62807

Пасха. Виготовлення святкової листівки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання для вчителя: зразки різних листівок зразки поетапного показу кольоровий папір альбомний папір технологічні картки. Обладнання для учнів: папір кольоровий і альбомний ножиці клей олівець.

Украинкский

2014-06-13

17.71 KB

4 чел.

Тема: Пасха. Виготовлення святкової листівки.

Мета: навчити учнів виготовляти листівку в техніці аплікації; закріпити вміння вирізати симетричні форми; розвивати художній та естетичний смак, окомір, увагу; виховувати любов до мистецтва, акуратність.

Тип уроку: комбінований

Методи та види роботи: бесіда, розповідь, виставка робіт, інструктаж, практична робота.

Обладнання для вчителя: зразки різних листівок, зразки поетапного показу, кольоровий папір, альбомний папір, технологічні картки.

Обладнання для учнів: папір кольоровий і альбомний, ножиці, клей, олівець.

Література:  

Хід уроку

  1.  Організація класу
  2.  Привітання
  3.  Добрий день. Мене звуть Натія Григоріївна. Сьогодні я проведу у вас урок трудового навчання.
  4.  Перевірка готовності до уроку
  5.  Сядьте будь ласка рівненько, спинки підрівняйте, ручки складіть на парту. Перевірте, чи все , що нам необхідно для сьогоднішнього уроку лежить у вас на партах. Для цього я вам прочитаю загадки.

(вставить загадки про ножици, клей, бумагу, олівець)

Дерев'яний

Та довгенький,

Маю носик я

Гостренький.

На білому

Слід лишаю

І всіх діток

Потішаю. (Олівець)

Щоб жили всі дружно в мирі:

Скло, пластмаса, гума, шкіра, —

Всіх здружу я, крім людей.

Здогадались, хто я?.. (Клей).

Ріжемо усе, що треба:

Ми поріжемо для тебе

І тканину, і папір.

Як не віриш — перевір. (Ножиці)

Біле поле, мудрий на нім оре.

А із кольорового — саморобки робить. (Папір)

  1.  Повторення правил безпеки

Правила  користування  ножицями

1. Клади ножиці так, щоб вони не виступали за край робочого стола.

2. Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням.

3. У процесі різання уважно слідкуй за розміткою.

4. Не розмахуй ножицями, під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює.

( вставить правила поводження з ножицями)

  1.  Мотивація навчальної діяльності
  2.  Бесіда
  3.  Діти, скажіть будь ласка, яке до нас наближається християнське свято?( Пасха або Христове Воскресіння)
  4.  Молодці.

Великдень

Існує декілька легенд щодо виникнення назви свята. За однією з них назва «Великдень» («Великий День») з'явилася аж наприкінці першого тисячоліття з приходом на українську землю християнства. Легенда говорить, що «Великдень називається так тому, що в той час, коли Христос народився, сильно світило сонце і стояли такі довгі дні, що теперішніх треба сім зложити, щоб був один тодішній. Тоді, було як зійде сонце в неділю вранці, то зайде аж у суботу ввечері. А як розп'яли Христа — дні поменшали. Тепер тільки царські ворота в церкві стоять навстіж сім днів…»

В західно-слов'янських мовах назва свята перекладається як «Великаніч».

Пасха

Слово «Пасха» походить від назви старозаповітного свята песах, що святкували юдеї в пам'ять про звільнення від єгипетського полону. Пасхальне ягня в юдеїв стало прообразом Христа, тому Христос іменується ще Агнцем Божим, Агнцем Пасхальним, Пасхою.

