63142
Чисті речовини та суміші
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: Сформувати в учнів уявлення про чисті речовини і суміші навчити їх розрізняти закріпити уявлення про атомномолекулярну будову речовини ознайомити з простими і складними речовинами що зустрічаються в довкіллі...
Украинкский
2014-06-17
21.44 KB
6 чел.
Тема: Чисті речовини і суміші. Способи розділення сумішей
Мета: Сформувати в учнів уявлення про чисті речовини і суміші, навчити їх розрізняти, закріпити уявлення про атомно-молекулярну будову речовини, ознайомити з простими і складними речовинами, що зустрічаються в довкіллі, навчити відокремлювати деякі речовини з сумішей, сформувати уміння аналізувати матеріал, діяти за аналогією, робити висновки, розвивати спостережливість і уважність, виховати аккуратність.
Тип уроку: комбінований
Методи і прийоми: Словесний (ущільнене фронтальне опитування), бесіда (підготовча, пояснювальна, контрольно-перевірна), розповідь, робота з підручником, наочний (демонстрація, дослід), практичний (виконання завдань у робочому зошиті).
Форми організації навчання: індивідуальне фронтальне, групове.
Засоби навчання: підручник, картки із завданнями, робочий зошит, схема «Склад повітря», склянки, магніт.
Хід уроку
№ |
Структурні елементи уроку |
Тривалість (хв.) |
Діяльність вчителя |
Навчально-пізнавальна діяльність учнів |
1 |
Орг. момент |
1 хв |
Вчитель вітається, перевіряє готовність класу, відмічає відсутніх, зосереджує увагу учнів на роботу. |
Учні слухають вчителя, налштовуються на урок |
2 |
Повідомлення теми уроку |
1хв |
Тема: Чисті речовини і суміші. Способи розділення сумішей Сьгодні ми дізнаємося, що таке суміші та чисті речовини, навчимося їх розрізняти. Ознайомимося з з простими і складними речовинами, що зустрічаються в довкіллі, навчимося відокремлювати деякі речовини від сумішей. |
Учні зацікавлено записують тему. |
3 |
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності |
3 хв |
Чи знаєте ви, що використовується для закріплення цегли при будівництві? Так, але не просто так довільно береться вода, цемент, і пісок, а робиться спеціальна суміш-розчин, дотримуються певні пропорції, щоб будівля була міцною. Багато з того, що ми щоденно використовуємо є сумішами: їжа, яку ми їмо, повітря, яким ми дихаємо, та багато чого іншого. Тому все, що ви сьогодні дізнаєтеся на уроці вам знадобиться в повсякденному житті. |
Вдповідають: Пісок. Цемент. Воду. Зацікавлено слухають вчителя. |
4 |
Актуалізація опорних знань |
5 хв |
Фронтальна бесіда за р-тами спостережень, які учні мали провести вдома, та теоретичним матеріалом:
|
Відповідають на поставлені запитання. |
5 |
Вивчення нового матеріалу |
25 хв |
Ви маєте знати, що всі речовини діляться на прості складні, але це не єдиний поділ. Скажіть, як ви думаєте, яка речовина буде чисткою, а яка буде сумішшю? Речовина, що складена лише з одних часток буде чистою, а речовину, утворену кількома різними речовинами називають сумішшю (записати у зошити). Розповідь вчителя з поясненням Суміш може складатися з двох і більше чистих речовин, складові частини, які утворють суміш називаються компонентами суміщі, вони зберігають притаманні їм властивості. Ви, мабуть, знаєте, що повітря це складна суміш, яка складається з великої кількості газів, які знаходяться в різних пропорціях (пояснення за схемою-таблицею) Головними складовими частинами повітря, яким ми з вами дихаємо, тобто гого, що знаходиться біля поверхні Землі є: Азот 787% Кисень, який нам найбільше потрібен 21% Інші гази, я ких безліч займають всього 1%, це такі гази як: Вугдекислий газ(СО2 ), водяна пара, та інертні гази - аргон. Однак дані відношення місткостей того, чи іншого газу в повітрі не однакові, вони залежать від різних чинників: абсолютна висота, навколишнє середовище, чи то ви знаходитесь у хвойному лісі, чи у шахті, чи в місті, чи в селі, будь де, пропорції даних газів нке суттєво, але все ж будуть різнитися. Бесіда: Що ви можете сказати про повітря, про його властивості? Виконання практичної роботи №2 (див. дод1) |
Висловлють свої думки, припущення. Записуть під диктовку. Занотовуть те, на чому вчитель акцентує увагу. Записують хімічний склад повітря Намагаються сформулювати свої думки, відповідають на запитання вчителя. |
6 |
Закріплення нового матеріалу |
5 хв |
Наведіть приклади чистих речовин, з якими ми зіштовхуємося щоденно, може щось таке зараз є у класі? А я кі є суміші? |
Діти дають різноманітні вдповді. Наприклад: Золоті і срібна прикраси у дівчат і т.д. Учні наводять приклади: Повітря, їжа і т.д. |
7 |
Підбиття підсумків |
1 хв |
Отже сьогодні на уроці ми встановили різницю між сумішами і чистими речовинами, дізналися, що вони собою являють, і які мають властивості. Скажіть без зайвих слів, що таке суміш? А що таке чиста речовина? |
Діти чітко формулюють відповіді на основі вивченого га уроці матеріалу, ще раз наводять по декілька прикладів. |
8 |
Домашнє завдання |
1 хв. |
Закінчити оформлення практичної роботи. Опрацювати текст підручника. |
Записують д/з у щоденники. |
Практична робота №2
Тема: розділення сумішей (відстоювання, випаровування, фільтрування). Очищння забрудненої кухонної солі.
