63241

Урок узагальнення з теми «Греція в V—IV ст. до нашої ери

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Після цього уроку учні зможуть: називати характерні риси тиранічного й демократичного правлінь політичного устрою Афін доби Перикла; найзначніших політичних та культурних діячів Греції...

Украинкский

2014-06-18

21.86 KB

2 чел.

Урок 42

Всесвітня історія                                                                6 клас

Тема. Урок узагальнення з теми «Греція в VIV ст. до н. е.

Мета:

  1.  систематизувати та узагальнити знання, отримані учнями впродовж вивчення теми, удосконалити навички роботи в групі, продовжити формування вміння висловлювати власне ставлення до проблем, що розглядаються.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

називати характерні риси тиранічного й демократичного правлінь, політичного устрою Афін доби Перикла; найзначніших політичних та культурних діячів Греції; показувати на карті перебіг подій греко-перських війн та місця основних битв, античні колонії Північного Причорномор'я;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни: «демос», «демократія», «тиранія», «громадянин», «спартанське виховання», «атлет», «стратег», «Олімпійські ігри», «колонія», «метрополія»;

описувати умови життя давніх греків, пам'ятки культури та писемності; життя в грецьких містах-колоніях Північного Причорномор'я;

визначати внесок грецької цивілізації у світову культуру, наслідки греко-перських війн, Пелопоннеської війни.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Дидактична гра-вікторина «Тріумф грецької культури».

Порядок проведення.

  1.  У класі створюються три команди:

а) Кліо (муза історії).

б) Мельпомена (муза трагедії).

в) Терпсіхора (муза танців).

  1.  На питання вікторини команди відповідають по черзі.
  2.  Якщо команда не може відповісти, право відповіді переходить до наступної команди.
  3.  Правильна відповідь оцінюється в один бал. Рахунок гри фіксується на дошці.

Питання вікторини.

1)    Хто розпорядився виплачувати незаможним громадянам грошові суми на купівлю місць у театрі?

2)    Кому з грецьких богів присвячений храм Парфенон?

3)    Який відомий астроном, математик і філософ жив у Мілеті?

4)    Хто заснував в Афінах філософську школу — Академію?

5)    Який учений стверджував, що все складається з неподільних частинок — атомів?

6)    Як називалася школа, заснована Арістотелем?

7)    Кого вважають засновником наукової медицини?

8)    Як називається мистецтво красномовства?

9)    З ім'ям якого бога пов'язують створення театру?

10)  Кого називають батьком історії?

11)  Перекладіть давньогрецькою мовою вираз «пісня цапів».

12)  Кому приписують авторство грецьких байок?

13)  Як називалося місце для хору в грецькому театрі?

14)  Хто є автором трагедії « Прикутий Прометей»?

15)  Яким історичним подіям присвячена «Історія» Фукідіда?

Після підведення підсумків гри учитель пропонує учням продовжити знайомство з історією Греції в VIV ст. до н. е.

ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО

Робота в групах.

Учні продовжують працювати у створених командах, кожна з яких одержує картку із завданням, що містить тему повідомлення, яке їм необхідно підготувати. Для виконання завдання надається 12—15 хвилин, після чого команди представляють результати своєї роботи.

Картка  1. Побут, традиції і господарювання греків.

  1.  Як одягалися давні греки?
  2.  Як елліни виховували дітей?
  3.  Які свята були найулюбленішими в давніх греків?
  4.  Які з народжених в Елладі традицій продовжують існувати до нашого часу?

Картка 2. Зовнішня політика Греції в VIV ст. до н. е.

  1.  Назвіть найбільші війни, які вела Греція в цей період.
  2.  Які причини викликали ці війни? (схарактеризувати всі названі військові конфлікти).
  3.  Назвіть дати основних битв.
  4.  Які наслідки мали названі воєнні конфлікти?

Картка 3. Античні міста-держави в Північному Причорномор'ї.

Ознайомитися з уривком, у якому подана стисла характеристика державного устрою грецьких колоній Північного Причорномор'я та дати відповіді на запитання:

  1.  Яка форма державного правління мала місце в містах-державах Північного Причорномор'я?
  2.  У яких грецьких містах-колоніях була подібна система управління? Чим це можна пояснити?
  3.  Які особливості ви помітили в системі державного устрою колоній Північного Причорномор'я?

Державний устрій грецьких колоній Північного Причорномор'я

Поліси складалися з міста (або декількох об'єднаних міст) та прилеглих до нього сільських общин. Таким чином, поліс був союзом міських ремісників та землеробів, у якому село забезпечувало місто продуктами харчування, а місто забезпечувало село знаряддями праці та військовим захистом. Таким чином, поліс був доволі самодостатнім утворенням.

