63158

Оцінювання навчальних досягнень учнів із теми «Життя людей за первісних часів»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: оцінити навчальні досягнення школярів під час вивчення: теми шляхом проведення заліку. Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: продемонструвати свої знання з теми «Життя людей за первісних часів»...

Украинкский

2014-06-17

25.6 KB

40 чел.

Урок  9

Всесвітня історія                                                                                        6 клас

Тема: оцінювання навчальних досягнень учнів із теми «Життя людей за первісних часів».

Мета: оцінити навчальні досягнення школярів під час вивчення: теми шляхом проведення заліку.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

продемонструвати свої знання з теми «Життя людей за первісних часів»;

оцінити рівень власних начальних досягнень із теми; звернути увагу на ті питання, що були недостатньо ними опрацьовані;

набути навичок роботи над завданнями різних рівнів складності.                                                                                               Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок.

Форма проведення. Залік.

ХІД УРОКУ

І.   ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ.

ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ ІЗ ПОРЯДКОМ РОБОТИ

Методичні рекомендації

Хоча тематичне оцінювання вже далеко не перший рік є основною формою оцінювання навчальних досягнень учнів в українській школі, ще не існує єдиних вимог до його проведення, а головне — одностайності серед учителів щодо найбільш доцільних форм його проведення. Однак чітко визначені критерії чотирьох рівнів досягнень школярів — початкового, середнього, достатнього і високого. Учитель на свій розсуд обирає, як краще провести урок тематичного оцінювання: письмово чи усно, у формі тестів чи дидактичної гри, багаторівневої контрольної роботи чи заліку. Природно, на вибір учителя мають вплинути і рівень підготовленості учнів, і обсяг теми, і її складність. У цьому посібнику після вивчення першої теми пропонується провести урок тематичного оцінювання у формі заліку. Контроль знань й оцінювання навчальних досягнень школярів проводяться під час опитування за завданнями чотирьох рівнів складності. А якщо клас великий? Чи впорається вчитель із таким завданням за 45 хвилин уроку? Його помічниками можуть стати найбільш підготовлені учні, які першими складають залік або одержують оцінку за тему автоматично, тобто береться до уваги їхня успішна робота під час вивчення матеріалу, що виноситься на залік.

Кожен учень повинен виконати три завдання І рівня; упоравшись із ними, учень виконує завдання II і ІІІ рівнів складності. Учням, які впоралися із цими завданнями і перейшли до IV рівня, досить виконати одне завдання високого рівня. Оцінки виставляються відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, при цьому враховуються неточності, помилки, а також повнота й глибина відповідей (III і IV рівні). Припустімо, що учень виконав три завдання І рівня і два — II рівня, максимальна оцінка, яку він може одержати, 6 балів, але в процесі відповіді на одне з питань II рівня була допущена помилка, тому його оцінка буде знижена до 5 балів.

Перевага пропонованої схеми проведення заліку, на думку автора, полягає в тому, що визначення рівня досягнень учня буде якнайбільш обєктивним, оскільки відбувається емпіричним шляхом у ході прозвання від простих питань до більш складних. Крім того, виконуючи завдання всіх рівнів (а не тільки III і IV), учень може продемонструвати знання хронології, уміння працювати з контурною картою, порівнювати однотипні явища, а також узагальнювати, давати характеристику, установлювати причинно-наслідкові зв'язки.

До заліку можна підготувати оцінювальні аркуші, це полегшить роботу вчителя, допоможе в обґрунтуванні виставленої оцінки.

Зразок оцінювального аркуша

№ з/п

Прізвище,    ім'я

І рівень

II рівень

III рівень

IV рівень

Оцінка

1 питання

2 питання

3 питання

1 питання

глитання

1 питання

глитання

1

Іваненко Олег

+

+

+

+

±

5

2

Гришина Ганна

+

+

+

+

+

+

+

+

12

Потім учитель знайомить учнів із порядком проведення заліку. Представляє своїх помічників. Помічники перевірятимуть виконання завдань І і II рівнів, заноситимуть результати до оцінювальних аркушів. Перевіряти завдання III і IV рівнів, а також виставляти оцінки буде вчитель.

II.  ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Проведення залікового опитування

І рівень

Виберіть правильний варіант відповіді.

1)    Найдавніше минуле людства вивчає:

а) історія стародавнього світу;   б) історія середніх віків;

в) нова історія;                              г) новітня історія.

2)    Наука, що вивчає історичне минуле за речовими джерелами, називається;

а) археологія;                                б) антропологія;

в) етнографія;                               г) хронологія.

