62983

Вечір золотого романсу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: поглибити знання учнів з теми «Лірична поезія»; розвивати творчі здібності, навички виразного читання; виховувати естетичні смаки, найкращі людські якості: любов до прекрасного, патріотизм, людяність.

Украинкский

2014-06-15

1.29 MB

7 чел.

Відкритий

виховний захід

Вечір

золотого   романсу

Підготували і провели

вчителі світової літератури

Висоцька Н.Є.

Опалинська Н.О.

для учнів 9-11 класів

 

м. Вінниця – 2011

Вечір золотого романсу

Мета: поглибити знання учнів з теми «Лірична поезія»; розвивати творчі здібності, навички виразного читання; виховувати естетичні смаки, найкращі людські якості:  любов до  прекрасного, патріотизм, людяність.                             

Обладнання: виставка портретів авторів романсів, твори живопису, виставка стінгазет, музичний супровід, сценічні декорації: гітара, свічки, квіти.

Усі виступи забезпечуються мультимедійним супроводом: відеофрагментами, слайдами.

Вечір проводиться в актовій залі. 

Через красу до людяності.

В.Сухомлинський

 

                           

1 вед.   Дивне це явище – романс. Почуєш – і охопить тебе невимовною ніжністю, сумом, коханням. Він сповнений чарівності та світлого смутку. Зустріч із ним завжди приємна і бажана.

2 вед.   І у кого з нас не бринить  душа, коли вслухаємось у мудру сердечну пісню, коли чуємо ніжні слова. В такі хвилини хочеться любити і вірити, сподіватися і прощати.

Сьогодні у нас з вами є чудова нагода послухати ніжні пісні, звернутися до спогадів і мрій. Ми щиро запрошуємо вас приєднатися  до нашого кола на вечорі золотого романсу, де прозвучать російські та українські ліричні пісні.  

3 вед. Муз. Бориса Фоміна, слова Павла Германа. Старовинний російський романс «Только раз бывает в жизни встреча». Виконують  Сапожник Марія та Сапожник Анна.

4 вед. А зараз трохи історії. Батьківщиною романсу вважається Іспанія. Саме тут у 13-14 ст. мандрівні поети-співці створили новий музичний жанр. Слово «романс» походить від іспанського слова «романсе», тому що  пісні виконувалися романською (іспанською) мовою.

1 вед. З 17 ст. по всій Європі пісні любовного змісту і з чутливою мелодією стали називати красивим іспанським словом «романс». Романс – це твір голосу з інструментальним супроводом , найчастіше гітари або фортепіано.

2 вед. Звучить романс «Белой акации гроздья душистые».  Муз. В.Баснера, слова М. Матусовського.   Виконують  вчителі світової літератури Висоцька Н.Є. та Опалинська Н.О. Акомпанує  вчитель початкових класів Кордон О. Д.– гітара.

3 вед. В Україні та Осії цей жанрР     Росії цей жанр з’явився на початку ХІХ ст. і відразу завоював загальну любов. З часом композитори почали створювати романси на вірші російських та українських поетів. Звичайно, всі чули чудові романси П.Чайковського, М.Глинки,  Петра Булахова, Даргомижського.

4 вед. Послухайте старовинний російський романс Петра Булахова на слова Володимира Чуєвського в обробці  Володимира Сабініна «Гори, гори, моя звезда».Одним із кращих є виконання цього твору польською співачкою Анною Герман. ЇЇ пам’яті присвячується… Виконує Перебейнос Анастасія.

1 вед. На голови, де, наче солов’ї,

           Своє гніздо щодня звивають будні,

           Упав романс, як він любив її

           І говорив слова їй незабутні. -

Ось як тепло, як несподівано сказала про романс Ліна Костенко. І справді, коли поруч звучить романс, хочеться вірити, що любимо ми і люблять нас.

 2 вед. Романс повертає нас на стежки щасливого чи втраченого кохання, нагадуючи, що є такі цінності, якими не можна нехтувати.

Звучить романс «Вічна любов». Музика Дж. Гарваренця, слова Шарля Азнавура. Виконують Стангрет Ігор – синтезатор, танцює Почверук Катерина.

