62717

Народні традиції, родинні свята і здоров’я. «Як влаштувати веселе свято?»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчити дітей розуміти значення народних традицій для здоровя; формувати прагнення дбати про власне здоровя; розвивати мислення память; виховувати повагу до народних традицій. Діти скажіть мені коли ви смієтесь найчастіше...

Украинкский

2014-06-12

253.63 KB

89 чел.

План – конспект

уроку основи здоровя,

проведеного в 1-В класі

КЗ «НСЗШ І-ІІІст. №6»

студенткою ІІІ курсу, групи П1-10

НПУ ДВНЗ «КНУ»

Кутовою Анною

Тема: Народні традиції, родинні свята і здоровя. «Як влаштувати веселе свято?»

Мета: навчити дітей розуміти значення народних традицій для здоров'я; формувати прагнення дбати про власне здоров'я; розвивати мислення, пам'ять; виховувати повагу до народних традицій.

Обладнання: карта подорожі, казковий герой, робочі зошити з друкованою основою, роздатковий матеріал, наочність, презентація, відеоматеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку:

І. Організація класу до уроку.

1. Привітання.

- Всі сідайте тихо,  діти,

Домовляймось не шуміти.

Тож гаразд, часу не гаймо,

Заняття  розпочинаймо.

2. Представлення.

- Мене звати Анна Юріївна. Урок основ здоровя сьогодні проведу у вас я.

3. Перевірка готовності до уроку.

- Діти, погляньте на парту. Чи все необхідне у вас підготовлено до уроку? Підручник, щоденник, зошит, ручка, олівець.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Введення нестандартності. Мотивування учнів до навчання.

- Діти, сьогодні у нас з вами буде незвичайний урок основ здоровя. Адже до нас завітав Лунтик. Він мені сказав, що протягом уроку, хто буде гарно себе поводити, активні учні будуть отримувати ось такі квіточки. Вам необхідно назбирати якомога більше квіточок протягом уроку, а для чого вони вам потрібні, я вам скажу трохи згодом.

- Також він для вас підготував невеличкий сюрприз. Проте у нього є умова: діти повинні пообіцяти, що будуть себе гарно поводити і старанно працювати на уроці.

- Чи хочете ви дізнатися, який сюрприз приготував для вас Лунтик?

- То ж ви обіцяєте, що будете себе гарно поводити і старанно працювати? (Обіцяємо)

2. Гра «Знайди схожість»

- Добре, тож почнімо працювати.

- Діти, погляньте на дошку. Що ви бачите?

- Правильно це кленове листя.

- Подивіться уважно і скажіть, а чи однакові вони?

- Що спільного вони мають? А чи форма листя схожа?

- А чи вона однаковісінька?

- Правильно форма листя схожа, проте вони різні.

- Зверніть увагу на колір листя. Чи вони однакові?

- Правильно, кленове листя різного кольору.

- Подивіться уважно на розміри листя. Що ви можете сказати стосовно розміру листя?

- Правильно, вони схожі за розмірами, проте не однакові.

- На цьому простому прикладі ми з вами можемо зробити висновок, що в світі не існує однакового листя так само як і людей.

- На минулому уроці ви говорили про індивідуальність, тобто неповторність кожної людини.

- Подивіться на вислів, що знаходиться на дошці.

Кожна людина не найкраща і не найгірша, вона просто – інша.

В.О.Сухомлинський

- Діти, ви завжди повинні памятати, що серед вас нема найкращої дитини, чи найгіршої, адже порівнювати вас неможна, бо кожен із вас – неповторність.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя.

- З давніх-давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав здоров'я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали одне одному здоров'я: «Здоровенькі були!», «Дай, Боже, здоров'я!», «Доброго вам здоров'я!», «Бувайте здорові!», «Ходіть здорові!» тощо.

- Діти, а можливо хто з вас знає чого кажуть «Здрастуйте»? (роздаю картки)

- Наш казковий герой Лунтик знає чого так кажуть і хоче вам розповісти. Тож уважно послухайте.

