63254

Місто Рим і життя його мешканців

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: дати уявлення про життя столиці Римської імперії та побут римських громадян; знайомити школярів із визначними памятками Риму підвищити рівень загальної культури учнів.

Украинкский

2014-06-18

20.61 KB

3 чел.

Урок 55                                                                               

Всесвітня історія                                                                       6 клас

Тема:  Місто Рим і життя його мешканців.

Мета:

  1.  дати уявлення про життя столиці Римської імперії та побут римських громадян;
  2.  знайомити школярів із визначними пам'ятками Риму, підвищити рівень загальної культури учнів.

Очікувані результати.   

Після цього уроку учні зможуть:

описувати повсякденне життя римлян, архітектурні пам'ятки;

порівнювати побут і традиції римлян і греків;

висловити власне судження про систему виховання, звичаї та традиції давнього Риму.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

I.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Завдання.

  1.  Дати розгорнуті відповіді на запитання.

— Що було спільним у релігії греків і римлян? Чим вони відрізнялися?

— Як розвивалася римська культура за доби республіки?

— Якими досягненнями прославилися література, наука імператорського Риму?

— У чому виявилася самобутність римської архітектури та скульптури?

  1.  Розповісти про розвиток історичної науки в Римській державі (під час відповіді можна використовувати таблицю, заповнену в ході виконання домашнього завдання).

Запитання на повторення.

1)    Коли був заснований Рим?

2)    Хто, згідно з легендою, є засновником Риму?

3)    У перші століття нашої ери Рим налічував близько мільйона жителів. Як ви вважаєте, чому його населення весь час зростало?

Заслухавши відповіді учнів, учитель зазначає, що населення міста  поповнювали зубожілі селяни, жителі провінцій. Розвиток ремесел сільського господарства і культури йшов паралельно зі зростанням міст і розвитком міського життя.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План

1.  Визначні пам'ятки Риму.

2.  Звичаї та традиції римлян.

3.  Побут багатих городян.

4.  Побут римської бідноти.

5.  Римська сім'я та виховання дітей.

Учитель пропонує здійснити екскурсію до Риму і побачити, що являла собою столиця імперії в перші століття нашої ери.

Робота в групах.                                                                              

Учні об'єднуються в п'ять груп «екскурсоводів», кожна з яких одержує картку із завданням, що містять тему екскурсії і план, за яким її необхідно провести з допомогою підручника. Для підготовки до екскурсії надається 10 хвилин, після чого групи представляють результати своєї роботи.

Картка  1. Визначні пам'ятки Риму.

  1.  Форум — центр суспільного життя.
  2.  Тріумфальні арки та історія їхнього створення.
  3.  Базиліки та храми.
  4.  Вода — прикраса Риму.

Картка  2. Звичаї та традиції римлян.

  1.  Гладіаторські бої.
  2.  Перегони на колісницях.
  3.  Терми — лазні, але не тільки.
  4.  Гасло юрби: «Хліба і видовищ!»

Картка 3. Побут багатих городян.

  1.  Особняк — житло багатих городян.
  2.  Атрій — приймальня для гостей.
  3.  Внутрішній дворик і кабінет господаря.
  4.  Прикраси багатих будинків.

Картка 4. Побут римської бідноти. 

  1.  Багатоповерхові будинки в Римі.
  2.  Меблі бідних римлян.
  3.  Що заміняло римлянам каналізацію.
  4.  Чому в Римі часто траплялися пожежі?

Картка  5. Римська сім'я та виховання дітей.

  1.  Глава родини — патер фаміліас.
  2.  Римська школа. Основні предмети.
  3.  Виховання синів у римських сім'ях.
  4.  Виховання дочок, ставлення до жінки в римській родині.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

«Екскурсоводи» — представники груп — проводять екскурсії, решта учнів виступають у ролі уважних «туристів»; ставлять питання.

V.   ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель оцінює роботу учнів на уроці, визначається найбільш цікава й пізнавальна розповідь екскурсовода.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1.  Опрацювати текст параграфа.
  2.  Творче завдання. Скласти невелику розповідь про звичайний день жителя Давнього Риму.
  3.  Випереджальне завдання. Підготувати повідомлення про Ісуса Христа.

