62823

І. Кириліна «Засмутилось кошеня». О. Жилінський «Пісенька Джури». Ф. Шопен прелюдії № 7, 20

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: формувати прагнення відроджувати і вивчати оригінальну творчість народу виховувати любов до природи навколишнього світу школи бережливе ставлення до весняних квітів; розучити пісню Засмутилось кошеня прослухати прелюдії...

Украинкский

2014-06-14

373.92 KB

14 чел.

Тема уроку: 1. І. Кириліна  «Засмутилось кошеня».

                      2. О. Жилінський «Пісенька Джури».

                      3. Ф. Шопен прелюдії № 7,20 .

Мета уроку: формувати прагнення відроджувати і вивчати оригінальну творчість народу, виховувати  любов до природи, навколишнього світу, школи ,бережливе ставлення до весняних квітів; розучити пісню «Засмутилось кошеня», прослухати  прелюдії № 7,20      Ф. Шопена .

План уроку:

  1.  Музичне вітання(30с.)
  2.  Організаційний момент.(1,5 хв.)
  3.  Мотивація навчальної діяльності.(10 хв.)
  4.  Хоровий спів.(20 хв.)
  5.  Музична пауза (2 хв.)
  6.  Слухання музики. (5 хв.)
  7.  Підсумок уроку. (3хв.)
  8.  Повідомлення домашнього завдання. (2 хв.)

Тип року: комбінований.

Обладнання: наочність, інформаційні технології, музичний інструмент, індивідуальні картки.

Хід уроку

І. Музичне вітання

Дзвоник кличе нас

Всі прийшли ми в клас

-Добрий день

- Добрий день

ІІ. Організаційний момент.

       Дорий день, діти. Мене звати ……., сьогодні я проведу у вас урок музики. Тож сідайте рівненько і слухайте уважно.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

   1) Щоб  дізнатися  тему  нашого  уроку я вам пропоную відгадати загадки

   Навесні вона в теплі

     Проростає з-під землі.

     Має трунок , має вроду

     І дарує насолоду.

                     (Квітка)

    Тільки вчора теплий вітер

    Вість приніс нам від весни,

    А сьогодні дивні квіти

     Крізь замети проросли.

                  (Підсніжники)

   Ну а я за ним у квітні

   Голубим намистом квітну.

   Не одну вже квітку маю –

   Сім до неба піднімаю.

                       (Проліски)

    Що за квітка така?

    І від неї дрімота.

    А сама не спить,

    Весняним цвітом всіх манить.

                                (Сон-трава)

Отже, тема нашого уроку Весняні квіти  - первоцвіти . Ще біліє сніг, морози змінюються відлигою, а під сніговою ковдрою вже пробуджується нове життя. То з’являються провісники зеленої весни.

2) Перші весняні квіти називають «первоцвітами», або «очима землі». Справді, земля ніби  розплющує їх, прокидаючись від зимового сну. Ледь пригріє у березні сонечко, як з’являються молочно-білі підсніжники, лазурові проліски, білий та бузковий ряст.

Діти, а які ви знаєте первоцвіти?( Підсніжники, проліски, сон-трава)

Наприкінці лютого – на початку березня з’являються у лісі підсніжники. Цвітіння підсніжників – захоплююче видовище. Здається, що ґрунт  у весняному лісі покритий мереживною скатертиною, зітканою з безлічі дзвоникоподібних  сніжно – білих квіточок.

Можливо ви знаєте якісь легенди про первоцвіти?

В легенді про підсніжники йдеться про те, що в сиву давнину, Богиня Флора готувалась до карнавалу, на який запросила всі весняні квіти. Їм подарувала костюми. Підсніжник отримав гарне білосніжне плаття. Сніг теж хотів взяти участь у карнавалі. Проте відповідного одягу в нього не було. Тоді він почав слізно прохати  кожну квітку поділитися з ним своїм костюмом. Однак квіти боялися холоду і не погоджувалися. І тільки підсніжник укрив його своїм білим платтям. Разом радісно кружляли вони в карнавальному танку. Ось від того часу, проникнувшись симпатією один до одного, стали вони нерозлучними друзями. Саме тому й не боїться підсніжник холодів. Тільки, на жаль, людину боїться, бо вбиває вона безжалісно красу весняну і велику дружбу.