- Привітання "здрастуйте" походить від виразу "здрав будьте". І означає воно побажання здоров'я зустрічному людині. Найімовірніше наші предки були дуже ввічливими людьми, раз бажали здоров'я при зустрічі один одного.

2. Гра «Відшукай прислівя»

- Діти, у кожного з вас на парті лежать картки. Перегорніть їх.

- Ви бачите цілу купу букв. Вам необхідно олівцем або ручкою закреслити літери Б, В і ви отримаєте певне речення. Будьте дуже уважні.

С б в м в і б в х в б к в р б а в б щ б б в е

б б в л в і к б в в б у в є, б в н б б і в б ж

в в б у б в в с б в б б і в б л б в б і б в к и!

- Що ви отримали?

«Сміх краще лікує, ніж усі ліки!»

( вивішує прислівя на дошку)

- А як ми можемо назвати це речення? Правильно, це – прислівя.

3. Робота над проблемним питанням.

- Як ви гадаєте, чому сміх краще лікує, ніж усі

- Сміх активізує всі системи організму. Подих стає більш глибоким, у  крові підвищується рівень так званих «гормонів щастя». При цьому людина відчуває почуття радості і задоволення.

- Діти, скажіть мені коли ви смієтесь найчастіше? На уроці чи на перерві? У звичайний день чи коли у вас якесь свято?

- Так, насправді кожна людина більше сміється саме під час свята. І це не просто слова, це доведено науковцями, адже коли в нас якесь свято за календарем ми так чи інакше очікуємо від нього чогось світлого, нового, радісного.

- Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про народні традиції, родинні свята і здоровя.  

4. Бесіда з опорою на малюнки з підручника.

- Діти, відкрийте свої підручники на сторінці 111. Подивіться уважно на малюнки, котрі знаходяться на сторінці.

- Які свята зображено на малюнках?

- Які ще ви знаєте свята?

- Які ваші улюблені свята?

5. Подорож «Святковою країною»

- Діти, для того, щоб поглибити ваші знання з даної теми Лунтик пропонує відправитися разом із ним  у надзвичайно цікаву подорож «Святковою країною».

- Він підготував для вас багато цікавинок!

- Чи згодні ви на подорож?

- Проте всі мають памятати про умову Лунтика. Кожен із вас памятає, що ви обіцяли гарно себе поводити і старанно працювати?

- Подивіться на дошку. Ось ви можете побачити карту нашої уявної подорожі. Звернуть увагу, що жодна зупинка нам невідома, адже для цього ми маємо виконати певне завдання.

1)  Свято Св.Миколая.

  1.  перегляд відео

- Тож для початку ви переглянете відео. Вам необхідно здогадатися про яке свято йде мова. Хто знає – не викрикує, а тихенько підіймає руку.

  1.  обговорення відео

- Хто знає якому святу присвячене відео?

- Правильно, це свято Св.Миколая.

- А коли ми святкуємо це свято? (19 грудня)

- Чим це свято відрізняється від інших свят? Що є характерним тільки для цього свята?

- Як ви отримуєте подарунки? (під подушкою)

- А чи бувають такі випадки, коли ви не отримали подарунка?

- Чому? Хто знає? (Правильно, за переказами діти які себе гарно поводить, слухаються батьків, старанно навчаються протягом року в день Св.Миколая отримують подарунки, різноманітні солодощі. Проте діти, в яких була погана поведінка, хто не слухався батьків, таких дітей Св.Миколай не вітає з цим святом і нічого не дарує або ж може подарувати лозину).

2) Різдво.

  1.  перегляд відео

- Зараз ви переглянете наступне відео. Вам необхідно здогадатися про яке свято йде мова. Хто знає – не викрикує, а тихенько підіймає руку.

  1.  обговорення відео

- Хто знає якому святу присвячене відео?

- Правильно, це Різдво.

- А коли ми святкуємо це свято? (7 січня)

- Чим це свято відрізняється від інших свят? Що є характерним тільки для цього свята?

