62697

Музика передає почуття людини

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: загадки про дзвіночок ілюстрації дзвіночка школи та школярів аудіо записи двох мелодій Віктора Косенко: Не хочуть купити ведмедика і Купили ведмедика малюнки ведмедика. Прослухайте твори Віктора Косенка...

Украинкский

2014-06-12

60.56 KB

15 чел.

Тема: Музика передає почуття людини.

Мета: повторити «Пісню про школу», ознайомити дітей з видами звуків: музичні та шумові, довгі та короткі; навчити складати ритмічний малюнок до пісень та пізнавати пісні за ритмом; продовжувати навчати правильно висловлювати свої думки, розширювати кругозір; розвивати мислення, пізнавальні інтереси; виховувати любов до музики та шанобливе ставлення до пісень рідного краю.

Обладнання: загадки про дзвіночок, ілюстрації дзвіночка, школи та школярів, аудіо записи двох мелодій Віктора Косенко: “Не хочуть купити ведмедика” і «Купили ведмедика», малюнки ведмедика.

Хід уроку

l. Організація класу

1) Привітання

- Діти, приготувалися зараз у нас урок музики. Підрівнялися рівнесенько біля своїх парт. Давайте привітаємось! Я до вас, а ви до мене.

- Добрий день вам, діти!

- Добрий день!

2) Представлення

Сьогодні урок музики проведу у вас я.

ll.  Актуалізація знань

1) Вивчення поспівки

- Почнемо урок наш з невеличкої поспівки, щоб розігріти наші голосочки, перед тим, як почати співати. Вивчимо українську народну поспівку «Кумо, кумо»

- Прослухайте уважно як я її виконую, бо потім ви її теж будете співати. (Співаю)

- Давайте візьмемо нотку «ля» (розспівуємося)

- А зараз давайте всі разом заспіваємо:

Кумо, кумо, що варила?

Борщ, борщ, бурячки.

(Співаємо)

- А зараз пропоную вам заспівати її, але на ступінь вище. Ваші голосочки будуть лунати ще красивіше. (Співаємо ту ж само поспівку зі звука «мі» - «сі»).

2) Спів поспівки з музично-ритмічними рухами

Всі звуки поділяються на музичні й шумові. Музичні – це те, що ми співаємо та гра на музичних інструментах, а до шумових відноситься шелестіння дерев, шум повітря… Крім того вони бувають різні за звучанням – довгі та короткі. (Довгі – «та» з про плеском, короткі «ті-ті» з про плесками).

Наприклад: як звучить слово боооорщ (довгий звук), а от кумо кумо (два короткі)

- Сіли рівненько і уважно слідкуємо за моїми рухами, тому що потім ви будете це робити, а найкращі продемонструють нам цю вправу біля дошки.

(проговорюю і проплескую ритмосклади)

- А зараз поклали лікті на парту, а долоні стиснули, як дзьобик в пташки. Ось так. (показую приклад).

Проплескування поспівки всім класом.

Демонстрація найкращих зразків біля дошки.

3) Ритмічні вправи

- Я проплескую ритмічний малюнок, а ви уважно слухаєте і плескаєте за мною.

Наприклад:

П І П І

І П П І І

П П П П І

І І П П П І І І

- Молодці!

ІІІ. Вокально-хорова робота

1. Повторення пісні «Про школу»

А) Впізнавання пісні за ритмічним малюнком

- Діти, послухайте ритмічний малюнок  та відгадайте  яку ж пісню ми будемо виконувати?

- Відгадали правильно!

Б) Виконання пісні
- Давайте з вами проспіваємо її (попередньо нагадую учням слова пісні, показую ілюстрацію до неї)

- Налаштувались та проспівали перше слово «мама…» (на ноті ля)

- А тепер співаємо всю пісню:


Мама двері відчиня,

Проводжа до школи.

Не забудем цього дня

Ми в житті ніколи!

А татусь нам говорив,

Як ішли ми в школу:

Поважайте вчителів,

Слухайтесь у всьому!

В) Конкурс співаків
- А зараз у нас невеличке змагання на кращих співаків між дівчатами та хлопцями

Г) Показ кращого зразка

- Усі просто молодці! Але я хочу запросити учнів, які найкраще постаралися виконати цю пісню!

