62602

Права дитини

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: сформувати в учнів уявлення про Декларація прав дитини з’ясувати обов’язки та права дітей; розвивати вміння висловлювати свою думку; виховувати почуття відповідальності за себе та за свої вчинки. Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку...

Украинкский

2014-06-11

115.98 KB

0 чел.

Я і Україна. 2 клас

Тема. Права дитини.

Мета: сформувати в учнів уявлення про Декларація прав дитини, з’ясувати обов’язки та права дітей; розвивати вміння висловлювати свою думку; виховувати почуття відповідальності за себе та за свої вчинки.

Обладнання: виставка дитячих малюнків із символами прав дитини,  

                         іграшковий мікрофон, карта України, фішки.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

Слово вчителя

Зараз почнеться незвичайний урок.

Про це повідомив веселий дзвінок.

Вузлик не один сьогодні

Будемо в'язати,

На уроці нову тему

Будемо вивчати.

Тема хоч і непроста,

Та для вас цікава.

Будуть в ній нові слова,

Буде і забава.

  1.  Актуалізація опорних знань учнів.

  1.  Мотивація уроку

«У тридев’ятому царстві жили собі…»,  - так починаються багато відомих вам казок. Що ж це за царство таке? Очевидно, виникало у вас таке запитання.

Тридев’ять – це три по дев’ять,  тобто двадцять сім. У переносному значенні вираз «тридев’яте царство» означає дуже віддалені країни, місця. Але сьогодні на уроці ми будемо говорити не про далекі країни, а про рідну велику суверенну державу в Європі, яка живе за своїми правилами,законами. Ця країна дуже відома вам. Ви напевно здогадалися, яку країну я маю на увазі.

  1.  Повідомлення теми та мети уроку.

Прочитайте на дошці тему уроку ( один учень читає вголос). 

Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

  1.  Вправа «Очікування»  (учні висловлюють свою думку, прикріплюючи на карту України фішку).

  1.  Вправа «Асоціювання»

Назвіть слова та фрази, які спадають на думку з теми «Україна»

                                                                                 

Поля                                  Гори        Населення          Права

  Карпати                                                             Гімн                  Прапор

                                                                                                                                  

Ріки                                                                                                українці   

                                                                                                

                                                                                                                                                   

               Моря                                                      Дніпро                     

Київ                         Суми            Тарас Шевченко        Леся Українка 

Не можна уявити Україну без традицій народу, природного багатства, мальовничої природи та самого народу.

  1.  Вивчення нового матеріалу.
  2.  Слово вчителя 

Уявіть собі, що ви опинились на острові, де ніхто не живе. Чого вам бракуватиме над усе?(Телевізора, їжі, друзів, спілкування)

Більшості бракує друзів, спілкування, тому що ми з вами – люди, й живемо серед нам подібних. А робить нас людьми не народження,не країна, в якій ми народилися, а те, що ми живемо зростаємо в людській спільноті. Кожна людина має почуття, здібності,характер. 

Як же зробити, щоб такі різні, несхожі між собою люди жили в мирі та злагоді? Для цього існують правила, що визначають стосунки між людьми. Життя змусило людей установити багато різних правил, і ми повсякчас з ними маємо справу.

Ви прийшли до школи і зразу познайомились із правилами для учнів, щоб легше було вчителям навчати, а вам – вчитися.

Сідаєш у трамвай, автобус чи поїзд – перед тобою інші правила – правила для пасажирів.

Заходиш у кінотеатр – і тут свої правила, яких повинні дотримуватись глядачі.

Коли ти йдеш вулицею, ти – пішохід, і зобовязаний виконувати правила дорожнього руху.

Але є такі правила. Обов’язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були – дорослі чи діти, робітники чи селяни, вчителі чи учні.

2.Вправа «Мікрофон». 

- Подумайте і скажіть, а що ж таке право?(Міркування дітей).