 

3 вед. Романсу ми довіряємо свої найпотаємніші думки. Саме романс доніс до наших днів щиру любов Євгена Гребінки, палке кохання Івана Франка, тривогу і сум Олександра Олеся та перше нерозділене кохання Михайла Старицького.  Ніч яка місячна, зоряна, ясна:

                          Видно, хоч голки збирай…

                          Вийди, кохана, працею зморена,

                          Хоч на хвилиночку в гай.

4 вед. Автором цього українського романсу  є  Михайло Старицький. Юнаком він закохався в дівчину, яка була наймичкою і не могла відповісти на його почуття. Місячної ночі Михайло склав  вірша і дав йому назву «Виклик». Музику написав Микола Лисенко.

Для вас звучить романс «Ніч яка місячна». Виконують: заступник директора з виховної роботи Питель Р.М. та вчитель музики Рибаченко В.П.

1 вед.  Сегодня я нисколько не боюсь

            С 21 веком временно расстаться.

            Позвольте, я в любви вам объяснюсь

            Высоким слогом русского романса.

2 вед. Настоящей жемчужиной, соединившей гении поэта и композитора, является романс «Я помню чудное мгновенье».

Представьте себе Петербург, 1819 год. Один из шумных светских вечеров. Александр Сергеевич Пушкин следил взглядом за очень юной очаровательной женщиной. В её огромных глазах затаённая грусть. Такой запомнилась поэту Анна Керн.

3 вед. Прошло шесть лет. В 1825 году Пушкин находился в ссылке в селе  Михайловском. Как же велика была радость поэта, когда у соседей по имению он неожиданно встретил Анну Керн. Она остановилась проездом у своей родственницы. Каждый вечер Александр Сергеевич мог слушать её пение. Наступил последний день. Анна Петровна уезжала в Псков к мужу. Прощаясь, Пушкин подарил ей недавно напечатанную вторую главу романа «Евгений Онегин». Из книги выпал небольшой листок со стихами, они были посвящены ей:

Я помню чудное мгновенье,

Передо мной явилась ты…

4 вед. А в 1838 году на семейной вечеринке у своей сестры Михаил Иванович Глинка познакомился с Екатериной, дочерью Анны Петровны Керн.

Он слушал её голос, следил за движениями рук, и что-то необычно светлое, ещё не осознанное рождалось в душе. Впервые за многие годы Глинка почувствовал, что молод, силён и счастлив несмотря ни на что. А вскоре у Екатерины Керн появились ноты романса Глинки на стихи Пушкина «Я помню чудное мгновенье». И опять, как пятнадцать лет назад, они зазвучали признанием.

1 вед. Звучить романс «Я помню чудное мгновенье». Виконує  Павлюк Ірина.

2 вед. Романс – один з улюблених різновидів пісні, що віками зберігає мелодійність, його не співають на площах і народних гуляннях.

Він звучить у  тісному домашньому колі, коли збираються близькі за духом і настроєм люди, як ми сьогодні з вами.

3 вед. Кажуть, не знайти такого зілля, щоб ним можна було затамувати  кохання. У народній пісні стверджується: од хвороби ліки знають, од любові помирають. І все одно до кожного приходить ця бентежна пора.

4 вед. Звучить романс  «Місяць на небі»

Виконують  Каправа Ольга та Мельникова Вероніка.

1 вед. Саме з 2 половини ХІХ ст. широкого розвитку набув народний циганський романс, який відрізнявся самобутністю та яскравістю. Цілі музичні родини, циганські династії виконують  романси. Так з’явився прославлений театр «Ромен».

2 вед. Прослухайте найвідоміший циганський романс у виконанні соліста театру «РОМЕН» Романа Лиманського «А циган іде» на слова англійського письменника Редьярда Кіплінга, музика  А. Петрова.

Танцюють учениці 9- 10 класів.

3 вед.  Ще один образ, оспіваний в романсах, - це образ жінки-матері. Так швидко ми зростаємо, мчимося підкорювати світ, забуваємо про любов і ласку, які отримали з дитинства, і раптом згадуємо, що є на світі місця і близькі твоєму серцю люди, які тебе завжди чекають і приймуть. Це частина твого серця. Твій дім. Це твої батьки.

4 вед. Прослухайте  романс «Чорнобривці». Вперше він прозвучав у 1959 році.  Музика Володимира Верменича, слова Миколи Сінгаєвського. Виконує Войцюх Юлія.

