62758

Про доброту і милосердя. Ніхто не має права ображати іншу людину

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: учити оцінювати вчинки дійових осібпоглиблювати уміння творчо працювати; зясувати зміст понять добриймилосерднийпривітний; розвивати память мисленнямовлення; формувати у дітей уявлення про тещо добрачуйна людина допомагає іншим...

Украинкский

2014-06-13

23.81 KB

0 чел.

Тема:Про доброту і милосердя. Ніхто не має права ображати іншу людину.

Мета: учити оцінювати вчинки дійових осіб,поглиблювати уміння творчо працювати; з’ясувати зміст понять добрий,милосердний,привітний;розвивати пам'ять, мислення,мовлення;формувати у дітей уявлення про те,що добра,чуйна людина  допомагає іншим,поважає,піклується про стареньких;виховуємо,чуйність,доброту,милосердя.

Обладнання: вірш,Конституція, ілюстрації,жетони.

                   Хід уроку

     I    Організація класу.

  1.  Привітання.

Продзвенів дзвіночок,діти.

Годі вам вже гомоніти.

Урок цікавий в нас.

З добрим днем вітаю вас.

2.Представлення.

Добрий день,діти,сідайте. Мене звуть Олена Олександрівна і сьогоднішній урок «Я і Україна« у  вас проведу я.

3.Перевірка готовності до уроку.

Діти перевірте чи все необхідне для нашого сьогоднішнього уроку у вас є на парті:ручка, зошит, підручник.

II Актуалізація опорних знань учнів.

  1.  Фронтальне опитування.

-Прочитайте запис на дошці "Наш закон- наша сила".

-Про який закон йдеться?

( про Конституцію).

-Що таке закон?( Закон –це правило).

-Діти,а що було б якби люди поводилися без правил?

Відповіді дітей

  1.  Водії виїжджали б машинами на тротуар.
  2.  Усі приходили б у школу,коли їм заманеться!
  3.  Літаки б зіштовхувалися у повітрі!
  4.  Футболісти проганяли б суддю с поля!

-Діти,а які ви знаєте правила?

  1.  Правила для учнів в школі.
  2.  Правила для пасажирів в транспорті.
  3.  Правила поведінки на воді.
  4.  Правила дорожнього руху.
  5.  Словникова робота.
  6.  Діти,подивіться ,будь-ласка,на дошку
  7.  Прочитайте й поясніть слова.

Добрий-той,хто робить добро людям і

ставиться чуйно до них.

Милосердний -  той,хто в будь-яку хвилину готовий надати допомогу.

Привітний-той,хто виявляє доброзичливість ,привітність.

III Вивчення нового матеріалу.

1.Розповідь вчителя.

- Милосердя,доброта… Ще з давньоруських часів благонадійність

була в традиціях нашого народу. Цілком природнім і закономірним

уважалося допомагати знедоленому,нещасному,поділитися з ним шматком хліба,дати притулок бездомному,захистити

старість і немічність,полікувати хворого чи каліку,захистити скривдженого. Доброта,милосердя – багатоликі.

потреба в них  повсякчасна. Навіть тоді,коли немає біди,навіть там,де гори спокійні та твердь зелена не хитається під ногами. Милосердя і доброта -  як два крила на яких

тримається людство.

В Україні проживає майже два мільйони самотніх людей. Близько

200 тисяч із них цілком  або частково не здатні обслуговувати себе.15 тисяч з них проживають в будинках-інтернатах,їх

об’єднує немічність,самотність. У злиднях живуть багато тисяч

людей.

Чимало є й таких,що проживають на межі бідності. Сумні цифри незвичні…Та це правда життя. Важко уявити,що люди страждають не тільки від того,що не щодня мають свіжий хліб,а й від того,що не чують вкрай необхідних слів,як "Добрий день".

  1.  Чи можна бажати людині доброго дня зі злим виразом

обличчя?

  1.  Бути привітним -означає радіти іншому,доброзичливим –

означає бажати добра.

2.Робота з підручником (чит. вч. С 80-81).

Діти відкрийте підручник на сторінках 80-81.Слухайте уважно і слідкуйте.

  1.  Бесіда по тексту підручника.
  2.  Про кого йдеться в тексті ? (Про Павлика).
  3.  Чому Павлик не пішов до школи?(його мама хвора).
  4.  Що вирішили друзі зробити Павлику?( допомогти йому)
  5.  ( на дошку)
  6.  Друзі Павлика:добрі,милосердні,співчутливі,веселі.

Зніміть зайве слово.Чому воно зайве ?

  1.  Фізкультхвилинка.

Хлопчики й дівчатка зробимо зарядку

Руку вгору,руки вниз

Один ,два, три не помились.

У долоні хлоп,хлоп.

І ногами топ,топ.

Мов годинник зробим так.

Тік-так, тік-так.

Тихо сіли на стільці.

Скажем разом молодці.

IV Закріплення нового матеріалу.

  1.  Гра" Оціни вчинок"

Ситуація1

  1.  Тато купив яблука вони були дуже запашні. Наталя знала,що бабуся дуже любить яблука. Бабуся жила близенько,зовсім поруч. Наталя дуже любила свою бабусю і захотіла пригостити її фруктами. Вона набрала повним кошик яблук. Нести було важкою . Наталія  пронесла трохи, але не вистачило  сили. Дівчинка зупинилась і подумала: Що робити”.
  2.  Як ви гадається чи донесла дівчинка яблука бабусі?
  3.  Розкажіть що трапилося з Наталкою далі?(Дівчинка і хлопчик несуть кошик удвох і про щось розмовляють.)
  4.  Чи задоволена Наталя? Чому.

