62367

Істинні та хибні висловлення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: дати поняття істинне висловлення та хибне висловлення; навчати учнів розрізняти істинні та хибні висловлення; розвивати логічне мислення память; виховувати любов до праці. Щоб дізнатися що таке істинні та хибні висловлення ми пограємо у гру.

Украинкский

2014-06-09

302.56 KB

1 чел.

Тема: Істинні та хибні висловлення._

Мета :  

             - дати поняття «істинне висловлення» та «хибне висловлення»;

              - навчати учнів розрізняти істинні та хибні висловлення;

              - розвивати логічне мислення, пам'ять;

              - виховувати любов до праці .

Обладнання:

Хід уроку:

ІІІ. Вивчення  нової теми .

У неділю ми були на екскурсії на руїнах стародавнього міста Херсонеса. Нам розповіли, що заснували це місто давні греки більше як дві з половиною тисячі років тому. Стародавню Грецію вважають колискою культури і науки. А чи знаєте ви про науку, яка називається “логіка”?

Логіка – дуже давня наука. Її засновником вважається давньогрецький філософ Аристотель. У перекладі з грецької “логос” означає слово, розум, ідея, судження.

Щоб дізнатися що таке істинні та хибні висловлення ми пограємо у гру.

Вчитель промовляє висловлення, а учні плескають у долоні, якщо це висловлення істинне, і заперечливо хитають головою, якщо висловлення хибне.

  1.  Місто Київ – столиця України.
  2.  Україна знаходиться в Європі.
  3.  Картину пише художник.
  4.  Пральна машина плете павутиння.
  5.  У грудні 30 днів.
  6.  Гусінь перетворюється на метелика.
  7.  Півень уранці голосно кричить ку-ку-рі-ку.
  8.  Слони гніздяться на деревах.
  9.  Павук має вісім лапок.

Отже, можемо сказати, що істинне висловлювання – це висловлювання на яке можна дати відповідь «так». Хибне – можна дати відповідь «ні».

Наведіть інші приклади істинних та хибних висловлень.

Пропонуємо вам ще одну логічну гру. Хтось промовляє хибне висловлення, а інший змінює в ньому одне слово так, щоб воно перетворилося на істинне.

Наприклад:

  1.  Дельфіни бігають по лісу. – Зайці бігають по лісу.
  2.  У нашому кабінеті багато дверей. – У нашому кабінеті багато стільців.

VІ. Закріплення нового матеріалу.

Щоб дізнатись чи добре ви засвоїли новий матеріал, давайте розглянемо задачу.

Коротунчики під керівництвом Знайки побудували космічну ракету, щоб полетіти на Місяць. Вони приготували для мешканців місяця три мішка з насінням квітів. Соняшника та гарбуза. Мішки були трьох кольорів: синього зеленого та червоного. Розгляньте алгоритм і дізнайтеся, якого кольору мішок з насінням соняшника.

Початок

Мішки з насінням

Мішок зелений

        Так                                                     Ні

Мішок синій

                                                      Так                                                 Ні

Насіння квітів

Насіння гарбуза

Насіння соняшника

Кінець

VІІ. Фізкультхвилинка.

Один – піднести руки вгору,

Два – нагнутися додолу.

Не згинайте, діти, ноги,

Не торкайтеся підлоги.

Три, чотири – прямо стати,

Будемо відпочивати.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22405. Введение в математический анализ 1.32 MB
  Числовые множества 1. Числовые множества. Числовые функции Числовые множества. Числовая последовательность и ее предел Числовая последовательность и свойства последовательностей.
22406. Непрерывность функции в точке 383 KB
  Функция f называется непрерывной в точке a если она определена в точке a и ее некоторой окрестности и если существует предел этой функции f при x при x  a и он равен fa т. Функция f называется непрерывной слева в точке a если она определена в точке a и в левой половине некоторой окрестности точки a если левый предел этой функции f при x  a0 существует и равен fa т. Функция f называется непрерывной справа в точке a если она определена в точке a и в правой половине некоторой окрестности точки a если правый предел этой функции...
22407. Дифференцируемость и производные функции 291 KB
  Дифференцируемость и производные функции Приращение аргумента и приращение функции. Понятие функции дифференцируемой в точке. Дифференциал функции. Производная функции.
22408. Производные высших порядков. Формулы Тейлора. Применение производной. Производные и дифференциалы высших порядков 652 KB
  Линеаризация функции. Приближенное вычисление значений функции. Исследование функции с помощью производной. Возрастание и убывание функции на промежутке.
22409. Первообразная и неопределенный интеграл 454 KB
  Корни многочлена. Кратность корней многочлена. Разложение многочлена с действительными коэффициентами на множители. Если a0  0 то число n называется степенью многочлена fx.
22410. Определенный интеграл 635.5 KB
  Определенный интеграл План Определенный интеграл Определение определенного интеграла. Геометрический смысл и физический смысл определенного интеграла. Условия существования определенного интеграла. Свойства определенного интеграла.
22411. Дифференциальное исчисление функций нескольких переменных 860.5 KB
  Дифференциальное исчисление функций нескольких переменных План Функции нескольких переменных Пространство Rn. Функции нескольких переменных. Предел функции нескольких переменных. Непрерывность функции и их свойства.
22412. Кратные интегралы 1.14 MB
  Пусть функция z = fx y = fP задана dв замкнутой области D плоскости Oxy. Разобьем область D на n элементарных областей Di i = 1 2n площади которых обозначим через Si а диаметры наибольшие расстояния между точками области Di через di. Совокупность частичных областей Di назовем разбиением T области D. В каждой области Di разбиения T выберем точку Pixi yi для i = 1 2n.
22413. Множества. Числовые множества 256 KB
  Множества. Числовые множества План 1. Множества. Подмножества.