1вед. Гімном любові, ніжності стали романси Михайла Звездинського, особливо відомий його романс «Очарована, околдована» на слова Миколи Заболоцького.

2 вед. «Мне хотелось, чтобы каждая женщина, услышав романс «Очарована, околдована», приняла как только ей посвящённый», - цими словами і чарівним романсом  М. Звездинський звертається до всіх жінок.

3 вед. Послухайте романс у виконанні соліста Вінницького музичного училища ім. Леонтовича. 

4 вед. Любов до романсу не скороминуща. Він і зараз, як багато років тому, хвилює душі. У 20 столітті в період «срібної доби» відомі російські поети А.Ахматова, М.Цвєтаєва, Б.Пастернак створили справжні шедеври любовної лірики. Ця висока поезія звучить у романсах до відомих нам кінофільмів.

1 вед.   Жестокий романс, я смеюсь над тобою

             За то, что красив ты и светел,

             За то, что на всё, что случилось с судьбой,

             Ты просто и честно ответил.

2 вед.  Звучить романс «А напоследок я скажу» з кінофільму «Жорстокий романс». Муз. А.Петрова, слова Белли Ахмадуліної.

Виконує вчитель світової літератури Нікіфорова Н.Г.

4 вед.   Послухайте романси  з улюбленого кінофільму «Ирония судьбы, или  С лёгким паром».

3 вед.  Грустит романс тревожно и светло,

            И к вам непостижимо в слове каждом

            Приходит откровение само,

            Как вы в мою судьбу вошли однажды.

1 вед.  Марина Цвєтаєва «Мне нравится…». Виконує Дмитрієва Марина, акомпанує Назаренко Владислав – гітара.

3 вед.  Улюбленим жанром багатьох є міський романс. «На Тихорецкую состав отправится». Музика М.Тарівердієва, слова Л.Львовського.

Виконує Коваль Тетяна.

2 вед.          Свята і грішна, ніжна і жагуча,

                    Цнотлива й пристрасна, і сильна, і слабка.

                    Ти – жінка, неповторна і чарівна,

                    Ти – жінка, вічно мудра й молода.

4 вед.          М’яка і владна, віддана і вільна,

                    Близька й далека, світла й потайна.

                    Ти – жінка, жінка – мати і дружина,

                    Безмежне море доброти й тепла.

2 вед.          П’янка і чуйна, ліки і отрута,

                    Земна й небесна, горда і проста.

                    Ти – жінка, королева, берегиня,

                    Мінлива, непізнана, дорога.

4 вед. Слова Бориса Пастернака, музика Алли Пугачової.

Романс «Зимова ніч» виконує Корнелюк Аліса.

           

1 вед. Ось і підійшов до завершення наш вечір. Для одних це була зустріч зі старими добрими друзями. Для інших – занурення у новий, майже незвіданий світ чарівного романсу.

Хочеться сподіватися, що цей вечір залишить у вас приємні спогади  та приверне нових шанувальників жанру.

На фоні музики

2 вед.     Не забывайте песен старых,

               Они о многом скажут вам,

               Их пели под гармонь и под гитару,

               И просто так, и просто так.

3 вед.    Их разнесло по свету ветром.

               Но в наши годы, в наши дни,

               Для радости и грусти светлой

               Друзьями к нам придут они.

4 вед. Слово надається нашим учителям світової літератури:

-  «Через красу до людяності», - підкреслював відомий педагог Василь Сухомлинський. Ми сьогодні доторкнулися до краси в музиці і в почуттях.

І хочеться вірити, що після цієї зустрічі ми станемо добрішими, розкриємо Зір Душі і відчуємо красу навколишнього світу і людей, які нас оточують.

 

- Ми сподіваємося, що наш літературно-музичний вечір залишиться у вашій пам’яті, і кожна нова зустріч з романсом для вас буде справжнім святом, значною та хвилюючою подією.

Дякуємо всім учасникам – учням, їхнім батькам, нашим колегам,

адміністрації.

       

     

           

   

З а с і д а н н я

круглого столу,

присвяченого

зображенню

героїчного січового братства

 у повісті М.Гоголя «Тарас Бульба»

                                                  Проведено для учнів

                                     7-х класів      

                                                     

Тема:  «Зображення героїчного січового братства у повісті                                                                                             М.Гоголя «Тарас Бульба»

Мета: учити аналізувати художній твір, підготувати учнів до розуміння авторського ставлення до козацтва як до української вольниці;розвивати логічне мислення, аналітичне мислення учнів; виховувати повагу до минулого своєї держави, патріотизм, любов до рідної  землі.

