62364

Слова, які означають назви предметів (іменники)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

До кожного з них поставте запитання хто або що вчитель читає слова а учні хором ставлять запитання хто або що Комбайн комбайнер льотчик літак футбол село селянин корівник корова мурашка мурашник. На яке питання відповідає слово відгадка Що означає це слово назву предмета...

Украинкский

2014-06-09

354.96 KB

4 чел.

Тема : Слова, які означають назви предметів (іменники)

Мета: закріпити вміння учнів розрізняти слова, які відповідають на питання хто? що?, формувати вміння розрізняти іменник серед інших частин мови, формувати орфографічні навички письма;

         сприяти розвитку мовлення, мислення, уваги, пам'яті;

виховувати шанобливе ставлення до хліба як народної святині, любов до навчання.

Тип уроку:  систематизація та узагальнення знань

Обладнання : ілюстрації хліба, малюнки

                                   Хід уроку:    

І. Організаційний  момент

- Добрий день ,діти! Мене звати Анастасія Григорівна. Приберіть будь-ласка все зайве з парт і приготуйтесь до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Перевірка д/з. (впр. 189)

1)Прочитайте слова. До кожного з них поставте запитання хто? або що?

( вчитель читає слова, а учні хором ставлять запитання хто? або що?)

Комбайн, комбайнер, льотчик, літак, футбол, село, селянин, корівник, корова, мурашка, мурашник.

2. Каліграфічна хвилинка

- Діти, погляньте, на дошці записано склади і словосполучення. Запишіть його каліграфічно в зошит.

ис ня ли лисеня

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.  Повідомлення теми і мети уроку.

  1.  Робота над загадкою.

Хвалить його кожен,

любить його кожен,

і дня ми прожити

без нього не можем.

                Павло Глазовий

-Чи правильно ви відгадали загадку? Прочитайте перші букви кожного рядка.

- На яке питання відповідає слово відгадка?

-Що означає це слово? (назву предмета)

Тож надалі ми будемо продовжувати говорити про слова, які є назвами предметів чи людей і відповідають на питання що? або хто?

ІV.  Систематизація і узагальнення  умінь і навичок учнів.

  1.  Робота з малюнками

Хто? Що?

                                        

                                   

                              

-Діти, що зображено на малюнках?

- На які питання відповідають ці слова?

-Розташуйте ці малюнки так, щоб у першій колонці були слова, що відповідають на питання хто?, а в іншій колонці ті, що відповідають на питання що?

Виконуючи завдання, учень має обґрунтувати свій вибір. Наприклад, школяр відповідає на питання хто?, бо це назва людини; книга відповідає на питання що?, бо це назва предмету)

  1.  Робота з підручником (впр.192)
  2.  Прочитай.

ШАНУЙ І БЕРЕЖТ ХЛІБ!

Здавна у нашого народу існує звичай: усіх, хто приходить з добром, на знак поваги й дружби зустрічали хлібом –сіллю. Приймаючи хліб на рушнику, його цілують як святину.

  1.  Спиши заголовок. Яке це речення? До чого воно спонукає?

3. Робота над формуванням правила

На дошці записані слова: дерево, стіл, учень, квітка, будинок, дівчинка.

- Які запитання можна поставити до цих слів? (хто? що?)

- Ці слова означають назви чого? (предметів, людей)

Отже, сформуємо правило: слова, які відповідають на питання хто? або що?, означають назви предметів. Це іменники.

4. Робота над вправами. (впр.194)

  1.  Прочитайте. Спишіть слова – назви предметів. Ставте до слів питання.

Олень, собака, осінь, осінній, холодний, холод, сміються, сміх, читаю, читання, розповідає, розповідь, сильний, сила.

  1.  Доведіть, що ви правильно виконали завдання. Користуйтесь правилом.

5. Фізкультхвилинка

Ми іменники учили,

Зовсім не перепочили.

Так давайте встанем друзі,

посміхнемося окрузі,

руки вгору підіймемо,

по дорозі знань підемо.

