62822

Музика про зиму

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Спочатку давайте з вами музично привітаємося. Актуалізація опорних знань учнів 1 Розспівування Сіли рівненько давайте всі разом чітко проговоримо слова поспівки Диби диби артикуляційна робота.

Украинкский

2014-06-14

118.15 KB

2 чел.

Тема: «Музика про зиму»

Поспівка «Диби диби диби би» - виконання;

Українська народна пісня «Лисичка-сестричка» - повторення;

Г.Бойко «Морозець» - розучування;

Українська народна пісня «Метелиця» - слухання.

Мета: навчити розпізнавати характер твору, динаміку твору. Засоби музичної виразності, сприяти розвитку музичного слуху, сприти вихованню любові до кращих зразків класичної і національної музики.

Обладнання: програвач, малюнки, картки, гість зайчик Томмі.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку:

  1.  Музичне вітання

іти, стали всі рівненько. Сідайте, будь-ласка. Починаємо наш урок музики. Спочатку давайте з вами музично привітаємося.

Добрий день, вам, діти.

Добрий день.

  1.  Організаційний момент
  2.  Знайомство з дітьми

-Дітки, сьогодні урок музики у вас проведу я. Звати мене Айшан Фарманівна. Я дуже рада вас бачити.

     3. Мотивація навчальної діяльності

-На наш урок завітав гість, погляньте на нього, який він гарний. Це зайчик Томмі. А знаєте, чому він до нас завітав, він хоче з вами познайомитися та впевнитися, що в 1-Б класі, вчаться найрозумніші, найгарніші та найстаранніші учні.

-Ви готові до початку уроку? Прошу вас бути уважними, активно працювати та звичайно ж слідкувати за дисципліною, адже Томмі приготував для вас невеличкі подарунки,  які ви отримаєте, якщо старатиметеся та гарно себе поводитимете.

-Я бачу, що всі підготувалися до уроку. Отже, сядьте рівненько, заспокойтесь, налаштуйтесь на роботу, адже нам з вами доведеться сьогодні дізнатися дуже багато цікавого. 

     4. Актуалізація опорних знань учнів

   1) Розспівування

-Сіли рівненько, давайте, всі разом, чітко проговоримо слова поспівки «Диби диби» (артикуляційна робота).

-А зараз співаємо.

   2) Повторення раніше вивченої пісні

-Давайте, ми з вами зараз згадаємо пісеньку, котру ви вже вивчили. Це «Лисичка-сестричка».

-Всі пам’ятають слова пісеньки?

-Давайте акапельно проспіваємо.

-А тепер давайте проспіваємо її під музику.

Я лисичка, я сестричка, не сиджу без діла,
Я гусятка пасла, полювать ходила. (Двічі)

А тепера у неділю треба відпочити,
Свою хатку гарнесенько треба покрасити. (Двічі)

А щоб краща, а щоб краща була моя хатка,
Піти треба у гаєчок, квіточок нарвати. (Двічі)

-Молодці! Томмі дуже сподобалося, як ви співаєте.

2)Прослуховування класики

-Дітки, а зараз ми з вами прослухаємо декілька творів, ви вже з ними знайомі, але ви маєте сказати, як вони називаються, добре? Ми з Томмі хочемо перевірити, наскільки гарно ви засвоїли попередні твори.

    3. Повідомлення теми і мети уроку

-Дітки, для того,щоб ви дізналися тему нашого уроку,  Томмі просить вас відгадати загадку.

Стало біло навкруги -

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я.... (Зима)

- Отже, тема нашого уроку «Музика про зиму».

- Дітки, а що відбувається в природі з приходом зими?

Зима – чарівна пора року. Особисто, мені подобається, коли надворі ясна морозна погода та падає сніг. На вікнах з’являються вигадливі малюнки,  коли все навкруги стає білим, здається, що ти потрапив у зимову казку. Взимку можна кататися на санках, лижах, гратися в сніжки та ліпити сніговиків.

- А які є свята взимку?  Чому вони вам подобаються?

