62684

Склад числа 9. Написання цифр. Порівняння чисел у межах 10. Складання прикладів на додавання. Вимірювання довжини відрізків

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розглянути всі варіанти складу числа 9 вправляти учнів у засвоєнні складу числа вчити складати приклади на додавання на основі складу числа. Перша зупинка Живі числа. Гра Живі числа Діти отримують бейджик...

Украинкский

2014-06-12

324.56 KB

38 чел.

Урок математики. 1 клас

Тема. Склад числа 9. Написання цифр. Порівняння чисел у межах 10. Складання прикладів на додавання. Вимірювання довжини відрізків.

Мета. Розглянути всі варіанти складу числа 9, вправляти учнів у засвоєнні складу числа, вчити складати приклади на додавання на основі складу числа. Закріплювати вміння вимірювати довжину відрізків. Розвивати здатність дітей до взаємодії ,увагу, спостережливість. Виховувати самостійність в набутті нових знань, наполегливість, працьовитість, любов і повагу до однокласників, любов до природи.

Обладнання. Картки цифрові, набірне полотно, предметні малюнки, доміно, індивідуальні картки для пошукового завдання, «скринька скарбів», потяг з 10 вагонами, малюнки Їжачка,малюнок  Незнайка, віяла.

Тип уроку. Урок – подорож.

Хід уроку

І. Оргмомент

- Любі діти, у наш клас завітали гості щирі.

  Привітаймо в добрий час гостей посмішкою і миром.

- Добрий день нам!

 Добрий день Вам!

 Добрий день всім!

ІІ. Оголошення теми і завдань уроку

Ми починаємо урок,

Що математикою в нас

З любов’ю називається.

Вона нам допоможе

Таку розвити точність думки,

Щоб в нашому житті

Про все дізнатись, вимірять, обчислить.

  1.  Яку науку називають «царицею» всіх наук? (Математику.) Дозвіл від неї на вивчення нової теми ми отримаємо, коли успішно завершимо подорож.

На нас чекає чимало випробувань. Вірними друзями нам стануть уважність, кмітливість, вибір точних і правильних дій, винахідливість, витримка і, звичайно, взаємодопомога.

- Девіз нашого уроку:

Міркуємо – швидко.

Відповідаємо правильно.

Лічимо – точно.

Пишемо гарно.

- Сьогодні ми з вами вирушимо у «математичну подорож». Вона буде пролягати через декілька зупинок. Ці зупинки об`єднуватиме чудова, цікава й улюблена наука – математика. Якщо ми впораємося із всіма завданнями, то зможемо відкрити «чарівну» скриньку на «Острові скарбів».

ІІІ. Усний рахунок

- Відправимось у подорож на цьому яскравому потязі. Він теж незвичайний – математичний. Скільки у ньому вагонів? Давайте порахуємо їх спочатку з голови до хвоста, а потім навпаки:

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10;

10 , 9 , 8 , 7 , 6 , 5 , 4 , 3 , 2 , 1.

- Добре вмієте рахувати до 10.

- Ну що ж, вирушаймо в путь, нас цікаві речі ждуть. А щоб наша подорож

була веселою, відкрийте блакитні сторінки альбому «Чарівний світ чисел»,

заспіваємо пісню «Перший десяток».

1. Перша зупинка «Живі числа».

Гра «Живі числа»

Діти отримують бейджик із цифрою першого десятка, виконавши завдання:

-Плесніть у долоні стільки.

-Тупніть стільки.-

- Раз, два, три кожна цифра оживи. (Діти-цифри шикуються,виконують завдання).

- Попереднє число до  3 , 4 , 5 крок вперед.

- Наступне число до 2 , 6 , 9.

-Сусідні числа до  1 , 7 , 8 , 6 крок вперед.

-Найменше одноцифрове число (1);

-Найбільше одноцифрове число (9);

-Найменше двоцифрове число (10).

2. Каліграфічна хвилинка. (Робота в парах.)

Жив був Дід-Цифроїд,

Їв він цифри на обід.

Ось він скільки з`їв із чаєм!

Встав, яких не вистачає.

( 1, ... 3, ...5, ...7, ...9, ...10).

- А зараз проведемо конкурс цифр-красунь. Поміняйтесь зошитами. Над цифрою, яку написали бездоганно, найкраще, намалюйте корону.

- Молодці! Першу зупинку ви подолали. І за це я дістану першу букву із скриньки.

Буква  С.

IV. Розвиток знань учнів

(Сигнал від`їзду.)

Друга зупинка «Рахівничок».