Висновок: Товаришеві Треба допомагати.

     Ситуація 2

Зима. Дідусь ішов по тротуару, посковзнувся і впав. Петрик під підійшов до дідуся, допоміг йому звестися на ноги.

Я вважаю, що, Петрик чесний,добрий, вихований  хлопчик. А як ви вважаєте?

       Ситуація 3

Одного разу Сергійко вийшов на  поляну. Він дуже зрадів, побачивши таку прекрасну природу. Він ліг на пухкеньку травичку і подивився довкола. А як пахнуть прекрасні квіти! –говорив він сам. Собі. В цей час хлопчик побачив, що його дідусь рубає дрова Дідусь  дуже стомився. Гарячий піт заливав його обличчя. Хлопчик подумав і сказав сам до себе: Піду я до дідуся і допоможу йому Сергійко пішов, почав швидко рубати дрова. Після робити він пішов до річки і радо хлюпався в ній і, я всім буду допомагати

Висновок: Це вчинок, в якому проявляється піклування про людину

  1.  Погляньте, скільки, добрих вчинків нас оточує!  Це дуже радісно!  Через що, як ви вважаєте?
  2.  Бачите, як багато доброго може зробити людина людині.

І як тепло стає на душі від проявленого до тебе теплого ставлення.

Давайте й надалі берегти і примножувати ці добрі вчинки, щоб ваші обличчя були радісними від того, що ви зробили добро.

Лікування добротою потребують не лише хворі, а й цілком здорові люди, в яких душа глуха і черства до чужого горя.

Лікування милосердям потрібно всім тим,  хто не бачить і не чує кривди, болю, несправедливості, горя!

  1.  Робота над  віршем.

        Не нарікай на глухість душ людських

Й не гостри в злобі ти на них зубів.

А ти що людям доброго зробив,

Що вимагаєш доброго зробив,

                      

                      Лікуймо наші зболені серця,

Лікуймо наші душі зачерствілі.

Несімо правди непогасний стяг,

І кривда в нашу долю не поцілить.

Є ще спасіння від недуг людських –

Джерела віднайдімо ми цілющі…

Мов подорожником, торкнімося до них,

Й добром розквітнуть й просвітліють душі.

Скропімо серце щире, не черстве

Людського милосердя еліксиром.

Воно, хоч кволе, знову оживе,

У справедливість й людяність повірить.

Бесіда

1 .Про що цей вірш? ( про милосердя)

2. Що означає не нарікай на глухість душ людських?

А ти що людям доброго зробив, що вимагаєш доброти від них

( часто люди  вимагають від інших доброти,милосердя хоча самі його не мають).

Потрібно бути добрими милосердними не тільки на словах,  а й ділі.

3 .  Робота над прислів'ям

  1.  Закресліть всі букви О і прочитайте прислів’я. ( Зумів скривдити - умій вибачитися).

Озуомів сокриводоитои- оумрйій овибаочитиося.

  1.  Чи можна сказати, що це прислівя є головною думкою прослуханого оповідання?

V   Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда.

Хто такі Волонтери?( волонтери люди які безкоштовно допомагають нужденним)

А чи знаєте ви, що в місті є  Фонд Дітям Нікополя.Волонтери  фонду збирають кошти для лікування однокохворих дітей тому що таке лікування коштує дуже дорого, а в батьків таких коштів не має.

  1.  Отже, ростіть чуйними доброзичливим, добрими, бо це кращі рисі людини, так потрібні сьогодні нашій Україні.

2.Оцінювання

3. Д\з

  1.  Опрацювати статтю підручника!
  2.  Розповісти про випадок з вашого життя, коли проявляються риси милосердя чи співчутливості.

4 .Прощання.

Діти встаньте всі, до побачення.

 

 

.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52859. Освіта в Англії 192 KB
  Great Britain does not have a written constitution, so there are no constitutional provisions for education. The system of education is determined by the National Education Acts. It has many different faces, but one goal. Its aim is to realize the potential of all, for the good of the individual and the country. It embraces two educational purposes: first it gives a general education to all children, and second, it selects the most able and gives them more advanced education.
52861. What do you do? 47.5 KB
  James is lazy. He doesn’t like going to school. He has a quick shower every morning. He puts on his clothes, watches a cartoon. He never does his morning exercises to the radio. He eats bread and honey for breakfast. He has tea or coffee with a bar of chocolate. He never cleans his teeth. He catches the bus to school. He arrives at school late.
52862. Формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів у контексті викликів сьогодення 90 KB
  Велику роль у цьому відіграють навчальні ігри. Їх використання підвищує інтерес дітей до навчання, сприяє створенню сприятливого психологічного клімату на уроці та розвитку активності учнів, а також дозволяє сконцентрувати увагу на головному – опануванні мовленнєвими навичками
52864. Guidelines to training students for Independent Assessment 35.5 KB
  In terms of requirements to Independent Assessment in English we offer strategies on completing tests in reading and writing with comments on the order of their fulfilling which enables students to minimize time and increase efficiency.
52865. Креативне письмо на уроці іноземної мови 67.5 KB
  Мета даної статті – проаналізувати навчальний потенціал креативного письма в вивченні іноземної мови, дослідити переваги роботи з креативним письмом на уроці іноземної мови, визначити цінність написання креативного тексту для розвитку учня як особистості.
52867. Конкурсна програма «Who knows English better» 517.5 KB
  Мета: формувати мовну й мовленнєву компетенції в рамках вивчених тем, удосконалювати вміння учнів з аудіювання, читання та усного мовлення; розвивати вміння переносити знання та навички в нову ситуацію; формувати здатність працювати в парі, групі; виховувати любов до навчання.