63239

Грецька культура

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розглянути досягнення грецької науки літератури театру; визначити особливості формування культури Давньої Греції показати особливості грецької архітектури скульптури живопису; простежити вплив давньогрецького мистецтва на розвиток культури інших народів.

Украинкский

2014-06-18

26.07 KB

5 чел.

Урок 40                                                                                             

Всесвітня історія                                                             6 клас

Тема: Грецька культура.

Мета:

  1.  розглянути досягнення грецької науки, літератури, театру;
  2.  визначити особливості формування культури Давньої Греції, показати особливості грецької архітектури, скульптури, живопису;
  3.  простежити вплив давньогрецького мистецтва на розвиток культури інших народів.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

називати час початку Олімпійських ігор, найзначніших політичних та культурних діячів Греції, архітектурні стилі (дорійський, іонійський, коринфський);

описувати пам'ятки культури та писемності давніх греків;

визначати внесок грецької цивілізації у світову культуру.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

У зв'язку з тим, що обсяг нового матеріалу є досить великим, другий етап уроку можна обмежити перевіркою творчого домашнього завдання.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

І.  Виникнення науки.

Робота з підручником.

Прочитайте текст параграфа, заслухайте повідомлення однокласників, які доповнюють матеріал книги, і заповніть таблицю «Наука в Давній Греції» за зразком.

Ім'я вченого

Галузь науки

Видатні досягнення

Фалес

Астрономія Геометрія

Передбачив сонячне затемнення.

Першим почав доводити геометричні теореми

Додаткова інформація

Заснування Академії

Повернувшись до Афін після довгих років подорожей, Платон придбав на північно-західній околиці міста будинок із садом, де оселився і заснував філософську школу. Уся довколишня місцевість була під покровительством давнього героя Академа. Афіняни називали сади, гаї та старовинний гімнасій (державний навчально-виховний заклад) цього мальовничого куточка Академією. Близько 385 р. до н. е. там виникла славнозвісна філософська школа Платона.

Школа розміщувалася в старому будинку колишнього гімнасію.  При вході кожного зустрічав напис: «Хай не ввійде сюди не геометр». Це свідчило про велику повагу Платона і його співвітчизників до математики взагалі, і до геометрії зокрема.

Поряд з учителями викладали їхні помічники — уже досвідчені учні, які закінчували курс. Тут займалися не тільки філософією та математикою, але й астрономією, літературою, вивчали законодавства різних держав, природничі науки, наприклад ботаніку. Дехто з учнів особливо захоплювався вивченням природи та її законів, серед них був Арістотель (384—322 рр. до н. е.), який двадцять років провів у платонівській Академії і тільки в сорок років, зрілим ученим, уже після смерті Платона, здобув можливість відкрити власну школу — Лікей. Арістотель вів бесіди з учнями, прогулюючись алеями саду, і школу його прозвали перипатетичною (гр. реrіраtео — прогулююся).

У 529 р. н. є. візантійський імператор Юстиніан закрив Академію як розсадник язичницької псевдомудрості.

2. Література і театр.

Розповідь учителя.

Говорячи про розвиток літератури в Давній Греції, учитель звертає увагу учнів на те, що деякі літературні твори цього періоду їм уже відомі (поеми Гомера). Матеріал, що стосується розвитку давньогрецької літератури, викладається в обсязі підручника і може бути доповнений повідомленням учня про Езопа.

Робота з підручником.

Прочитайте відповідний пункт параграфа і заповніть таблицю «Давньогрецький театр» за зразком.

Ім'я драматурга

Назва твору

Вид драми

Есхіл

«Прикутий Прометей»

Трагедія

3. Ораторське мистецтво.

Розповідь учителя.                                                           

В усьому світі відоме також ораторське мистецтво греків — мистецтво виступати красиво й переконливо. Таке вміння було необхідне тим, хто промовляв у народних зборах і хотів заручитися підтримкою громадян. Відомими афінськими ораторами були Гіперід, Лікург, Ісократ, Демосфен.

Опанувати ораторське мистецтво Демосфен мріяв із дитинства. Але перші його виступи не мали успіху: у молодого оратора був слабкий голос, він гаркавив і соромився юрби. Проте Демосфен завзято йшов до мети. Він виголошував промови під шум хвиль, набравши до рота камінці, щоб позбутися гаркавості; читав вірші, бігом піднімаючись угору,— це розвивало силу голосу. Згодом Демосфен став улюбленим оратором афінян. Його любили за щирість, непідкупність, прагнення відстояти незалежність Афін.

4. Архітектура, скульптура.

Бесіда за питаннями.

  1.  Що таке архітектура?
  2.  Які споруди будувалися в грецьких містах?
  3.  Коли в Афінах містобудування велося з найбільшим розмахом?

  1.     Чим, на ваш погляд, грецькі храми відрізнялися від єгипетських?

Робота з текстом.

