62523

Моє здоров’я

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Поняття про здоров’я. Здоров’я це не відсутність хвороб а фізична соціальна психологічна гармонія людини доброзичливі стосунки з людьми з природою і з самим собою. Психологи виділяють кілька видів здоров’я: фізичне інтелектуальне особистісне соціальне емоційне і духовне.

Украинкский

2014-06-10

16.76 KB

1 чел.

План-конспект уроку на тему "Моє здоров’я"

Мета уроку: ознайомити учнів із здоровим способом життя, сформувати в них поняття про здоровий спосіб життя, навчити дітей вести здоровий спосіб життя.

Тип уроку: пояснення нового матеріалу.

Вид уроку: урок-бесіда.

План уроку.

1. Поняття про здоров’я.

2. Стрес. Причини стресу.

3. Депресія. Ознаки депресії.

Хід уроку.

Здоров’я – це не відсутність хвороб, а фізична, соціальна, психологічна гармонія людини, доброзичливі стосунки з людьми, з природою і з самим собою. Психологи виділяють кілька видів здоров’я: фізичне, інтелектуальне, особистісне, соціальне, емоційне і духовне.

Емоційне здоров’я – одна із складових частин ідеалу здоров’я. Емоційне здоров’я – це наявність лише позитивних емоцій (в ідеалі) або ж (у кращому разі) – рівновага позитивних і негативних емоцій, психологічна рівновага емоцій (емоційна рівновага).

Лихо ХХ століття – стрес, на жаль, не залишив нас і на порозі нового тисячо-ліття. Відома фраза: „Всі хвороби від нервів” – набуває дедалі глибшого змісту. Кожному з нас знайоме почуття страху: в очікуванні серйозної розмови, іспиту, публічного виступу, коли необхідно вирішити важливе питання, від якого дуже багато залежить, коли серйозно хворий хтось із близьких тощо.

Стрес ( від англ. stress – тиск, напруга ) – стан напруженості, що виникає в організмі під сильним впливом. Стрес – це реакція організму на зовнішні подразники.

Існує ще поняття дистресу. Дистрес ( від англ. distress – горе, виснаження, хвороба ) – перехід організму за межі допустимих безпечних перевантажень.

Ось безперечні ознаки стресу:

1)    постійна дратівливість;

2)    часті головні болі;

3)    неуважність, провали в пам’яті;

4)    несподіване виникнення частого серцебиття або зриви сердечного ритму;

5)    поява занепокоєння без видимої причини;

6)    болі в хребті;

7)    переконання, що вас не поважають і не цінують у родині й на роботі;

8)    ви то помираєте з голоду, то не маєте апетиту;

9)    вам удається примусити себе повноцінно працювати тільки наприкінці робочого дня;

10)    поява труднощів із травленням;

11)    епізодичне виникнення відчуття задухи;

12)    вам здається, що всі висувають до вас занадто високі вимоги.

айчастіші причини стресу:

1)    острах перед відповідальністю, пов’язаною з виконанням робочих та навчальних обов’язків;

2)    навчальні перевантаження, підвищені вимоги до себе;

3)    втрата роботи й матеріальні труднощі, острах перед змінами;

4)    розлука з близькими чи втрата їх;

5)    хвороба.

Умовно стрес можна поділити на позитивний (приносить користь організму) і негативний (завдає непоправної шкоди здоров’ю).

Занадто сильний стрес може загрожувати вашому здоров’ю. Тоді треба звернутися до лікаря або до „швидкої медичної допомоги”. Будь-який стрес підвищує в організмі рівень норадреналіну – гормону страху й агресії, який примушує серце битися помітно частіше, ніж у стані душевного спокою. За відносно легкого стресу рівень гормону страху в організмі зростає в 2,5 – 4 рази. А за раптового – щумового – у 15 – 20 разів!

Депресія – це пригнічений стан, який є психічним захворюванням і тому вимагає негайного лікування.

За твердженнями фахівців, у країнах СНД люди найбільш схильні до стресу. Різка зміна життєвих орієнтирів десятків мільйонів людей призвела до їх масової психоемоційної перенапруги і стресування. Сучасний психіатр Юрій Александровський назвав такі розлади соціально-стресовими. Погроми, страйки 1905 року викликали в рядових людей тривогу, страх, пригніченість, навіть гостре марення. Історія повторилася у 1917 році і ще раз – у наші дні. Зміни в суспільстві відбулися занадто швидко, а свідомість наша консервативна й не встигає за новими орієнтирами. Ситуацію погіршили економічна нестабільність, масове зубожіння і несприятливі екологічні обставини.

