62825

Поведінка учня

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ну і мама Ну і тато Наче справжні дошкільнята Нічогісінько не знають Смішно і казать комусь Бо щодня мене питають Лиш одне: Чому й чому. Ти чому образив Віту Ти чому отримав двійку І чому прийшов так пізно І чому в шкарпетках різних Ти чому такий непослух...

Украинкский

2014-06-14

22.99 KB

2 чел.

Тема. Поведінка учня.

Мета: продовжувати формувати уявлення про вплив поведінки на власне здоров’я та здоров’я оточуючих людей, формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки (між настроєм і суперечкою; добрим вчинком і доброзичливим ставленням);  узагальнювати сприйняття, використовувати знання в життєвих ситуаціях; виховувати в учнів ввічливість, тактовність, вміння спілкуватися з друзями, однокласниками, дорослими людьми.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

1. Привітання

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Робота над віршем

- Як ви гадаєте, чи можуть діти своєю поведінкою створити гарний настрій для оточуючих?

- За яких умов?

- А поганий настрій?

- Послухайте вірш «Скарга на батьків».

Ну і мама! Ну і тато!

Наче справжні дошкільнята!

Нічогісінько не знають,

Смішно і казать комусь!

Бо щодня мене питають

Лиш одне : «Чому й чому ?».

Ти чому образив Віту?

Ти чому отримав двійку?

І чому прийшов так пізно?

І чому в шкарпетках різних?

Ти чому такий непослух?

Ти чому не стелиш постіль?

Ти чому це вірш не учиш?

А чому портфель без ручки ?

І чому такий синець?

Ох, настане мій кінець!

Не поясниш їм ніколи –

Хоч би й дуже захотів.

Треба їх віддать до школи –

Хай питають вчителів.

  1.  Що ви можете сказати про поведінку героя?
  2.  Чи можна так говорити про своїх батьків?
  3.  Яку дитину називають вихованою?

  ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.

     Отже, тема нашого уроку : «Поведінка учня».  Ви — школярі, тому маєте знати, як поводитися з рідними, близькими, друзями, однокласниками, знайомими і незнайомими людьми. Ви самостійно повинні обирати стиль власної поведінки, оцінювати її та вміти вибачатися, якщо повелися нетактовно.

ІІІ. Вивчення нового  матеріалу

1. Розв’язання ситуативної поведінки.

  1.  Суботнього ранку, прокинувшись, Оленка встала і пішла на -кухню. Там вона побачила, що бабуся миє підлогу.
  2.  Доброго ранку, бабусечко! – чемно привіталася Оленка, взяла смачненький пиріжок і пішла дивитися мультфільм.

Запитання.

 – Чи можна Оленку назвати ввічливою дівчинкою? (Можна. Вона привіталася з бабусею.)

-   Чи можна назвати її культурною людиною? (Ні, бо їй треба було запропонувати свою допомогу.)

     Отже, культурна людина стежить не тільки за своєю мовою, зовнішнім виглядом, а й за поведінкою.

  2. Робота з підручником (С.45–49)

а) колективне опрацювання статті «Поведінка учня».

(Учні читають по абзацах)

— Із ким діти мають бути ввічливими?

— Що означає бути ввічливим?

— Як ввічливий учень чекає своєї черги?

— Як ввічливий учень говорить?

— Яких слів не вживає ввічливий учень?

— Кому пропонує свою допомогу ввічливий учень?

— Кого поважає ввічливий учень?

— Як ставиться до менших ввічливий учень?

— Кого пропускає у дверях ввічливий учень?

— Кому поступається місцем у транспорті ввічливий учень?

б) робота над малюнками

— Розгляньте малюнки на с. 46.

— Що роблять діти? Складіть речення за малюнками.

— Як ви вважаєте, чому зображені на малюнках діти чинять

саме так?

— Розгляньте малюнок на с. 47.

— Що сталося із дівчинкою?

— Що робить хлопчик?

— Оцініть поведінку хлопчика.

— Часом люди не хочуть, щоб їм допомагали. Як ви вважаєте,

чому так трапляється?

— Чи траплялося таке, що ви пропонували допомогу, а від неї

відмовилися? Розкажіть.

— Як ви спілкуєтесь зі своїми друзями?

— Чому треба називати друга на ім’я?

— Чому треба уміти уважно слухати іншого?

— Чому треба бути ввічливим?

— Якими словами ви можете описати спілкування зі своїми друзями?

— Через що між однокласниками виникають суперечки?

— Яка атмосфера має панувати у класі?

— Що допомагає підтримувати стосунки між однокласниками,

уникати сварок?

— Чому слід добре обміркувати наслідки своїх вчинків? Які правила вам відомі?

IV. Фізкультхвилинка

Руки в боки.

Нахились вперед.

Нахились назад,

І направо, і наліво,

Щоб нічого не боліло.

Раз, два, три, чотири –

Набираємося сили.

Нахились, повернись,

До товариша всміхнись.

3. Робота в зошиті (с. 17-18)

V. Узагальнення і систематизація отриманих знань.

- Більшу частину дня ви перебуваєте у школі. Якщо забути про правила поведінки, то школа стане схожою на зоопарк.

Дуже часто пустощі в школі можуть призвести до неприємних

чи навіть дуже серйозних наслідків.

Гра «Шкідливі поради»

- Переробіть шкідливі поради на корисні:

а) якщо твій товариш випадково впав, покажи на нього пальцем, смійся, щоб він бачив, що ти зовсім не  засмутився.

б) ніколи не поступайся місцем старшим

в) маленьким не давай проходу ніде, підставляй їм ніжки, лякай, ображай словами.

- Чи прислухаєтесь ви до цих порад?

VI. Підсумок уроку

— Якою повинна бути поведінка учня?

— Від чого залежить безпека школяра?

— Які правила поведінки учня під час шкільних масових заходів ви запам’ятали?

— Які корисні звички для зміцнення здоров’я ви вже виробили у себе?

— Чи можете ви одразу назвати власні корисні звички?

— Скільки їх? Багато чи мало?

— Які корисні звички ви ще хочете виробити в себе?

— Як ви допомагаєте своїм друзям набути корисних звичок?

— Які це звички?

— Якою повинна бути людина?

— Які обов’язки учнів вам відомі?

— Як недобрі стосунки впливають на здоров’я?

VI. Домашнє завдання

С.45-49.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

60797. Mental Ray GI: освещение интерьера 9.23 MB
  Настройте источник света. При работе с фотонами огромное значение имеет параметр Hotspot в свитке Spotlights Parameters источника света. Эти параметры надо как можно более точно настраивать по размерам окна через которое в комнату поступает свет
60798. Створення головного меню і контекстного меню доданку 54 KB
  Вставка в форму головного і контекстного меню об‘єкти типу MinMenu і PopupMenu. Щоб ввести назви команд головного меню форми виберітьоб‘єкт MinMenu1 і двічі клацніть на його властивості Items.
60802. Моделювання виховної роботи з учнями, що мають різний соціометричний статус 61.5 KB
  Проведемо наше методичне обєднання в нетрадиційній формі деякі засоби роботи вправи ви зможете використати в роботі з класом. Отже сьогодні чого ми очікуємо від процесу виховання Якими ми бачимо труднощі або результати...
60804. Особливості формування ключових компетентностей учнів через міжтематичні зв’язки системи теоретичних понять інформатики та реалізацію гуманітарних аспектів 373 KB
  Особливість предмету інформатики та визначення його ролі і міста серед предметів на формування загальної освіти особистості зміст його предметних та загальноосвітніх компетентностей вже створює проблеми в викладанні змісту...