У  січні ми відзначаємо найцікавіші свята – Новий рік та Різдво. У цей час збираються всі близькі та друзі, а мама готує смачні страви. Мені подобається, коли підчас зимових свят у вікнах усіх квартир мерехтять різнобарвні лампочки. Найприємніше в новорічних святах – дарувати та отримувати подарунки.

Сьогодні ми з вами розучимо пісеньку «Морозець».

     4. Вокально-хорова робота

Фізкультхвилинка

-Прошу всіх піднятися. Проведемо невеличку розминку, аби ви не втомилися.

3) Робота над новою піснею

-Ось і настав час, нам познайомитися, з новою піснею «Морозець». Зараз послухайте цю пісню, визначте її характер.

Показ пісні вчителем

Морозець, морозець!

Пощипав нам щічки.

Теплі валянки у нас,

Шубки й рукавички.
(2 рази)

Морозець, морозець!

Плещемо в долоні.

У дівчаток і хлоп'ят

Носики червоні.
(2 рази)

Аналіз пісні

-Діти, який настрій передає ця пісня?

Пофразне розучування

-Кожен з вас отримав слова пісні, давайте всі разом, вголос, прочитаємо їх.

Я наголошую на тому, що ви маєте сидіти рівненько, руки покласти на коліна.

1 фраза- «Морозець, морозець!

                Пощипав нам щічки.»

2 фраза- «Теплі валянки у нас,

                 Шубки й рукавички.(2 рази)»

-Давайте, давайте проговоримо, сіли рівненько.

-А тепер, давайте акапельно проспіваємо цей куплет.

-Молодці.

-Тепер, так само 2 куплет.

1 фраза- «Морозець, морозець!

                Плещемо в долоні.»

2 фраза- «У дівчаток і хлоп’ят,

                 Носики червоні.»

-Давайте проговоримо.

-А тепер співаємо акапельно.

-Отже, спробуємо з`єднати обидва куплети і проспівати їх акапельно.

- Дуже добре. Спробуємо під музику. Спочатку 1-ий куплет, потім 2-ий.

Виразне виконання всієї пісні

-Тепер, співаємо всю пісню під музику. Прошу вас сісти рівненько,спинки вирівняли, руки на коліна, налаштувалися на спів.

Фізкультхвилинка

- Давайте, з вами проведемо фізкультхвилинку. Всі піднялися.

   5. Слухання музики

-Діти, а хто може сказати нашому другові Томмі, що таке народна пісня?

-Вірно, та, що створювалась народом.

-Зараз ми з вами прослухаємо народну пісню, яка називається  «Метелиця».

Взагалі, метелиця —український масовий народний танець жвавого характеру і темпу. Виконується вона швидким кружлянням, що ним нагадує снігову заметіль (метелицю). Тепер зрозуміло, чому вона так називається.

2) Слухання твору

3) Аналіз твору

-Дітки, Томмі цікаво, що ви собі уявили прослухавши твір?

- А який характер цього твору, хто був уважний?

4) Повторне слухання твору( ~ 15-20 с.)

   6. Підсумок уроку

1) Гра «Мікрофон»

-Дітки, давайте зіграємо з вами у гру «Мікрофон». Зараз я зачитаю вам, 2 рядочки з пісні, ви маєте самі її проспівати, створивши мелодію. Томмі хоче перевірити, наскільки ви творчі діти. Всім зрозуміло завдання?

У міста і села йде зима весела,

Сіє, сіє, повіває, снігом землю покриває.

2)Підсумкова бесіда

-Діти, давайте пригадаємо, якою була тема нашого уроку?

-Так, що відбувається в природі з приходом чарівної зими?

-Яку нову пісню ми сьогодні з вами вивчили?

-А який твір ви слухали?

-А хто автор твору?

-Що  ви про нього запам’ятали?

3) Поспівка-прощання

-Дітки, на цьому наш урок завершується. Ви всі молодці, старалися. Я та Томмі задоволені вашою роботою. Кожен з вас отримає подаруночок від нашого друга.

- Урок закінчено. Давайте музично з вами попрощаємося.

