62695

Вправляння у розборі дієслова як частини мови

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хто мені їх прочитає Згаяного конем наздоженеш часу не Спробуйте скласти з цих слів прислівя. Згаяного часу конем не наздоженеш Як ви думаєте що воно означає Дітки назвіть дієслово в прислівї. Згаяного часу конем не наздоженеш...

Украинкский

2014-06-12

32.33 KB

0 чел.

Тема. Вправляння у розборі дієслова як частини мови.

Мета: формувати вміння писати не з дієсловами; вправляти учнів

у розборі дієслів як частини мови; закріплювати вивчене про дієслово;

розвивати усне й писемне мовлення; виховувати дисциплінованість,

бажання вчитись.

Обладнання : плакат з казковим героєм, картки з словами , індивідуальні картки, плакат з прислів’ям .

ХІД УРОКУ

  1.  Організація учнів до уроку.
  2.  Учні, встали всі. Добрий день ! (добрий день)
  3.  Сьогодні урок української мови проведу з вами я . Мене звати Тетяна Михайлівна.
  4.  Перевірка домашнього завдання.
  5.  Розпочнемо наш урок з перевірки домашнього завдання. Скажіть, що вам було задано на домашнє завдання ? (Вправа 209)
  6.  Що нам потрібно було зробити у цій вправі ?(виписати дієслова з не)
  7.  Правильно . Хто бажає зачитати нам ці дієслова ?
  8.  Молодець !
  9.  Бажає ще хтось зачитати дієслова, які залишилися ? (Так)
  10.  Як пишеться не з дієсловами ? (окремо)
  11.  Актуалізація опорних знань.
  12.  Знайомство з казковим героєм.
  13.  Учні, сьогодні на урок до нас завітав казковий гість. (показую на малюнок)
  14.  Впізнаєте його ? (Так це герой казки «Ну постривай »)
  15.  Він завітав до нас з купкою слів, які утворюють девіз нашого уроку, але не зумів їх поєднати. А ви кмітливі, розумні і допоможете вовчику, так ? (Так)

2.Складання девізу уроку.

-    Ось подивіться на дошку (на дошці прикріплені слова), яким буде перше слово ? (Добре)

(Добре навчати того, хто хоче все знати)

  1.  Хто з вас хоче багато знати ?
  2.  Я рада, що знайшла так багато однодумців.

3.Пояснювальний диктант

- А зараз я зачитаю вам диктант і ви будете  виписувати не з дієсловами. І будете пояснювати , як пишеться не з дієсловом . Домовились ? (Так)

  1.  А зараз всі відкрийте свої зошити, запишіть число, класна робота. В новому рядочку посередині пишемо «Пояснювальний диктант».

ГРАМОТА ПІШОХОДА

Не можна бігти при переході вулиці. Ви можете не помітити машину.

А водій не встигне загальмувати. Не кричіть на вулиці. Не відвертайте

увагу водіїв. Не грайтеся на проїжджій частині вулиці.

 

  1.  Отже, які  дієслова ми виписали ? (не можна, не помітити, не встигне, не кричіть, не відвертайте, не грайтеся)
  2.  Молодці ви правильно виконали завдання.
  3.  Оголошення теми й мети уроку.
  4.  Отож, як ви вже здогадалися, темою нашого уроку буде «Вправляння у розборі дієслова як частини мови»

           V. Закріплення вивченого матеріалу.

     1.Робота над правилами для учнів (Впр. 210)

