62932

Як музика розповідає про зиму?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Давайте привітаємось Я до вас а ви до мене. Давайте проспіваємо поспівку Під березу їжачок. Співаю Давайте візьмемо нотку ля розспівуємося А зараз давайте всі разом заспіваємо: Під березу їжачок наносив сінця стіжок.

Украинкский

2014-06-15

252.82 KB

5 чел.

Тема: Як музика розповідає про зиму?

Навчальна мета:  - на прикладі поспівки «Під березу їжачок» закріпити поняття    про довгі і короткі звуки, провести розспівування;

   - вчити уважно слухати музику;

   - дати поняття про український народний танець «Метелиця»,     звернути увагу на його характер і його виконання;

   - дати поняття про рух мелодії знизу в гору;

   - закріпити пісню «Веселі чобітки» (муз. В.Верменич), здійсни-    ти показ зразку кращого виконання пісні з рухами.

Розвивальна мета:  - розвивати ритмічне почуття на прикладі поспівки «Під бе-            резу їжачок»;

        - розвивати ладно-висотний слух;

        - розвивати навички самостійного виконання пісні;

        - розвивати пам'ять, мислення, увагу, почуття колективізму.

Виховна мета:  - виховувати любов та інтерес до музики;

         - прагнення та бажання виконувати пісні;

         - інтерес до музики.

Обладнання: програмовий музичний пристрій «Музичне мистецтво 1 клас», ілюстрація теми, жетони «Чарівні сніжинки», казковий герой Їжачок.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: введення нестандартності.

     Хід уроку:

l. Організація класу

1. Привітання

- Діти, приготувалися зараз у нас урок музики. Підрівнялися рівнесенько біля своїх парт. Давайте привітаємось! Я до вас, а ви до мене.

 Добрий день вам, діти!

 Добрий день!

2. Представлення

- Мене звати Олена Андріївна і сьогодні урок музики проведу у вас я.

3. Перевірка готовності до уроку.

- Подивіться на свої парти і приберіть все зайве!

4. Повідомлення теми та мети уроку.

- Сьогодні ми розглянемо тему: «Як музика розповідає про зиму?» А також з вами повторимо вивчену пісню, а також розучимо нову пісеньку, будемо слухати музичні твори.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Розспівування, по співка «Під березу їжачок»

- Діти, до нас з вами завітав їжачок з чарівними сніжинками. Він буде дарувати їх за кожну правильну відповідь. Зараз їжачок хоче почути як ми з вами розспівуємося. Тому почнемо урок наш з невеличкої поспівки, щоб розігріти наші голосочки, перед тим, як почати співати. Давайте проспіваємо  поспівку «Під березу їжачок».

- Прослухайте уважно як я її виконую, бо потім ви її теж будете співати. (Співаю)

- Давайте візьмемо нотку «ля» (розспівуємося)

- А зараз давайте всі разом заспіваємо:

Під березу їжачок наносив сінця стіжок.

(Співаємо)

2. Спів поспівки з проплескуванням ритмічного малюнку.

- Як ви вже знаєте звуки за тривалістю поділяються на довгі і короткі. Довгі – «та» з про плеском, короткі «ті-ті» з про плесками.

- Зараз їжачок подивиться, як, хто гарно може плескати.

- Сіли рівненько і уважно слідкуємо за моїми рухами, тому що потім ви будете це робити.

(проговорюю і проплескую ритмосклади)

- А зараз поклали лікті на парту, а долоні стиснули, як дзьобик в пташки. Ось так. (показую приклад).

(проплескування поспівки всім класом.)

- Чи однакові за тривалістю звуки звучали? (Ні)

- Тобто, які ми з вами чули звуки? (Довгі, короткі)

- А хто пригадає як ми позначали короткі звуки? (Складами Ті – Ті П )

- А як довгі? (Та І)

3. Ритмічна гра «Сходинки»

- А зараз давайте викладемо  графічне зображення поспівки «Під березу їжачок».

- Погляньте короткі звуки це маленькі квадратики, а довгий звук це - прямокутник.

- А давайте ще викладемо першу фразу пісні «Ой веселі гуси»

- Давайте пригадаємо першу фразу пісні. (В нашої бабусі ой веселі гуси)

4. Хоровий спів «Веселі чобітки»

А) Виконання пісні разом з вчителем всім класом.

  - Діти, наш гість хочу послухати як ви гарно співаєте пісню «Веселі чобітки» .Він приніс вам приємний подарунок, це – караоке пісні «Веселі чобітки»

- Ми її дуже добре знаємо, тож давайте її заспіваємо.

- Діти, ми будемо співати дуже швидко, характер – веселий та жвавий.

Б) Виконання пісні з ритмічними рухами

- А зараз давайте цю пісню проспіваємо з ритмічними рухами.


В) Виконання пісні з хлопчики (дівчатка).

