63051

Цифра 0. Складання прикладів за малюнками. Складання і розв’язання прикладів за малюнками в межах 3

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Повідомлення теми уроку Сьогодні ми з вами потрапимо до казки Колобок але ця казка буде на новий лад. Спекла баба Колобок і поставила на віконце остигати. Зайчик: Колобок Колобок я тебе з’їм Колобок: Не їж мене....

Украинкский

2014-06-16

1.2 MB

2 чел.

           

  МЕТА: на основі практичних дій з предметами розкрити утворення нуля,

                               визначити його місце в числовому ряді; формувати в учнів уміння

                               складати і розвязувати приклади на віднімання;

                               закріпити вміння співвідносити число і кількість предметів, місце

                               чисел в числовому ряді в межах 3;

                               розвивати математичне мовлення, довільну увагу, механічну

                               память, наочно-дійове мислення,  корегувати звуковимову;

                               виховувати інтерес до навчання, почуття товариськості.

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань

ФОРМА УРОКУ: урок-казка   

ОБЛАДНАННЯ: демонстраційний матеріал: казкова карта, предметні малюнки,  

                             цифрова каса, числовий ряд, конверти із завданням, мікрофон;

                             індивідуальний матеріал: набір паличок, каса цифр, картки із

                             прикладами.

МЕТОДИЧНА МЕТА: використання нестандартних форм роботи на уроці

                                                              ПЕРЕБІГ УРОКУ  

І ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА

        1.Організаційний момент

 

                                                         Всі сідайте тихо, діти,

                                                         Обіцяйте не шуміти,

                                                         На уроці не дрімати

                                                         А старанно працювати.   

    2.НПП      

- Який зараз у нас урок?

- Що ми на ньому робимо?

- Давайте з вами розвяжемо задачу:

                                                 На травиці біля хати

                                                 Метушаться цуценята.

                                                Двоє білих, наче сніг,

                                                Одне чорне – скільки всіх? (3)

  1.  Ось тепер я бачу, що ви готові працювати.    

ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА    

    1.Повідомлення теми уроку

 Сьогодні ми з вами потрапимо до казки «Колобок», але ця казка буде на новий лад. А в кінці уроку ви скажете, чим ця казка відрізняється від української народної казки, яку ми всі знаємо. Ми разом із Колобком будемо подорожувати незвичайним лісом, де з нами трапиться багато пригод. Під час подорожі ми познайомимося з цифрою нуль, навчимося її писати, будемо складати приклади за малюнками і розвязувати їх.

  1.  Ви готові до подорожі з Колобком?

                                  

 Тоді слухайте. Жили-були дід з бабою. Спекла баба Колобок і поставила на віконце остигати. Йому наскучило сидіти на віконці і він покотився до лісу. А на зустріч йому зайчик.

Зайчик: «Колобок, Колобок, я тебе зїм?»

Колобок: «Не їж мене.»

Зайчик: «Я тебе не зїм, якщо ти виконаєш мої завдання.»

  1.  Діти, допоможемо Колобку виконати завдання?

    2.Актуалізація опорних знань

а)порахуйте від 1 до 10, від 10 до 1.

б)порахуйте від 1 до 3, від 3 до 1. Викладіть на парті числовий ряд.

в)гра «Будь уважним»

учитель показує картки з цифрами, а учні викладають на парті відповідну кількість паличок.

                                    

учитель показує картки з предметними малюнками, а учні відповідно піднімають, картки з цифрами.

                                   

- Ми допомогли Колобку виконати завдання зайчика? Тому він покотився далі і зустрів вовка.

Вовк: «Колобок, Колобок, я тебе зїм?»

Колобок: «Не їж мене.»

Вовк: «Яне зїм тебе, якщо ти виконаєш мої завдання.»

