63116

Материки Землі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: тести; прапорці; реферати про материки; фізична карта півкуль; мікрофон; презентація Материки Землі. Як ви гадаєте що таке материки Скільки їх на планеті Як вони називаються Чому їм дали таку назву...

Украинкский

2014-06-16

31.01 KB

4 чел.

УРОК ( 4 клас )

Тема:   Материки Землі

Мета: продовжувати формувати уявлення про глобус, карту півкуль, уміння читати карту і працювати з нею, розвивати просторові уявлення; сформувати уявлення про материки, їх природні умови, особливості рослинного та тваринного світу, вчити працювати з контурними картами; розвивати пізнавальний інтерес, уміння працювати з додатковою літературою, навички роботи в групі; збагачувати словниковий запас дітей, розвивати вміння висловлювати свої думки; виховувати спостережливість, любов до природи, інтерес до вивчення природознавства.

Обладнання: тести; прапорці; реферати про материки; фізична карта півкуль; мікрофон;, презентація "Материки Землі".

Тип уроку: предметний

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ.

Рефлексія. Вправа "Мікрофон"

-Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ІІ. Хвилинка спостереження.

-- Який сьогодні день?

-- Чи помітили ви,  які дерева ростуть біля школи?  

-- Якою сьогодні є погода?

-- Який сьогодні ранок?

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

Бесіда із залученням життєвого досвіду дітей.
Вправа "Мікрофон".

    Як ви гадаєте, що таке материки?

    Скільки їх на планеті?

Як вони називаються? Чому їм дали таку назву?

Материки  - це великі ділянки суходолу, оточені з усіх сторін водою. На Землі є шість материків: Євразія, Африка, Північна та Південна Америка, Австралія, Антарктида.
Материки відрізняються між собою за розмірами, формами земної поверхні, природою.
Сьогодні наші групи будуть працювати туристичними фірмами. Їх завдання: зробити рекламу, цікаво розповісти про свої материки, щоб у всіх хто їх прослухає виникло бажання побувати там. У цьому їм допоможуть спікери, які одержали завдання для групи заздалегідь і підібрали необхідний додатковий матеріал. Тепер на протязі 5 хвилин ви маєте його систематизувати, щоб потім відзвітувати нам. Час на рекламу 3-5 хвилин. Ілюструвати свою розповідь будете за допомогою презентації, матеріали якої ви добирали.

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

Вправа "Банани"
Для того, щоб прочитати тему нашого уроку, нам потрібно її розшифрувати. Закрийте СОНЦЕ і ви її дізнаєтесь.
СОМАТЕНРИКИЦЗЕМЛІЕ

Отож ми з вами повертаємося до фізичної карти півкуль, щоб помандрувати подумки до будь-якої точки земної поверхні – вся планета буде в полі нашого зору. Дійсно, коли поглянути на Землю з Космосу, - вона блакитна, до 70% її поверхні займаю вода. На ній ніби плавають великі та малі суші. Сьогодні наше завдання дослідити ці "шматочки".

V. СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ ЗМІСТУ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

1.Протягом п’яти хвилин групи опрацьовують підготовлений спікером матеріал, готують його презентацію.

    Презентації групами підготовлених проектів.

Від імені всіх материків на Землі
Вітаємо всіх, хто зібрався у класі.
І хочемо, щоб і дорослі й малі
Про них якомога більше дізнались!

Євразія

Вони мов дві сестри,
Що разом зросли.
Слово "Азія" схід означає.
Так віддавна її називають.

Багата вона мальовничими місцями,
Розливами рік та високими горами!
Заходом сонця, мороком, тьмою
Давні народи її уявляли,
І щоб протиставити із сестрою,
Назву Європа подарували.

Отже Азія – "сонце зійшло",
Ну а Європа – "сонце зайшло"!
А разом це великий
Землі-матусі материк!

Найбільший материк на Землі – Євразія. Цей материк поділяється на дві частини – Європу та Азію. Умовна межа між частинами проходить уздовж уральських гір та північних схилів Кавказьких гір.
Євразія займає 2/3 частини всієї суші. Він омивається 4 океанами і об’єднує дві частини світу – Європу та Азію. На території Євразії є три теплові пояси. Клімат – надзвичайно різноманітний – від арктичного на півночі, до тропічного на півдні.

