63032

Родина Капустяні

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: сформувати у школярів поняття про родиму Капустяні ознайомити їх із загальною характеристикою рослин цього виду основними представниками та основним середовищем існування; розвивати вміння логічно застосовувати наукову термінологію наукове мовлення...

Украинкский

2014-06-16

78.73 KB

6 чел.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА

ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

КАФЕДРА ГЕОГРАФІЇ ТА ГЕОЕКОЛОГІЇ

«Родина Капустяні»

План-конспект уроку з біології у 6 класі

Виконав:

Студент  41 групи

Заріпов Д.М.

Перевірив:

ст. викл Найдьонова Г.Г.

КІРОВОГРАД – 2010

Тема: «Родина Капустяні».

Мета: сформувати у школярів поняття про родиму Капустяні, ознайомити їх із загальною характеристикою рослин цього виду, основними представниками та основним середовищем існування; розвивати вміння логічно застосовувати наукову термінологію, наукове мовлення; виховувати матеріалістичний світогляд та бережне ставлення до живої природи, культуру поводження в природі.

Тип уроку: комбінований.

Методи та методичні прийоми: словесні: бесіда, розповідь, пояснення; робота в групах.

Базові поняття: Родина Капустяні, рапс, капуста польова, пелюстки, чашолистки.

Обладнання: фотографії, схеми та плакати, які дозволяють ілюструвати різноманітність рослин родини Капустяні, або Хрестоцвіті; картка самооцінювання групи.

Девіз уроку: «Знання — сила».

Хронометраж уроку

І. Організаційний момент. (2 хв)

II. Перевірка домашнього завдання. (4 хв)

III. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності (3 хв)

IV. Актуалізація теоретичних знань. (7 хв)

V. Виклад вчителем нового матеріалу. (10 хв)

VI. Узагальнення та закріплення нового матеріалу. (12 хв)

VII. Підсумок уроку.(2хв)

VIII. Виставляння оцінок та їх мотивація. (2хв)

ІХ. Інструктаж з домашнього завдання. (3хв)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

* Привітання дітей і налаштування їх на співпрацю.

• Об'єднання учнів у групи (І — слабка; II — середня; III — сильна) та визначеним капітанів команди.

• Повідомлення теми, мети уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

Вчитель в кінці уроку збирає зошити.

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель. Ми повторили основні ознаки Покритонасінних і сьогодні розпочинаємо детально вивчати, які саме рослини є представниками виду Покритонасінні. Після вивчення теми нашого уроку ми чітко зможемо встановити, які з цих рослин належать до родини Капустяні, а які — ні.

Після вивчення Покритонасінних рослий на вас чекає тематичне оцінювання. Якщо ви добре попрацюєте на сьогоднішньому уроці, декілька питань тематичного оцінювання не будуть для нас важкими.

IV. Актуалізація опорних знань учнів

Учитель. Починаючи пат урок, давайте перевіримо, як ви виконали домашнє завдання. Пропоную вам це зробити шляхом розв'язання кросворду. Якщо ви правильно розв'яжете кросворд, то у виділених клітинках зможете прочитати слово, що відповідає назві рослин, які ми почали вивчати на минулому уроці.

1. Ознакою покритонасінних є здатність до утворення плоду та...

2. Клас рослий, у яких два видозмінені листки — сім'ядолі.

3. Твірна тканина, що забезпечує ріст у товщину.

4. Тип жилкування у Дводольних рослин.

5. Коренева система, яка переважає в Однодольних рослин.

6. Клас рослин, у яких один видозмінений листок — сім'ядолі.

7. Коренева система Дводольних рослин.

8. Найголовніша ознака, з допомогою якої можна точно встановити приналежність квіткової рослини до певного класу,— це кількість... у зародка.

Учитель. Давайте звернемося до картки самооцінювання та виставимо відповідну кількість балів. Якщо кожен з вас брав активну участь у розв'язанні кросворду, він отримує 1 бал, а якщо був пасивним — 0 балів. (Бали виставляє капітан команди.)

V. Вивчення нового матеріалу

І. Характеристика родини Капустяні

Учитель. Першим нашим завданням є робота з таблицею у групах з допомогою підручника.

1 група з допомогою підручника знаходить основні ознаки родини Капустяні та заносить їх до таблиці.

Ознака

1

2

3

4

5

6

7

2 група знаходить сім основних ознак родини Капустяні та дає їм характеристику, заповнюючи таблицю.

Ознака

Характеристика

3 групи — знаходить основні ознаки родини Капустяні, дає їм стислу характеристику та на прикладі конкретної рослини аналізує їх. (Рослина — редис)

Ознака

Характеристика

Учні в групах самостійно працюють з підручником і заповнюють таб-

лицю.

2. Значення Хрестоцвітих у природі та житті людини

Учитель. Як ви вважаєте, чи використовують люди рослини родини Капустяні у своєму житті? Як саме? Відповідь па не питання ми зможемо дати після вивчення (опрацювання) цього питання.

Зараз ви самостійно читаєте § 48 на с. 192 та знаходите відповідь на наше друге питання плану.

Учитель. Скажіть, будь ласка, де застосовують родину Капустяних? (Учні по-черзі називають ) давайте з вами розглянемо схему. {Див. схему)

Учитель. Домашнім завданням вам було підготувати повідомлення про види капусти, які культи вус: людина.

Давайте зараз їх послухаємо та проаналізуємо.

• Капуста кольрабі.

• Капуста цвітна.

• Капуста городня.

VI. Закріплення вивченого матеріалу

Учні дають відповіді на запитання у вигляді і графічного диктанту (кожне завдання — 0,5 бала). «+» — правильно;« —» — ні.

Графічний диктант

1. Має стрижневу кореневу систему.