    3.Вивчення нового матеріалу

 1.Робота з підручником

                                        

а)пояснення за малюнком утворення числа нуль

- Скільки вишень на першій гілочці?(3)

- А на другій?(2)

- Що сталося?(одну вишеньку зїли)

- Стало більше чи менше?(менше)

- Який приклад можна скласти?(3-1=2)

- Скільки вишень на третій гілочці?(1)

- Що сталося?(дві вишеньки зїли)

- Стало більше чи менше?(менше)

- Який приклад можна скласти?(3-2=1)

- Скільки вишень на останній гілочці?(немає нічого).  Відсутність вишні позначається цифрою нуль.

- А який приклад можна скласти?(3-3=0)

- Скажіть, на яку букву схожа цифра нуль?(букву О)

                            Кругла, наче буква О,

                            Цифра 0, або ніщо.

                            Як стоїть він сам-самісінький,

                            То й не значить нічогісінько.

  1.  Діти, як ви думаєте, а де місце нуля в числовому ряді?(перед одиничкою). Ось вам Вовк передав нулі, а ви знайдіть їм місце в своїх числових рядах. Правильно його місце перед одиничкою.
  2.  Давайте порахуємо від 0 до 3, від 3 до 0.

б)Розвязування прикладів за малюнками  

- У стручку було три квасолини. Скільки квасолин випало?(1)

- Скільки залишилося?(2)

- Який отримали приклад? Прочитайте 3-1=2.

- Було три квасолини в стручку. А скільки випало на цей раз?(2)

- Скільки залишилося?(1)

- Який отримали приклад? Прочитайте 3-2=1.

- Було три квасолини в стручку. А скільки випало на цей раз?(3)

- Скільки залишилося?(0)

- Який отримали приклад? Прочитайте 3-3=0.  

- Назвіть приклад, відповідь якого нуль?(1-1=0, 3-3=0)

- Молодці, ось ми і познайомилися з цифрою нуль, а тепер давайте відпочинемо.

    4.Фізкульхвилинка

                                           

                             Два прихлопи, два притопи,

                             На носок, на каблучок,

                             Руки вправо, руки вліво,

                             Ми танцюєм Козачок.

                             Раз присіли, два присіли,

                             Покрутились, походили

                             І за парти тихо сіли.

  А наш Колобок покотився далі і зустрів ведмедя.

Ведмідь: «Колобок, Колобок, я тебе зїм?»

Колобок: «Не їж мене.»

Ведмідь: «Я тебе не зїм, якщо виконаєш мої завдання.»   

 2.Робота в зошиті

Пояснення вчителем написання цифри нуль (від верхнього правого куточка ведемо до середини клітинки і закруглюємо, повертаючи в куточок).

                                     

● Написання цифри 0 спочатку в повітрі, а потім викликати декілька учнів до дошки і написати на ній.

● Розминка для пальців(«Моя сім’я»).

● Письмо цифри 0. Повторити правила постави під час письма.

● Письмо числового ряду: 1 2 3 .

                                         

  Ми разом з Колобком навчилися писати цифру 0. А він покотився далі і зустрів лисичку.

Лисичка: «Колобок, Колобок, я тебе з’їм?»

Колобок: «Не їж мене.»

Лисичка: «Я тебе не з’їм, якщо ти виконаєш мої завдання.»

     5.Закріплення знань та умінь

 1.Складання прикладів на віднімання за малюнками. Запис їх у зошит.

                                     

- Скільки було яєць?(2)

- Що з ними сталося?(із них вилупилися курчата).

- А скільки вилупилося курчат?(2)

- Прочитайте приклад і запишіть в зошит 2-2=0.

- Скільки в тарілці лежало слив?(3)

- Що з ними сталося?(їх з’їли)

- А скільки з’їли слив?(3)

- Прочитайте приклад і запишіть у зошит 3-3=0.

 2.Самостійна робота з картками

- Діти самостійно складають приклади на віднімання за малюнками. А потім всі разом перевіряємо.

  Виконавши всі завдання, які йому давали звірі, Колобок повернувся додому до бабусі і дідуся.

