62534

Таблиці додавання й віднімання числа 9. Периметр многокутника

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Відповідь: а трикутник многокутник геометрична фігура б квадрат чотирикутник многокутник геометрична фігура До поданих понять добери два родові поняття. а квадрат і прямокутник...

Украинкский

2014-06-11

26.41 KB

2 чел.

Урок математики з елементами логіки, проведений 11.10.2012р. в 2 класі середньої школи №219 м.Києва в присутності автора курсу «Логіка» Митника Олександра Яковича.

Урок провела вчитель-методист Лагойда Наталія Миколаївна за підручником Богдановича М.В.

Тема уроку: Таблиці додавання й віднімання числа 9. Периметр многокутника.

Мета уроку: познайомити учнів з таблицями додавання й віднімання числа 9, периметром многокутника через визначення найближчого роду й видової відмінності; формувати уміння розвивати родові (загальні) й видові (конкретні) поняття, уміння поширювати обсяг поняття; розвивати поняттєве мислення, інтелектуалізовано мовлення, каліграфічні навички; виховувати інтерес до точних наук.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання

Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вчора, сьогодні, щодня…

Кожному гостю щастя бажаю

Маку – цвітіння, житу – врожаю,

Небові – миру, голубу – неба,

Кожній дитині – всього, що треба.

Хай усміхаються діти щодня!

Доброго ранку! Доброго дня!

Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки.

  1.  Запишіть дату й вид роботи з дошки.
  2.  Попрацюймо з числом 11
  3.  Дайте визначення поняттю 11, вказавши найближчий рід та видову відмінність.
  4.  Який найближчий рід (Двоцифрове число)
  5.  Сформулюємо відмінність. Чим дане число відрізняється від інших (Записане за допомогою двох одиниць, де перша вказує на кількість десятків, а друга на кількість одиниць)

Збільшіть обсяг поняття 11 (Двоцифрове число і число)

11 – видове поняття. Назвіть до нього родове (Двоцифрове число 2-го десятка)

  1.  Зверніть увагу на ряд чисел

1, 2, 3, 4, 5, 9

  1.  Доберіть до групи цих чисел загальне поняття (Одноцифрові числа)
  2.  Знайдіть зайве число (9)
  3.  Доведіть свою думку (У ряду чисел…)
  4.  Згадаймо як правильно писать 9

Вчитель застосовує ТЗН

9 складається з малого лівого овалу та великого правого півовалу. Ширина цифри внизу та вгорі однакова. Починається малий лівий овал від правої сторони клітинки із заокругленням вгору ліворуч, що переходить у лівий малий овал нижче середини клітинки і піднімається вгору до зустрічі з його початком та, не відриваючи руки, опускається вниз, створюючи великий правий півовал так, що він торкнувся середини нижньої сторони клітинки, заокруглюючись внизу ліворуч.

  1.  Запишіть каліграфічно рядок цифр 9 (по 4 цифри через одну клітинку)

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку

Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель застосовує ТЗН

Сонечко:

  1.  Рада вітати вас, друзі!

Равлик:

  1.  Усім привіт! Сонечку, що ми будемо робити сьогодні на уроці?

Сонечко:

  1.  Вивчимо таблицю додавання й віднімання числа 9, а також ознайомимось з периметром многокутника.

Равлик:

  1.  Це щось нове.

Сонечко:

  1.  Ти обов’язково про все дізнаєшся. А зараз розпочнемо працювати.

Вчитель:

  1.  Вміння додавати й віднімати числа будуть потрібні нам впродовж усього життя.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів.

  1.  Логічна розминка

Й надалі не втрачаємо час

Логічна розминка зараз у нас

  1.  Арифметичний матеріал від Сонечка
  2.  Доповни судження так, щоб вони були істинними.

а) Десять – це дев’ять і _____ .  (1)

б) Якщо до 7 додати _____ , то одержимо 10. (3)

в) Якщо 5 збільшити на _____, то буде 10. (5)

г) Якщо до _____ додати 2, то одержимо 9. (7)

  1.  Прочитай судження. Напиши, істинним чи хибним є кожне з них.

а) До трьох додати п’ять дорівнює вісім ____________ .  (іст.)

б) 0 плюс 5 дорівнює нуль ____________ .  (х.)

в) Якщо 1 збільшити на 5, то одержимо число більше за 5, але менше за 7 ____________ .  (іст.)

г) Якщо до 3 додати 7, то отримаємо найбільше одноцифрове число ____________ .  (х.)

ґ) Якщо до 5 додати 4, то отримаємо найменше двоцифрове число ____________ .  (х.)

  1.  Доповни судження так, щоб вони були істинними.

а) Якщо 7 + 4 =11, то 11-4= _____ (7).