Обладнання: автолітографія Є.Кібрика; ілюстрації В.Лопати, уривки з фільму «Запорізька Січ».

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

 

        Піднялася вся нація… піднялася помститися за                                                                                                                                                                                                                                                                          знущання  над правами своїми, за ганебну зневагу своїх  звичаїв, за наругу з віри предків і святого образу, за глум над церквами, за свавілля чужоземних панів, за гноблення, за унію… за все, що скупчувало й збільшувало з давніх часів сувору ненависть козаків.

М.В.Гоголь

                                                         

А ми заспіваймо,

Забути не даймо,

А ми запам’ятаймо

І дітям нагадаймо, що слава

                     козацька жива!

                      Дм. Павличко

Хід заняття

1.Повідомлення теми і мети заходу

2.Актуалізація опорних знань

1)Розгадування кросвордів у групах дітей.

Впишіть у клітинки правильні відповіді на питання:

А) Як називалася територія за Дніпровськими порогами? (Запоріжжя).

Б) Назвіть острів, на якому була споруджена одна з перших Січей? (Хортиця)

В) Яку назву носило козацьке військо під час походу? (Кіш).

Г) Як називався сталий козацький табір? (Курінь)

2) Як називалися курені запорожців, згадувані  в тексті повісті «Тарас Бульба»? ( Канівський, Незаймайківський, Переяславський, Поповичівський, Стебликівський, Тимошівський, Уманський).

3. Сприйняття нових знань

1) Інсценізація епізоду «Повернення Остапа й Андрія з бурси».

Тарас. А повернися-но, сину! Ото кумедний ти який. Що це на вас за попівські підрясники? І отак всі ходять в академії? Стійте, стійте! Дайте мені роздивитися на вас гарненько – які ж довгі на вас свитки! Оце свитки! Таких свиток ще й на світі не було. А побіжи котрий-небудь з вас! Я подивлюся, чи не гупнеться він на землю, заплутавшись у поли.

        Остап. Не смійся, не смійся, батьку!

        Тарас. Дивись ти, який пишний! А чого ж би й не сміятися?

        Остап. Та так, хоч ти мені й батько, а як будеш сміятися, то, їй-богу, одлупцюю.

        Тарас. Ах ти, сякий-такий сину! Як, батька?

        Остап. Та хоч і батька. За кривду не подивлюся й не поступлюся ні перед ким.

       Тарас. Як же ти хочеш зі мною битися? Хіба навкулачки?

       Остап. Та вже як доведеться.

      Тарас. Ну давай навкулачки! Подивлюся я, що за людина ти в кулаці!

Матір. Дивіться, добрі люди: здурів старий! Зовсім з’їхав з глузду! Діти приїхали додому, більше року їх не бачили, а він задумав не знати що: навкулачки битися!

Тарас. Та він славно б’ється! Їй-богу, добре! Так, що хоч би й не пробувати. Добрий буде козак! А ти, бельбесе, чого стоїш і руки опустив? Чого ж ти, собачий сину, не лупцюєш мене?

Матір. Ото ще вигадав що! І спаде ж на думку отаке, щоб дитина рідна била батька. Та чи до того тепер: дитя молоде, проїхало таку путь, стомилося… Йому б тепер треба відпочити та попоїсти чого-небудь, а він примушує його битися!

Тарас. Е, та ти мазунчик, як я бачу! Не слухай, синку, матері: вона баба, вона нічого не знає. Які вам пестощі? Ваші пестощі – чисте поле та добрий кінь: ось ваші пестощі! А бачите ось цю шаблю? Ось ваша мати! А от краще я вас на тому ж таки тижні виряджу на Запорожжя. От де наука, то наука! Там вам школа; там тільки наберетесь розуму.

Слово учителя. Тарас говорить, що лише на Запорожжі проходять школу життя, тільки там і можна набратися розуму. Як жили доблесні захисники православної віри, у чому їхня  сила, що таке козацьке товариство – на ці запитання ми будемо шукати відповіді протягом нашого засідання.