- А ми зараз дівчатка покажуть хлопчикам як гарно вони вміють співати.

- Молодці дівчатка.

- Хлопчики, а зараз ваша черга.

III Повідомлення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда

- Зима – найулюбленіша пора року багатьох митців: їй присвячують вірші, картини і, звичайно, музику. Наприклад, пісня Аркадія Філіпенка „То сніжинки, мов пушинки” теж про зиму.

2.Демонстрація та розучування пісні «То сніжинки мов пушинки»

- Давайте для прослухаємо цю пісню. Та зверніть увагу на характер, темп пісні.

3. Бесіда після прослуховування пісні.

- Яка за характером ця пісня? (весела, завзята)

- Чому?

- Чи сподобалась пісня?

- Давайте з вами її розучимо.

4. Розучування пісні «То сніжинки мов пушинки»

А) по фразам з голосу вчителя І куплет

- Уважно послухайте як я проспівую 1 фразу :

То не білі метелики налетіли

- Давайте, проспіваємо цю фразу.

- Проговоримо в повільному темпі ритмоскладами. (досягти чіткої дикції)

- Ще раз давайте проспіваємо першу фразу.

- Послухайте другу фразу.

То сніжинки мов пушинки землю вкрили.
- Давайте разом з вами проспіваємо.

- А тепер проговоримо цю фразу ритмоскладами.

- Проспіваємо ще раз.

- А тепер давайте повторимо першу і другу фрази.

- Давайте прослухаємо наступну фразу:

Ой-ля! Мов пушинки землю вкрили.

- А тепер давайте разом проспіваємо.

 - Ця фраза повторюється двічі.

- Давайте з вами його проспіваємо.

- Тепер виконуємо І куплет з відповідним настроєм і почутями.  

То не білі метелики налетіли –

То сніжинки мов пушинки землю вкрили.
Ой-ля! Мов пушинки землю вкрили.

Ой-ля! Мов пушинки землю вкрили.

В) по фразам з голосу вчителя ІІ куплет

- Уважно послухайте як я проспівую 1 фразу :

Одяглись у теплі шубки всі малята

- Давайте, проспіваємо цю фразу.

- Проговоримо в повільному темпі ритмоскладами. (досягти чіткої дикції)

- Ще раз давайте проспіваємо першу фразу.

- Послухайте другу фразу.

Вийшли зиму зустрічати на санчатах

- Давайте разом з вами проспіваємо.

- А тепер проговоримо цю фразу ритмоскладами.

- Проспіваємо ще раз.

- А тепер давайте повторимо першу і другу фрази.

- Давайте прослухаємо наступну фразу приспіву:

Ой-ля! Зустрічати на санчатах.

- А тепер давайте разом проспіваємо.

 - Ця фраза повторюється двічі.

- Давайте з вами його проспіваємо.

- Тепер виконуємо пісню з відповідним настроєм і почутями.  

Одяглись у теплі шубки всі малята

Вийшли зиму зустрічати на санчатах

Ой-ля! Зустрічати на санчатах.

Ой-ля! Зустрічати на санчатах.

IV Закріплення пісні.

1. Самостійне, емоційне виконання:

- Давайте покажемо їжачку  як гарно ми співаємо.

 2. Виконання пісні з музичними, ритмічними рухами.

- Діти, а тепер давайте з рухами. Тобто трошки потанцюємо та пограємось.

V Слухання, сприймання пісні.

1.Вступна бесіда.

- Їжачок нам приніс послухати мелодію. Ви помітили, що сніжинки, немов звуки музики, рухаються то вгору, то вниз, а то й затримуються на місці?

- А ви знаєте, як називається природне явище, коли здіймається сильний вітер і сніжинки вихором кружляють у повітрі? (Метелиця.)

-  Метелиця – веселий, швидкий, танець. Танцюристи кружляють у стрімкому хороводі, ніби вдаючи справжню заметіль звідси і походить назва танцю.

-  Отже, послухаймо український народний танець “Метелиця” і уявімо, що зиму малює не лише ця жвава, грайлива, легка музика, але й рух танцю.

 

2. Прослуховування музичного твору.

- Давайте з вами прослухаємо цей твір.

3. Бесіда після прослуховування

- Діти, який характер у цієї мелодії?

- А що ви уявляли при прослуховуванні цього музичного твору?

5. Запитання на закріплення, щодо прослуханого твору.

- У виконанні яких інструментів прозвучав український народний танець “Метелиця”? (бандура)

VI Підсумок уроку

1.Підсумкова бесіда

- Які твори про зиму звучали на уроці?

- Сьогодні музика розповіла нам про те, що зима, хоч і сувора, але дуже цікава і гарна пора року. Про це ми дізналися з пісні Аркадія Філіпенка “То сніжинки, мов пушинки” та з музики українського народного танцю “Метелиця”.

2.Прощання.