б) Якщо 8 + 7 = 15, то 15 – 7 = _____ (8).

в) Якщо 14 – 7 = 7, то 7 + 7 = _____ (14).

г) Якщо 11 - _____ (4) = 7, то 7 + _____ (7) = 11;

  1.  Доповни судження так, щоб вони були істинними.

а) 17 – це 8 та _____ (9).

б) 16 – це 8 та _____ (8).

в) 15 – це 6 та _____ (9).

г) 14 – це _____ (9) та 5.

ґ) 11 – це _____ (8) та 3.

  1.  З’єднай стрілочками вираз з його значенням. Підкресли вирази, які ти не обрав. Чи істинне твердження: «Значення усіх виразів – двоцифрові числа»? Якщо твердження хибне, перетвори його на істинне.  (Значення деяких виразів - двоцифрові числа)

7

13 – 4

6 + 3

10 – 2 - 1

9

7 + 2

100

7 – 2 + 1 + 4

11 – 4 + 2

9 + 5

14

  1.  Геометричний матеріал від Равлика
  2.  Добери загальні поняття до конкретних. Напиши всі можливі варіанти.

а) трикутник - ___________________________________________________

б) квадрат - _____________________________________________________

Відповідь:

а) трикутник – многокутник, геометрична фігура

б) квадрат – чотирикутник, многокутник, геометрична фігура

  1.  До поданих понять добери два родові поняття. Підкресли поняття, яке є, на твою думку, найближчим родовим.

а) квадрат і прямокутник - _________________________________________

б) п’ятикутник і трикутник - ________________________________________

Відповідь:

а) квадрат і прямокутник – чотирикутник, многокутник

б) п’ятикутник і трикутник – многокутник, геометрична фігура

  1.  Пронумеруй фігури за збільшенням кількості кутів. Закресли зайву фігуру.

Продовж судження так, щоб вони стали істинними.

а) Якщо фігура має 4 кути, 4 сторони та 4 вершини, то це - ___________________

б) Якщо фігура називається п’ятикутником, то вона має _____________________

в) Якщо фігура не має кутів, тоді її не можна назвати _______________________

Відповідь:

3

4

1

2

а) Якщо фігура має 4 кути, 4 сторони та 4 вершини, то це – чотирикутник.

б) Якщо фігура називається п’ятикутником, то вона має 5 кутів, 5 сторін та 5 вершин.

в) Якщо фігура не має кутів, тоді її не можна назвати многокутником.

Оцініть себе

Якщо ви були активними в логічній розминці, правильно відповідали, напишіть молодець, а якщо ні – напишіть, що ще є проблеми.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Складання таблиць додавання й віднімання числа 9.

Завдання від Равлика й Сонечка враз зумів розв’язати дружний наш клас. Рушаємо далі Країною Знань –

Таблиці вивчаймо,

Увага всіх на екран.

Вчитель застосовує ТЗН

1 + 9 =

5 + 9 =

2 + 9 =

6 + 9 =

3 + 9 =

7 + 9 =

4 + 9 =

8 + 9 =

Равлик:

  1.  У таблиці приклади записані без відповіді. Отже, нам потрібно їх обчислити.

Сонечко:

  1.  Який спосіб обчислення тут найзручніше використати? (Шляхом переставлення доданків)
  2.  Які результати отримаємо? (10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17)

Равлик:

  1.  

10

Який приклад пропущено? (9 + 9) = ?

  1.  Пригадайте спосіб обчислення, розкажіть його ( 9 + 9 =  9 + 1 + 8 = 18) 

Сонечко:

  1.  Тепер друзі розв’яжіть приклади на віднімання 9. Пригадайте спосіб обчислення.

10 - 9 =

14 - 9 =

11 - 9 =

15- 9 =

12 - 9 =

16 - 9 =

13 - 9 =

17 - 9 =

                            18 – 9 =

Якщо добре знати таблицю додавання числа 9, то легко розв’язати приклади на віднімання. Ми отримали такі відповіді : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

  1.  Рухлива хвилинка

Щось ми засиділись

Встанемо на – раз.

Рухливу хвилину

Проводить наш клас.

  1.  Ознайомлення з периметром многокутника.

Вступне слово вчителя

  1.  Діти, у наших казкових друзів Сонечка й Равлика виникла проблема. В лісі їм потрібно загородити мурашник, щоб він був у безпеці. А вони не знають скільки дроту треба купити для цього в лісовому магазині. Давайте їм допоможемо. (Давайте). Що нам  треба для цього? Якої форми буде огорожа (      ).

Потрібно виміряти довжину кожної сторони огорожі й додати. Вимірювати будемо в дм. Якщо в нашого трикутника сторони 4 дм., 5 дм. і 6 дм. Яка буде сума? (15 дм.). Суму довжин усіх сторін фігури називають периметром (Р.). У визначенні цього поняття найближчий рід – сума, а довжини усіх сторін – видова відмінність.