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46434. Способы заключения договора 15.59 KB
  Способы заключения договора. даты заключения договора. Для факсимильной связи доказательствами будут являться: для оферента оригинал проекта договора его же факсимильный экземпляр с отметкой о его подписании с протоколом разногласий а также факсимильный экземпляр самого протокола с оригинальными своими подписью и печатью причем в протоколе обязательно указывается дата. Для акцептанта факсимильный экземпляр проекта договора с отметкой о его подписании с протоколом разногласий и оригинальными своими...
46435. Conjunctions 15.59 KB
  There re coordinting nd or but s well s bothnd not onlybut lso eitheror neithernor lso furthermore moreover similrly besides nd subordinting conjunctions clssified ccording to the cluses they introduce: object: tht if whether; time fter s s long s s soon s since until till while when; cuse: s becuse for; condition: if on condition provided providing supposing unless; purpose: lest in order tht; mnner: s s if s though sotht suchtht; comprison: s s not sos thn; result: so tht therefore thus...
46436. Разграничение языка и речи. Проблема выделения языка, как научного объекта на теоретическом уровне 15.66 KB
  Разграничение языка и речи. Проблема выделения языка как научного объекта на теоретическом уровне. Разграничение языка и речи. Точки зрения с которых рассматривается язык: язык как универсальное средство общения общественное явление основа национального общественного сознания Разграничение понятий язык и речь впервые в четкой форме было выдвинуто и обосновано швейцарским лингвистом Фердинандом де Соссюром затем понятия эти были глубже разработаны другими учеными в частности академиком Л.
46437. The category of aspect 15.67 KB
  In generl the ctegory of spect shows the wy or mnner in which n ction is performed tht is whether the ction is perfective совершенное imperfective несовершенное momentry мгновенное однократное itertive многократное повторяющееся inchotive зачинательное durtive продолженное длительное etc.In English the ctegory of spect is constituted by the opposition of the continuous spect nd the common spect.The opposition the continuous spect the common spect is ctulized in the following contrsting pirs of forms: Continuous Common...
46438. Оппозитивные группировки лексики в языке: явление синонимии, омонимии и антонимии в языке 15.68 KB
  Синонимия тип семантических отношений языковых единиц заключающийся в полном или частичном совпадении их значений. Синонимия свойственна лексической фразеологической грамматической словообразовательной системам языка. Синонимия отражает в языке свойства объективного мира. Различаются два основных типа синонимии; семантическая идеографическая и стилистическая синонимия выражаемая словами с одинаковой предметной отнесённостью имеющими различную стилистическую характеристику: верить веровать книжн.
46439. Получение счетов на оплату товаров – заключительный этап выполнения договора 15.77 KB
  Форма расчетов: если иное не предусмотрено договором расчеты должны осуществляться платежными поручениямибанковский перевод Срок оплаты: если в договоре не указан срок оплаты и не предусмотрена предварительная оплата то платеж должен быть совершен сразу после получения товара. Безналичные расчеты между субъектами хозяйствования: Расчеты платежными поручениями. Расчеты по аккредитиву. Расчеты по инкассо Расчеты чеками .
46440. Ремонт деталей класса «Валы». Восстановление шлицевых и шпоночных пазов 15.79 KB
  В процессе эксплуатации у валов и осей изнашиваются посадочные шейки шпоночные канавки и шлицы повреждаются резьбы поверхности валов центрирующие отверстия а также происходит изгиб валов. Характерные дефекты валов: 1 износ повти трения в опорах; 2 износ сопрягаемых повтей с подшипниками качения; 3 разруше или смятие шпоночных пазов; 4 изгиб оси вала; 5 повреждение или износ резьбовых соединений; 6 продольный изгиб вала. Особое внимание при дефектовке уделяют контролю коленчатых валов. Шейки валов имеющие царапины риски и...
46442. Классификация объектов интеллектуальной собственности 15.81 KB
  К объектам промышленной собственности относятся: изобретения; промышленные образцы; полезные модели; товарные знаки; знаки обслуживания; наименование мест происхождения товара. Сделка может заключаться как по одному так и по нескольким патентам на изобретения. Беспатентными являются изобретения на которые поданы патентные заявки но не получены патенты на изобретения; изобретения не патентуемые изобретателями в целях сохранения секретности а также некоторые изобретения не подлежащие патентованию например в таких областях...