2. Чисельність — до І тис. видів.

3. Вісім тичинок.

4. Суцвіття —китиця .

5. Використовується в медицині.

6. Віночок має п'ять вільних пелюсток.

7. Не має маточки.

8. Плід біб.

9. Олійна культура.

10. Грицики — бур'ян та овочева культура.

11. У помірному кліматі не зростає.

12. Чашечка мас чотири вільні чашолистки.

Відповідь (на дошці):

+--++---++-+

Методом самоперевірки учні самостійно перевіряють свої відповіді, звіривши їх з відповідями на дошці.

Вчитель. Перевіривши правильність виконання, поставте відповідну кількість балів у картку самооцінювання та виставте собі оцінку за урок.

VI. Домашнє завдання

Опрацювати    48, та приготувати доповіді про боротьбу із бурянами родини Капустяні. (письмово в зошиті)


Додаток А

Ознака

Характеристика

Редис

1

Місце зростання

Зростає в місцевостях з помірним та холодним кліматом

+

2

Чисельність виду та різноманітність

Понад три тисячі видів. Це переважно одно-, дво- чи багаторічні трав'янисті рослини й лише зрідка напівкущі

+

3

Особливості розміщення листків

Почергове або зібране в розетку

+

4

Тип кореневої системи

Стрижнева

+

5

Особливість квітки

• Подвійна оцвітина.

• Чашечка складається з чотирьох вільних чашолистків.

•  Віночок має чотири вільні пелюстки.

•  Є шість тичинок і одна маточка

+

6

Тип суцвіття

Китиця

+

7

Плід

Стручок або стручечок

+


Застосування

Овочева            Олійні                Декоративні           Медичні Бур´яни

база                  рослини             рослини              рослини

Капуста Ріпок Левкой Грицики Гірчиця

Редис Гірчиця Гикавка Хрін

Хрін Рижій Талабан Редька

Турнепс Капуста


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46196. Исследование систем управления 261 KB
  Барнауле Региональная кафедра Менеджмента и маркетинга Конспект лекций по дисциплине Исследование систем управления Составитель к. Анализ и синтез организационных структур управления Анализ структуры управления фирмы Алгоритм определения предпочтительной организационной структуры управления диверсифицированной фирмы
46197. Оценка эффективности результатов закупочной деятельности 15.21 KB
  При этом должны анализироваться такие например показатели как доля задержанных заказов; доля случаев когда просрочки доставки вызвали ощутимое отсутствие МР ГП на складе; число случаев остановки производства в результате просрочки и т. Следующие параметры позволяют принимать обоснованные решения при выборе продавца: доля просроченных доставок и отказов поставки; доля поставок не соответствующих договорам по качеству продукции; доля заказов доставленных вопреки договоренности не единой партией; качество услуг различных...
46198. Динамика механизмов 522 KB
  К механизму машинного агрегата во время его движения приложены различные силы. Это движущие силы, силы сопротивления (иногда их называют силами полезного сопротивления), силы тяжести, силы трения и многие другие силы. Характер их действия может быть различным...
46199. Понятие лексической семантики. Структура лексического значения. Значение и смысл. (денотативный и коннотативный аспекты значения). Феноменология лексического значения в речи 15.15 KB
  Структура лексического значения. денотативный и коннотативный аспекты значения. Феноменология лексического значения в речи. Лексическая семантика является частью семантики которая занимается значениями подразделяя их на денотат и коннотат отдельных лексических элементов слов морфем и лексем отличаясь таким образом от семантики предложений.
46200. Взаимодействие субъекта с внешним миром и проблема развития интеллекта 15.1 KB
  Взаимодействие субъекта с внешним миром и проблема развития интеллекта. Пиаже интересовало отличает ли субъект внешний мир от внутреннего субъективного мира и каковы границы это различия действует ли внешний мир непосредственно на ум субъекта или его идеи на продукты собственно умственной активности а если субъект активен в познании то какого взаимодействие между его мыслью и явлениями внешнего мира каковы законы которым это взаимодействие подчиняется. Источник знания не в объектах и не в субъектах а в их взаимодействии. С помощью...
46201. THE NUMERAL 15.1 KB
  The crdinls from twentyone to twentynine from thirtyone to thirtynine etc.The derivtive ordinls re derived from the simple nd derivtive crdinls by mens of the suffix th:fourfourth tententh sixteensixteenth twentytwentieth etc.Before the suffix th the finl у is replced by ie:thirty thirtieth etc. In this cse only the lst component of the compound numerl hs the form of the ordinl:twentyfirst fortysecond sixtyseventh one hundred nd first etc.
46202. Особенности оценки контрольных и неконтрольных пакетов акций. Поправка на недостаточную ликвидность 15.09 KB
  При нахождении стоимости владения контрольным пакетом используются методы: дисконтированных денежных потоков капитализации доходов сделок стоимости чистых активов и ликвидационной стоимости. При расчете по методу сделок получают величину оценочной стоимости на уровне владения контрольным пакетом так как этот метод основан на анализе цен контрольных пакетов акций сходных компаний. Если оценщику нужно получить стоимость на уровне контрольного пакета то к стоимости полученной методом рынка капитала надо добавить премию за контроль. Для...
46204. Условия договора 15.04 KB
  Предусмотренные договором обязательства сторон бывают альтернативными т. содержат два или более способа исполнения обязательства например расчеты между сторонами осуществляются платежными поручениями или платежными требованиями. Также могут устанавливаться два или более предмета исполнения обязательства например поставляется цемент марки М400 или марки М500. Встречное исполнение обязательств Большинство договоров предусматривает встречное исполнение обязательств когда исполнение обязательства одной из сторон обусловлено исполнением...