63236

Греко-перські війни

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: визначити головні причини й розглянути основні події грекоперських війн; дати оцінку війнам як способу вирішення суперечностей між людьми. Після цього уроку учні зможуть: називати час грекоперських війн...

Украинкский

2014-06-18

19.73 KB

5 чел.

Урок 37

Всесвітня історія                                                                  6 клас

Тема:  Греко-перські війни.

Мета:

  1.  визначити головні причини й розглянути основні події греко-перських війн;
  2.  дати оцінку війнам як способу вирішення суперечностей між людьми.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

називати час греко-перських війн;

показувати на карті перебіг подій греко-перських війн та місця основних битв; визначати насліди греко-перських війн;

висловлювати власне суджена щодо причин перемоги греків у Греко-перських війнах.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

I.    ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

Запитання на повторення.

1)    Як виникла Перська держава?

2)    У роки царювання якого правителя Перська держава досягла свого розквіту?

3)    Який народ учинив гідний опір персам?

4)    Покажіть на карті, яку територію займала Персія на початку V ст. дон. є.

За результатами бесіди учні самі зможуть сформулювати причини греко-перських війн; якщо вони не впораються з цим, причини називає вчитель.

III.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План

1.  Похід Дарія І. Марафонська битва.

2.   Похід Ксеркса. Битва при Фермопілах.

3.  Саламінська битва.

4.  Остаточна перемога греків та її значення. Перший Афінський морський союз.

Вступне слово вчителя.

Підкоривши береги Геллеспонту, область Фракію, Візантій і Халкедон, перси порушили торговельні зв'язки Греції. Крім того, виникла загроза захоплення всієї Греції. Протистояння Греції та Персії ставало неминучим.

Приводом до початку війни стала підтримка материковою Грецією повстання грецьких міст-колоній на Іонійському узбережжі півострова Мала Азія проти перського панування. Дізнавшись про підтримку, Дарій увів війська до Греції під приводом відплати. Так почалися війни, що тривали близько 50 років.

Робота в групах.

Учні об'єднуються в чотири групи, кожна з яких одержує картку із завданням, що містить тему повідомлення і план, за яким його необхідно підготувати з допомогою підручника. Для виконання завдання надається 10 хвилин, після чого групи представляють результати своєї роботи.

Картка 1. Похід Дарія І. Марафонська битва.

1)    Наступ персів у Греції.

2)    Відповідь Афін і Спарти послам Дарія І.

3)    Другий похід персів.

4)    Перемога Мільтіада.

5)    Радісна звістка.

Картка 2. Похід Ксеркса. Битва при Фермопілах.

1)    Наступ перського війська.

2)    Відповідь Леоніда.

3)    Зрада.

4)    Оборона Фермопіл.

5)    Наслідки поразки греків.

Картка  3. Саламінська битва.

1)    Створення грецького флоту.

2)    Хитрість греків.

3)    Результат бою.

4)  Значення Саламінської битви.

Картка 4. Остаточна перемога греків та її значення. Перший  Афінський морський союз.

1)    Нове вторгнення персів.

2)    Бій біля міста Платеї.

3)    Звільнення від персів материкової Греції.

4)    Битва біля мису Мікале.

5)    Створення Афінського морського союзу.

6)    Укладення Каллієвого миру.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Представники груп виступають із повідомленнями (під час виступу можна користуватися планом). У разі потреби члени групи можуть доповнити свого представника. Після виступу групи інші учні класу можуть ставити їй питання.

Фронтальна бесіда.

Завдяки чому греки перемогли персів у цих війнах?

V.   ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

— Війни між Персією та грецькими містами-державами, що відстоювали свою незалежність, тривали понад півстоліття.

449 р. до н. є. з Персією був укладений Калліїв мир, за яким перський цар відмовлявся від гегемонії в Егейському морі, а протоки Геллеспонт і Боспор ставали вільними для греків.

— Протистояння перській навалі привело до створення Афінського і Пелопоннеського союзів.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1)    Опрацювати текст параграфа.

2)    Скласти хронологічну таблицю з теми «Греко-перські війни».