Більшість грецьких міст-держав були демократичними або аристократичними рабовласницькими республіками. Єдиним повноправним прошарком населення були громадяни — повнолітні вільні чоловіки. Жінки, діти та іноземці політичних прав не мали, хоча за великі заслуги останнім міг бути наданий статус громадян (історія знає багато прикладів, коли скіфи мали великий вплив в грецьких полісах). Найбільш безправним прошарком населення були раби.

Найвищим органом влади були народні збори — демос («народ»). У них могли брати участь всі повноправні громадяни міста. Народні збори вирішували всі найважливіші питання — війни і миру, зовнішньої торгівлі, надання громадянства тощо. Виконавча влада належала, як правило, старійшинам — архонтам, найбільш заможним і впливовим громадянам. Колегія архонтів організовувала роботу всіх інших колегій, а також окремих посадових осіб. Найбільш важливими колегіями були: колегія стратегів, що відала військовими справами, агораномів, що відповідала за організацію торгівлі, астиномів, на яку покладався благоустрій міста.

IV. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учні представляють результати роботи, підбиваються підсумки змагання між командами.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1)    Опрацювати текст параграфа.

2)    Скласти хронологічну таблицю до теми «Греція в V-до н. е.».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46036. PR как профессия. Профессиональные коммуникации 39.5 KB
  При подготовке этих заявлений ПРспециалисты сами часто активно участвуют как в их разработке так и в оглашении политики компании. ПРотдел разрабатывает и публикует в средствах информации сведения о деятельности компании отвечает на вопросы журналистов готовит и размещает рекламные материалы о корпорации в целом институциональная реклама и ее отдельных подразделениях. ПРотдел принимает участие в подготовке годовых отчетов планирует и проводит собрания акционеров компании встречи с ними по вопросам надежности их акций. Для этого...
46039. Акредитація органів з оцінки відповідності 102.5 KB
  Якість сертифікації залежить від діяльності органу з сертифікації, його високої компетентності та незалежності. Крім того, всі дії органу з сертифікації повинні бути спрямовані на задоволення потреб клієнтів. Орган з сертифікації повинен забезпечувати заявнику безперешкодний доступ до інформації про його послуги.
46040. Каналы выхода на различные аудитории: СМИ и оценка эффективности воздействия различных каналов 27.5 KB
  Каналы выхода на различные аудитории: СМИ и оценка эффективности воздействия различных каналов. Под СМИ понимается средство донесения информации словесной звуковой визуальной по принципу широковещательного канала охватывающее большую аудиторию и действующее на постоянной основе. Отличительные черты СМИ публичность; наличие специальных технических приборов для передачи информации; непрямое разделенное в пространстве и времени взаимодействие коммуникационных партнеров; однонаправленность взаимодействия от коммуникатора к...
46041. Технология разработки и реализаций PR-акций 12.77 KB
  Технология разработки и реализаций PRакций. Тем не менее разработка PRакций большинства компаний состоит в следующем: 1. Постановка общей цели: опираясь на результаты анализа можно сформулировать общую цель проведения PRакций. Это один из ключевых компонентов в разработке PRакций.
46042. Обзор системы для проведения PR-мероприятий 86.5 KB
  Компания госпожи Пайн одна из нескольких занимающих особую нишу она разрабатывает инструментарий для оценки эффективности маркетинговых и PRпрограмм. Среди продукции и услуг компании The Mesurement Stndrd ежемесячный специальный бюллетень в котором публикуются последние новости текущая информация и советы по измерению оценке и анализу; One Minute Benchmrking Bulletin регулярно обновляемый информационный ресурс который позволяет менеджерам и маркетологам за минуту или даже быстрее получить информацию о новейших методиках для...
46043. Заключительный этап проведения PR-кампании 32.5 KB
  Наибольшую трудность на этом этапе представляет проблема оценки эффективности всей кампании.4 В российской практике наиболее распространенным методом оценки эффективности PRкампаний стал анализ публикаций в прессе который заключается в постоянном мониторинге публикаций в прессе и других СМИ затрагивающих тематику проводимой PRкампании. Эффективность кампании по связям с общественностью наиболее точно измеряется комплексными методиками сочетающими в себе как неформальные так и формальные методы.
46044. Стратегия и тактика использования СМИ в связях с общественностью. Правила разработки коммуникационных и информационных кампаний в СМИ 36.56 KB
  Стратегия и тактика использования СМИ в связях с общественностью. Правила разработки коммуникационных и информационных кампаний в СМИ. Считается даже что до восьмидесяти процентов всей работы в них приходится на взаимодействие со СМИ. По данным социологического исследования опубликованного в журнале Сообщение самую существенную часть расходов компании составляют связи со СМИ для формирования имиджа кандидата в целом.