-Ой, діти! Їжачок плаче. А чому? Він запізнився на свій потяг, бо не зміг виконати цікаві завдання. Допоможемо йому? І візьмемо його з собою.

-Відкрийте жовті сторінки альбому «Чарівний світ чисел» (с.12).

- Порахуйте листочки, які зібрав їжачок на зиму.

- Розгляньте малюнок справа вгорі. Скільки листочків в першому ряду ? В другому ? Разом?

- Скільки кленових листочків зліва вгорі? В першому ряду? В другому? Разом?

Вчитель читає завдання, а учні показують відповіді на віялах

Цікаві завдання

1. Ось до класу на урок залетіло 5 сорок,

дві пізніше прибуло.

Скільки всіх сорок було? (7)

2. 5 овечок біля гречки,

на лугу ще 3 овечки.

Скільки всіх? (8)

3.Посадив ведмідь в лісочку 6 берізок, 3 дубочки,

Рахувати сам не вмів і зозулю запросив.

Почала вона літати, почала вона кувати,

Та не може полічити. А ну ж ви допоможіть! (9)

4.Каже мати-квочка:

- В мене два синочки

Та чотири дочки.

Скільки ж діточок у квочки?(6).

5. Біг зайчисько Куций Хвіст,

мамі з поля моркву ніс:

9 у кишені і ще одна – у жмені.

Скільки всього моркви ніс

З поля зайчик Куций Хвіст? (10)

- Отже  вмієте, малята, непогано рахувати. І другу зупинку ви подолали успішно. І за це я дістану другу букву із скриньки.

Буква  О.

V.Пошукова робота

(Сигнал від`їзду.)

Третя зупинка «Пошукова»

1 Робота з лічильним матеріалом.

- Пропоную всім учням нашого класу  дослідити, з яких чисел складається число 9. (Робота учнів з 9 кружечками. Вони , перевертаючи по одному кружечку самостійно знаходять склад числа.)

2. Фізхвилинка

Діти співають пісню «Додавання чисел» з альбому «Чарівний світ чисел». Переглядають жовті сторінки альбому.

3.Технологія „Мікрофон”

- Розкажіть про склад числа 9 за таблицею №29.

-Розкажіть про склад числа 9 за таблицею «Веселий зоопарк».

Вісім і один – це дев’ять:

Не розгубитесь ніде ви!

Сім і два – теж дев’ять буде.

Це ніхто з нас не забуде!

Три і шість – це дев’ять знову:

Бережімо рідну мову!

А іще чотири й п’ять –

Буде дев’ять – маєм знать!

Додамо один і вісім –

Також дев’ять вийде, звісно!

- Отже  вмієте, малята, непогано досліджувати. І третю  зупинку ви подолали успішно. І за це я дістану третю букву із скриньки.

Буква  Н.

V. Робота з підручником (Працюємо парами)

(Сигнал від`їзду.)

Четверта зупинка «Парна»

- Сидить розгублений Незнайко, дітки, допоможіть йому.

- Полічіть посуд зліва і справа на с.31. Який склад числа 9 показано?

- Поясніть,на які два числа можна розкласти число 9?

- Виміряйте довжину кожного відрізка.

- Порівняйте числа кожної пари, використовуючи лише слово «більше»?

- Отже  вмієте, малята, непогано досліджувати. І четверту  зупинку ви подолали успішно. І за це я дістану ще одну букву із скриньки.

Буква  Ц.

VII. Творча робота

Робота в зошиті

П’ята зупинка «Творча». Засвоєння і контроль знань, розвиток і корекція пізнавальної сфери

- Діти, візьміть завдання (3.7, с. 40) навчально-корекційного посібника «Чарівний світ чисел» ч.№3.

- Розфарбуйте веселих чоловічків і числа згідно з домовленістю.

- Наведіть числа, написані точками, та допишіть числа простим олівцем.

- Розкажіть веселу історію про подорож веселих чоловічків.

Числа 1 і 8 вирішили піти в зоопарк. Стоять вони і чекають. Кого? … Так, число 9. А чи знаєте ви, як правильно вести себе в зоопарку?

- Запишіть пропущені цифри в квадратиках

.

- Отже  вмієте, малята, непогано творчо працювати. І п’яту зупинку ви подолали успішно. І за це я дістану останню букву із скриньки.

Буква  Е. Яке слово ви склали? Сонце. Що ви знаєте про нього?

Діти співають пісню «Сонце» із навчального комплекту «Всесвіт».

-Чому Сонце є джерелом життя?

