63183

ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМОЮ «ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК КИЇВСЬКОЇ РУСІ»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

У 907 році київський князь Олег згідно з легендою літопису повісив на воротах Константинополя свій щит. а показати жителям міста свою приязнь до них; б підкреслити: Візантія віднині під владою Олега; в символічно засвідчити перемогу Київського князя над містом.

Украинкский

2014-06-17

19.09 KB

1 чел.

Урок 7

ТЕМА. ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМОЮ «ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК КИЇВСЬКОЇ РУСІ»

Мета: оцінити навчальні досягнення учнів у ході вивчення теми за допомогою тестів; перевірити вміння застосовувати отримані знання.

Тип уроку: перевірка знань.

ХІД УРОКУ

I.     Організаційна частина уроку

Знайомство учнів із порядком проведення заліку.

II.    Основна частина уроку

І рівень

А. Пригадайте

1.    Назвіть одну-дві дати з вивченої теми.

2.    988 рік — це X століття?

а)   Так;

б)   ні.

3.    Назвіть подію:

«Ось тут залежимо оселю для себе і тих купців, що сюди будуть приїжджати. Вони вирубали ліс і побудували перші хати. А те забудоване місце обвели ровом і обгородили гострокіллям і назвали цю оселю, город».

4.    Про яку подію йдеться у літописі «Повість минулих літ»?

«Се вже йду до вас. Тож готуйте медів много коло города, де ото вбили ви мужа мойого».

Б. Оберіть правильну відповідь

1.   Древляни повстали проти Аскольда.

а)   Так;

б)   ні.

2.   З селян-смердів, які володіли невеликими наділами землі, князі збирали полюддя.

а)    Так;

б)    ні.

3.    У 907 році київський князь Олег, згідно з легендою літопису, повісив на воротах Константинополя свій щит. Це було зроблено для того, щоб...

а)    показати жителям міста свою приязнь до них;

б)    підкреслити: Візантія віднині під владою Олега;

в)    символічно засвідчити перемогу Київського князя над містом.

4.    Князь Святослав воював з:

а)    поляками;

б)    хозарами;

в)    татарами.

В. Орієнтуємось у часі

Що було раніше (правильне підкресліть)?

1.    «Запрошення» варягів до Новгорода чи початок князювання Аскольда.

2.    Повстання деревлян чи розгром Хозарського каганата.

3.    Похід русів на Каспій чи загибель Олега.

II рівень

1.    Поставте у хронологічній послідовності імена історичних осіб: Аскольд, Ігор, Хорив, Либідь, Олег, Щек, Ольга, Святослав, Дір, Кий.

2.    Поясніть терміни.

а)    Варяги;

б)    полюддя;

в)    віче;

г)    вотчина.

3.    Встановіть відповідність

Арабський хроніст IX ст. повідомив про існування у східних слов'ян трьох протодержав. Сучасні вчені ідентифікують.

а) Куявію;        1) з Київською землею;

б) Славію;        2) з Чернігівщиною, з Тмутараканню на Таманському п-ві або з  

                         Хорутанією на Прикарпатті;

в) Артанію       3) з Новгородською землею.

4.   Визначте відповідність і покажіть стрілками:

а) Ігор;                         1) 882-912 рр.;

б) Святослав;              2) 912-945 рр.;

в) Ольга;                      3) 945-964 рр.;

г) Олег;                        4) 964-972 рр.

5.   Доповніть текст.

До імен київських князів доберіть факти та події, пов'язані з ними.

Аскольд

Олег

Ігор

Ольга

1)   Запровадження «уставів» та «уроків».

2)   882-912 рр.

3)   860 р.

4)    Повстання деревлян.

5)    Представник династії Києвичів.

6)   Син Рюрика.

7)   «Київ — матір міст руських».

8)   Загинув у 882 р.

9)   Підкорив сіверян, радимічів, воював з тиверцями.

10)  Прибив щита свого на брамі Царгорода.

11)  Невдалий похід на Візантію.

12)__деревлян.

6.   Доповніть речення.

В результаті змови волхвів та князівської верхівки до влади в Києві, підступно вбивши__, прийшов__.

7.   Хто з руських князів охрестився у Візантії?

а)    Кий;

б)    Аскольд;

в)    Олег;

г)     Ігор;

д)    Ольга.

8.   Серед руських князів, імена яких подані нижче, виберіть тих, які, на думку вчених, могли бути представниками династії Києвичів:

а)    Олег;

б)    Аскольд;

в)    Дір;

г)     Ігор Старий;

д)    Ольга;

є)    Святослав.

III рівень

1.   Обгрунтуйте (або заперечте) тезу:

«У IX ст. відбувався процес формування держави у східнослов'янських

племен».