ІІІ ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

    Підсумок уроку

- Чим же відрізняється наша казка від української народної казки, яку ми знаємо?

- Чому Колобок зміг повернутися до бабусі та дідуся, і його ніхто не зїв?

- З яким числом ми сьогодні познайомилися?

- Яку цифру навчилися писати?

-  Чиї завдання вам сподобалися?

  В кінці уроку, вчитель оцінила роботу дітей на уроці.

                                     

    

       

     

 Зугреська спеціальна загальносвтня школа-інтернат для розумово відсталих дітей

                              

                                        Тема :

«Цифра 0. Складання прикладів за малюнками. Складання і розв’язання прикладів за малюнками в межах 3.»

Провела вчитель: Єніна Л.Б.

Клас: 1

Дата проведення: 01.12.09.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19691. Новаторство Некрасова как поэта 28.5 KB
  Новаторство Некрасова как поэта. Поэтический мир Некрасова удивительно богат и разнообразен. Талант которым щедро наградила его природа и необычайное трудолюбие помогли поэту создать такую многоголосую и напевную лирику. Поговорим о политической гражданской лири
19692. Творческий путь А. А. Фета. Своеобразие поэзии и литературной позиции 27.5 KB
  Творческий путь А. А. Фета. Своеобразие поэзии и литературной позиции. А. А. Фет 1820 1892. Первый сборник стихотворений Лирический Пантеон вышел в Москве в 1840 г.. В сборнике преобладали баллады и антологические стихотворения т.е. стилизации под античную поэзию; в воспеван...
19693. Драматургия А. Н. Островского: поэтика, эволюция 28.5 KB
  Драматургия А. Н. Островского: поэтика эволюция. Островский 1823 1886 пришел в литературу как создатель национальносамобытного театрального стиля опирающегося в поэтике на фольклорную традицию. Это оказалось возможно потому что он начинал с изображения патриархальных...
19694. Творческий путь Салтыкова-Щедрина 27.5 KB
  Творческий путь СалтыковаЩедрина. СалтыковЩедрин 1826 1889 родился в семье богатых помещиков. С детских лет он стал свидетелем страшных картин крепостнического произвола что оказало определяющее влияние на формирование его взглядов. В 1841 г. опубликована первое стихо...
19695. Салтыков как сатирик 30 KB
  Салтыков как сатирик. Сказки написаны с 1869 по 1886 г. Выбрал жанр сказки не случайно. В качестве причин его интереса можно назвать: условия цензуры; воздействие на писателя фольклорной и литературной традиции; появление нового читателя представляющего демо
19696. Историческая концепция в «Истории одного города» 39.5 KB
  Историческая концепция в Истории одного города Если историческая концепция и существует то это очень странная концепция. Одной фразой ее можно выразить так: история могла бы существовать но ее не возникло. То что происходило на протяжении огромного количества вре...
19697. Историческая концепция в «Истории одного города» вповести М.Е. Салтыкова-Щедрина 32 KB
  Историческая концепция в Истории одного города. Повесть М. Е. СалтыковаЩедрина €œИстория одного города€ представляет собой цикл рассказов не связанных между собой сюжетом или одними и теми же героями но объединенных в одно произведение ввиду общей цели сатиричес...
19698. Творческий путь Лескова 30 KB
  Творческий путь Лескова. Н. С. Лесков 18311895 известен прежде всего как прозаик автор множества романов повестей рассказов. Однако свой творческий путь он начал с публицистики. Будучи выходцем из семьи небогатого орловского чиновника Лесков рано поступил на службу в Ор...
19699. Своеобразие поэтики Лескова 43.5 KB
  Своеобразие поэтики Лескова Что касается собственного творчества писатель шел против течений. Он любит жанры новеллы и анекдота в основе которых новость неожиданность т.е. то что вступает в противоречие с привычным взглядом на вещи. Лесков стремился не