Краса й принадність квіточок конвалії, які наче випромінюють нечутку, але всім зрозумілу мелодію весняного лісу, поєднана з тонким чарівним ароматом. Тому - то так приваблює конвалія кожного, хто побачить її. І саме вона є однією з найулюбленіших весняних  рослин нашого народу. Українська легенда розповідає про те, що квітка виросла там, де впали сльози дівчини, яка чекала нареченого з далекого походу. На Русі цю квітку пов’язують з іменами Садка, Любави та Волхови. Конвалія – це нібито сльози царівни, пролиті нею, коли її розлюбив відважний купець. В інших легендах розповідається про те, що конвалія постала з розірваного намиста Білосніжки, що це ліхтарики гномів. Існує легенда, в якій розповідається не тільки про квітки, а й про червоні ягоди цієї рослини: юнак на ім’я Конвалія так гірко плакав за Весною, яка покинула його, що сльози перетворилися на білі квіточки, а кров серця забарвила ягоди.

3) А зараз послухайте віршик,і назвіть відмінності між почутим.

Пролісок

Я – перша квіточка весни,

Я – пролісковий цвіт.

Я пережив зимові сни –

І знов родивсь на світ.

Зелененькі рученьки мої

Листочками зовуть.

Я полюбив ліси й гаї,

Живу я здавна тут.

У мене очі голубі,

Такі, як неба синь.

Росту між кленів, між дубів,

Люблю і сонце й тінь.

І вірю : люблять всі мене,

Як весну золоту

Бо знають, що зима мине,

Коли я розцвіту.

Чим відрізняється почутий вами віршик в перший раз і другий? Так правильно, в другому випадку я прочитала вірш виразно, з паузами, з інтонацією. В музиці також є інтонація  - музична інтонація, яка розкриває художній образ твору. Музика багато чим близька до розмовної мови. Як і в мові, так і в музиці є посилення і послаблення звучання, є сильні і слабкі долі, наголоси, паузи, розділові знаки. Інтонація в музиці опирається на звук та його властивості.

Темп

Музична інтонація – це численні темброві відтінки, відмінності темпу, ритмічного рисунка, динаміки, ладу

      Динаміка

    Дмнаміка

Ритм

Зерно-інтонації

Тембр

Характер

Тембр (фр. tembr) — «забарвлення» звуку; одна з ознак музичного звуку, поряд з висотою, силою і тривалістю. За тембром можна розрізняти звуки однакової висоти і сили, виконані на різних інструментах, різними голосами або видобуті різними способами чи штрихами. Темп - швидкість, з якою виконується музичний твір.

Динаміка - одна з сторін організації музики, тісно пов’язана з силою звучання музики, дією різних акустичних компонентів. Ритм - це чергування у визначеному порядку коротких і довгих звуків.

IV.Хоровий спів.

А зараз повторимо пісню, яку ви вивчали на минулому уроці «Пісенька Джури», але перед цим спочатку виконаємо розспівування.

  1.  Розспівування.

  1.  Повторення О. Жилінського «Пісенька Джури».
  2.  Розучування нової пісні «Засмутилось кошеня»

- по фразове розучування пісні

- робота над вокально-хоровими навичками

- закріплення пісні (виконання всієї пісні в темпі,характері)

Слова пісні

Засмутилось кошеня - треба в школу йти щодня.

І прикинулося вмить, що у нього хвіст болить.

Ой, ой, ой! Ой, ой, ой! Ой, ой, ой!

Що у нього хвіст болить.

Довго думав баранець. І промовив, як мудрець:

- Це хвороба не проста, треба різати хвоста.

Ой, ой, ой! Ой, ой, ой! Ой, ой, ой!

Треба різати хвоста.

Кошеня кричить: "Ніколи! Краще я піду до школи."

Ай-ай-ай! Ай-ай-ай! Ай-ай-ай!

Краще я піду до школи. 