  1.  А зараз, учні, відкрийте підручники на сторінці 87 , знайдіть вправу 210.
  2.  Що нам тут потрібно зробити в цій вправі ? (вставити пропущені слова)
  3.   Отож,вставте пропущені слова і прочитайте правила для учнів.
  4.  Яким в нас буде перше правило ? (Вчасно приходь на заняття, не пропускай уроків)
  5.  Правильно молодець.
  6.  А хто бажає нам зачитати друге правило ? (Бережи шкільне майно, не нищ парт , книжок)
  7.  І нарешті третє правило , хто бажає зачитати ? (Зразково поводься , не носи до школи зайвих речей)
  8.  Як ви вважаєте, їх потрібно виконувати?  (Так)
  9.  Каліграфічна хвилинка
  10.  А зараз ми з вами проведемо невеличку каліграфічну хвилинку.
  11.  Погляньте ось на цей плакат (Вивішую плакат з словами для прислів’я )Тут у нас є різні слова. Хто мені їх прочитає ? (Згаяного, конем, наздоженеш, часу, не)
  12.  Спробуйте скласти з цих слів прислів’я . (Згаяного часу конем не наздоженеш)
  13.  Як ви думаєте, що воно означає ?
  14.  Дітки, назвіть дієслово в прислів’ї . (наздоженеш)
  15.  А зараз в зошиті в новому рядочку напишемо наше прислів’я . (Згаяного часу конем не наздоженеш)
  16.  Робота над прислів’ями Удосконалення розбору дієслова як частини мови.(Впр. 211)
  17.  А ось , дітки , ще одна Вправа 211.
  18.  Знайдіть, будь-ласка вправу 211. Прочитайте завдання до вправи.
  19.  Отож , що нам потрібно зробити в цій вправі ?
  20.  А зараз запишіть посередині зошита Вправа 211.
  21.  Нам потрібно прочитати прислів’я . Зробити   аналіз дієслів першого речення за поданим у підручнику зразком.
  22.  А аналізувати ми будемо дієслово виводить.
  23.  Аналізоване слово. (виводить)
  24.  На яке питання відповідає ? (Що робить ?)
  25.  Частина мови. (дієслово)
  26.  Час (теперішній)
  27.  Рід . (ми не можемо визначити рід, бо в нас дієслово теперішнього часу)
  28.  З якими словами в реченні зв’язане ? (наука, ліс)
  29.  Яким є членом речення ? (присудком)

Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться

Землі нашій поклоніться

І до сонця потягніться

За щасливий день вчорашній

Веретеном покрутіться

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

      VI. Узагальнення й систематизація знань учнів

      1.Фронтальне опитування

— Яка частина мови називається дієсловом? (службова частина мови, яка відповідає на питання що робити ? що хробити ?)

— Які є часи дієслів? (теперішній, минулий, майбутній)

— Наведіть приклади дієслів:

•теперішнього часу (читає, сидять)

•минулого часу множини (купували, писали)

•минулого часу жіночого роду (розв’язувала , несла)

•минулого часу середнього роду (світило, гріло )

•минулого часу чоловічого роду (писав, читав)

•майбутнього часу(писатиму, буду дивитися)

— На які питання відповідають дієслова в неозначеній формі? (Що робити ?)

— Як пишеться не з дієсловами? (окремо)

2. Самостійна робота

— Замість пропусків вставте дієслова з довідок. (текст і слова для довідок записано на індивідуальних картках)

Ми намагаємося робити все своєчасно. Ми не забуваємо скласти з вечора

портфель. Ніколи не запізнюємось на уроки. Всі завдання виконуємо охайно,

щоб не переписувати, і не виконувати вдруге. Пояснення вчителя слухаємо уважно, і тому не затрачаємо багато часу на домашні завдання. У нас завжди є час для спорту і відпочинку.

Слова для довідок: забуваємо, переписувати, виконувати, запізню-

ємось, затрачаємо.

3. Перевірка виконання

VII. Підсумок уроку

  1.  Які є часи дієслів ?
  2.  Як пишеться не з дієсловами ?
  3.  На які питання відповідають  дієслова у неозначеній формі ?

VIII. Домашнє завдання

  1.  На домашнє завдання вас буде вправа 213, ст. 88, запитання для повторення.
  2.  Учні , встали всі . Урок закінчено, до побачення.