2.Розучування пісні «Веселий дзвіночок»

А) Вступне слово вчителя
- Дітки, а зараз відгадайте таку загадку, але не викрикуйте відповідь, а піднімайте гарно руку:
Є чарівник у школі в нас,

Ану впізнайте, хто він!

Озветься – тиша йде у клас,

Озветься ще раз – гомін.

Щоб не спізнитись на урок

Нам голос подає …

(Дзвінок)

  1.  Правильно відгадали! На минулому уроці ви познайомилися з новою піснею «Веселий дзвіночок» і сьогодні ми з вами її розучимо.

Б) По фразове розучування з голосу вчителя (1 куплет)

- Послухайте увесь перший куплет

Дзвенить дзвінок веселий  

Скликає малюків,

У перший клас до школи

Дівчаток й хлопчаків                       - 2 рази

  1.  Уважно послухайте першу фразу :

Дзвенить дзвінок веселий  

Скликає малюків…

  1.  А тепер проспіваємо разом : Дзвенить дзвінок веселий Скликає малюків…
  2.  Проспіваємо ще раз більш чистіше та дружніше!
  3.  Уважно послухайте другу фразу

У перший клас до школи

Дівчаток й хлопчаків   

  1.  А тепер проспіваємо разом : У перший клас до школи Дівчаток й хлопчаків   
  2.  Цю фразу ми повторюємо ще раз, але зверніть увагу на те, що мелодія звучить інакше.
  3.  Співаємо увесь перший куплет

В) По фразове розучування з голосу вчителя (2 куплет)

- Послухайте увесь другий куплет

Навчатись «на відмінно»
Ми будемо завжди,
Батькам своїм на радість

Ми будемо рости                                   - 2 рази

  1.  Уважно послухайте першу фразу :

Навчатись «на відмінно»
Ми будемо завжди…

  1.  А тепер проспіваємо разом : Навчатись «на відмінно» Ми будемо завжди,
  2.  Проспіваємо ще раз.
  3.  Уважно послухайте другу фразу

Батькам своїм на радість

Ми будемо рости                                   

  1.  А тепер проспіваємо разом : Батькам своїм на радість Ми будемо рости     
  2.  Співаємо ще раз                              
  3.  Цю фразу ми повторюємо ще раз, але зверніть увагу на те, що мелодія звучить інакше.
  4.  Встаємо біля парт та проспівуємо цю пісню

IV. Слухання та сприймання музики

  1.  Слухання та порівняння музичних творів

- Пісні про школу передають весь вирій почуттів першокласників, що приходять до школи. Та музика може передавати різні емоції та настрій.
-
Прослухайте твори Віктора Косенка “Не хочуть купити ведмедика” та «Купили ведмедика».

- При слуханні поміркуйте, чим вони відрізняються?

(Слухання В. Косенко. "Не хочуть купити ведмедика", "Купили ведмедика")

2) Аналіз прослуханих творів

-Ми прослухали два твори Віктора Косенка. Які почуття дитини передає перший, “Не хочуть купити ведмедика” ?

ак, а тому характер музики - сумний, журливий і засмучений...

-А мелодія «Купили ведмедика»? Правильно, передає настрій дитини, якій купили іграшку. -Тому її характер -веселий, радісний, піднесений.

-Обидві мелодії виконано на одному музичному інструменті - фортепіано.

3) Завдання

-Чи може музика передати почуття людини?

-Які почуття передав композитор Віктор Косенко у фортепіанній пєсі „Не хочуть купити ведмедика”?

-Які почуття передав композитор Віктор Косенко у фортепіанній пєсі „Купили ведмедика”?