Мета: навчитись розділяти суміші багатьма способами.
Обладнання: штатив, мірний посуд, три хімічні склянки, вода, забруднена кухонна сіль, шпатель, сірники, паличка для перемішування, спиртівка, фільтрувальний папір, посуд для випаровування, інструктивна картка.
Хід роботи
Інструктивна картка
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАФЕДРА ГЕОГРАФІЇ ТА ГЕОЕКОЛОГІЇ
Чисті речовини та суміші
План-конспект комбінованого уроку з природознавства у 5 класі
Виконав:
Студент 41 (1) групи
Заріпов Д.М.
Перевірив:
доц. Маслова Н.М.
КІРОВОГРАД 2010
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
23. | Фольклор юкагиров | 45.5 KB | |
Для фольклора многих народов, особенно для малочисленных народов Сибири и Дальнего Востока, издания образцов традиционного фольклора в рамках данной серии становятся заметным событием, поскольку подготовленные тома представляют собой наиболее полные издания фольклора данного этноса. | |||
24. | Метамофогенные и метаморфизованные месторождения | 50 KB | |
Метамофогенные и метаморфические месторождения различаются следующим образом. В первых перенос металлов происходит на многие сотни метров и километры, во вторых перераспределение металлов происходит в пределах ранее образованных рудных тел. | |||
25. | Гипабиссальные породы. Габбро и полнокристалические вулканические породы | 56.5 KB | |
В телах глубинного становления породы интрузивного облика полнокристаллические, а в эффузивах стекловатые, скрытокристаллические. Класс плутонических и вулканических пород, их химические и минералогические характеристики. | |||
26. | Анализ общества с ограниченной ответственностью ООО Башкирский кирпич | 80.32 KB | |
К основной производственно-технической базе предприятия относятся цеха и участки в которых производится ремонт, техническое обслуживание и восстановление узлов и агрегатов подвижного состава предприятия. В ООО Башкирский кирпич имеются следующие цеха и участки: | |||
27. | Дослідження теоретичної та практиченої бази ТОВ Універсалпродукт | 324.5 KB | |
Характеристика організаційно-економічної діяльності ТОВ Універсалпродукт, загальна характеристика та напрямки діяльності. Оцінка маркетингової діяльності ТОВ Універсалпродукт, оцінка факторів макросередовища підприємства. | |||
28. | Философия сознания. Сознание как объект науки и высшая форма отражения | 21.06 KB | |
Сознание как объект науки и высшая форма отражения, определение сущности сознания. Психология, социология, кибернетика, логика и этология как связующие элементы изучения сознания. Эволюция разных форм биологического отражения, синтез материального и идеального. | |||
29. | Экономика городского строительства и хозяйства | 98.4 KB | |
Оценка экономической эффективности предприятий ЖКХ, анализ эффективности инвестиций в разработку и реализацию проекта. Действующая нормативная база: ГЭСНы, ФЕРы, ТЕРы, оценка экономической эффективности предприятий. | |||
30. | Основні поняття міжнародного ринку | 154.5 KB | |
Міжнародний ринок є найбільш затратним та найбільш привабливим для інвестування, головні показники щодо аналізу законодавчої бази країни, на ринок якої планується вихід. Практична значимість теорії життєвого циклу товару в міжнародного маркетингу. | |||
31. | Математические основы теории сетей | 986.5 KB | |
Операции удаления вершин или ребер графа могут изменить количество компонент связности. В связи с этим выделяются следующие вершины и ребра. Разбиение множества ребер графа на циклы, по своей сути, является важным специальным случаем следующей конструкции, устанавливающей тесную связь между графами и векторными пространствами над конечными полями. | |||