62582

Танець, який полонив увесь світ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Засвоєння учнями поняття про вальс парний бальний танець у тридольному розмірі. Ознайомити учнів з вальсами творами композиторів Йоганна Штрауса Миколи Лисенка Фрідеріка Шопена Франца Шуберта. Шопен Вальс мімінор М. Лисенко Концертний вальс ремінор А.

Украинкский

2014-06-11

36.68 KB

3 чел.

Тема. Танець, який полонив увесь світ.

Мета. Засвоєння учнями поняття про вальс — парний бальний танець у тридольному розмірі. Ознайомити учнів з вальсами – творами композиторів Йоганна Штрауса, Миколи Лисенка, Фрідеріка Шопена, Франца Шуберта.  Розвивати вокально-хорові навички, музичний слух. Виховувати інтерес до творчості відомих композиторів.

Музичний матеріал. Ф. Шопен «Вальс мі-мінор», М. Лисенко Концертний вальс ре-мінор,  А. Островський  «Хлоп’ята і дівчата».

Наочні посібники та обладнання: магнітофон, фонограми, текст пісні, портрети композиторів, мікрофон.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Гра «Інтервю з...»

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося із королем  танців — вальсом.

ІV. Актуалізація опорних знань учнів

1. Бесіда про вальс

Вальс – це чарівний і вічно молодий танок, який існує вже понад три століття. За цей час

він перетворився з простонародного селянського на витончений, елегантний бальний танок.

Вальс виник на теренах Німеччини, Австрії та Чехії, але поступово поширився майже в

усіх країнах світу. Це улюблений танок багатьох композиторів. Визнаним майстром вальсової

музики був видатний австрійський композитор і диригент Йоганн Штраус.

Вальс — парний бальний танець у тридольному розмірі.

Музика вальсів надзвичайно різноманітна і може передавати безліч настроїв і почуттів.

Автором багатьох вальсів був видатний польський композитор Фрідерік Шопен.

V.  Вивчення нового матеріалу

1. Відомості про композитора Ф. Шопена

Фрідерік Францішек Шопен – видатний польський композитор і піаніст, основоположник

класичної музики Польщі. Із семи років він почав писати музику, а з восьми — виступати перед глядачами як піаніст. Гастролюючи з концертною програмою, ще зовсім юний Фрідерік опинився у Відні, а потім – у Парижі.

Майже всю тогочасну Європу полонили вальси славнозвісного Йоганна Штрауса. Захо-

пився цим прекрасним танцем і Шопен, однак вальси молодого польського композитора не танцювали, їх слухали і дивувалися мелодійності, виразності, різноманітності та глибині почуттів, виражених у музиці. Шопенівський вальс залишив танцювальну залу і вийшов на концертну сцену.

2. Слухання. «Вальс мі-мінор» Ф. Шопена

3. Аналіз прослуханого твору

- Який характер твору?

- Поміркуйте, чи відчуваються у вальсі інтонації польських народних танців

- В якому темпі звучить музика?

4. Відомості про М. Лисенка

Микола Віталійович Лисенко – славетний український композитор, основоположник укра-

їнської класичної музики, диригент, піаніст і музичний педагог ХІХ-ХХ століть.

Микола Лисенко народився на Полтавщині, звідки широкими калиновими рушниками

простелилася творча доля багатьох українських митців. Він був високоосвіченою людиною, навчався в Харківському та Київському університетах, а також у Лейпцизькій консерваторії.

5. Слухання. М. Лисенко. Концертний вальс ре-мінор

6. Аналіз прослуханого твору

- Які настрої, почуття передала музика?

- Чому композитор назвав твір вальсом?

- Поміркуйте, що спільного та відмінного між вальсами Ф. Шопена та М. Лисенка.

7. Робота над піснею А. Островського «Хлоп’ята і дівчата».

Пісня «Хлоп’ята і дівчата».

Ровесники, ровесниці,

дівчата і хлоп'ята,

однакові в нас пісеньки

і знань жага завзята.

Приспів:

Дівчата, хлоп'ята,

хлоп'ята, дівчата,

шкільна незабутня пора.

Хай в нашому любому класі

завжди буде дружба, ура!

Знов кличуть нас шкільні дзвінки,

і знову, як на свято,

злетілись однокласники,

хлоп'ята і дівчата.