2) Як пояснює М.В.Гоголь появу козацтва? Порівняйте думки письменника з «Легендою про походження запорожців» та переказом, записаним на півдні України.

   Повідомлення 1 групи.

У легенді розповідається: «Се давня давнина… Якийсь то був руський царь, що стояв під страхом у чужоземця… так от наш царь тому неприятельові і платив подать людьми. Було, займе, як отару овець, та й жене… От раз… вийшли вони в степ, посовітувались і кажуть: чого ми підемо до проклятого калмика-Мухаммеда? На заріз? Єсть між нами ковалі, швеці, ткачі, гончари, шаповали, єсть знахарі… давайте тут жить. Подалися вони в ліси, в пущі, повикопували землянки і давай жить… Багато років минуло, поперемінялись і царі в землях, а люде все намножаються і намножаються в дикім степу. Став неприятель докучать їм набігами… Скільки не пошле війська, вони все і перерубають… Стала ходить чутка, що живуть десь запорожці – таке військо, що і не приступиш. Орудував ними Кошовий».

У іншому переказі пояснюється: «тебе давлять пани, над тобою знущаються там власті, біжи до Запорожжя, сідай. Бери землю, луги бери, розводь собі товар, живи там скільки хоч і як хоч… Там води по поводи, сіна по коліна. Ми тут веселі, бо над нами немає панської стелі»,- казали усім запорожці»).

3) Що нового ви дізналися про побут та господарську діяльність козацтва?

         Повідомлення 2 групи.

4)  Бесіда з елементами аналізу художнього тексту.

  •  Як змінюються козаки перед походом? Виберіть з тексту епізоди й оцініть поведінку січовиків в облозі під Дубно (за розділами V,VІІ).

( Запорозька Січ – це царство свободи й рівності, де живуть вільні люди, виховуються мужні характери, для яких нічого вищого нема за товариство, братство, свободу козацької землі.)

  •  Як трактує поняття «товариство» Гоголь? (Як патріотичний обов’язок, як норма поведінки, як вияв звичаїв предків, як священна заповідь).
  •   У чому полягав найвищий обов’язок козака? (До Січі приходили різні люди, але не всі вони мали обов’язок – відповідати за долю свого народу, «кінчити життя на війні за святу християнську справу»).
  •  Як зобразив Січ Гоголь? Чому, на вашу думку, так важливо пам’ятати сторінки минулого своєї країни?

  5) Виразне читання учнем напам’ять першої промови Тараса (ІХ розділ).

- Як Бульба розуміє справжнє товариство? Як відображаються поняття особистого і колективного? Який відгук у серцях бувалих і молодих козаків знайшло слово Тараса?

6) Розкажіть історію життя Мусія Шила.

7) Виразне читання уривка «Ну й рубались вони!.. і хай буде вічна їм честь!»  

- Яке враження справляє на вас опис поєдинку М.Шила зі шляхтичем? У яких творах ми зустрічаємо подібні описи поєдинків?

8) Перегляд уривку з фільму «Запорізька Січ».

     - Які художні засоби використовує Гоголь, зображуючи загибель героїв у бою? Чому під час бою відбувається перекличка Тараса і козаків? ( Це символічне продовження його промови, це ознака напруженої битви). Чому загибель козаків супроводжують їх передсмертні слова-звернення? Яка їх роль у повісті? (У цих словах – звернення до живих, до рідної землі; це здравиця на честь батьківщини, це відповідь на промову Тараса, це символ великої єдності).

5.  Узагальнення та систематизація  вивченого

 Не чорна хмара налітала,

 Не буйні вітри війнули,

 Як душа козацька, молодецька

 З тілом розлучалась.

Козацький – рідний, свій; це засіб розмежування свого і чужого. В устах Тараса це слово – найвища оцінка людини, яка має доблесть, високе почуття честі. Слово «козацький» надає мові Тараса і козаків урочистого звучання, пафосу. Ці повтори акцентують увагу на найважливішій рисі духовності захисників рідної землі – відданості їй в житті і в смерті. Козаки – захисники православної віри, яка є ознакою їхньої приналежності до православного люду, до народу, що є безсмертним, як і віра. Це ознака духовного і релігійного братерства. Символічно, що «далеко розноситься могутнє слово, бувши подібним до гучної міді дзвонів, у яку багато вкинув майстер дорогого чистого срібла, щоб далеко по містах, халупах, палатках і селах розносився красний дзвін, скликаючи однаково всіх на святу молитву».