V. Музична пауза (ритмічні вправи)

VI. Слухання музики

Сьогодні ми з вами познайомимося з творчістю відомого польського композитора Фредеріка Шопена. Народився 1 березня 1810 р. недалеко від Варшави. В селі, де він жив в дитинстві і де згодом часто проводив літо, Фредерік слухав народні пісні і танці і палко полюбив їх. Ці музичні враження справили великий вплив на його творчість.
Музики Шопен почав учитися дуже рано. Коли йому було вісім років, він уже концертував, мав неабияку славу і викликав загальне захоплення у Варшаві. Творчість Шопена пов'язана переважно з фортепіано. Великий польський композитор змусив фортепіано звучати зовсім по-новому.  Але на жаль, Фредерік Шопен захворів на туберкульоз. В останні роки його життя хвороба особливо загострилась і привела до передчасної смерті. Шопен помер у 1849 р. на 39 році життя.

За порівняно коротке життя Шопен написав дуже багато. У творчості для фортепіано у нього було кілька улюблених жанрів, до яких він весь час звертався. Сюди належать 56 мазурок, 25 прелюдій, 27 етюдів, 15 вальсів, 12 полонезів, 20 ноктюрнів.

З творчості Шопена ми сьогодні прослухаємо прелюдію №7, 20

Прелюдія – інструментальний музичний твір невеликого розміру.

Прелюдія №7 має світлий, лірично-поетичний характер.

Прелюдія№20 – це твір урочисто-жалібного характеру, що будується на ритмічній інтонації скорботної ходи. Інтонація, наче сковуючи мелодію пронизує весь музичний твір.

VII. Підсумок уроку

З якими музичними творами ми сьогодні ознайомились?

Що ми обговорювали на уроці?

З творчістю якого композитора познайомилися?

Що згадали з попередніх уроків?

VIII. Музичне прощання.

  1.  Повідомлення домашнього завдання. (2 хв.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82628. СПОРТИВНАЯ ХОДЬБА 161.5 KB
  Зарождение и становление спортивной ходьбы как вида легкой атлетики относится к середине XIX в. Он продолжался вплоть до включения соревнований по спортивной ходьбе на 35 км и 10 км в программу Олимпийских игр 1908 г. В это время происходит становление спортивной ходьбы как олимпийского вида.
82630. В. Чухліба «Повінь» 105 KB
  Мета: вдосконалювати навички виразного читання уміння швидко орієнтуватися в тексті збагачувати словник учня; виховати спостережливість любов до природи привчати їх до мудрого використання природи; виховувати цілісне ставлення до природи поясняти місце людини в природі розуміння необхідності...
82631. Творчість Василя Сухомлинського. Що означає бути людиною 99.5 KB
  Мета. Розширити знання учнів про творчість В.О. Сухомлинського, вчити їх розуміти текст; розвивати навички читання, уміння висловлювати свої міркування про розуміння морально-етичних проблем, збагачувати уявлення школярів про людяність, сприяти осмисленню філософського поняття «слід людини на землі»...
82632. Порядок виконання дій одного ступеня і різних ступенів 170 KB
  Мета. Ознайомити учнів з порядком виконання дій одного ступеня і різних ступенів; формувати навички розв’язувати навички розв’язування прикладів і задач, які включають дії різних ступенів. Хід уроку: Оргмомент. Який зараз урок? (Математика)
82633. Дорожні знаки та їх групи 143 KB
  Мета: ознайомити учнів із дорожніми знаками, формувати навички їх розпізнавання, закріпити вивчені Правила дорожнього руху; розвивати вміння застосовувати набуті знання на практиці, увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків; виховувати увагу...
82634. Поняття про швидкість руху. Задачі на знаходження швидкості 138.5 KB
  Мета: навчальна - ознайомити учнів з поняттям «швидкість руху»,простими і складеними задачами на знаходження швидкості,скороченим позначенням швидкості, пояснити правило знаходження швидкості руху за даними відстанню і часом руху в нестандартних умовах проблемної та математичної задачі...
82635. Разработка системы прогнозирования состояний компьютерной сети 1020.5 KB
  В ходе работы были рассмотрены существующие методы и средства прогнозирования и мониторинга компьютерной сети проведен анализ технического задания предложена логическая структура системы прогнозирования. Был проведен эксперимент на работающем сегменте компьютерной сети.
82636. Разработка информационной системы учета граждан населенного пункта 2.61 MB
  Цель работы – проектирование структуры локальной базы данных и разработка на ее основе приложения, генерирующего различные отчеты по анализу состава граждан по различным категориям, а также реализация поиска данных о гражданах по фамилии, паспорту.