Тваринний і рослинний світ багатий і різноманітний. Тут ростуть ялини, сосни, дуби, каштани, кипариси та магнолії. У лісах, степах, тайзі та тундрі живуть бурі та білі ведмеді, олені, вовки. На півдні континенту мешкають слони, тигри, крокодили. В Євразії знаходиться Байкал – найглибше озеро світу, а також найменше – Мармурове та наймілкіше – Азовське.

Африка

Перші її поселенці
Ще у печерах жили.
"Афри" печери ці звались
Й Африці назву дали!

Африка – другий за розміром материк землі. Він весь лежить у жаркому поясі. Тут є пекучі пустелі, густі тропічні ліси і вкриті травою рівнини. Населення Африки – це люди різних народностей. У саванах, пустелях і тропічних джунглях живуть зебри, антилопи, жирафи, леви, горили, мавпи. В Африці знаходиться найжаркіше місце на Землі – пустеля Сахара, яку перетинає найдовша річка на планеті - Ніл.

2.Фізкультхвилинка

Рано-вранці крокодили
На зарядку всі ходили,
А за ними вирушали
Тигри, леви і шакали.
Поспішали кенгуру,
Несли в торбах дітвору.
Антилопи і горили
Теж зарядку там робили.
Слон поволі, наче робот,
Раз і два, і три, й чотири –
Присідали крокодили.
Лиш ледачі бегемоти
Не вилазили з болота.

3.Північна Америка і Південна Америка

Це два материки,
А назва в них одна.
Світ новий Колумб відкрив,
Перший він сюди приплив.

А торговця Америго
Увінчали в картах, книгах.
З того часу і донині
Дві Америки єдині!

Південна Америка – четвертий за величиною материк. Уздовж його західного узбережжя тягнеться довгий гірський хребет – Анди. У Південній Америці є жаркі й холодні пустелі і великі, порослі травою рівнини. Цей материк є батьківщиною картоплі, помідорів, кукурудзи, арахісу, бавовни, ананасу.
Північна Америка – третій за величиною материк. На її півночі холодно, там багато лісів і озер. На півдні лежать спекотні пустелі і густі тропічні ліси. А в середній частині знаходяться рівнинні степи, які називають преріями. Величезні скелясті гори оточують материк на заході. Багато мешканців Північної Америки живуть у великих сучасних містах.

Австралія

"Аustralis" у перекладі з латини
"Південна" означає.
Австралією материк звуть і понині,
Бо на півдні він проживає.

Австралія – найменший континент. Тут спекотний клімат. Переважна більшість населення живе в містах, розташованих на узбережжі. Землі, віддалені від узбережжя називають Бушем. Тут водяться звірі, які вилуплюються із яєць: качкодзьоб та єхидна. Австралія – найсухіший материк, пустелі займають близько його половини. До таких умов пристосувалися рідкісні рослини – евкаліпт, пляшкове дерево, а також тварини – коала, кенгуру.

Антарктида

Ночі полярні, крига довічна.
Це Антарктида – земля не північна.

Антарктида – найхолодніше місце на Землі. Більша її частина – замерзлий океан. Постійного населення тут немає. На цьому материку колоніями живуть пінгвіни. На Антарктиді розташовано багато науково-дослідних станцій. Є серед них і Українська. Вчені з усього світу спостерігають за погодними умовами, вимірюють товщу криги та вивчають дику природу.

V І. ПІДСУМОК УРОКУ.

-Чи справдились ваші сподівання від уроку?
-З’явилась у вас думка побувати туристом на одному з материків? На якому? Чому?

V ІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Опрацювати статті "Материки Землі".

