63163

Принципи здорового способу життя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити учнів з поняттям €œздоровий спосіб життя продовжувати формувати в учнів активну мотивацію щодо дбайливого ставлення до власного здоров’я. Виховувати прагнення берегти своє здоров’я зважаючи на його цінність і значимість.

Украинкский

2014-06-17

20.74 KB

15 чел.

УРОК 01

(Основи здоров’я 5 клас)

Тема: Принципи здорового способу життя.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям “здоровий спосіб життя”, продовжувати формувати в учнів активну мотивацію щодо дбайливого ставлення до власного здоров’я. Виховувати прагнення берегти своє здоров’я, зважаючи на його цінність і значимість.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань;

Обладнання: Підручник  для  5-го  кл.  загальноосв.  навч.  закл.  /  І.  Д.  Бех,  Т.  В.  Воронцова, В.  С.  Пономаренко,  С.  В.  Страшко.  —  К.:  Видавництво

«Алатон»,  2013.  —  180  с., наочність.

Поняття та терміни: Безпека, життєві навички

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  1.  розповісти, що таке здоров’я  і  благополуччя;
  2.  назвати формулу  здорового  способу життя;
  3.  звернутись при необхідності по допомогу.

ХІД УРОКУ

І.  Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ.  Мотивація навчальної діяльності

Які прислів’я про здоров’я  та поради щодо його збереження і зміцнення ви знаєте?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Ми живемо в складному і мінливому світі, де чи не щодня виникають якісь проблеми. Щоб успішно долати їх удома, в школі чи під час спілкування з друзями, вам необхідно набути особливих навичок. Їх ще називають життєвими навичками, сприятливими для здоров’я. Це уміння, які допомагають людям краще спілкуватись та розуміти одне одного й уникати зайвого ризику. "Життєвими" їх називають тому, що вони необхідні кожному, незалежно від того, чим він займається, яку професію обере.

Більшість людей набувають цих навичок методом "проб і помилок". Але той, кого навчили цьому, має набагато більше шансів досягти визначеної мети, успіху в житті, стати шанованою всіма людиною і бути задоволеним собою.

А тепер давайте уявимо себе квітникарями. Ви висадили квіти. Що потрібно, аби вони добре росли?

Записуються на дошці пропозиції дітей. Додається або підкреслюється наступне:

  1.  оберігати їх, прополювати від бур’янів;
  2.  поливати, підживлювати, щоб вони добре розвивалися;
  3.  лікувати, якщо на них нападуть комахи-шкідники.

Так і наше здоров’я потребує, щоб його берегли (що ми для цього робимо?); розвивали, зміцнювали його (як ми зміцнюємо своє здоров’я?); а у разі необхідності відновлювали, тобто правильно лікували (що це означає?).

Записується на дошці формула здорового способу життя.

“Зберігати, розвивати, відновлювати”

В підручнику на стор. 9 ви можете ознайомитися з деякими життєвими навичками, сприятливими для здоров’я.

         Об’єднайтесь  у  групи  і  за  допомогою  блок-схеми  на  попередній сторінці та пам’ятки на с.  171  розгляньте ситуації, зображені на мал.  4.  Визначте,  як треба правильно діяти, якщо  у тебе  або  у  когось  на  твоїх  очах  раптово  погіршилося  самопочуття.

        За допомогою мал.  5 потренуйся вимірювати температуру тіла  ртутним  і  електронним  термометром.

        Обережно  поводься  з  ртутним  термометром,  адже всередині  міститься  ртуть,  випари  якої  дуже  отруйні

         Набагато  безпечніші,  хоч  і  дорожчі,  сучасні  електронні термометри  (мал.  5,  б).

ІV.  Закріплення знань учнів.

          Зверніть увагу на дошку. У нас є дерево. А чого не вистачає на цьому дереві? Правильно, листочків. Зараз ви їх отримаєте, але перед тим, як прикрасити наше дерево листочками, ми попрацюємо в групах. Поділимося за кольором листочків (зелені, червоні, жовті).

          Запишіть на листочках зеленого кольору приклади поведінки, які, на вашу думку, зберігають здоров’я; на листочках червоного кольору – які розвивають здоров’я; на листочках жовтого кольору – які відновлюють здоров’я. Потім свої листочки ви повинні приклеїти на ватман, на якому зображене дерево без листочків.