3)    Який рік був раніше?

а) 75 р. до н. є.;                             б) 73 р. до н. є.;

в) 75 р. н. є.;                                  г)73р. н. є.

4)    Коли, за даними сучасної археології, зародилося людство:

а) 2 млн років тому;                     б) 2,5—3 млн років тому;

в) 3,5—4 млн років тому;            г) 4 млн років тому.   .

5)    Хто з'явився на Землі раніше?

а) Неандерталець;                        б) кроманьйонець;

в) синантроп;                                г) пітекантроп.

6)    Становлення рільництва і скотарства розпочалося на Україні протягом:

а) VIIVI тис. до н. є.;                б) VIV тис. до н. є.;

в) IIIII тис. до н. є.;                   г) І тис. до н. є.

7)    Упродовж яких століть існувала трипільська культура?

а) VI — перша половина V тис. до н. є.;

б) IV — перша половина III тис. до н. є.;

в) друга половина IIIII тис. до н. є.;

г) II — перша половина І тис. до н. є.

ІІ рівень

8)    Розташуйте в хронологічній послідовності появу видів людини на землі, зазначивши відповідний номер у клітинці.

  1.  Кроманьйонець                        
  2.   Дріопітек
  3.  «Людина вміла»                       
  4.  Неандерталець

9)    Установіть відповідність між хронологічними межами і назвами стародавньої історії.

  1.  ] 100—40 тис. років до н. є.    а) Неоліт
  2.  ] 10—7 тис. років до н. є.         б) Середній палеоліт
  3.  ] 4—3 тис. років до н. є.           в) Бронзовий вік
  4.  ] II — початок І тис. до н. є.    г) Енеоліт

10)  Заповніть пропуски в ланцюжку.

Первісне

людське

стадо

        

Батьківська родова община

11)  Установіть відповідність між видами людини і її головними досягненнями.

  1.  Людина прямоходяча          а) Винайдення лука і стріл;

                                                        поява наскального живопису; перехід до            

                                                        форм господарства, що ґрунтується на виробництві

  1.  Неандерталець                     б)Виготовлення кам'яних знарядь праці,               

                                              використання вогню

  1.  Кроманьйонець                   в) Добування вогню; виготовлення пасток для

                                            тварин; поява перших поховань

12)  Назвіть поняття, що об'єднує даний перелік: похоронний обряд, тотемізм, анімізм, магія, культ родючості.

13) Заповніть схему.

Форми господарства, що ґрунтується на привласненні

14) Заповніть схему.

Форми господарства, що ґрунтується на виробництві

ІІІ рівень

16) Дайте визначення поняття «культурний шар» та поясніть його на прикладах.

17)  Назвіть види історичних джерел. Яку роль вони відіграють у вивченні історії?

18)  Які передумови виникнення людини визначають сучасні вчені? Яка з них, на ваш погляд, є основною? Чому?

19)  Назвіть періоди розвитку людства, виходячи з розвитку знарядь праці. Як відбилося на житті людей удосконалення знарядь праці?

20)  Як відбувся перехід від форм господарства, заснованого на привласненні, до господарства, що ґрунтується на виробництві?

21)  Схарактеризуйте господарство та побут трипільців.

22)  Чому на зміну родовій общині прийшла сусідська община?

23)  Якими знаннями володіли перші люди? Чому виникала необхідність у цих знаннях?

24)  Назвіть причини виникнення релігійних вірувань у первісних людей.

IV рівень

25)  Під час розкопок археологи знайшли рештки поселення: кам'яну посудину, дерев'яну чашу, кістки приручених тварин, шматок тканини, кам'яну фігурку богині, зернотерку. Що можуть розповісти нам ці речі про життя давніх людей? До якого періоду найдавнішої історії можна віднести описане поселення?

26)  Як ви вважаєте, епохи зледеніння загальмували чи прискорили розвиток людства? Відповідь обґрунтуйте.

27)  Як виникла нерівність між людьми? Як ви вважаєте, чи був цей процес неминучим?

28)  Як ви вважаєте, що виникло раніше — мистецтво чи релігійні уявлення?

ІІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель аналізує роботу учнів, повідомляє оцінки.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Випереджальне завдання: підготувати інформаційне повідомлення на тему «Піраміди — перше чудо світу».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34844. Чистый денежный поток. Простой срок окупаемости капитальных вложений 49.5 KB
  Простой срок окупаемости капитальных вложений NCF = чистая прибыль амортизация основных средств и нематериальных активов отложенные налоговые платежи Обычно рассчитывают годовые денежные потоки. Если чистый денежный поток имеет знак то это означает что инвестор получает приток амортизации и чистой прибыли NCF. Если чистый денежный поток отрицательный NCF это означает что в проект инвестируются денежные средства либо инвестиции в капитальные вложения либо оборотные средства проекта. На величину NCF влияют отложенные...
34845. Простые методы оценки экономической эффективности капитальных вложений. Достоинства и недостатки 38.5 KB
  Достоинства и недостатки Среди простых методов оценки экономической эффективности капитальных вложений является расчет простых показателей а именно: простого срока окупаемости инвестиций и показателя прибыли на вложенный капитал. Простой срок окупаемости PP – это срок возврата инвестиций. нормативный срок окупаемости РР например если он установлен – не более 3 лет то все проекты со сроком окупаемости более 3 лет отвергаются. В общем случае они зависят: 1 от отрасли ее динамики развития например в электронике нормативы окупаемости...
34846. Дисконтирование и компаундирование денежных потоков. Схемы приведения денежных потоков 50.5 KB
  Дисконтирование и компаундирование денежных потоков. Схемы приведения денежных потоков. i – процентная ставка доходности инвестиций PV FV годы t = 1Т PV – Present Vlue – текущая настоящая стоимость денежных потоков FV– Future Vlue – будущая стоимость денежных потоков Для того чтобы сравнивать денежные потоки зафиксированные в разные моменты времени эти денежные потоки нужно...
34847. ЧДД как критерий эффективности инвестиций 99 KB
  Здесь инвестициям приписывается знак а доходам проекта знак . Этот индекс показывает во сколько раз приведенная к определенному моменту времени доходы проекта больше приведенных к этому же моменту времени затрат капитальных вложений проекта. В формуле 4 доходы и затраты проекта приведены к нулевому году в формуле 5 к концу жизненного цикла проекта. При расчете этих показателей следует иметь ввиду 4 особенности инвестиционного проекта.
34848. Внутренняя норма доходности капитальных вложений простого проекта 36.5 KB
  ВНД проекта – это единственный положительный корень уравнения NPV = ∑Tt=0NCFt 1xt = 0 Неудобство такого определения в том что если жизненный цикл проекта больше двух лет то необходимо искать корни уравнения третьей четвертой и т. ВНД – это такая процентная ставка при которой чистый дисконтированный доход проекта обнуляется. Основной показатель эффективности проекта – это показатель NPV.
34849. Внутренняя норма доходности капитальных вложений сложного проекта 60.5 KB
  это определение действует и для простых и сложных проектов Таким образом ВНД это максимальная величина процентных ставок которая может быть получена инвестором в данном проекте Определение 2 ВНД проекта – это единственный положительный корень уравнения Неудобство такого определения в том что если жизненный цикл проекта более 2х лет то необходимо понять корень уравнения 3ей4ей и т. Определение 3 ВНД – такая процентная ставка при которой ЧДДчистый дисконтированный доход проекта обнуляется. Основные показатели эффективности...
34850. Индекс рентабельности капитальных вложений. Лимитирование финансовых средств для инвестиций 131 KB
  Если бюджет капитальных вложений ограничен а проектов несколько то следует отобрать лучшие проекты. Отбор лучших проектов осуществляется по индексу PI. Если проекты являются взаимозависимыми то отбор проектов для портфеля инвестиций существенно усложняется. В этом случае придется рассчитать коэффициенты парных корреляций между доходами проектов включенных в портфель.
34851. Дисконтированный срок окупаемости капитальных вложений 31 KB
  NPV Т годы 1 2 3 4 5 DPP=24года Методика расчета DPP: 1. По графику определяем DPP. Он всегда больше простого срока окупаемости DPP PP потому что при расчете DPP чистые денежные потоки уменьшаются на величину процентов...
34852. Анализ чувствительности ЧДД к различным факторам 29.5 KB
  Переменные которые подвергают изменению: а переменные затраты проекта б постоянные затраты проекта в цена единицы продукции выпускаемой в рамках этого проекта. 2 Применяется для анализа чувствительности одного проекта при условии что известны нормативы отклонения всех переменных. на собственном опыте или из литературных источников установить примерное удорожание объекта в ходе строительства примерную величину роста инфляции и других параметров проекта. Переменные которые подвергаются изменению: а смета капитальных вложений б величина...