...Перікл дав народу чимало грандіозних проектів споруд і планів робіт... Росли будівлі грандіозної величини, незрівнянної краси…

Усім розпоряджався і за всім спостерігав у Перікла Фідій, хоч при кожній споруді були видатні зодчі й художники... Парфенон «Стофутовий» споруджували Каллікрат та Іктін; храм для містерій в Елевсіні почав будувати Корій. Після його смерті будівництво продовжив Метаген із Ксіпети, а дах з отвором для світла на цьому храмі спорудив Ксенокл із Холарга. Довгу стіну, яку запропонував звести Перікл, підрядився будувати Каллікрат.

Одеон у внутрішній частині мав багато місць для сидіння і колон; дах його, похилий з усіх боків, виходив з однієї вершини; кажуть він був схожий на намет перського царя. Будувався під керівництвом Перікла.

Пропілеї акрополя були збудовані протягом п'яти років за архітектора Мнесікла.

Запитання до тексту.

1)    Про будівництво яких споруд ідеться в уривку?

2)    Чи знаємо ми імена архітекторів, які керували будівництвом споруд?

3)    Для кого будувалися ці споруди?

Учитель звертає увагу учнів на те, що в демократичних містах-державах храми, театри будувалися для демосу, будь-який вільний громадянин мав доступ до них. Ці споруди були гордістю міста, як і майстри, котрі будували їх, тому багато імен давньогрецьких зодчих нам сьогодні відомі.

Далі учні за підручником знайомляться з видами грецьких ордерів.

Робота з підручником.

Прочитайте пункт параграфа й заповніть таблицю «Скульптура Давньої Греції» за зразком.

Ім'я скульптора

Батьківщина майстра

Назва твору

Мірон

Елевтери

«Дискобол»

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Фронтальна бесіда.

Що з культурної спадщини Давньої Греції справило на вас найбільше враження?

Учні можуть дати відповіді як в усній, так і в письмовій формі.

V. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

  1.  Твори грецької архітектури і скульптури дійшли до нас у фрагментах.
  2.  Давньогрецьке мистецтво вплинуло на формування культури Давнього Риму.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1.  Опрацювати текст параграфа.
  2.  Заповнити таблицю  «Розвиток історичної науки в Давній Греції».
  3.  Скласти невелику розповідь на тему «У якій школі краще вчитися — у спартанській чи афінській?».

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19583. Техніка. Історія розвитку техніки. Основні види техніки 38.5 KB
  Тема.2.1.1 Техніка. Історія розвитку техніки. Основні види техніки. Мета: ознайомити з історією розвитку техніки та засобів праці значенням машин у сучасному виробництві та побуті; розвивати інтерес до техніки розширювати технічний кругозір творчі здібності; виховува...
19584. Мозг и психика 115 KB
  Сознание и мышление человека, его идеалы и духовные потребности, планы и образы окружающей действительности, какие бы возвышенные чувства у нас ни вызывали, прозаически связаны с функционированием вещественного, материального органа — мозга
19585. Обоснование плана развития растениеводства на предприятии ООО «Зелёные линии - Калуга 260 KB
  Целью курсовой работы является изучение состояния отрасли овощеводства ООО «Зелёные линии - Калуга», разработка мероприятий по совершенствованию производства культур, обоснование затрат на их реализацию.
19586. Проектирование плоских рычажных механизмов 697 KB
  Плоские рычажные механизмы, звенья которых образуют вращательные или поступательные кинематические пары, получили широкое распространение в современном машино и приборостроении.
19587. Цилиндрические зубчатые передачи 609.5 KB
  Передача непрерывного прошения от одного вала к другому с заданным передаточным отношением чаще всего осуществляется с помощью зубчатых механизмов. Зубчатые механизмы получили очень широкое применение как в машиностроении...
19588. Технологічний процес. Деталь. Фанера 64 KB
  Тема: Технологічний процес. Деталь. Фанера Мета: освітня: формування поняття деталь та технологічний процес; ознайомлення учнів з деякими способами отримання деталей та способами зєднання з фанери; формування в учнів знань про фанеру як конструкційний матеріал;
19589. Християнство як світова релігія. Новітні релігійні течії 90 KB
  Християнство виникло у 2-й половині 1 століття н.е. у східних провінціях Римської імперії в умовах розпаду рабовласницького ладу. Віросповідними джерелами християнства є «святе письмо» (Біблія) і «священний переказ» - постанови Вселенських соборів, деякі напрямки християнства визнають і інші джерела своєї догматики
19590. Индикаторные приборы 321.67 KB
  При высоковольтной катодолюминесценции электроны ускоряются большими напряжениями (кВ — десятки кВ) и при бомбардировке люминофора проникают почти на всю его глубину. При этом выбиваются вторичные электроны, которые летят к ближайшим положительно заряженным электродам
19591. Методи проектування (фантазування, елементи біоніки). Вибір об’єкту проектування на основі зібраної інформації. Складання ескізу майбутнього виробу 48.5 KB
  Тема уроку: Методи проектування фантазування елементи біоніки. Вибір обєкту проектування на основі зібраної інформації. Складання ескізу майбутнього виробу. Мета: сформувати уявлення про художньоконструкторську діяльність процес проектування та його основні