62488

Малювання орнаменту у смужці

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Таблиці малюнки із зображеннями рослинного орнаменту квіти листя плоди вишиті серветки рушники сорочки. Ви вже знаєте що одним із видів декоративно-прикладного мистецтва є орнамент. Пригадайте що таке орнамент.

Украинкский

2014-06-10

14.21 KB

24 чел.

Урок 20. Малювання орнаменту у смужці.

«Узор – бігунець»

Мета. Навчити дітей створювати декор зі стилізованих рослинних і геометричних елементів; закріпити поняття ритму у декоративних композиціях; формувати навички розпису пензлем; розвивати відчуття гармонії, ритму, рівноваги, декору на площині, колірні відношення, творче ставлення до роботи; виховувати любов до народної творчості.

Обладнання. Таблиці, малюнки із зображеннями рослинного орнаменту, квіти, листя, плоди, вишиті серветки, рушники, сорочки.

 Хід уроку

І.Організаційна частина.

ІІ.Актуалізація опорних знань.

-Що таке декоративно-прикладне мистецтво? (Художньо виконані предмети побуту – одяг, посуд, меблі, килими, вишивки, ювелірні вироби тощо – називаються предметами декоративно – прикладного (ужиткового) мистецтва.)

-Що притаманне цим виробам?

(Краса, зручність, практичність, привабливість.)

  1.  Ви вже знаєте, що одним із видів декоративно-прикладного мистецтва є орнамент. Пригадайте, що таке орнамент.

(Орнамент – візерунок, побудований на ритмічному повторенні певних елементів.)

-З яких елементів складався орнамент, який ми малювали на минулому уроці? (З рослинних елементів – квітки, стебла, листочків.)

-Як називаються такі елементи? (Складені з рослинних елементів квіток, ягід, плодів, листя, гілок) орнаменти називаються рослинними.)

-Де можна побачити такі орнаменти? (Їх часто використовують для прикрашання різноманітних частин одягу, вишивок, вазонів та інших предметів побуту.)

ІІІ. Робота над темою уроку.

1.Вступна бесіда.

В образотворчому мистецтві України збереглося безліч узорів, красивих і неповторних, які створювались упродовж віків. Найпоширенішими є геометричні, рослинні, тваринні, пташинні орнаменти.

2.Перегляд таблиць із зображенням різних орнаментів ( з коментарем вчителя).

3.Словникова робота.

Орнамент, складений з ліній, рисок, крапок, геометричних фігур (квадратів, трикутників, прямокутників, кіл) називається геометричним. Орнамент можна також складати, поєднуючи рослинні та геометричні елементи. Такі орнаменти називаються змішаними.

4.Повідомлення теми уроку.

5.Продовження бесіди.

Зараз ми навчимося малювати орнамент у смужці – «бігунець». Чому така назва? Бо в його основі лежить хвиляста лінія, і за цією лінією – стеблиною –рослинний орнамент може «бігти» нескінченно. Головні елементи (квіти) розташовуються в серединах «хвиль». Разом із другорядними елементами (листям, бутонами) вони однакові в кожному бігунцеві як за формою, так і за кольором.

6.Перегляд  демонстраційного матеріалу (з коментарем вчителя.)

7.Поетапне виконання орнаменту вчителем та учнями (колективно).

Спочатку потренуємося в малюванні хвилястої лінії – стеблинки.

При цьому пензель тримайте вертикально. Малюйте кінчиком пензля. Старайтесь, щоб у вас виходила досить тонка стеблина та однакові «хвилі». Їх можна промалювати спочатку простим олівцем. Проставте крапочки всередині кожної  хвилі – це серединки майбутніх квітів. Навколо них примокуйте пензликом, тримаючи його «до себе» або «від себе». Серединки квіток можна намалювати і за допомогою кінчика пальця. Працюючи таким чином, ви зможете створити багато різних чудових квіток, бутонів та листочків. Це будуть чарівні декоративні квіти, що прикращатимуть хвилясту стеблину.

8.Практична діяльність учнів.

ІV. Перегляд і виправлення помилок у дитячих малюнках.

Виставка робіт.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83340. Secretary’s work 19.74 KB
  Professional receptionist (квалифицированный секретарь) is an irreplaceable assistant (помощник руководителя) to the head and face of the company. Secretary’s job is a good school of life and a great launching pad (стартовая площадка) to start a career.
83341. Підсумковий урок з теми «Числівник» 59.5 KB
  Мета: Систематизувати та узагальнити знання про числівник як частину мови, вправляти учнів в доцільному та правильному вживанні числівників у мовленні; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти, узагальнювати, роботи висновки; розвивати мовлення, логічне мислення...
83342. Закріплення вивченого про числівник, його роль у мовленні. Вживання числівників у загадках 39.5 KB
  Закріпити знання учнів з теми Числівник; зясувати роль числівників у мовленні; вживання числівників у загадках. Як називається це речення прислівя Поясніть як ви його розумієте Чи є числівники в нашому девізі Назвіть їх.
83343. Вживання прикметників для всебічної характеристики предметів 57.5 KB
  Закріплювати знання учнів про відмінювання прикметників, удосконалювати вміння визначати рід, число, відмінок прикметників у реченнях, добирати синоніми та антоніми до них. Розвивати вміння вживати прикметники в мовленні ля повнішого розкриття думки, характеристики предметів...
83344. Відмінювання іменників. Орудний відмінок іменників жіночого роду 552.5 KB
  Формувати вміння вживати в усному і писемному мовленні іменників жіночого роду з нульовим закінченням в Орудному відмінку; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пізнавальну самостійність; виховувати ретельне ставлення до вивчення української мови, любов до рідного краю, бережливе ставлення до свого здоров’я.
83345. Підсумковий урок по темі «Речення» 38.5 KB
  Що таке речення Які бувають речення за метою висловлювання Які бувають речення за емоційним забарвленням Що таке граматична основа речення На що вказує підмет На які питання відповідає Що виражає присудок На які питання відповідає Які ще члени речення ви знаєте На які питання...
83346. Узагальнення вивченого про іменник 62 KB
  Команди для участі в КВК готові Команда Веселий Іменник Ми команда Веселий іменник друзі. Запитання для команди Веселий Іменник Віра власна чи загальна назва Якщо імя Віра то власна. Голуб назва істоти чи неістотиістота Скільки відмінків у іменників 7 На яке питання відповідає орудний відмінок...
83348. Однорідні члени речення «Спогади про літо» 777 KB
  Мета: розширити знання дітей про члени речення ознайомити з однорідними членами речення їхніми характерними ознаками вчити визначати в реченні однорідні члени; розвивати вміння уважно слухати й аналізувати речення; творче мислення; виховувати шанобливе ставлення до хліба інтерес до народних традицій.