Підготувати повідомлення на тему "Природа океанів", проілюструвати його.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23523. ПРОСТРАНСТВЕННО-ХРОНОЛОГИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ ИНДОЕВРОПЕЙСКОЙ ПРОБЛЕМЫ И КАРТА ПРЕДПОЛАГАЕМЫХ ПРАРОДИН ШЕСТИ НОСТРАТИЧЕСКИХ ЯЗЫКОВ 147.5 KB
  Очевидно что на карте помещены прародины праязыков потомков ностратических языков и что эта картина на несколько тысячелетий отстоит от эпохи ностратического единства датируемого А. Долгопольским VIII тыс. Хелимского: Этот период отделен от нас не одним десятком тысячелетий его ареалом был Южный Прикаспий [3 с. Терентьева считающих что по данным глоттохронологии возраст ностратической макросистемы определяется около 15 тыс.
23524. Водский язык в 19 – 20 веках 294.5 KB
  А теперь как здороваться и прощаться: Terve Tere päivä Тэрве Тэрэпяйвя Здравствуйте Добрый день Tere oomnikkoa Тэрэ оомниккоа Доброе утро Tere õhtagoa Тэрэ ыхтагоа Добрый вечер Jäämm yvässi Яямм ювясси До свидания Познакомимся теперь с так называемыми кумулятивными рунами: Kuza piippu Ađđaa nalla. Возьмем глаголы из прошлого урока и образуем от них будущее время: valaa наливать valavad наливают nõizõn valamaa буду наливать juvva пить joovad пьют nõizõn joomaa буду пить syvvä есть ...
23525. Повседневный арабский язык 1.95 MB
  Что касается ритма занятий то было бы оптимально если бы Вы прослушивали каждый день по новому разговору. Предисловие для преподающих арабский язык Дорогие коллеги Данный материал может быть использован для занятий как в группе так и индивидуально. Это господин Али альХаляби. Меня зовут Али альХаляби.
23526. АРАБСКИЙ ЯЗЫК В ДИАЛОГАХ 590 KB
  Разговор 3 В гостинице اَلْحِوَارُ اَلثَالِثُ فِي اَلْفُنْدُقِ Добрый вечер يُورِي: مَسَاءُ اَلْخَيْرِ Добрый вечер سَعِيدْ: مَسَاءُ اَلْخَيْرِ Меня зовут Юрий Кабанов. شُكْراً جَزِيلاً Не за что прощение اَلْعَفْوُ Разговор 6 Телефонный разговор مُكَالَمَةٌ هَاتِفِيَّةٌ Алло أَلُو Да кто на линии на проводе نَعَمْ، مَنْ عَلَى اَلْخَطِّ؟ Я Юрий из Москвы. Добро пожаловать господин Юрий Где ты сейчас أَهْلاً وَسَهْلاً يَا سَيِّدْ يُورِي أَيْنَ أَنْتَ اَلآنَ؟ Я сейчас в городе Фес в гостинице. Основная часть Разговор 1...
23527. Словарь шумеро-аккадского языка 849 KB
  Составление первого подобного словаря на русском языке при отсутствии картотеки картотека составлявшаяся в течение многих лет погибла во время Отечественной войны и блокады Ленинграда оказалось делом исключительно трудоемким и создание его потребовало большого напряжения и большой затраты сил хотя словарь этот включает только не большое число текстов рассчитанных для чтения на первых двух курсах обучения в университете и естественно не может претендовать на полноту. Струве вполне отвечает научным требованиям составления...
23528. Грамматика датского языка 475 KB
  they немое после l n r и перед t s dreng [дрэŋ] мальчик gade [гэ:ðэ] улица holdt [хольт] остановка e [e] [æ] [a] закрытое как в слове меч в конце открытое э перед g открытое a leve [лeвэ] жить spise [сби:сэ] есть jeg [яй] я meget [майэт] очень f [ф] как русское far [фа:] отец g [г] [у] [ŋ] [и] [ ] в начале слова г в середине или конце слова у носовое ŋ как в англ. слове sing после гласной и иногда немое в середине слова give [gi:væ] or [gi] give brag [брa'у] удар synge [сюŋэ] петь sang [саŋ] песня jeg...
23529. ГРАММАТИКА ИСПАНСКОГО ЯЗЫКА 1.03 MB
  1 Имя существительное Nombre sustantivo В испанском языке существительные бывают: собственные Rosa Роза Carmen Кармен 2 нарицательные la mesa стол el árbol дерево одушевленные el hombre мужчина el gato кот неодушевленные el bosque лес la silla стул конкретные la cara лицо el techo потолок абстрактные el tiempo время el aire воздух собирательные la biblioteca библиотека la muchedumbre толпа 1. Существительные которые оканчиваются в единственном числе на согласные z и x меняют их во множественном числе на c:...
23530. Повседневный немецкий язык 1.92 MB
  ru Einleitung Введение Первая часть Herr Klein Guten Tag Hören Sie bitte zu Ich bin Dieter Klein. Ich bin Lehrer. Ich bin Deutscher. Ich spreche Deutsch.
23531. ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ ФРАЗЕОЛОГИЯ НЕМЕЦКОГО ЯЗЫКА 1.56 MB
  Немец же говорит: Как стары Вы Wie alt sind Sie Сколько часов Wieviel Uhr ist es Я имею голод. Entschuldigen Sie bitte daß ich so spät anrufe. Sie wollen hier einen Dokumentarfilm drehen 4: Sieben Tage in Moskau‘. Da brauchen wir für sie einen guten Ubersetzer.