- За традицією вранці 7 січня українці йшли до церкви, щоб віддати шану новонародженому Христові. Після закінчення церковної служби родина збиралася на святковий обід. До 7 січня згідно церковному календарю віруючи люди дотримувалися поста, тобто не вживали деякі продукти харчування, заборонялося робити певні види хатніх робіт. Саме в цей день закінчується піст і люди можуть собі дозволити зїсти все, від чого відмовлялися. Одружені діти, як правило, йдуть до своїх батьків. Дуже давньою є українська традиція миритися в цей день, пробачати одне одному образи, вільні й мимовільні, щоб на повну міру відчути радість життя.

3) Стрітення.

  1.  перегляд відео

- Зараз ви переглянете наступне відео. Вам необхідно здогадатися про яке свято йде мова. Хто знає – не викрикує, а тихенько підіймає руку.

  1.  обговорення відео

- Хто знає якому святу присвячене відео?

- Правильно, це Стрітення.

- А коли ми святкуємо це свято? (15 лютого)

- Чим це свято відрізняється від інших свят? Що є характерним тільки для цього свята?

- Згідно українським звичаям Стрітення здавна сприймається, як зустріч зими з весною. Казали, що «в цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче». У цей день ворожили. Господарі також ворожили на врожай, виставляючи на ніч тарілку з зерном на двір. У церквах цього дня святять воду і свічки. 

4) 8 березня.

  1.  перегляд відео

- Зараз ви переглянете наступне відео. Вам необхідно здогадатися про яке свято йде мова. Хто знає – не викрикує, а тихенько підіймає руку.

  1.  обговорення відео

- Хто знає якому святу присвячене відео?

- Правильно, це 8 березня.

- Я думаю кожен із вас знає коли ми святкуємо це свято!

- Чим це свято відрізняється від інших свят? Що є характерним тільки для цього свята?

- В цей день вітають усіх жінок: матуся, бабуся, сестричку, тітку, однокласницю, продавчиню в магазині, контролера в автобусі – абсолютно всіх жінок вітають в цей день, адже 8 березня – Міжнародний жіночий день.

5) Масляна.

  1.  перегляд відео

- Зараз ви переглянете наступне відео. Вам необхідно здогадатися про яке свято йде мова. Хто знає – не викрикує, а тихенько підіймає руку.

  1.  обговорення відео

- Хто знає якому святу присвячене відео?

- Правильно, це Масляна.

- А коли ми святкуємо це свято? (Кожного року дата святкування змінюється, це залежить від дати святкування Пасхи. В 2013 році масляна неділя з 11 по 17 березня)

- Чим це свято відрізняється від інших свят? Що є характерним тільки для цього свята?

-  Масляна - свято на честь весняного пробудження природиСвяткуючи це свято готують вареники, ходять в гості, влаштовують народні гуляння.

6) Великдень.

  1.  перегляд відео

- Зараз ви переглянете наступне відео. Вам необхідно здогадатися про яке свято йде мова. Хто знає – не викрикує, а тихенько підіймає руку.

  1.  обговорення відео

- Хто знає якому святу присвячене відео?

- Правильно, це Великдень.

- А коли ми святкуємо це свято? (Кожного року дата святкування змінюється. В 2013 році Пасха буде святкуватися 5 травня)

- Чим це свято відрізняється від інших свят? Що є характерним тільки для цього свята?

- Великдень або Воскресіння Христове  — найдавніше християнське свято, установлено на честь воскресіння Ісуса Христа. На Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік. Основна ознака Великодня — писанка. Господині печуть особливий хліб — паску — на згадку про Христові слова: «Я є Хліб життя». Ці паски є найбільшою окрасою великоднього столу.

6. Фізхвилинка.

- Діти, щось мені здається ви трохи втомилися, тож давайте зараз із вами розімнемося.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота із робочими зошитами з друкованою основою.

- Діти, відкрийте свої друковані зошити на сторінці 64. Погляньте уважно на зображення, що там знаходяться.

- Подивіться у кого із дітей веселе свято?

- Як ви зрозуміли, що на першому зображенні в дітей й насправді веселе свято?

- Візьміть кольоровий олівець та обведіть рамку малюнку, де насправді веселе свято.