Приспів

Ровесниці, ровесники,

хлоп'ята і дівчата,

хай буде дружби вісником

ця пісенька крилата.

Приспів

VІ. Підсумки уроку

Вальс — улюблений танець багатьох композиторів. Видатний німецький композитор

Франц Шуберт за своє коротке життя створив майже 300 вальсів. Також визнаним майстром

вальсової музики був видатний австрійський композитор і диригент Йоганн Штраус. Згодом «королем вальсу» став його син Йоганн Штраус-молодший. Штраус-батько створив більше 150 вальсів, а Штраус-син — понад 460.

Музика вальсу вже давно «вийшла» з танцювальної зали і посіла чільне місце на концертній сцені. Ритми вальсу поступово проникли в різні жанри музичного мистецтва: пісню, романс,

оперу, симфонію.

Домашнє завдання

Знайти цікаві факти про вальс.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79022. Проблема гуманизации и экологизации современной техники 34 KB
  Проблема гуманизации и экологизации современной техники. Узкий смысл понятия техники: под техникой понимается техническое устройство артефакт созданное человеком из элементов природы для решения конкретных культурных задач. Широкий смысл понятия техники: искусственный или организованный прием усиливающий улучшающий или облегчающий действие техника письма техника плавания техника вопросов и т. При изучении вопроса о последствия техники и технологии следует иметь в виду двойственный характер техники.
79023. Научная картина мира как предпосылочное знание 39.5 KB
  Научная картина мира ее исторические формы. Роль научной картины мира в определении перспектив научных исследований. С научной картиной мира связывают широкую панораму знаний о природе включающую в себя наиболее важные теории гипотезы и факты.
79024. Гносеологические, логические и семантические основания науки. Языки науки 28.5 KB
  Гносеологические логические и семантические основания науки. Языки науки. С предметом философии науки тесно связаны и ее функции. Представляется целесообразным выделить те из них которые способны формировать основания науки: гносеологические логические.
79025. Научные традиции и научные революции 28.5 KB
  Крутой поворот в подходе к изучению науки совершил американский историк физики Томас Кун в своей работе Структура научных революций которая появилась в 1962 году. Наука или точнее нормальная наука согласно Куну это сообщество учёных объединённых достаточно жёсткой программой которую Кун называет парадигмой и которая целиком определяет с его точки зрения деятельность каждого учёного. Именно парадигма как некое надличностное образование оказывается у Куна в центре внимания. Нормальная наука пишет Кун это исследование...
79026. Философские проблемы социально-гуманитарных наук 36.5 KB
  В то же время его деятельность в том числе познавательная обусловлена объектом познания идеей. Субъект оценивается как познающий ум субъект познания и как субъект действия ответственный за него. Отсюда следует специфика человеческого познания социального познания. Таким образом с одной стороны имеются общие закономерности познания а с другой его специфика хотя каждый вид познания имеет социальный характер.
79027. Наука и лженаука 32.5 KB
  Характерными отличительными чертами псевдонаучной теории являются: игнорирование или искажение фактов известных автору теории но противоречащих его построениям; нефальсифицируемость несоответствие критерию Поппера то есть невозможность поставить эксперимент хотя бы мысленный один из принципиально возможных результатов которого противоречил бы данной теории; отказ от попыток сверить теоретические выкладки с результатами наблюдений при наличии такой возможности замена проверок апелляциями к интуиции здравому смыслу или...
79029. Знания и познание (преднаука) в архаических культурах и ранних цивилизациях 34 KB
  Знания и познание преднаука в архаических культурах и ранних цивилизациях Науке как таковой предшествует преднаука доклассический этап где зарождаются элементы предпосылки науки. Именно этот период чаще всего считают началом исходным пунктом естествознания и науки в целом как систематического исследования реальной действительности. Знания существовали в религиозномистической форме и поэтому были доступны только жрецам которые могут читать священные книги и как носители практических знаний иметь власть над людьми. Жрецы накапливают...
79030. Отопление и вентиляция жилого дома 821.84 KB
  Исходные данные для проектирования систем приведены в задании на проектирование. Район постройки  г. Гомель. Ориентация главного фасада здания – на Север. Чердак –холодный. Нагревательные приборы – радиаторы типа MС - 90 - 108