         Кожна група презентуватиме свої записи.

         А як ви вважаєте, які листочки найважливіші? (всі однаково важливі)

         Вчитель прикріплює свої три квітки, на яких написано: на жовтій – відновлювати; на червоній – розвивати; на зеленій – зберігати.

         Чи можна вважати ці три слова ключовими до здорового способу життя?

        Отже, ми з вами створили формулу здорового способу життя:

Зберігати + розвивати + відновлювати = здоровий спосіб життя

        А як ви вважаєте, що таке здоровий спосіб життя? (відсутність шкідливих звичок, правильне харчування, рухова активність, загартування, режим навчання та відпочинку)

        Отже, здоровий спосіб життя – це вміння людини зберігати (поводитися так, щоб не шкодити своєму здоров’ю), розвивати (працювати над своїм розвитком), відновлювати (правильно поводитись, коли захворів, отримав травми) своє здоров’я.

V. Домашнє завдання

1. Опрацювати § 1

2. Письмово скласти агітку (заклик, пам’ятку) на тему “Обери здоровий спосіб життя”.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

9321. Безвозмездное пользование имуществом 42.5 KB
  Тема №21: Безвозмездное пользование имуществом. Понятие и элементы договора (договор ссуды) По договору безвозмездного пользования имущества одна сторона ссудодатель обязуется передать или передает вещь в безвозмезд...
9322. Общие положения о договоре подряда 60 KB
  Тема №22: Общие положения о договоре подряда. Общие положения По договору подряда одна сторона (подрядчик) обязуется выполнить по заданию другой стороны (заказчика) определенную работу и сдать результаты заказчику, а заказчик обязуется принять р...
9323. Договор бытового подряда. 46 KB
  Тема №23: Договор бытового подряда. Понятие ДБП. По ДБП подрядчик, осуществляющий соответствующую предпринимательскую деятельность, обязуется выполнить по заданию гражданина (заказчика) определенную работу, предназначенную удовлетворить бытовые ...
9324. Договор строительного подряда 45.5 KB
  Тема №24: Договор строительного подряда. Понятие ДСП. Его условия. По договору строительного подряда одна сторона (подрядчик) обязуется в установленный договором строк построить по заданию заказчика определенный объект либо выполнить иные строит...
9325. Подрядные договоры для государственных и муниципальных нужд 35 KB
  Тема №25: Подрядные договоры для государственных и муниципальных нужд. Понятие, стороны договора. Подрядные строительные работы проектные и изыскательные работы предназначены для удовлетворения государственных и муниципальных нужд, осуществляютс...
9326. Договор подряда на выполнение проектных и изыскательных работ 37.5 KB
  Тема №26: Договор подряда на выполнение проектных и изыскательных работ. Понятие и элементы договора. По договору выполнение проектных и изыскательных работ подрядчик (корректировщик, изыскатель) о...
9327. Договор на выполнение научно-исследовательских опытно-конструкторских и технологических работ (НИР, ОКР) 35.5 KB
  Тема №27: Договор на выполнение научно-исследовательских опытно-конструкторских и технологических работ (НИР, ОКР) -1- Понятие договора По договору на выполнение НИОКР исполнитель обязуется провести обусловленные ...
9328. Широкая Масленица - Проводы зимы ( 2013г.) 30.65 KB
  Широкая Масленица - Проводы зимы ( 2013г.) Под музыку выбегают зазывалы и скоморохи: 1 - Подходи, честной народ! Всех веселый праздник ждет! 2 - Приходите, торопитесь наши милые друзья! 3 - Отдыхайте, веселитесь, здесь скучать никак нельзя! 4 - Всех...
9329. Русское чудо масленица. Сценарий 51.08 KB
  Русское чудо масленица ЗВУЧИТ РИТМИЧНАЯ ПЕСНЯ МАСЛЕНИЦА из репертуара БАЛАГАН-ЛИМИТЕД ПРИТАНЦОВЫВАЯ, ВЫХОДЯТ НА ПЛОЩАДКУ РЯЖЕНЫЕ И СКОМОРОХИ Скоморохи: Зима - Гаврилова Яна Весна-Сиразова Чулпан Б-Яга-Иванова Катя Кикимора-Матв...