VІII. Підсумок групової роботи

Технологія „Діалог – рефлексія”

- Чи сподобалася вам наша подорож?

- Кому допомагали ми на уроці?

- Що повторювали?

- Чи вчилися працювати в парах?

- Як ми працювали?

2. Дидактична гра «Доміно»

На кожній кісточці доміно домалюйте стільки крапок, щоб їх стало дев’ять.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

75673. Задачі обчислювальної геометрії 264.79 KB
  Припустимо, що знайдена найменша в лексикографічному порядку точка р1 заданої множини точок. Ця точка завідомо є вершиною оболонки, і тепер треба знайти наступну за нею вершину р2 опуклої оболонки. Точка р2 - це точка, яка має найменший позитивний полярний кут відносно точки р1 як початку координат
75674. Задачі комбінаторики (перебору) 547.83 KB
  На початку виконання програми користувачу пропонується ввести кількість елементів, а потім, відповідно, вагу кожного елемента (ціле число). Усі елементи записуються я у головний масив. Для двох груп елементів створюються два нових пустих масиви.
75675. Динамічні інформаційні структури (ДІС) 467.95 KB
  Засвоїти знання про динамічні інформаційні структури. Сформувати навички опису ДІС і використання стандартних функцій при реалізації АТД ДІС засобами мови С++. Сформувати вміння застосовувати ДІС для розв’язування практичних задач.
75676. Стилистическое использование грамматических категорий глагола 268.97 KB
  Стилистическая характеристика категории времени При изучении стилистики глагола особое внимание привлекает категория времени которую характеризуют своеобразное функционирование в разных видах речевой деятельности и широкие экспрессивные возможности благодаря богатой синонимии временных форм. В сравнении с другими грамматическими категориями глагола категория времени наиболее наглядно отражает функциональностилевую специфику использования глагольных форм. В художественной речи как и в разговорной широко представлены самые различные формы...
75677. Стилистическое использование неспрягаемых форм глагола 15.82 KB
  Инфинитив Инфинитив как неспрягаемая форма глагола лишен важнейших грамматических категорий наклонения времени лица рода числа что определяет его особое положение: инфинитив не центр глагольной системы а ее окраина как образно об этом сказал В. При статистическом подсчете получены интересные данные об использовании инфинитива в книжных стилях. Важно учесть среднюю частотность инфинитивов в отношении к общему числу глаголов в этих стилях. Характерно что при наименьшем количестве глаголов деловая речь дает наибольшее количество форм...
75678. Стилистика наречия 114.56 KB
  Важной отличительной чертой наречий является их соотнесенность с другими частями речи от которых они образуются и с которыми не теряют функциональной связи. Большинство наречий образовано от качественных прилагательных от которых они унаследовали не только общность лексического значения но и стилистическую активность. Однако стилистическая инертность лексического значения подобных наречий может компенсироваться выразительностью их словообразования. Так выделяются словообразовательные модели наречий в основе которых лежит сравнение что...
75679. Стилистическая оценка вариантов управления 68.32 KB
  Стилистический интерес вызывают те варианты управления которые получают функционально-стилевое закрепление [замечания студенту замечания в адрес студента книжн. В стилистическом комментарии нуждаются архаизующиеся варианты управления: отмстить поруганную дочь П. Для носителей языка выбор нужной формы управления в таких случаях не представляет сложности но те кто изучает русский язык как неродной ошибаются в выборе предлогов и падежных форм в подобных словосочетаниях.
75680. Стилистическое использование однородных членов предложения 76.47 KB
  Особая полнота и точность перечисления однородных понятий обязательное требование к языку законов постановлений в официально-деловом стиле: Все граждане имеют равные права в семейных отношениях. Блоки однородных членов в книжных стилях строятся как правило из словоформ обозначающих однотипные понятия. В книжных стилях перечисление нередко выглядит как длинная цепочка однородных членов причем в их сочиненном ряду как правило преобладает бессоюзная связь.
75681. Стилистическое использование различных типов сложного предложения 88.91 KB
  Не останавливаясь подробно на синтаксисе устной формы разговорной речи отметим что при письменном ее отражении в художественных текстах и прежде всего в драматургии наиболее широко используются бессоюзные сложные предложения. Попробуем предикативные единицы объединенные в сложные бессоюзные предложения в цитированном отрывке связать с помощью союзов: Думаю что ничего у нас не выйдет. У него дела много так что ему не до меня поэтому и внимания не обращает. Из этого конечно не следует что в художественной речи отражающей...