- Молодці! А тепер погляньте на наступне завдання. Зараз вам необхідно розглянути наступні зображення і назвати добрі традиції святкування.

- Давайте поглянемо на перше зображення?

- Як ви гадаєте це добрі традиції святкування?

- Правильно.

- Давайте поглянемо на друге зображення.

- Як ви гадаєте це добрі традиції святкування?

- Правильно, не добрі. А чого ти так думаєш?

- Так, діти сваряться, а це не добре.

- Давайте поглянемо на наступне зображення?

- Як ви гадаєте це добрі традиції святкування?

- Правильно.

- Давайте поглянемо на наступне зображення.

- Як ви гадаєте це добрі традиції святкування?

- Правильно, не добрі. А чого ти так думаєш?

- Діти не святкують усі разом, а кожен сам по собі.

2. Гра «Бурхливі оплески»

- Діти, а тепер ми з вами пограємо в гру «Бурхливі оплески». Зараз я вам буду зачитувати традиції святкування. Якщо традиція добра, ви аплодуєте, якщо погана, то в класі панує абсолютна тиша. Хто не зрозумів ваше завдання?

  1.  Бути веселим, бадьорим, мати гарний настрій.
  2.  Пити алкогольні напої.
  3.  Буди ласкавим, ввічливим до присутніх гостей.
  4.  По можливості спілкуватися з усіма учасниками святкування.
  5.  Зїсти усі тістечка, що знаходяться на святковому столі.
  6.  Псувати настрій усім оточуючим.
  7.  По можливості спілкуватися з усіма учасниками святкування.
  8.  Не можна сваритися, битися, лаятися.

- Молодці. Ви гарно знаєте добрі традиції святкування.

- Проте, на той випадок, якщо ви дещо забудете, то у кожного з вас є ось такі пам’ятки «Як влаштувати веселе свято?»

Пам’ятка «Як влаштувати веселе свято?»

Добре

Погано

Бути веселим, бадьорим, мати гарний настрій.

Буди ласкавим, ввічливим до присутніх гостей.

По можливості спілкуватися з усіма учасниками святкування.

По можливості спілкуватися з усіма учасниками святкування.

Пити алкогольні напої.

Зїсти усі тістечка, що знаходяться на святковому столі.

Псувати настрій усім оточуючим.

Не можна сваритися, битися, лаятися.

3. Привітання дівчат.

- Хто мені нагадає, яке в нас сьогодні число?

- А яке завтра свято?

- Ми сьогодні з вами вже казали, проте хто мені нагадає, кого треба вітати 8 березня?

- Правильно, усіх жінок. Тож сьогодні наші хлопці хочуть привітати дівчат з наступаючим святом.

- Хлопці, хто готував віршики виходьте до дошки.

(Хлопці вітають дівчат, дарують їм вітальні листівки).

- Проте це ще не все. Також ми хочемо привітати нашу Олену Олексіївну з наступаючим святом (виходить хлопчик і зачитає вітання, вручає листівку).

V. Підсумок уроку.

1. Підсумкова бесіда.

- Діти, сьогодні ми з вами подорожували «Святковою країною» і ви вже знаєте гарні традиції святкування.

2. Оцінювання.

- Діти, порахуйте у кого з вас скільки квіточок.

- Памятаєте Лунтик казав, що у нього для вас є сюрприз. Так ось, з приводу того, що завтра Міжнародний жіночий день він підготував для вас листівки, якими кожен із вас зможе привітати свою матусю. Проте це ще не все, протягом уроку кожен із вас мав можливість заробити квіточки. А зараз візьміть свої квіточки, перегорніть їх білою стороною, там знаходиться скотч, відклейте його, та прикрасьте вашу листівку квіточками. А зараз у дітей, які були найактивнішими мають вийти найгарніші вітальні листівки.

3. Домашнє завдання.

- Діти, вдома вам потрібно буде розмалювати зображення на 64 стр. Вашого робочого зошита.

4. Прощання.