Отже, для огорожі трикутної форми в лісовому магазині Равлику з Сонечком потрібно купити 15 дм. дроту.

V. Закріплення вивченого.

1. Опрацювання правила в підручнику

2. №173, 174, 176.

VІ. Підсумок уроку.

  1.  Що нового дізналися?
  2.  Що очікуєте від наступного уроку.

            VІІ. Повідомлення домашнього завдання (завдання диференційоване)

На добре – с. 35 №176, 177

На молодець – ще придумати й розв’язати задачу на знаходження периметра чотирикутника.

  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28161. Специфика деятельности оператора и тенденции развития современного производства. Основные этапы деятельности оператора 36 KB
  Специфика деятельности оператора и тенденции развития современного производства. Основные этапы деятельности оператора. Специфику деятельности оператора определяют: 1 тенденции развития современной техники 2 режим работы 1 Выделяют следующие особенности труда операторов в современных условиях: 1 С развитием техники увеличивается число объектов параметров которыми надо управлять. Поэтому деятельность оператора характеризуется нервнопсихической напряженностью.
28162. Основные направления и этапы развития человека как субъекта труда. (Е.А. Климов) 209 KB
  Развитие в период выбора профессии проектирования профессионального старта и жизненного пути 4. Приблизительность связана с тем что некоторые дети уже с 15 лет приступают к профессиональному обучению переходят на основе неполного общего образования в систему среднего специального профтехнического профессионального образования а некоторые делают это после окончания полной средней школы; впрочем в последнем случае учебная деятельность уже в старших классах приобретает смысл подготовки к будущей профессии и становится своего рода...
28163. Профессиональные деформации 32 KB
  Многолетнее выполнение любой профессиональной деятельности приводит к образованию деформаций личности снижающих продуктивность осуществления трудовых функций а иногда и затрудняющих этот процесс. Все многообразие факторов детерминирующих профессиональные деструкции можно разделить на три группы: объективные связанные с социальнопрофессиональной средой: социальноэкономической ситуацией имиджем и характером профессии профессиональнопространственной средой; субъективные обусловленные особенностями личности и характером профессиональных...
28165. Корпускулярно-волновой дуализм. Гипотеза Луи де-Бройля. Опыты по дифракции микрочастиц и их интерпретация 109 KB
  Гипотеза Луи деБройля. Такие волны получили название фазовых волн волн вещества или волн де Бройля. Так как частица и волна де Бройля являются различными аспектами одного и того же физического объекта то между ними должна существовать однозначная связь; релятивистски инвариантным соотношением между 4векторами характеризующими частицу и соответствующую ей волну де Бройля является формула 2 или ; . 3 Выражения 3...
28166. ПОНЯТИЕ КВАНТОВОГО СОСТОЯНИЯ ВОЛНОВАЯ ФУНКЦИЯ. СООТНОШЕНИЕ НЕОПРЕДЕЛЕННОСТИ 100.5 KB
  Так функцией состояния свободной частицы является плоская монохроматическая волна де Бройля . 1 Для частицы подверженной внешнему воздействию например для электрона в поле ядра это волновое поле может иметь весьма сложный вид. Волновая функция зависит от параметров микрочастицы и от тех физических условий в которых частица находится. Согласно статистической интерпретации волн де Бройля вероятность локализации частицы определяется интенсивностью волны де Бройля так что...
28167. УРАВНЕНИЕ ШРЁДИНГЕРА. ПРЯМОУГОЛЬНАЯ ПОТЕНЦИАЛЬНАЯ ЯМА. ГАРМОНИЧЕСКИЙ ОСЦИЛЛЯТОР. ТУННЕЛЬНЫЙ ЭФФЕКТ 216 KB
  Решением стационарного УШ является функция состояния частицы . Потенциальная яма это область пространства в которой потенциальная энергия частицы меньше чем за ее пределами. Рассмотрим решение стационарного УШ для частицы находящейся в бесконечно глубокой одномерной потенциальной яме. Найдем функции состояния и значения энергии отвечающие возможным состояниям частицы в этом потенциальном поле.
28168. Магнитные свойства атомов. Опыты Штерна и Герлаха. Спин электрона. Спектроскопические проявления спина электрона 145 KB
  Спин электрона. Спектроскопические проявления спина электрона Природа магнетизма явления известного еще с начала XIX века была понята только после создания квантовой механики. Орбитальное движение электрона движение относительно ядра атома характеризуется магнитным моментом . 1 Здесь ‒ гиромагнитное отношение 2 где m масса электрона е модуль заряда электрона момент импульса электрона модуль которого квантуется по правилу .