. (Коло, квадрат, прямокутник, трикутник)

- А яка різниця між квадратом та прямокутником? (У квадрата всі сторони рівні, а у прямокутника ні)

- А чому трикутник називається «трикутник»? (тому що у нього три кута)

- А Космонавт нам пропонує знайти серед поданих геометричних фігур зайву фігуру.

                     

Коло – тому що він не має кутів.

- А якщо прибрати коло, яка фігура буде зайвою, доведіть.

- А зараз накресліть в зошиті прямокутник, який зображений у вас в підручниках вправа 6та.

- Скільки клітинок ми креслимо вниз(яка висота) (3), а в сторону – 10 (яка довжина)

V. Підсумок уроку.

  1.  Підсумкова бесіда.
  2.  Діти, наш урок добігає кінця і Космонавт, я вважаю, був задоволений нашим уроком. А хто приймав активну участь на уроці отримали жетони від нього.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

66448. Аудит страховых организаций и особенности его проведения 383.5 KB
  Слово аудит в разных переводах означает «он слышит» или «слушающий». В классическом понимании аудит означает независимый внешний финансовый контроль, осуществляемый независимыми дипломированными аудиторами, не работающими на данном предприятии.
66449. Современные тенденции налогообложения физических лиц в ООО «Структура» 57.57 KB
  Налогообложения физических лиц представляет собой плату конкретного физического лица за определенные услуги, которые предоставляются ему каким-то территориальным обществом, на территории которого данное лицо имеет свой налоговый адрес или же расположено физическое лицо, удерживаемое налог на доходы физических лиц согласно с Законом о налоге на доходы.
66450. Проект мероприятий по повышению финансовых результатов деятельности коммерческого банка 738 KB
  Прибыль как конечный финансовый результат деятельности банка Анализ продуктов банка услуг Мероприятие по повышению репутации банка Эффективность работы банка определяется рентабельностью проводимых им операций и его способностью максимизировать прибыль при соблюдении необходимого уровня рисков.
66451. Разработка эффективных направлений рекламной кампании торгового предприятия ООО «Техносила» 180.5 KB
  Реклама внутренне присущий элемент рынка один из важнейших инструментов его развития. Реклама в России очень быстро стала необходимой частью практически всех сторон жизни общества. Реклама стала частью сложного комплекса интегрированных маркетинговых коммуникаций.
66452. Исследование и разработка мероприятий по совершенствованию управления прибылью предприятия ООО «Радуга» 298 KB
  Прибыль – это денежное выражение основной части денежных накоплений, создаваемых предприятиями любой формы собственности. Как экономическая категория она характеризует финансовый результат предпринимательской деятельности предприятия.
66453. Разработка и оценка эффективности бизнес-плана проекта для привлечения кредита 302.5 KB
  Актуальность исследования обусловлена тем, что на сегодняшний день вести предпринимательскую деятельность практически невозможно без привлечения кредитов. Получение кредита - очень важный и ответственный шаг для предприятия. Важность получения кредита заключается в том, что при разумном его использовании предприятие...
66454. Анализ опыта побуждения персонала к труду как фактора хозяйственной деятельности предприятия на примере административно-управленческого персонала ЗАО «Престиж» 202 KB
  Актуальность темы данной выпускной квалификационной работы обусловлена тем что фактически во всей литературе по менеджменту информация о методах мотивации и стимулирования персонала является достаточно устоявшейся и легко вписывается в схему: содержательные теории мотивации пирамида...
66456. Совершенствование системы управления персоналом в ГУ ЦЗН 244 KB
  Актуальность выбранной темы определяется тем, что в современной российской действительности в процессе реализации задач эффективного государственного управления учреждения столкнулись с множеством проблем, ключевой из которых является низкая эффективность системы управления персоналом.