3. Слово вчителя

Права дитини – це певні можливості, що надаються вам, дітям (до 18 років), для того, щоб жити і дорослішати. Інакше кажучи те, що ви можете робити і в чому вам не можуть відмовляти, щоб повноцінно жити.

 Життєвий досвід не тільки свідчить, але й учить,що не буде дітей – не існуватиме й держави. Діти – дзеркало будь якої держави, її майбутнє. 

Уся історія людства – це історія війн. Одна із найстрашніших в історії людства війна тривала 6 років і завершилась у 1945 році. Загинуло близько 60 млн. осіб.

І тоді люди всього світу зрозуміли,що необхідно об’єднатися для захисту прав людини. Вони створили ООН – Організація Об’єднаних Націй – міжнародну організацію, завдання якої – підтримка миру і безпеки  у всьому світі. 10 грудня 1948 року різні народи світу вирішили і проголосили, що всі люди рівноправні. Так виникла Загальна Декларація прав людини. Декларація прав людини – перший документ, у якому були зазначені права дитини. Вона має 46 статей, які включені до нашої Конституції.

У 1989 році країни світу, у тому числі й Україна, підписали Конвенцію про права дитини. У цій Конвенції країни домовились охороняти права всіх дітей світу. Там записано, що дитиною вважається людина, якій ще не виповнилось 18 років.

  1.  Що означають слова «конвенція » та «декларація»?
  2.  Словникова робота

Відкрийте підручник «Я і Україна» на с.87 та із тлумачного словничка дізнайтесь значення слова декларація.

Декларація – документ, у якому викладено важливі правила, обов’язки для всіх людей.

Конвенція – лат. слово. Це угода, міжнародний договір із певних питань. У даному випадку – з питань прав дитини(визначення записане на дошці).

Близько 50 років тому Організацією Об’єднаних Націй була прийнята Декларація прав дитини.

У  ній перелічено умови, за яких усі діти Землі будуть щасливі.

  1.  Робота з підручником.

Читання та обговорення статті «Про права дитини» на с. 86

  1.  Робота з плакатами «Права дитини». Учні разом із вчителем розглядають плакати і роблять висновки.

  1.  Фізкультхвилинка «Права чи обов’язки »

Учитель називає перелік прав і обов’язків. Коли називаються права, діти плескають в долоні. Коли називають обов’язки, діти крокують на місці.

Ø1 Берегти шкільне майно.

  1.  Лікуватися.
  2.  Відпочивати.
  3.  Старанно вчитися.
  4.  Допомагати рідним.
  5.  Жити у сімї. 
  6.  Безкоштовно навчатися.

  1.  Закріплення  вивченого матеріалу( Перевірка сприйняття і засвоєння дітьми матеріалу).

Гра «Казкові герої та порушення прав»

  1.  Усім відома казка «Попелюшка», а які права були порушені стосовно Попелюшці. (Усю брудну роботу виконувала, коли сестри лише спали та крутилися перед дзеркалом. Вбрана в лахміття, спала на горищі.)У Конвенції ООН про права дитини зазначено: діти мають рівні права, не повинні залучатись до важкої роботи , непосильної праці, мають право на відпочинок, любов і піклування.
  2.  Казка Шарля Перро «Червона Шапочка».За змістом Вовк з’їв бабусю, а потім і Червону Шапочку. Яке головне право порушив Вовк?(Право на життя).
  3.  Які права порушив Карабас – Барабас стосовно малих акторів? (Актори жили у тісній скрині, важко працювали на нього. А він постійно привселюдно залякував, погрожував, що їх вб’є.) Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена. Жодна дитина не повинна бути жертвою насильства.
  4.  Який закон не хотів виконувати Буратіно?( Право на освіту.)
  5.  Які права порушувала мачуха стосовно своєї прийомної доньки у казці «Морозенко Діти не повинні залучатись до важкої роботи,  непосильної праці, мають право на відпочинок, любов і піклування.

  1.  Підсумок уроку.