2.   Складіть таблицю «Князювання Святослава».

Роки правління

Основні заходи

у внутрішній політиці

у зовнішній політиці

3. Як ви вважаєте?

Чому Святослав не став героєм фольклору, на відміну від своїх попередників?

4. Поясніть, чому князь Аскольд, який спробував запровадити християнство на Русі, зазнав поразки при цьому.

IV рівень

1.    Якою, на вашу думку, була роль варягів у формуванні держави східнослов'янських племен?

2.    Порівняйте внутрішню й зовнішню політику князі Олега та Святослава.

3.    Змалюйте історичний портрет княгині Ольги. Охарактеризуйте її людські риси та якості державного діяча.

4.    Чому український історик М. Грушевський називав Святослава «давньоруським спартанцем», «першим запорожцем на Київському столі»? Думку аргументуйте.

I рівень

А. 2а; 3 — заснування Києва; 4 — помста княгині Ольги деревлянам. Б. 1 б, 2 а, 3 в, 4 б. В. 1 — князювання Аскольда; 2 — повстання деревлян; З — загибель Олега.

II рівень

1. Кий, Щек, Хорив, Либідь, Аскольд, Дір, Олег, Ігор, Ольга, Святослав. 3. 1 а, 2 в, 3 б. 4. 1 г, 2 а, 3 в, 4 б. 5. Аскольд: 3), 5), 8); Олег: 2), 7), 9), 10); Ігор: 4), 6), 11): Ольга: 1), 12). 6. Аскольда, Олег. 7. б), д).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3937. Внесок М. Грушевського в українську культуру на теренах національної історіографії 44.5 KB
  Внесок М. Грушевського в українську культуру на теренах національної історіографії. Актуальність дослідження. Вивчення історії історичної думки дозволяє виявити коло питань, що піднімалися вченими минулого, окреслити проблеми, досі не досліджен...
3938. Вивчення затухаючих і вимушених коливань в коливальному контурі 184 KB
  Вивчення затухаючих і вимушених коливаньв коливальному контурі Мета роботи. Вивчити затухаючі коливання в коливальному контурі, визначити логарифмічний декремент і добротність досліджуваного контура. Теоретичні відомості. Електромагні...
3939. Блокові та символьні пристрої для введення-виведення 111 KB
  Блокові та символьні пристрої для введення-виведення Блокові і символьні пристрої Типовий приклад блокового пристрою - пристрій керування дисками. Він виконує команди виду: read, write, seek (прочитати, записати або знайти блок із заданим номером)...
3940. Логические элементы. Диодно-транзисторная логика 913.5 KB
  Логические элементы Введение В настоящее время при разработке цифровых схем следующие типы логических элементов (ЛЭ): - диодно-транзисторные ЛЭ (ДТЛ) транзисторно-транзисторные ЛЭ (ТТЛ) эмиттерно-связанные ЛЭ (ЭСЛ) ЛЭ на М...
3941. Дискретний логарифм 103.5 KB
  Дискретний логарифм Проблема обчислення дискретного логарифма є не лише цікавою, а й вкрай корисною для систем захисту інформації. Ефективний алгоритм знаходження дискретного логарифму значною мірою знизив би безпеку систем ідентифікації користувача...
3942. Особливості побудови різних видів компютерних мереж та локальних технологій 127.21 KB
  За допомогою комп'ютерних мереж ми можемо обмінюватися різною інформацією не тільки в одному приміщенні, а й в різних куточках світу. На мій погляд це дуже комфортний і вигідний спосіб спростування обміну інформацією і допомоги людям...
3943. Microsoft Excel 97: Пособие для начинающих 444 KB
  Данное учебное пособие посвящено табличному процессору Microsoft Excel 97, который входит в пакет Microsoft Office 97. Пособие содержит описание основных операций создания и обработки таблиц с помощью Microsoft Excel. Пособие рассчитано на пользоват...
3944. Створення та дослідження програм взаємодії зі зовнішніми пристроями 219.5 KB
  Створення та дослідження програм взаємодії зі зовнішніми пристроями План заняття Мета заняття: Засвоїти принцип будови машинної команди. Засвоїти принцип будови комп’ютерної програми. Засвоїти найуживаніші машинні команди т...
3945. Дослідження роботи ЦАП і АЦП 427.5 KB
  Дослідження роботи ЦАП і АЦП Мета роботи: Виведення функціонального призначення мікросхем КР572ПА2, КР572ПВ1. Отримання навиків у експерементальному дослідженні роботи мікросхем ЦАП і АЦП. 2. Короткі теоретичні відомості: Аналого-цифровий пере...