Виразне читання вірша Д.Павличка «Козацька слава» учнем.

   Забули ясні зорі козацький хоровод,

Бої на Чорнім морі, гармати Жовтих Вод.

Забула вже Європа ту силу молоду,

Що біля Конотопа розбила вщент орду.

   А ми заспіваймо, забути не даймо,

А ми запам’ятаймо і дітям нагадаймо

Героїв у нашім роду.

   Забули вже портали в Парижі та Москві,

Як шану віддавали козацькій хоругві.

Забули тугодуми, як воля січова

Творила віщі думи, збирала в кров слова.

   А ми заспіваймо, забути не даймо,

А ми запам’ятаймо і дітям нагадаймо,

Що слава козацька жива!

  •  Якою зобразив Січ Гоголь? Чому, на вашу думку, так важливо пам’ятати сторінки минулого своєї країни?  
  1.  Домашнє завдання

Намалюйте ілюстрації до вивченого твору.

Складіть 7 тестових запитань до повісті Гоголя «Тарас Бульба».

    Позакласний захід

«На балу у Попелюшки»

 Вистава казки  Шарля Перро   «Попелюшка,або Соболевий черевичок»

Мета заходу: ознайомити учнів із творчістю французького письменника Ш.Перро на прикладі казки «Попелюшка»,розвивати навички виразного читання,усного зв’язного мовлення, акторські здібності, виховувати високі моральні якості та інтерес до вивчення світової літератури.

Обладнання: сцена прикрашена декораціями, плакат «На балу у Попелюшки»,портрет Ш.Перро,музика П.Чайковського, виставка ілюстрацій, малюнків учнів до казки.

Виховний захід проходить в актовій залі, на сцені декорації до казки,

портрет письменника, створюється казкова атмосфера, звучить музика

П.Чайковського, розпочинається казка  «ПОПЕЛЮШКА».

Дійові особи:                                                                                                  

                                     

Попелюшка

Мачуха

Доньки мачухи                                          

Принц                                                                                                                                   

Фея                                                                                                                              

Король та королева                                                                              

Придворні

Посланці короля

Постановку здійснено за власною ініціативою,створеною за матеріалами різних джерел.

                                                          

                                               Дія перша

                                                  Ява 1

Будинок Попелюшки.  Входить Попелюшка,прикрашає ялинку та наводить лад в оселі.

Виходять мачуха та сестри (сміються з Попелюшки. Підходять до неї.)

Перша сестра. Попелюшко, ти завжди сидиш у попелі.

Друга сестра. Ти така страшна і брудна.

Разом. Ти ,чорногузка !(Сміються.)

Мачуха. (Грубо і вимогливо.)Попелюшко, підійди до мене!

Попелюшка. Так , авжеж,  люба матінко.

Мачуха. Затягни мені талію, щоб я була ще стрункішою, та тонкішою!

Попелюшка. Так добре, добре, люба матінко

Мачуха. Попелюшко, а ти знаєш, що сам король запросив нас на бал!

Попелюшка. Ні, не знаю.

Перша сестра. Я одягну на бал рожеву оксамитову сукню та своє улюблене коштовне намисто.

Друга сестра. А я поїду на бал у жовтій шовковій сукні та одягну свою діамантову прикрасу.(Хвалькувато.)

Перша сестра. Попелюшко, підійди до мене, поправ мені бант на моїй чудовій сукні.

Попелюшка. Так, добре, рідна сестричко.

Друга сестра. А  мені поправ мою прекрасну зачіску!

Попелюшка. Так, добре,добре, мила сестричко. Люба матінко , рідні сестрички, а можна і мені поїхати з вами на бал?(Скромно просить.)

Сестри разом. Тобі на бал?( Сміються.)

Мачуха. Як ,ти вся в сажі і попелі і ще хочеш поїхати на бал? Звісно ж, ні. У тебе не має ні красивої сукні, ні красивих черевичок, а ти ще хочеш танцювати. Ото була б сміхота, якби на бал з’явилась така замазура, як ти. Але добре, Попелюшко, пам’ятай, що я найкраща матінка в світі!

                                                                                                                                                                                                               

Попелюшка. Авжеж, авжеж, найкраща.