Міністерство освіти і науки України

Мукачівський державний університет

Курсова робота

На тему «Нестандартний урок на тему »

Урок з природознавства про різноманітність рослин у природі

Підготувала  студентка 3 курсу групи ПО-32

Сакаль Тетяна Михайлівна

Мукачево - 2013


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32142. Стратегия управления персоналом 28.5 KB
  Стратегия управления персоналом Стратегия управления персоналом это подсистема стратегии организации представленная в виде долгосрочной программы конкретных действий по реализации концепции использования и развития потенциала персонала организации в целях обеспечения ее стратегического конкурентного преимущества. Стратегия использования и развития потенциала персонала наряду с продуктовомаркетинговой стратегией является ключевой функциональной стратегией организации. Стратегия реализующая принцип купить предполагает привлечение...
32143. Финансовая стратегия. Первичный формат. Особенности 32 KB
  Особенности Финансовая стратегия это подсистема корпоративной стратегии представленная в виде долгосрочной программы конкретных действий по использованию собственных и привлеченных внешних финансовых ресурсов в организации для достижения стратегического конкурентного преимущества. Первичный формат стратегии. Значение финансовой стратегии т. Определение основных целей финансовой стратегии.
32144. Основные этапы цикла реализации стратегии 31 KB
  Основные этапы цикла реализации стратегии Реализация стратегии в широком смысле это непрерывная цикличная деятельность когда одна корпоративная стратегия регулярно заменяется другой качественно новой. Другими словами при расширенном толковании понятия циклическая реализация стратегии и стратегический менеджмент понимаемая как постоянная профессиональная деятельность фактически совпадают. На стадии запуска корпоративной стратегии каждый уровень менеджмента организации должен решать свои особые задачи. Вовторых завершить...
32145. Сущность стратегической эффективности 32.5 KB
  Сущность стратегической эффективности и одну из коренных причин текущей и перспективной актуальности стратегического менеджмента раскрывает тезис: в современном бизнесе ошибки в стратегии неизбежно приводят к поражению в конкурентной борьбе и ослаблению позиций организации на рынке; при этом стратегические ошибки исправить сколь угодно эффективными приемами оперативного менеджмента нельзя в принципе. Основные задачи стратегической рефлексии: логическое завершение стратегии организации; предложения по совершенствованию...
32146. Стратегический и тактический контролинг 40.5 KB
  Современный контроллинг включает в себя управление рисками страховой деятельностью предприятий обширную систему информационного снабжения предприятия систему оповещания путём управления системой ключевых финансовых индикаторов управление системой реализации стратегического тактического и оперативного планирования и систему менеджмента качества. Стратегический контролинг координация функции стратегического анализа целеполагания планирования и коррекции стратегии; осуществление контроля за функционированием всей системы в целом;...
32147. Элементы сбалансированной системы показателей 24.5 KB
  Элементы сбалансированной системы показателей Основной принцип ССП который во многом стал причиной высокой эффективности этой технологии управления управлять можно только тем что можно измерить. ССП делает акцент на нефинансовых показателях эффективности давая возможность оценить такие казалось бы с трудом поддающиеся измерению аспекты деятельности как степень лояльности клиентов или инновационный потенциал компании. Авторы ССП предложили четыре направления оценки эффективности отвечающие на самые значимые для успешной деятельности...
32148. Задачи и функции подразделения стратегического развития 31 KB
  Перед отделом стратегического развития который должен функционировать на постоянной профессиональной основе стоят две главные задачи: Сведение всех стратегических наработок произведенную в первую очередь самим отделом а также другими по разделениями Организации в заданные определенным форматом проекты решений. Проекты в установление порядке представляются отделом в органы управления организации которые уполномочены принимать соответствующие стратегические решения. В большинстве организаций такими органами управления являются:...
32149. Стратегическая карта и стратегические темы ССП 29 KB
  Эти цели содержат в себе детальное отображение различных аспектов стратегии. Каплан и Нортон рассматривают следующие аспекты: Четкое формулирование стратегии Передачу стратегии внутрь всей компании Согласование стратегии компании с целями персонала Связывание целей с годовым бюджетом Идентификацию и согласование стратегических инициатив Выполнение регулярных проверок с помощью обратной связи и необходимых корректировок стратегии В рамках ССП необходимо различать показатели которые измеряют достигнутые результаты и показатели...
32150. Базовые элементы построения стратегии по Портеру 24.5 KB
  Портер 1985 выделяет три ключевые общие стратегии: лидерство по затратам ндивидуализация и фокусирование. Лидерство по затратам. Жесткий контроль над затратами и накладными расходами сведение до минимума расходов в таких областях как исследования и разработки реклама и т. Стратегия лидерства по затратам часто создает прочную основу для конкуренции в отрасли.