63160

Урок-узагальнення з теми «Греція в II — першій половині І тис. до н. є.»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Кожна з чотирьох команд грає з усіма іншими тобто має відбутися 6 раундів І II І III І IV II III II IV III IV. 3 Кожний раунд включає чотири питання різного ступеня складності що оцінюються так: перше питання 1 бал друге 2 бали третє...

Украинкский

2014-06-17

27.03 KB

0 чел.

Урок  35

Всесвітня історія                                                                       6 клас

Тема: Урок узагальнення з теми «Греція в II — першій половині І тис. до н. є.».

Мета:

  1.  систематизувати та узагальнити знання учнів із теми; простежити взаємозв'язок між господарським і духовним розвитком давньої Греції;
  2.  удосконалити навички роботи у групі, продовжити формування вміння висловлювати власне ставлення до проблем, що розглядаються.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

називати час розквіту Критської та Мікенської цивілізацій, дату Троянської війни, час відкриття археологами Критської та Мікенської цивілізацій, гомерівського періоду в історії Греції, великої грецької колонізації, реформ Солона, основні грецькі міфи Критського та Троянського циклів, їхніх героїв, основні заняття греків; характерні риси Критської та Мікенської цивілізацій;

показувати на карті території Критської та Ахейської цивілізацій, Пелопоннес, Лаконіку, Аттику, напрями морських походів ахейців та вторгнення дорійців, напрями грецької колонізації;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни: «тиранія», «громадянин», «спартанське виховання», «колонія», «метрополія»;

наводити приклади культурних досягнень на Криті й у Мікенах, розквіту і занепаду давньогрецьких держав;

порівнювати соціальний та державний устрій Спарти й Афін;

визначати вплив природних умов на життя людей та їхні релігійні вірування на Балканському півострові та островах Егейського моря.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота з картою.

Показати на карті:

а)    територію Критської цивілізації;

б)    територію Ахейської цивілізації;

в)    Пелопоннес;

г)     Лаконіку;

д)     Аттику;

е)     напрями морських походів ахейців; є)    напрями вторгнення дорійців;

ж)    напрями грецької колонізації.

ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО

І ВАРІАНТ

Робота в групах.

Учні об'єднуються в шість груп, кожна з яких одержує картку із завданням, котрі їм необхідно виконати з допомогою підручника. Для виконання завдання надається 12—15 хвилин, після чого групи  представляють результати своєї роботи.

Оскільки запропоновані завдання мають різний рівень складності,  групи учнів для їхнього виконання мають формуватися відповідним чином. Ці завдання можна також запропонувати для індивідуальної роботи: учням, що мають нижчий рівень навчальних досягнень, більш прості, а тим, що мають більш високий рівень навчальних досягнень — складніші.

Картка  1. Скласти хронологічну таблицю до теми.

Картка 2. Назвати грецькі міфи Критського та Троянського циклів та їхніх героїв.

Картка  3. Створити тлумачний словник понять, які вивчалися

Картка 4. Навести приклади культурних досягнень на Криті і в Мікенах.

Картка 5. Порівняти соціальний і державний устрій Спарти і Афін.

Картка 6. Визначити вплив природних умов на життя людей та їхні вірування на Балканському півострові та островах Егейського моря.

ІІ ВАРІАНТ

Гра «Брейн-ринг».

Методичні рекомендації.

Матеріал, що виноситься на тематичне оцінювання, є досить незвичайним. Він виходить за межі суто історичних знань, вимагає залучення додаткової літератури для вивчення. Знання, здобуті в ході знайомства з темою, допоможуть учням під час читання творів літератури, розширять їхній світогляд, підвищать ерудицію. Незвичайність теми підказує і нестандартну форму проведення уроку узагальнення — дидактичну гру.

Для проведення гри створюються чотири команди. Кожна з них обирає капітана, який керує підготовкою команди до гри. Оголошується тема гри. Призначаються ведучий і його помічник (для заповнення таблиці результатів).

Правила гри.

1)    Брейн-ринг проводиться в один тур.

2)    Кожна з чотирьох команд грає з усіма іншими, тобто має відбутися 6 раундів (І—II, І—III, І—IV, IIIII, IIIV, IIIIV).

3)    Кожний раунд включає чотири питання різного ступеня складності, що оцінюються так: перше питання — 1 бал, друге — 2 бали, третє — 3 бали, четверте — 4 бали.

4)    Сума балів, отриманих командою за кожний раунд, заноситься до «Таблиці результатів»  і демонструється на табло.

5)    Місце, яке команда посяде за результатами гри, визначає оцінку за урок.

6)   Капітан оцінює участь кожного гравця команди.

Таблиця результаті

Команда

І

II

III

IV

Сума

І

II

III

IV

         Команда Запитання  

І

ІІ

1

2

3

Сума


Раунд 1

  1.  Яким заняттям людей сприяли природні умови Давньої Греції?
  2.  Чим знаменитий Геракл? Назвіть його подвиги.
  3.  Поясніть значення усталеного виразу «нитка Аріадни».
  4.  Чим відрізнялося державне управління Спарти від управління Афін?

Раунд 2

  1.  Перелічіть реформи, проведені Солоном. Яке значення вони мали для Афінської держави?
  2.  Як давні греки пояснювали зміну пір року?
  3.  Поясніть значення виразу «спартанське виховання».
  4.  Чому загинула Мікенська цивілізація?