Мачуха. Я дозволю тобі з нами поїхати на бал , але спочатку тобі потрібно за одну годину визбирати з попелу дві повні миски сочевиці, аж тоді ти поїдеш з нами на бал!(Погрожує їй пальцем.)

Попелюшка. Люба матінко , та я й за цілий день з такою важкою роботою не впораюсь.

Мачуха. Працюй, Попелюшко, працюй!(Грубо.)

Сестри разом. До зустрічі на балу. Ха-ха.. ( Сміються. Мачуха та доньки уходять.)

                                                      Ява 2

Попелюшка. Що ж мені робити , як мені впоратись з такою важкою роботою. А я б так хотіла поїхати на бал. ( Плаче.)

Звучить  ніжний музичний супровід. На сцені з’являється  добра фея, хрещена мати Попелюшки.(Звертається до неї.)

               

                                                                         

Фея. Що сталося, моя люба племіннице, чому ти плачеш?

Попелюшка. Я, я..

Фея. Ти б хотіла поїхати на бал?

Попелюшка. Так, дуже хотіла б!

Фея. Заспокойся, не плач, зараз я махну своєю чарівною паличкою і твій старий буденний одяг перетвориться на чарівну вечірню сукню.(Взмахує паличкою і на сцену виходить гарна Попелюшка.)

Попелюшка. Яка чудова сукня! Дякую, моя люба хрещена.

Фея. Будь-ласка, але пам’ятай , що рівно о півночі ця чудова сукня перетвориться на старий буденний одяг.

Попелюшка. Прощавай, хрещена! Спасибі тобі!(Щиро .)

Фея. Прощавай, Попелюшко! Щасти тобі на балу!

          

                                                                       Дія друга

                                                           Ява 1

Змінюються декорації.  На балу  у короля.

На сцену виходять посланці короля. (Зачитують наказ короля.)

Перший посланець. Шановні мешканці королівства, сьогодні відбудеться новорічний бал на честь короля та королеви! (Урочисто говорить.)

Другий  посланець. На цьому балу принц мусить обрати собі наречену! Запрошуємо найпрекрасніших красунь на  наш королівський бал! (Урочисто говорить.)                  

Ява 2

                                                                                                                                             

Посланці разом. Бал оголошується відкритим! Зустрічайте короля та королеву! (Уходять.)

На сцену виходять король та королева, а з ними принц.

Король. Бал оголошується відкритим!

Звучить музика П.Чайковського і усі  придворні танцюють полонез.

Перша сестра. Я не зрозуміла, чому це принц мене не запросив на танець?

Звучить пісня В.Сердючки «Даже если вам немного за 30.»( Всі  придворні танцюють,навіть король та королева. Перша сестра  тягне принца і починає з ним танцювати. Принц тікає від неї.)

Перша  сестра. Я не поняла.

Перший  посланець. Шановні гості, до нас на бал завітала чарівна незнайомка, зустрічайте!

Входить Попелюшка. Усі гості здивовані її вродою. Уважно розглядають  Попелюшку.

Принц. (Підходить до неї.) Чарівна незнайомко, яка ви прекрасна! Дозвольте запросити вас на танець.

Попелюшка. Так, будь ласка.(Попелюшка танцює з принцом вальс під музику Штрауса.)

          

                                                          Б’є 12 година.                                                              

Попелюшка. Пробачте, любий принце, але мені треба йти..(Розгублено говорить. Починає бігти і губить туфельку.)

Принц. Зачекайте, мила незнайомко , ви загубили свою кришталеву туфельку!(Розгублений уходить.)

                                                      Ява 3

Виходять посланці короля. Читають наказ.

Перший  посланець. Шановні мешканці королівства!

Другий  посланець. Вчора на балу чарівна незнайомка загубила свою кришталеву туфельку!

Перший  посланець. Кому підійде ця туфелька та й стане нареченою принца.

               

                                                                   

                                                            Дія третя

                                                        Ява 1

Будинок Попелюшки, лунає дзвінок. Заходять у будинок принц і два посланці.

Мачуха. Це, напевно, посланці короля завітали!

Сестри разом. Посланці, від короля? (здивовано)

Мачуха. Заходьте, заходьте, шановні гості, у наш дім. (Привітно.)

