62512

Основні географічні закономірності. Будова земної кори і форми рельєфу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити знання про літосферні плити сейсмічні пояси платформи області складчастості й форми рельєфу; розвивати вміння комплексного використання карти атласу для виявлення закономірностей у розміщенні стійких і рухливих ділянок земної кори та форм рельєфу що їм відповідають...

Украинкский

2014-06-10

31.78 KB

5 чел.

3 клас

Предмет: географія

Дата:  3-А/_______________

3-Б/______________

Урок №  3     

Основні географічні закономірності. Будова земної кори і форми рельєфу. Практична робота №2. Аналіз карти будови земної кори з метою виявлення основних географічних закономірностей.

Мета:  закріпити знання про літосферні плити, сейсмічні пояси, платформи, області складчастості й форми рельєфу; розвивати вміння комплексного використання карти атласу для виявлення закономірностей у розміщенні стійких і рухливих ділянок земної кори та форм рельєфу, що їм відповідають;

виховувати мовну, розумову культуру, трудові навички;

закріпити знання про причини, що зумовлюють ці закономірності;

розвивати вміння і навички аналізувати тематичні карти атласу

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань учнів

Тестування / Гілецький

ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

Слово вчителя

Ви вже звикли до вигляду нашої планети, де в певному порядку розташовані материки й океани? Але, як припускають учені, так Земля виглядала не завжди, це лише її сучасний вигляд. Якби ви змогли побачити її кілька десятків мільйонів років тому, то не впізнали б своєї планети. Це пояснюється рухливістю земної тверді. Ви, звичайно, пам'ятаєте, що літосфера — не монолітний шар, а розколотий на літосферні плити. Сьогодні ми пригадаємо наслідки переміщень цих величезних кам'яних блоків.

ІV. Вивчення нового матеріалу

            Робота за підручником

            Завдання 1. Опрацювати матеріал підручника «Будова земної кори» і дати відповіді на запитання:

  1.  Які два головні типи земної кори існують на планеті?
  2.  Чим вони відрізняються?
  3.  Якими є наслідки руху літосферних плит? / за мал.. 7 – 9 підручника
  4.  Які процеси відбуваються на дні океану в районах розташування рифтових долин?

Розповідь учителя

Земна кора перебуває в постійному русі, але при цьому одні ділянки Землі залишаються досить стійкими, а інші відрізняються рухливістю. Найстійкішими є платформи, одні з головних тектонічних структур земної кори. Як правило, це найдавніші її ділянки, які зараз являють собою великі рівнинні простори суходолу. Найбільш неспокійними є ділянки, що розташовані на межах літосферних плит. Тут розташовані сейсмічно активні зони (пояси). Розташування сейсмічних поясів пов'язують із межами літосферних плит. Загальна довжина цих неспокійних ділянок земної кори становить тисячі кілометрів. Під час зближення двох плит менш потужна й більш легка плита, що складається з океанічної кори, «пірнає» під більш масивну материкову, утворюючи жолоби й гірські хребти. Якщо зіштовхуються дві плити з материковою корою, їхні краї зминаються у складки. Якщо дві плити розходяться, утворюються величезні розломи земної кори.

            Робота з підручником та картами атласу

            Завдання 2. Ознайомитися зі змістом п.2 §3

  1.  Яким ділянкам планети відповідає земна кора материкового типу?
  2.  Де розміщуються рівнини суходолу?
  3.  Від чого залежить їхня висота?
  4.  Якою є причина формування областей складчастості?
  5.  Як утворюються складчасто-брилові гори?

Практична робота №2. Аналіз карти будови земної кори з метою виявлення основних географічних закономірностей./

виконується за завданнями у робочому зошиті с. 10-14

V. Закріплення нових знань та вмінь учнів

Завдання 14 /робочий зошит

VІ. Підсумок уроку

«Мікрофон»

VIІ. Домашнє завдання

Вивчити §3, викононати завдання 16,17 – робочий зошит


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

6119. Воспитательная работа в городской школе 20.98 KB
  Пояснительная записка: воспитательная работа в городской школе. Учащиеся школы участвуют во внеурочной деятельности, посещая кружки предметного содержания и ряд кружков, которые способствуют развитию их творческих способностей. Педагогический ...
6120. Свято 8 Березня. Виховний захід 39.76 KB
  Виховний захід на тему 8 Березня Мета: Виявити вміння дітей в оформленні святкової класної кімнати, вчити працювати колективно ознайомити з історією виникнення свята розвивати в діте...
6121. Труд в его психическом и воспитательном значении 41.35 KB
  Труд в его психическом и воспитательном значении Политико-экономическое значение труда вполне уяснено наукой, и ему давно уже отведено почетное место между природой и капиталом. К этому значению труда, кидающемуся в глаза повсюду, куда только ...
6122. Критерии работоспособности и изнашивание деталей машин 44.5 KB
  Критерии работоспособности и изнашивание деталей машин Основным критерием качества машин является надежность - способность выполнять заданные функции, сохраняя во времени значения установленных эксплуатационных показателей в заданных пределах, ...
6123. Клееные соединения 43 KB
  Клееные соединения Клееным называется неразъемное соединение составных частей изделия с применением клея. Действие клеев основано на образовании межмолекулярных связей между клеевой пленкой и поверхностями склеенных материалов. Применение: для...
6124. Социальная, психологическая, воспитательная и образовательная работа с осужденными 40.13 KB
  Введение Один из самых актуальных вопросов современности - это предотвращение рецидивной преступности в стране. В пенитенциарную систему вменяется институт социальной работы, который призван решать данную социальную проблему при взаимодействии ...
6125. C# .Net. Основи ООП 40 KB
  C# .Net. Основи ООП Мета роботи: Ознайомитися з основами об’єктного підходу у мові С#, створенням класів, об’єктів, механізмами інкапсуляції, наслідування та поліморфізму. Постановка задачі Побудувати ієрархію класів що відтворюватимуть ві...
6126. Направления воспитательной работы 43 KB
  Направления воспитательной работы Чтобы учесть все направления деятельности актуальные для ребенка в лагере, можно опираться на характеристики его благополучия или направления развития ребенка. С этой точки зрения можно выделить дела, направленные н...
6127. Система управления сайтами. Обзор основных CMS. Создание собственной системы управления контентом 1.16 MB
  Введение Развитие компьютерных сетей и коммуникаций значительно расширяет возможности применения информационных технологий и систем обеспечения ведения электронного бизнеса. Все больше жителей Республики Беларусь предпочитают покупать товары в Интер...