- Встаньте діти. Дякую вам за урок. До побачення!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83673. Переходные процессы в линейных электрических цепях с сосредоточенными параметрами 157.5 KB
  Для цепей с заданными постоянными или периодическими напряжениями токами источников принужденная составляющая определяется путем расчета стационарного режима работы схемы после коммутации любым из рассмотренных ранее методов расчета линейных электрических цепей. общее решение уравнения 2 имеет вид 4 Соотношение 4 показывает что при классическом методе расчета послекоммутационный процесс рассматривается как наложение друг на друга двух режимов – принужденного наступающего как бы сразу после коммутации и свободного имеющего...
83674. Способы составления характеристического уравнения 175.5 KB
  Путем исключения из системы уравнений описывающих электромагнитное состояние цепи на основании первого и второго законов Кирхгофа всех неизвестных величин кроме одной относительно которой и записывается уравнение 2; путем использования выражения для входного сопротивления цепи на синусоидальном токе; на основе выражения главного определителя. Согласно первому способу в предыдущей лекции было получено дифференциальное уравнение относительно напряжения на конденсаторе для последовательной RLCцепи на базе которого записывается...
83675. Переходные процессы в цепи с одним накопителем энергии и произвольным числом резисторов 167.5 KB
  Общий подход к расчету переходных процессов в таких цепях основан на применении теоремы об активном двухполюснике: ветвь содержащую накопитель выделяют из цепи а оставшуюся часть схемы рассматривают как активный двухполюсник А эквивалентный генератор см. Совершенно очевидно что постоянная времени здесь для цепей с индуктивным элементом определяется как: и с емкостным как: где входное сопротивление цепи по отношению к зажимам 12 подключения ветви содержащей накопитель энергии. Например для напряжения на конденсаторе в цепи на...
83676. Операторный метод расчета переходных процессов 174.5 KB
  Выделенную из некоторой сложной цепи. Замыкание ключа во внешней цепи приводит к переходному процессу при этом начальные условия для тока в ветви и напряжения на конденсаторе в общем случае ненулевые. Отсюда 2 где операторное сопротивление рассматриваемого участка цепи. Следует обратить внимание что операторное сопротивление соответствует комплексному сопротивлению ветви в цепи синусоидального тока при замене оператора р на .
83677. Некоторые важные замечания к формуле разложения 143.5 KB
  Если при этом в цепи также имеют место другие источники например постоянной Е и экспоненциальной ЭДС и начальные условия для токов в ветвях с индуктивными элементами и напряжений на конденсаторах ненулевые то они должны быть все введены в формулу предварительно умноженными на j поскольку только в этом случае они будут учтены при взятии мнимой части от формулы разложения т. Определение независимых начальных условий путем расчета докоммутационного режима работы цепи. Составление операторной схемы замещения цепи для простых цепей с...
83678. Расчет переходных процессов с использованием интеграла Дюамеля 157.5 KB
  Метод переменных состояния Уравнения элекромагнитного состояния – это система уравнений определяющих режим работы состояние электрической цепи. Метод переменных состояния основывается на упорядоченном составлении и решении системы дифференциальных уравнений первого порядка которые разрешены относительно производных т. Количество переменных состояния а следовательно число уравнений состояния равно числу независимых накопителей энергии. К уравнениям состояния выдвигаются два основных требования: независимость уравнений; возможность...
83680. Расчет нелинейных цепей методом эквивалентного генератора 149.5 KB
  Ветвь содержащая нелинейный резистор выделяется из исходной цепи а вся остальная уже линейная схема представляется в виде активного двухполюсника АД. Если необходимо также найти токи в линейной части исходной цепи то после расчета нелинейной схемы на рис. 1б в соответствии с теоремой о компенсации нелинейный резистор заменяется источником ЭДС или тока после чего проводится анализ полученной линейной цепи любым известным методом.
83681. Приобретение и прекращение гражданства РФ 139.5 KB
  Гражданство внутреннем рынке, а также предпосылкой для любой реализации прав и свобод человека, признанных международным правом, чтобы защитить отдельные государства. Гражданство уже известно в эпоху рабовладельческого. Граждане древнего города-государства был принят к людям бесплатно.