Другий посланець. Вчора на балу чарівна незнайомка загубила свою кришталеву туфельку. За наказом короля – кому підійде ця туфелька ,та і стане нареченою принца!

Мачуха. Я впевнена, що це одна із моїх дочок так зачарувала принца. Віддайте мені цю туфельку. Поміряй ,золотце.(Дає поміряти першій сестрі.)

Перша  сестра. ( Міряє. ) Не налазить.

Друга сестра. Дайно я поміряю. Не підходить!(Незадоволені.)

Мачуха. (Кричить в паніці.)Надріж п’яту, коли станеш королевою, не будеш ходити пішки!

Принц. Може у вас ще є дочки?

Мачуха і сестри разом. Ні, немає, немає(Голосно.)

З’являються фея і Попелюшка.

Фея. Є, ось вона!

Попелюшка. Можна я приміряю.

Сестри разом. Ні, не можна, не можна! (Обурюються.)

Фея бере у принца туфельку і дає приміряти  Попелюшці. Принц впізнає  її.

Принц. Так це вона, я впізнав її! (Радіє. Бере її за руку,підходять ближче до глядачів. Всі учасники вистави виходять на сцену.)

Фея. (Звертається до принца та Попелюшки .) Я благословляю вас, діти! Бажаю вам щастя і любові!

Попелюшка. (Звертається до глядачів.) Хай і в вашому домі завжди живе любов, радість і щастя!

Звучить весела і радісна мелодія. Учасники вистави вклоняються глядачам.

                   

                 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15377. Роль Сбербанка в экономике страны 203.5 KB
  Введение В современном мире банки не только организуют денежный оборот и кредитные отношения но и выполняют огромное число разнообразных банковских операций необходимых для дальнейшего развития общества. Сберегательный банк это один из универсальных коммерчес
15378. СВОТ-анализ ООО Гермес 249 KB
  Характеристика фирмы Торговое предприятие ООО Гермес осуществляет торговохозяйственную деятельность. По своей организационноправовой форме является обществом с ограниченной ответственностью. Полное фирменное наименование: Общество с ограниченной отв...
15379. Себестоимость продукции животноводства и пути ее снижения 333 KB
  Производство продукции сельского хозяйства связано с использованием производственных ресурсов отрасли трудовых земельных водных материальных в процессе которого они частично или полностью потребляются а их стоимость перенос
15380. Социально-экономическое развитие Забайкальского края 2010-2020 гг 288 KB
  Забайкальский край – один из уникальных регионов Российской Федерации по своему ресурсному потенциалу, выгодной транспортной схеме, интегрированный в мировую систему коммуникаций, исключительно ценными рекреационными ресурсами, емкому и свободному, пока еще, от жесткой конкуренции рынку товаров и услуг.
15381. Стратегическое развитие малого предпринимательства в Тисульском муниципальном районе 593.5 KB
  Методологические и теоретические основы малого и среднего предпринимательства. Анализ нормативно правовой базы МСУ методологические основы планирования. Теория и методология малого бизнеса. Характеристика Тисульского...
15382. СТРАХОВОЙ РЫНОК В РФ: ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ 276 KB
  КУРСОВАЯ РАБОТА СТРАХОВОЙ РЫНОК В РФ: ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ Введение 1. Экономическое содержание понятий характеризующих страховой рынок 1.1 Понятие страховой рынок 1.2 Структура страхового рынка 2. Страховой рынок России на современном этапе 2.1 Развитие страх...
15383. Страховой рынок- становление и перспективы развития 265.5 KB
  ВВЕДЕНИЕ Современное экономическое развитие России обусловило необходимость возрождения страхового дела и развитие его на принципиально новой основе. Российский страховой рынок обладает мощным потенциалом развития. Об этом свидетельствует тот факт что общий ...
15384. Телевизионная реклама батончика NUTS 167 KB
  Введение У нас в стране реклама приобретает все большее значение. Ее целью является привлечение внимания покупателей к фирме ее возможностям и выпускаемым товарам подчеркивая их высокое качество новизну надежность удобство использования и приемлемую цену. Во в
15385. Толерантность и образование Теория 196.5 KB
  Помни что ты только человек Слова эпиграфа заимствованы из триумфального ритуала римских полководцев. Их повторял триумфатору специально приставленный для этой цели глашатай. Тогда они звучали как предостережение против установления тирании.Сегодня так можно сформу...