3)    Виконати завдання на контурній карті.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84569. Транспорт кисню кров’ю. Киснева ємкість крові 36.49 KB
  Киснева ємкість крові. Розчинений у плазмі крові. в 1л крові розчиняється 3 мл кисню. Виходячи з цього розраховують кисневу ємкість крові максимальну кількість О2 котру може звязати 1л крові.
84570. Крива дисоціації оксигемоглобіну, фактори, що впливають на її хід 49.75 KB
  Це означає що зниження тиску кисню в альвеолах до 60 мм.ст мало вплине на транспорт кисню кровю хоча напруження кисню в плазмі буде знижуватися пропорційно зниженню тиску О2 в альвеолах. супроводжується значним зниженням HbO2 в крові він активно дисоціює з утворенням гемоглобіну та вільного кисню. І що активніше функціонує тканина тим нижчий в ній рівень О2 посилена дисоціація HbO2 з вивільненням молекулярного кисню котрий утилізується тканинами.
84571. Транспорт вуглекислого газу кров’ю. Роль еритроцитів в транспорті вуглекислого газу 43.36 KB
  Вуглекислий газ транспортується наступними шляхами: Розчинений у плазмі крові близько 25 мл л. У вигляді солей вугільної кислоти букарбонати каліі та натрію плазми крові 510 мл л. Але бікарбонатні йони утворюються в значній концентрації і тому за градієнтом концентрації в обмін на йони хлору надходять у плазму крові. Дифузія газів в тканинах підкоряється загальним законам обєм дифузії прямопропорційний площі дифузії градієнту напруження газів в крові та тканинах.
84572. Фізіологічна роль дихальних шляхів, регуляція їх просвіту 42.27 KB
  В дихальних шляхах повітря: зігрівається; зволожується тому повітря в легенях насичене водяними парами на 100 незалежно від вологості атмосферного повітря; очищується завдяки наявності війчастого епітелію та бокалоподібних клітин які секретують слиз рух війок забезпечує проходження слизу і осівших на поверхні дихальних шляхів чужорідних частинок мікроорганізмів в напрямку гортані та глотки де вони проковтуються або відхаркуються частина осівших на поверхні дихальних шляхів мікроорганізмів і частинок знешкоджуються макрофагами....
84573. Дихальний центр, його будова, регуляція ритмічності дихання 44.62 KB
  Особливістю дорсального ядра є наявність в ньому тільки інспіраторних нейронів які збуджуються безпосередньо перед вдихом та під час вдиху інспіраторні нейрони або нейрони вдиху. Збудження інспіраторних нейронів дорсального ядра забезпечує скорочення мязів спокійного вдиху вдих гальмування інспіраторних нейронів дорсального ядра розслаблення мязів пасивний видих. Еферентні звязки нейронів дорсального ядра інспіраторних здійснюються таким чином: від цих нейронів по ретикулоспінальних шляхах інформація передається до мотонейронів...
84574. Механізм першого вдиху новонародженої дитини 38.86 KB
  Після перерізки пуповини в крові дитини накопичується вуглекислота знижується рН крові та знижується парціальний тиск кисню стимуляція центральних та периферичних хеморецепторів збудження дихального центру збудження інспіраторних нейронів скорочення мязів вдиху. Після народження дитини треба зняти рефлекс пірнальника котрий блокує настання вдиху через наявність рідини в дихальних шляхах.
84575. Роль рецепторів розтягнення легень та блукаючих нервів в регуляції дихання 44.12 KB
  Вони приймають участь в саморегуляції ритму дихання. Цим і визначається роль блукаючих нервів в забезпеченні ритму дихання. Варто відзначити що до рецепторів які знаходяться в легенях та в дихальних шляхах і які беруть участь в регуляції дихання відносяться: ірритантні рецептори легень які реагують на дію їдких газів пилу тютюнового диму холодного повітря і при збудженні зумовлюють звуження бронхів і гіпервентиляцію; юкстакапілярні рецептори що розміщуються поблизу капілярів легень і реагують на зміну механічних властивостей...
84576. Роль центральних і периферичних хеморецепторів в регуляції дихання. Компоненти крові, що стимулюють зовнішнє дихання 44.53 KB
  Компоненти крові що стимулюють зовнішнє дихання. Адекватні подразники для них: збільшення Рсо2 артеріальної крові; зменшення рН артеріальної крові; зменшення Ро2 артеріальної крові. Інформація що надходить до дихального центру при підвищенні активності цих рецепторів викликає гіпервентиляцію підвищення глибини та частоти дихання нормалізація вказаних показників крові. Тобто за їх участю здійснюється регуляція газового складу артеріальної крові за відхиленням саморегуляція на основі негативного зворотнього звязку.
84577. Регуляція зовнішнього дихання при фізичному навантаженні 42.93 KB
  При фізичному навантаженні розвивається гіпервентиляція ступінь якої пропорційна інтенсивності навантаження. Головним механізмом розвитку гіпервентиляції при фізичному навантаженні є безумовні рефлекси з пропріорецепторів працюючих мязів керуючий пристрій КП яким є дихальний центр отримує по каналу зовнішнього звязку інформацію від пропріорецепторів працюючих мязів про роботу що виконується; КП аналізує цю інформацію і викликає підвищення глибини та частоти дихання для того щоб при збільшених метаболічних потребах тканин склад...