ІIV . Підсумок уроку

  1.  Домашнє завдання
  2.  Вашим домашнім завданням буде намалювати 2 малюки до прослуханих мелодій, а наступного уроку ми влаштуємо виставку ваших, я впевнена, чудових майбутніх малюнків.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41120. Параллельные вычислительные системы 467 KB
  К распараллеливанию прибегают при проектировании отдельных устройств ЭВМ устройств управления буферов команд каналов обращения к памяти и модулей памяти многофункциональных арифметическологических устройств АЛУ повсеместно применяемых конвейеров и т. Сложилось представление о двух основных уровнях на которых в ВС применяются практические методы распараллеливания: на уровне программ процессов процедур первый уровень распараллеливания; на уровне команд и операций второй уровень распараллеливания. Уровень команд и операций...
41121. ПСИХОЛОГІЯ СТРАХУ ТА ФОБІЙ 69.5 KB
  Ознайомити студентів з особливостями емоції страху. Основні завдання: Охарактеризувати страх як емоційний стан поняття психологічна характеристика переживання страху причини та види страхів; Охарактеризувати фобію як емоційний стан; Порівняння емоцій страху та фобій; Визначити психотерапевтичні методи подолання страхів та фобій. Визначення емоційного стану людини за зовнішніми показниками Після читання лекції Характеристика страху та фобії; причини та наслідки переживання страхів та фобій; знання основних методів...
41122. учасні приклади біотехнологій в архітектурі.Об’єкти екологічного дизайну 1.48 MB
  Біосферна концепція розвитку екосистеми міста дизайнерські рішення як один з запобіжних факторів по зменшенню антропогенного навантаження на довкілля сучасні приклади проектування біопозитивних споруд В наш час багато Європейських організацій в тому числі і урядових структур погоджуються з тим що міста відіграють надзвичайно важливу роль в питаннях повязаних із зміною клімату. Усвідомлення цієї концепції відбулося через численні конференції та обговорення внаслідок чого деякі організацій виробили чітке прогресивне бачення того як...
41123. Основные понятия программного обеспечения систем защиты информации 277.5 KB
  Быстро развивающиеся компьютерные информационные технологии вносят заметные изменения в нашу жизнь. Информация стала товаром, который можно приобрести, продать, обменять. При этом стоимость информации часто в сотни раз превосходит стоимость компьютерной системы, в которой она хранится.
41124. Техническая термодинамика и промышленная теплотехника 209.5 KB
  Если использовать в качестве тестового физического тела например руку то прикасаясь к стеклу мы скажем: стекло холодное. Из сказанного следует что для отдельного тела не контактирующего с другими телами понятие теплоты не может быть использовано. Такое тело имеет запас энергии само по себе даже при отсутствии взаимодействия с другими телами: если например тело движется с некоторой скоростью можно сказать что оно имеет некоторый запас энергии. В термодинамике принято тела нагретые больше по отношению к остальным называть...
41125. СУЩНОСТЬ И РАЗРАБОТКА МСФО 329.5 KB
  Совет также издает основы для заключений относительно МСФО и их проектов. Обязанностями Комитета являются: толкование применения МСФО и предоставление своевременных руководств тем кто выпускает финансовую отчетность по вопросам непосредственно не прописанным в МСФО или МСБУ; публикование проектов интерпретаций для публичных комментариев и рассмотрение полученных комментариев; предоставление отчетов Совету и получение одобренных Советом окончательных интерпретаций. В процессе разработки МСФО принимают...
41126. Загальний огляд інформаційно-пошукових правових систем 59 KB
  Навчальновиховна мета заняття: дати загальний огляд інформаційнопошукових правових систем Тип заняття: Наочність: Між предметні звязки: лекція таблиця інформаційнопошукових правових систем ЛІГА:ЗАКОН Кваліфікаційні вимоги до знань умінь навичок: Студенти повинні: Основні поняття інформаційнопошукових правових систем. Підведення підсумків уроку Які існують сучасні інформаційнопошукові системами Які ви знаєте види правової системи ЛігаЗакон Для чого призначена ЛігаЗакон Що знаходиться в системі ЛігаЗакон Що дуже вдало...
41127. Авторское право 79 KB
  Учения о природе авторского права Становление двух основных систем авторского права 1. В субъективном смысле авторское право совокупность правовых норм регулирующих личные неимущественные и имущественные права принадлежащие создателям произведений науки литературы и искусства. Предмет изучаемого курса включает в себя: систему правовой охраны творческих произведений авторскими и смежными правами; принципы и основные направления государственного регулирования авторского и смежных прав в Российской Федерации; объекты и субъекты...
41128. Этапы эволюции науки и развитие регионов в мировом сообществе в XXI веке 346.5 KB
  Классический рационализм предстает как направление научной мысли отображающее особенности научного мышления характерного для классического этапа эволюции методологии науки и отличающееся изучением феноменов явлений конкретных систем и конкретного человека как внешнего наблюдателя природы общественных и социальных процессов и т. Неклассический рационализм интерпретируется как направление научной мысли отображающее особенности научного мышления характерного для неклассического этапа эволюции методологии науки и отличающееся изучением...