62372

Знаходження значень виразів виду 38+4. Округлення чисел. Розв’язування складених задач

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати навички усного додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд; вчити застосовувати прийоми усного додавання у процесі обчислень та розвязування задач; ознайомити з округленням чисел та виробляти уміння округлювати числа...

Украинкский

2014-06-09

24 KB

7 чел.

Тема: Знаходження значень виразів виду 38+4. Округлення чисел. Розв’язування складених задач.

Мета:удосконалювати навички усного додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд; вчити застосовувати прийоми усного додавання у процесі обчислень та розв’язування задач; ознайомити з округленням чисел та виробляти уміння округлювати числа; розв’язувати складені задачі на дві дії, а також записувати розв’язування задач за допомогою числового виразу. Розвивати увагу, творче мислення, кмітливість. Виховувати старанність, зацікавленість у вивченні математики.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук, презентація, таблиці, роздатковий матеріал

Хід уроку

  1.  Організація класу

Нумо діти підведіться,

                                Всі приємно посміхніться.

                                Продзвенів уже дзвінок,

                                Починається урок.

Урок сьогодні у нас незвичайний. До нас завітало багато гостей. Звуть мене Наталія Георгіївна, я приїхала до вас з мальовничого буковинського села Тисовець. Уже багато років працюю в школі, навчаю таких ж цікавих, допитливих діток, як ви.

Ранком, коли я їхала до вас на урок, я зустріла свого давнього друга Їжачка.  

Інформаційна хвилинка

Їжак— хижий звір, чия спина і боки покриті короткими темними голками. Харчується їжак  в основному комахами (жуками, щипавками) і їх личинками, слимаками, равликами, дощовими черв'яками, мишами і зміями. У їжаків гострий нюх і слух, зір слабкий. Вони бігають з швидкістю до 3 м/с, добре плавають і лазять. Бродивши по лісу у пошуках їжі, їжак шумить сухим торішнім листям, і по цьому шуму його легко виявити. Звичайний їжак корисний знищенням шкідливих комах, гризунів. Він легко пристосовується до життя поряд з людьми. 

Так от, мій друг Їжачок вийшов на прогулянку в осінній парк, щоб назбирати листочків, адже скоро прийде зима, Їжачку треба утеплити своє гніздечко. Але тільки він почав їх збирати, налетів Вітер, роздував листочки і завадив Їжачку. Та він пообіцяв угамуватися, якщо Їжачок розв’яже його завдання.

Мій друг дуже засмутився, адже сам він не може розв’язати ці завдання. Дітки, допоможемо Їжачку?

Я думаю, ми разом гарно виконаємо завдання, а попрацюємо під девізом:

                               Міркуємо – швидко,
                               Відповідаємо правильно,
                              Лічимо – точно,
                              Пишемо – гарно. (Слайд )

  1.  Котроль, корекція та закріплення знань
  2.  Усний рахунок

Кіт на прізвисько Матроскін

Сир на ринку продавав.

30 гривень та ще 40

Наш господар вторгував.

От задача вам проста:

Скільки гривень у кота? (70грн)

Курка зерна рахувала:

27 уже склювала,

Треба 30 ще склювати.

Як усі порахувати? (57з.)

Груші любить бегемотик.

Бач, який товстий животик?!

Вранці з’їв він 14

На обід – іще 15.

А йому все мало! Сміх!

Порахуйте, скільки всіх? (29г.

Мамі зайчик Куцохвіст

У пакетиках моркву ніс:

У першому – 17

У другому – аж 20.

Скільки всього морквин

Нас для мами добрий син? (37м.)

Купили груш гіпопотаму

Аж 48 кілограмів,

А яблук – менщ на 26.

Скільки яблук кілограмів

Наш гіпопотамчик з’їсть? (22кг.)

  1.  Мозковий штурм

Скільки десятків у числах: 17, 71, 35, 53, 80, 28?

Скільки одиниць у цих числах?

Назвіть найменше двоцифрове число.

Назвіть найбільше двоцифрове число.

Назвіть кругле число.

Які числа називаємо круглими?

  1.  Робота в зошиті. Каліграфічна хвилинка

Відкрийте будь ласка ваші зошити. Покладіть їх правильно, сядьте зручно, рівненько. Запишемо дату.

З поданих чисел (додаток) виберіть і запишіть круглі числа.

Молодці! Подивіться як зрадів їжачок першому виконаному завданню.

  1.  Робота в парах

Ну, давай наступний листочок.

Ой, як гарне завдання. Діти, попрацюємо в парах.

Розкладіть на розрядні доданки подані числа.

Пара, яка виконала завдання сигналізує піднятими вгору руками.

  1.  Закріплення прийому додавання одноцифрового числа до двоцифрового

Діти, згадаємо як до 55 додати 6. (розкладаємо двоцифрове число на розрядні доданки; одиниці додаємо до одиниць, отриманий результат додаємо до десятків)

Хто допоможе Їжачку розв’язати подані приклади? Для цього один учень працюватиме біля дошки, коментуючи кожен приклад, інших учнів Їжачок просить записати приклади в зошит.

Фізкультхвилинка

  1.  Вивчення нового матеріалу
  2.  Вступне слово вчителя

Іноді число замінюють круглим, близьким до нього. В такому випадку кажуть, що число округлюють. Числа, що закінчуються цифрами 1, 2, 3, 4 округлюють до меншого (21-20; 43-40; 54-50). А числа, що закінчуються цифрами 5,6, 7, 8, 9 округлюють до більшого (36 – 40; 45 -50; 78 -80).