Ознаки депресії за міжнародною класифікацією:

1)    пригнічений настрій ( почуття смутку, порожнечі, підвищена плак-сивість );

2)    утрата цікавості до звичайної діяльності;

3)    ви схудли або, навпаки, поправилися на 5 кг, хоч не сидите на дієті;

4)    вас мучить безсоння або, навпаки, сонливість;

5)    ви надзвичайно збуджені або, навпаки, загальмовані

6)    навалилася втома , яка не проходить;

7)    охоплює почуття незрозумілої провини;

8)    важко зосереджуватися й розмірковувати, здійснювати рішучі вчинки;

9)    повторюються думки про марноту і тлінність буття, про те, що життя позбавлене сенсу;

10)    мучать думки про суїцид (самогубство).

Найбільш значним є вплив школи. Головною її метою має стати підготовка дітей до того, щоб вони могли жити повноцінним життям, яке приносило б їм радість, а не мчати марафоном під емоційним стресом.

Закріплення нового матеріалу.

1.    Що таке здоров’я ?

2.    Які види здоров’я можна виділити ?

3.    Що таке стрес ?

4.    Що таке дистрес ?

5.    Яке джерело виникнення стресу ?

Висновок: на цьому уроці ми ознайомилися з такими поняттями як здоров’я, стрес, дистрес, депресія.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13989. Обзор музыкальной жизни Франции 19 века. Берлиоз. Франк 45 KB
  Лекция двенадцатая. Тема: Обзор музыкальной жизни Франции 19 века. Берлиоз. Франк. Начало 19 века. Первая половина. Главный жанр опера. В конце 17 века основан театр в Париже. В 30е годы складывается жанр большая опера. Джакомо Мейербер. Оперы: Робертдьявол Г
13990. История музыкальной культуры. Конспект лекций 1.32 MB
  Музыкальная культура Древнего мира История музыки это наука так как по методу она связана с логикой исторического процесса. Каждое музыкальное явление рассматривается ею в пространстве и во времени. Лишь с этих позиций мы можем объективно оценить значимость творчес
13991. Древнерусская музыкальная культура 40 KB
  3 Древнерусская музыкальная культура Развивалась она прежде всего как вокальная музыка. Истоки ее в народной русской песне. В народной песне отражалась вся жизнь народа труд быт вера и т.д.. Из самых древних песен известны колыбельные календарные песни...
13992. Особенности плана счетов бухгалтерского учета строительной организации 152.5 KB
  Строительство как отрасль экономики участвует в создании основных фондов для всех отраслей хозяйства. При изучении особенностей применения плана счетов в строительстве, следует иметь в виду, что принятие к бухгалтерскому учету возведенных основных средст
13993. Музыка. Что за прелесть эти сказки. Урок музыки в 4 классе 136.35 KB
  1. Урок музыки. 4 класс Раздел: День полный событий. Тема: Что за прелесть эти сказки Три чуда. Дидактическая цель: целенаправленно формировать способность воспринимать музыку как искусство выразительное по своей природе; расширить представления учащихся о свя...
13994. Вивчення нової пісні «Веселий музикант» слова Т.Волгіної, муз. А.Філіпенка, прослуховування пісні Українських троїстих музикантів та пісні «Ходить сон біля вікон» 16.15 KB
  Тема. Вивчення нової пісні Веселий музикант слова Т.Волгіної муз. А.Філіпенка прослуховування пісні Українських троїстих музикантів та пісні Ходить сон біля вікон. Мета. Вчити дітей словам нової пісні продовжувати роботу над формуванням вокально – хорових навичо...
13995. КОНСПЕКТЫ И МАТЕРИАЛЫ ПО МУЗЫКАЛЬНОЙ ЛИТЕРАТУРЕ ЗАРУБЕЖНЫХ СТРАН 446.5 KB
  КОНСПЕКТЫ И МАТЕРИАЛЫ ПО МУЗЫКАЛЬНОЙ ЛИТЕРАТУРЕ ЗАРУБЕЖНЫХ СТРАН IV СЕМЕСТР Импрессионизм Клод Дебюсси 18621918 Симфоническое творчество Дебюсси К. Дебюсси. Прелюдии Морис Равель 18751937 М. Равель. Болеро. Джакомо Пуччини 18581924 Дж. Пуччини. Опера Богем
13996. Конспекты уроков по музыке для детей 744.5 KB
  Программное содержание. Познакомиться с детьми вызвать у них интерес к музыкальным занятиям желание слушать музыку выполнять простейшие движения чувствовать свое тело. Материал. Красиво оформленная коробка; кукла. Ход...
13997. Конспекты по музыкальной литературе 959.5 KB
  Конспекты по музыкальной литературе для 241 группы Чайковский. Творческий путь Евгений Онегин Пиковая дама Романсы Ч. Симфоническое творчество Ч. 4 симфония 6 симфония Патетическая Ромео и Джульетта Танеев. Творческий путь Иоанн Дамаскин Муз. кул...