  1.  Повідомлення теми і мети уроку
  2.  Сьогодні на уроці ми з вами будемо виготовляти святкову листівку до Великодня.
  3.  Планування …
  4.  Демонстрація і аналіз зразка
  5.  Подивіться будь ласка на листівку. З яких предметів вона складається?
  6.  Чи ви бачите якісь геометричні фігури?
  7.  Скільки однакових деталей повинно бути?
  8.  Скільки різних?
  9.  Інструктаж
  10.  Будь ласка, приготуйтесь слухати мене уважно, щоб швидко і без зайвих питань встигнути виготовити листівку за урок.
    1.  Візьміть аркуш білого паперу, зігніть його навпіл.
    2.  Візьміть аркуш світло коричневого кольору. Зігніть навпіл. Відріжте 2 смужки по 5 см. Тепер відріжте  такі форми. Це в нас буде тарілочка.
    3.  Тепер візьміть аркуш будь якого кольору, який вам подобається. Відігніть смужку невелику десь 5 см. На лінії згину намалюйте півовал і виріжте його. При цьому пам’ятайте, що яйце не кругле, а витягнуте, тому зверху трішки загостріть його, а знизу закругліть.
    4.  Тепер у вас на партах лежить 3 яйця ще зігнутих. Виріжте будь які узори, починаючи різати від лінії згину.
  11.  Закріплення інструктажу
  12.  Подивіться на дошку. Зараз за допомогою карток, що на дошці, розкажіть з чого ми починаємо роботу?
  13.  Потім? Далі?
  14.  Молодці, а тепер приступаємо до роботи.
  15.  Практична робота
  16.   Оцінювання робіт
  17.  Роздача оцінок
  18.  Діти, молодці, всі добре попрацювали. А зараз я виберу найкращі роботи. Я роздам вам пасхальні яйця. Хто отримає яйце, робота того найкраща, але всі інші також мають гарні роботи, але треба краще попрацювати.
  19.  Аналіз учнівських робіт
  20.  Подивіться будь ласка на ці роботи. Дуже добре і охайно вирізано і оформлено. Добре підібрані кольори. Молодці!
  21.  Підсумок уроку
  22.  Заключна бесіда
  23.   До якого свята ми сьогодні готувались?
  24.  В якому місяці цього разу ми відзначаємо Великодень?
  25.  Що у вашій роботі було найлегше?
  26.  Прибирання робочих місць
  27.  У кожного на парті стоїть коробочка, висипте в неї непотрібний папір, а потім у кульок для сміття.
  28.  Прощання з дітьми
  29.  Діти, дякую вам за увагу. Сьогодні дуже добре всі попрацювали. До побачення!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39862. Экономическое обоснование создания нового предприятия (на примере ООО «Blue bird») 847.5 KB
  В дипломном проекте дана характеристика разрабатываемой станции технического обслуживания, проанализирован рынок сбыта и конкуренция. Также было подсчитано количество необходимого рабочего персонала для оптимальной работы предприятия, разработан план маркетинга и план производства.
39863. УСТРОЙСТВА ОПТОЭЛЕКТРОНИКИ 469.5 KB
  Созданы волоконные световоды с малыми потерями: затухание сигнала = 1 дБ км в ближней ИК области спектра. Наиболее широкополосны одномодовые световоды в области длин волн 126 132 мкм где материальная дисперсия кварцевых стёкол ближе к 0; полоса пропускания составляет 1011 Гцкм. Важными свойствами такого перехода является наличие обедненной носителями области перехода концентрирующей относительно сильное поле и области поглощения где поглощается падающий свет захватываются фотоны. Структура рn перехода: 1 обедненная область; 2 ...
39864. Обществознание. Учебник для 11 класа 2.83 MB
  азделение общества на группы называют социальной дифференциацией. Слово «дифференциация» происходит от латинского корня, означающего «различие». Многие исследователи считают, что дифференциация свойственна любому обществу. Даже в первобытных племенах выделялись группы в соответствии с полом и возрастом, с присущими им привилегиями и обязанностями.
39865. АВТОМОБИЛЬНЫЙ РЕЧЕВОЙ ИНФОРМАТОР 675 KB
  Курсовой проект выполнен на листах содержит чертежей.5 В каждый тарный ящик должен быть вложен упаковочный лист составленный по форме принятой предприятием изготовителем и согласованной с представителем заказчика. Упаковочный лист и сопроводительная документация должны находиться в пакете из полиэтиленовой плёнки ГОСТ 1035482. Сам корпус изготовляется из листового алюминиевого сплава толщиной 1 мм.
39866. Автомобильный речевой информатор 320.5 KB
  Были произведены необходимые инженерные расчеты. РАСЧЕТНОТЕОРЕТИЧЕСКАЯ ЧАСТЬ Анализ технического задания описания работы информатора речевого автомобильного 1. Проверочный схемотехнический расчет 1. Компоновочный расчет 1.
39867. Разработка стенда для снятия фазо-токовых характеристик ферритовых фазовращателей 1.11 MB
  Нормы времени на разработку определяем из Нормативы времени на разработку КД в НИИ и КБ по всем направлениям техники на ОАО ММЗ; п – количество листов документации ед; К комплексный коэффициент учитывающий различные условия организации труда и вид разрабатываемой аппаратуры. К1 = 10 – тип производства – единичное; К2 = 10 – условия применения РЭС – стационарная; К3 = 14 – количество чертежей; К4 = 06 – одновариантная разработка чертежа; К5 = 12 – перевод на иностранный язык; К6 = 085 – метод размножения документов; К7 = 09 –...
39868. АЦП с буферной памятью 1.45 MB
  Схема АЦП с буферной памятью состоит из следующих блоков: генератор тактовых импульсов, счётчик формирователь адресов, буферную память составляет динамическое ОЗУ, мультиплексор, регистр последовательного приближения, буферный регистр, компаратор, ЦАП и три логических элемента.
39869. Разработка электронного блока для ИИС мониторинга тепловых полей растений 1.38 MB
  В данном дипломном проекте представлен электронный блок для мониторинга температуры деревьев предназначенный для мониторинга окружающей среды. Блок обеспечивает длительные измерения и регистрацию температуру стволов деревьев в атомном режиме. Между состоянием деревьев их водным режимом и температурой стволов существует определенная связь. Температуре деревьев свойственен свой суточный ход который коррелирует с суточным ходом солнечной радиации и температуры воздуха и оказывается смещен по сравнению с ними во времени в зависимости от...
39870. Модель зрительных функций (КЧСМ, ДЧСМ) 686 KB
  В частности физиологами военного труда путем определения надежности стабильная устойчивость и несущественные колебания параметра от одного измерения к другому и валидности адекватность параметра исследуемому явлению различных клиникофизиологических биохимических и психофизиологических параметров было установлено что только комплекс из шести показателей время сложной сенсомоторной реакции с выбором КЧСМ ЧСС пульсовое АД выносливость к статическому мышечному усилию и индекс стептеста обладает значимой корреляционной связью с...