ДО-ПО-БА-ЧЕН-НЯ!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16724. Выбор рационального расхода рабочих растворов при кучном выщелачивании золота 70 KB
  Выбор рационального расхода рабочих растворов при кучном выщелачивании золота Д. Е. Толстов Г. 2000 г. УДК 669.213:66.094.6 Штабели укладываемой руды при кучном выщелачивании золота могут достигать сотни метров в высоту более двух километров в длину и километр в ширину. Разли
16725. ВЫЩЕЛАЧИВАНИЕ ЗОЛОТА С ПОМОЩЬЮ АЗОТ- И СЕРОСОДЕРЖАЩИХ ГЕТЕРОЦИКЛИЧЕСКИХ АРОМАТИЧЕСКИХ СОЕДИНЕНИЙ 258.5 KB
  ВЫЩЕЛАЧИВАНИЕ ЗОЛОТА С ПОМОЩЬЮ АЗОТ И СЕРОСОДЕРЖАЩИХ ГЕТЕРОЦИКЛИЧЕСКИХ АРОМАТИЧЕСКИХ СОЕДИНЕНИЙ Имя изобретателя: Кристьянсдоттир Сиграйдью Соул US; Томпсон Джеффри Скотт US Имя патентообладателя: Е.И.Дю Пон Де Немурс энд Компани USАдрес для переписки: Дата начала ...
16726. Геологическая деятельность бактерий 143 KB
  Геологическая деятельность бактерий Бактерии способны осуществлять процессы приводящие к разрушению или образованию месторождений полезных ископаемых минералов и горных пород а также к миграции отдельных элементов. Изучение этих процессов важно для наших теоретич...
16728. Единство технологий естественного рудообразования и техногенного подземного выщелачивания инфильтрационных месторождений урана 67.5 KB
  Единство технологий естественного рудообразования и техногенного подземного выщелачивания инфильтрационных месторождений урана залог их успешного освоения Есаулов В.Н. ведущий инженер лаборатории технологии и геотехнологии ЦНИЛ НГМК; Колпакова Е.В. руководитель
16729. ИССЛЕДОВАНИЕ ВОЗМОЖНОСТИ ИЗВЛЕЧЕНИЯ ЗОЛОТА ИЗ МЕСТОРОЖДЕНИЙ АСАКУКАК 31.5 KB
  ИССЛЕДОВАНИЕ ВОЗМОЖНОСТИ ИЗВЛЕЧЕНИЯ ЗОЛОТА ИЗ МЕСТОРОЖДЕНИЙ АСАКУКАК Рубеж XXXXI веков был не лучшим периодом в истории золотодобычи цены на золото падали. И в мире и в Узбекистане как отражение общемировой тенденции неуклонно снижается содержание золота в добываемы...
16730. Исследования процесса цианирования золото 36 KB
  Исследования процесса цианирования золотосеребросодержащих руд УДК 669.21/053:621:039 c Эрназаров М.Ю. Самадов А.У. Холикулов Д.Б. 2009 г. Эрназаров М.Ю. начальник лаборатории УЗГЕОТЕХЛИТИ канд. ...
16731. Итоги освоения технологии кучного выщелачивания в золотодобывающей промышленности России 66.5 KB
  Итоги освоения технологии кучного выщелачивания в золотодобывающей промышленности России Гудков С.С. Дружина Г.Я. Татаринов А.П. Золотодобыча №88 Март 2006 Технология кучного выщелачивания КВ золота применяется с 1990х годов в 11 регионах России от Урала до Дальнег
16732. КОМПЛЕКСНОЕ ВЫЩЕЛАЧИВАНИЕ ОТХОДОВ ОБОГАЩЕНИЯ МЕДНО-КОЛЧЕДАННЫХ РУД 40 KB
  КОМПЛЕКСНОЕ ВЫЩЕЛАЧИВАНИЕ ОТХОДОВ ОБОГАЩЕНИЯ МЕДНОКОЛЧЕДАННЫХ РУД Рыльникова М.В. ИПКОН РАН Емельяненко Е.А. Горбатова Е.А. ГОУ ВПО МГТУ Отвалы сформированные горнодобывающим производством Учалинского ГОКа представлены техногенными отходами различных типо...