Рефлексія

Я знав

Я дізнався

Я був здивований

Гра «Так чи ні

 (зміст Конвенції про права дитини)

  1.  Усі діти мають право на любов і піклування. (Так)
  2.  Кожна дитина має право їсти цукерки, чіпси.(Ні)
  3.  Усі діти рівні в своїх правах.(Так)
  4.  Жодна дитина не повинна мити посуд.(Ні)
  5.  Діти мають право вільно висловлювати свої погляди.(Так)
  6.  Кожна дитина має право відмовитись від обіду.(Ні)
  7.  Усі діти мають право на повноцінне харчування.(Так)
  8.  Усі діти мають право на освіту.(Так)
  9.  Жодна дитина не повинна прибирати свою кімнату.(Ні)
  10.  Жодна дитина не повинна стати жертвою насильства.(Так)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74020. Множественность преступлений 43.97 KB
  Множественность преступлений. Понятие множественности преступлений. Понятие единичного преступления и его виды Уголовный закон предусматривает значительное количество норм в соответствии с которыми совершение лицом нескольких преступлений влечет за собой уголовно-правовые последствия существенно повышающие его уголовную ответственность и усиливающие наказание. Множественность преступлений включает в себя в качестве составных элементов несколько единичных единых преступлений.
74021. СОСТАВ ПРЕСТУПЛЕНИЯ 24.58 KB
  Уголовное законодательство не содержит определения понятия состава преступления. Это понятие выработано наукой уголовного права, которая под составом преступления понимает совокупность установленных уголовным законом объективных и субъективных признаков
74022. Стадии совершения преступления 47.86 KB
  Стадии совершения преступления. Понятие стадий умышленного преступления. Понятие оконченного преступления и его признаки. Добровольный отказ от преступления.
74023. Соучастие в преступлении 74.38 KB
  Участие в совершении преступления двух или более лиц. Это (количественный признак), характеризующий институт соучастия с объективной стороны, предполагает участие в одном и том же преступлении двух и более лиц, каждое из которых является вменяемым
74024. Понятие уголовного закона 28.6 KB
  Уголовным законом устанавливаются основания и принципы уголовной ответственности определяется круг общественно опасных деяний признаваемых преступлениями меры государственного принуждения являющиеся уголовным наказанием и иными мерами государственного воздействия применяемыми за совершение преступлений регламентируются...
74025. Действие уголовного закона во времени и в пространстве. Обратная сила уголовного закона 17.65 KB
  Действие уголовного закона во времени и в пространстве. Обратная сила уголовного закона. Действие уголовного закона во времени. Обратная сила уголовного закона.
74026. Понятие преступления и его признаки. Категории преступлений 20.89 KB
  Понятие преступления и его признаки. Понятие преступления и его признаки. УК РФ впервые в законодательном порядке указал в качестве признаков преступления виновность и наказуемость. Ранее эти признаки преступления выделялись лишь наукой уголовного права.
74027. Ранний итальянский гуманизм и его представители 47 KB
  В России эпоха возрождения падает на XVIнач. Этому способствовало: рост городов и усиление их влияния на внутренний и внешний рынки; развитие цехового ремесленного производства следовательно формирование новых общественных капиталистических отношений; за очень короткий промежуток времени совершается много научных открытий которые формируют новую картину мира Николай Коперник Джордано Бруно Галилео Галилей открытия обосновали гелиоцентрический взгляд на мир; эпоха возрождения – это эпоха великих географических открытий. В противовес...
74028. Становление и специфика развития европейского индустриального (капиталистического) общества в эпоху Нового времени 37 KB
  Он изменяет характер не только с х но и промышленности. Растет капиталистическая форма промышленности – мануфактура разлагается средневековое городское ремесло рушатся оковы цехового строя; средневекового цехового мастера все больше вытесняет промышленный капиталист. Распределение машин использующих двигатель внутреннего сгорания повлекло за собой развитие нефтедобывающей и нефтеперерабатывающей промышленности. Государство проводит политику протекционизма – политика государства направленная на защиту собственной промышленности путем...