  1.  Робота з підручником. Виконання № 295

Відкрийте підручник на сторінці 53. Виконаймо завдання № 295.

Округліть подані числа і запишіть результат в зошит за зразком:

                                                7        10

                                              21          20

3.3 Розв’язування задач

1. Складіть і розв’яжіть  задачу за коротким записом. (слайд)

Було – 37… ?

Подарували – 4… і 3…

  1.  Про що відомо в задачі?
  2.  Що потрібно знайти?
  3.  Чи можна відразу відповісти на запитання задачі? Чому?
  4.  Про що потрібно дізнатися спочатку?
  5.  Яку дію потрібно виконати?
  6.  Чи можна тепер відповіти на запитання задачі?

2. Діти прочитаємо умову задачі № 297.

(слайд)

  1.  Про що ви дізналися, прочитавши задачу?
  2.  Про що запитується?
  3.  Чи можна відразу відповісти на запитання задачі? Чому?
  4.  Про що потрібно дізнатися спочатку?
  5.  Яку дію потрібно виконати?
  6.  Чи можна тепер відповіти на запитання задачі?

Запишіть розв’язання задачі в зошит.

Фізкультхвилинка для пальчиків

Оцей пальчик наш дідусь,

Оцей пальчик - бабка

Оцей пальчик наш татусь

Оцей пальчик - мамка

Оцей пальчик – я, творче дитя.

  1.  Розв’язування задачі геометричного змісту

Діти, погляньте, у нашого Їжачка залишилось останній листочок. Подивимось, яке там завдання.

Щоб дізнатися про що йтиметься в задачі, треба розгадати ребус. (слайд)

Правильно, прямокутник. Які властивості мають сторони і кути прямокутника?

Так, протилежні сторони прямокутника рівні, а усі кути прямі.

Побудуйте прямокутник, довжина якого 8см, а ширина на 5см коротша. Знайдіть його периметр.

  1.  Чи можемо ми відразу побудувати прямокутник?
  2.  Як знайти ширину?

Приготуйте будь ласка лінійку і простий олівець. Побудуйте прямокутник у зошиті.

  1.  Що таке периметр? Як його знайти?
  2.  Знайдіть і запишіть периметр даного прямокутника.
  3.  Підсумок уроку

Діти, наш їжачок дуже задоволений. І вдячний вам за допомогу у розв’язанні всіх завдань. Тепер він спокійно назбирає листочків, утеплить свою оселю, засне міцним сном і буде чекати зустрічі з вами весною.

  1.  Гра «Мікрофон»
  2.  Що вам найбільше сподобалось на уроці?
  3.  Що нового дізналися?
  4.  Які завданні виявились найцікавіші для вас?
  5.  Домашнє завдання

Вдома виконаєте завдання № 299 та №300


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17860. Общественные блага и внешние эффекты 48 KB
  Задача 11 Тема Общественные блага и внешние эффекты Исходные данные: Год Вашего рожденияГР = 1999 Месяц Вашего рожденияМР = 11 День Вашего рожденияДР = 31 Общая величина выгоды в денежном выражении которая обеспечивается при производстве стирального поро...
17861. Общее равновесие 63 KB
  Задача 12 Тема Общее равновесие Исходные данные: Год рождения студентаГР = 2001 Месяц рождения студентаМР = 12 День рождения студентаДР = 12 Задана матрица прямых расходов А и вектор товарных выпусков отраслей экономики D: A ...
17862. Институциональные аспекты рыночного хозяйства 556.5 KB
  Лекция 1 Вводная Тема: Предмет и метод микроэкономики Учебная цель лекции: изложить основные особенности объекта являющегося предметом изучения микроэкономики получение ответа на вопросы: 1 Что изучает микроэкономика 2 Для чего нужны экономические знания 3 С ...
17863. Теория предельной полезности и поведение потребителя 314.5 KB
  Лекция 2 Тема: Теория предельной полезности и поведение потребителя Учебная цель лекции: изложить основные положения теории предельной полезности дать понятия потребностей экономических благ равновесия потребителя оказать содействие развитию у студентов ...
17864. Ординалистская теория поведения потребителя 296.5 KB
  Лекция 3 Тема: Ординалистская теория поведения потребителя Учебная цель лекции: изложить основные положения порядковой теории полезности дать понятия кривой безразличия равновесия потребителя оказать содействие развитию у студентов экономического мышлени...
17865. Анализ поведения потребителя 545.5 KB
  Лекция 4 Тема: Анализ поведения потребителя Учебная цель лекции: изложить основные положения теории потребительского выбора в более широкой трактовке с учётом изменения размера доходов и цен благ дать понятия инструментов теории: кривой доходпотребление крив...
17866. Спрос, предложение и их взаимодействие 462 KB
  Лекция 5 Тема: Спрос предложение и их взаимодействие Учебная цель лекции: изложить основные положения теорий спроса и предложения дать перечень факторов влияющих на спрос и предложение благ оказать содействие развитию у студентов экономического мышления
17867. Микроэкономическая модель предприятия 550 KB
  Лекция 6 Тема: Микроэкономическая модель предприятия Учебная цель лекции: изложить основы теории производства выявить основные мотивы функционирования и параметры хозяйственной деятельности предприятия оказать содействие развитию у студентов экономическ
17868. Вариации факторов производства и оптимум производителя 614 KB
  Лекция 7 Тема: Вариации факторов производства и оптимум производителя Учебная цель лекции: детально изложить модель процесса производства в виде производственной функции дать понятия оптимума производителя различных вариаций факторов производства: частичной ...