Раунд З

  1.  Кого давні греки називали тираном?
  2.  Поставте в хронологічній послідовності періоди історії давньої Греції.

Мікенська епоха

Гомерівський період

Критська (Мінойська) цивілізація

  1.  Як давні греки пояснювали назву Егейського моря?
  2.  В Елладі існувало багато держав. Але головними серед них уважалися Афіни і Спарта. Спарта мала найкраще в грецькому світі військо, в Афінах були найбільший порт, найкращий храм, Академія... Чому так відрізнялися досягнення цих міст?

Раунд 4

  1.  Кого називали ефором?
  2.  Назвіть причини створення колоній грецькими містами?
  3.  Поясніть   значення   усталеного   виразу   «між   Сциллою та Харибдою».
  4.  Що, згідно з міфами, стало причиною Троянської війни?

Раунд 5

  1.  Чим знаменитий Гомер?
  2.  У який період грецької історії більш високим був рівень розвитку господарства і культури: у мікенський чи гомерівський?
  3.  Поясніть значення усталеного виразу «канути в Лету».
  4.  Як загинула критська цивілізація?

Раунд 6

  1.  Що таке філа?
  2.  Як було доведено історичну достовірність подій, описаних в «Іліаді» Гомера?
  3.  Поясніть значення усталеного виразу «ахіллесова п'ята».
  4.  Прослухайте уривок із поеми «Одіссея»:

У просторім палаці жили п'ятдесят умілих невільниць:

Мали деякі жорна ручні і зерна добірні мололи,

Інші там пряли нитки і за кроснами ткали.

Був за широким двором сад десятин на чотири,

Що огороджений був звідусюди; росло там

Багато дерев плодоносних, гіллястих, широковершинних,

Яблунь, і груш, і ґранатів, рясних золотими плодами.

Які висновки про розвиток господарства і суспільний устрій давніх греків дозволяють зробити ці рядки?

IV. ПІДСУМКИ УРОКУ

І варіант. Учні представляють результати роботи. Учитель може запропонувати скористатися наробками (хронологічна таблиця, термінологічний словник) при підготовці до уроку тематичного оцінювання.

ІІ варіант. Учитель повідомляє результати гри. Члени команди, яка посіла перше місце, одержують по 10—12 балів, друге місце — по 7—9 балів, третє місце — по 4—6 балів, четверте місце — 1—3 бали. Капітан за узгожденням оцінює участь кожного гравця команди.

V.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1.  Опрацювати матеріал параграфа.
  2.  Підготуватися до уроку тематичного оцінювання з теми «Греція в II     

     першій половині І тис до н. є.».

  1.  Скласти кросворд «Міфи Давньої Греції».
  2.  Виконати ілюстрації до сюжетів «Іліади» та «Одіссеї».
  3.  Повторити тему «Перська держава».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73149. Робота з базами даних (списками) в MS Excel. Використання розширеного фільтра 161 KB
  Мета: робота з базами даних (списками) в Excel (створення списків і внесення в них змін, сортування та відбір даних з використанням розширеного фільтра). Відкрийте файл з таблицями до лабораторної роботи. Виведіть рядки, що містять дані про товари, виготовлені зарубіжним виробником...
73150. Дослідження розподілу випадкових величин. Визначення прискорення вільного падіння (за допомогою математичного маятника) 115.9 KB
  Мета роботи: ознайомитися з методом визначення прискорення вільного падіння за допомогою математичного маятника та дослідити особливості розподілу випадкових величин. За допомогою математичного маятника експериментально визначити прискорення вільного падіння біля поверхні Землі.
73151. Вимірювання механічних величин 486.5 KB
  Лінійні розміри – одна з основних характеристик тіл. Для вимірювання лінійних величин застосовують найрізноманітніші способи, вибір яких визначається заданою точністю та умовами експерименту.
73152. Порядок укладання та ведення страхової угоди 148.5 KB
  Страховики, які здійснюють страхування життя, зобов’язані вести персоніфікований (індивідуальний) облік договорів страхування життя в порядку та на умовах, визначених уповноваженим органом. Договори страхування укладаються відповідно до правил страхування.
73153. Создание презентаций в PowerPoint 206.5 KB
  Цель работы: Научиться создавать презентации состоящие из нескольких слайдов применять анимацию. Настройка режима смены слайдов: Показ слайдов - смена слайда в поле эффект выберите жалюзи горизонтальные в поле звук выберите проектор в поле продвижение выберите по щелчку.
73154. Расчет корреляционной связи между двумя признаками 125 KB
  Корреляционная связь и зависимость. Есть ли зависимость между уровнем эмпатии и деспотическим стилем общения Если да то какая Таблица 1. Можно ли утверждать что между уровнем агрессивности и акцентуацией по застревающему типу существует зависимость...
73155. Выявление центральных тенденций распределения. Оценка разброса данных и отклонения от нормального распределения 220.5 KB
  Цель задания. Освоение расчета моды, медианы, среднего арифметического, дисперсии и стандартного отклонения системы упорядоченных событий. Теоретическое обеспечение. Система упорядоченных событий. Ранжирование. Меры оценки центральной тенденции. Оценка разброса данных.