Нахились вправо, вліво

І за парти тихо сіли.

6. Творча робота (ст..90 впр.193)

Склади речення, використовуючи малюнки. Запиши за зразком.

У качки (хто?) каченя. Слова для довідки: курча, ягня, теля, порося, козеня.

7. Гра «Назви іменник на букву…»

Вчитель кидає м'ячик учню та називає букву, а учні мають назвати якнайбільше іменників на цю букву.

  1.  Самостійна робота

Серед поданих слів, які ви бачите на дошці,  виберіть іменники і складіть з ними речення.

Вчитель, м'який, блакитний, будинок,корабель, високо.

ІV.  Підсумок уроку

  1.  Підсумкова бесіда

Ви молодці,добре попрацювали.

Так хто ж мені тепер скаже:

  1.  На які питання відповідають іменники?
  2.  Що означають іменники?
  3.  Хто пригадає правило?
  4.  Мотивація оцінювання
  5.  Повідомлення д/з.

Вправа 195.

    


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65513. СПЕЦИФІКА ЛЮДСЬКОГО ІСНУВАННЯ У РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ В. РОЗАНОВА 211 KB
  Розанова провидця що у своїх численних замальовках зумів передбачити багато епохальних у тому числі й філософських подій ХХ ст. Розанова актуально й для сучасної культури. Розанова як ідеолога національного і особистого самовизначення який шукав зміст народної душі...
65514. ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ МІЛІЦІЇ 184.5 KB
  Держава керуючись невідкладними завданнями які вона ставить перед собою в певний період розвитку має контролювати їхнє виконання консолідувати зусилля на подолання перешкод а також визначати і завдання контролю та механізм його здійснення.
65515. МЕТОД РОЗРАХУНКУ ТЕМПЕРАТУРНОГО НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ КОМПОЗИТНИХ СТРИНГЕРІВ ПАНЕЛЕЙ ОБШИВКИ 1.26 MB
  Наукова новизна одержаних результатів полягає у такому: уперше виявлено і обґрунтовано механізм виникнення згинально-крутильних деформацій композитних стержнів з неоднорідним перерізом при зміні температури та або внаслідок усадки...
65516. ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ 154 KB
  Зрозуміло кожен з нас зацікавлений щоб цей вигляд був гуманістичним культурним людським і людяним і оскільки це так кожен зацікавлений у формуванні відповідних норм в свідомості та поведінці молоді у більш широкому розумінні...
65517. Методи та алгоритми диспетчеризації завдань у розподілених комп’ютерних системах 572.5 KB
  Сьогодні участь у міжнародних програмах стає стратегічним питанням інформаційного розвитку держав. Україна також стоїть на шляху науково-технічної інтеграції у європейський та світовий простір, про що говорить низка проектів, в яких Україна є повноправним учасником.
65519. ДІАГНОСТИЧНА ЗНАЧИМІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДОВГОХВИЛЬОВОЇ ОФТАЛЬМОГРАФІЇ У ХВОРИХ З ВІКОВОЮ МАКУЛЯРНОЮ ДЕГЕНЕРАЦІЄЮ 226 KB
  Патологія макулярної ділянки очного дна займає одне з перших місць в світі як причина слабкого зору та сліпоти і на теперішній час вважається найбільш складною для діагностики та лікування. Одним із найбільш розповсюджених та найтяжчих захворювань органа зору серед патології очного дна...
65520. Особливості використання сучасних сортів ячменю ярого в селекції на пивоварну якість та продуктивність 222.5 KB
  Актуальність теми полягає в необхідності встановлення ефективності селекції ячменю ярого на пивоварну якість і урожайність на основі використання в схрещуванні сучасних сортів виділених за цінними ознаками продуктивності...
65521. Підвищення точності зміцнювальної накатки зубців за рахунок розробки принципово нової геометрії накатного інструмента 191 KB
  Підвищення продуктивності та якості виготовлення циліндричних зубчастих коліс із одночасним зниженням їх собівартості є однією з найбільш актуальних задач технологів та інструментальників усього світу.