63255

Виникнення християнства

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з історією виникнення і перших етапів існування християнства; схарактеризувати діяльність перших християнських громад та їхнє становище в римській державі; зясувати причини швидкого поширення вчення Ісуса Христа.

Украинкский

2014-06-18

25.65 KB

4 чел.

Урок 56                                                                              

Всесвітня історія                                                                   6 клас

Тема:  Виникнення християнства.

Мета:

  1.  ознайомити учнів з історією виникнення і перших етапів існування християнства;
  2.  схарактеризувати діяльність перших християнських громад та їхнє становище в римській державі;
  3.  з'ясувати причини швидкого поширення вчення Ісуса Христа.

Очікувані  результати.   

Після цього уроку учні зможуть:

називати роки життя Ісуса Христа, виникнення християнства;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни: «апостол», «Старий Заповіт», «Євангеліє»;

порівнювати християнство і релігію греків і римлян;

висловлювати власне судження щодо передумов виникнення християнства.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

I.    ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

Фронтальне опитування.

  1.  Назвіть архітектурні пам'ятки Риму. Яка історія їхнього створення?
  2.  Чим відрізнявся побут заможних і небагатих городян?
  3.  Чому Октавіан Август мусив створити пожежну службу в столиці?
  4.  Як називали римляни батька родини? Якими повноваженнями він наділявся?
  5.  Чого навчали дітей у Римі?

Перевірка творчого домашнього завдання.

Учні розповідають про звичайний день жителя Давнього Риму.

Запитання на повторення.

1)    Що таке релігія?

2)    Які форми релігії існували в давніх людей?

3)    Що таке «монотеїзм»? Де він виник?

4)    Яку літературну пам'ятку називають «Книгою книг»?

Підбиваючи підсумки, учитель акцентує увагу учнів на тому, що під час розвитку людського суспільства вдосконалювалося господарське життя, розвивалася культура, відбувалися зміни в організації управління суспільством, істотно трансформувалися релігійні вірування людей. Яскравим підтвердженням цього є перехід до монотеїзму.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План

1.  Початкова історія християнства.

2.  Ісус Христос.

3.  Перші християнські громади.

4.  Ставлення римських імператорів до християн.

1.   Початкова історія християнства.

Евристична бесіда.

1)   На які групи поділялося населення Римської імперії?

2)   Які верстви населення не мали громадянських і політичних прав?

3)   Які верстви населення були найбільше пригноблені?

4) До яких форм протесту вдавалися пригноблені верстви римського суспільства? Чи мали вони успіх?

5)  Як ви вважаєте, у чому ще могли знайти порятунок знедолені люди в умовах дедалі жорстокішого ставлення до них держави?

Вислухавши відповіді та пропозиції учнів, учитель відзначає, що єдиним порятунком у тих умовах, що склалися в Римській імперії в І ст. н. е., для багатьох людей була віра в те, що після смерті на них очікує нове життя. Спокій і щастя в майбутньому житті вони заслужили, зазнаючи поневірянь і страждань у теперішньому.

Розповідь учителя.

Учення про безсмертя душі й потойбічну відплату лягло в основу нової релігії — християнства.

Християнство виникло в другій половині І ст. н. е; у східних провінціях Римської імперії спочатку в середовищі євреїв, але вже в перші десятиліття набуло поширення й серед інших народностей. Найважливішою відмінністю християнства від інших релігій давнини була повна відмова від національних і майнових бар'єрів у питаннях віри (віра робила рівними всіх), від жертвопринесень, обрядовості.

Помазаником Божим, Месією християни вважають Ісуса Христа (у перекладі з грецької «христос» — помазаник).

2. Ісус Христос.

ІСУС давньоєврейське ім’я, яке в перекладі на українську означає «Бог спасає».

ЄВАНГЕЛІЄ – (від грец. «добра звістка») - священний текст християн, оповідь про життєвий шлях ІСУСА ХРИСТА.

ХРИСТОС – (від грец. «Месія, Посланець Божий») – Син Божий, який заради спокути людських гріхів прийняв смерть на хресті, потім воскрес і знісся на небеса.

Самостійна робота за підручником.

Прочитати текст параграфа і дати відповіді на запитання.

  1.  Де народився Ісус? Хто були його батьки?

батько – тесляр Йосиф, мати - Марія

2)  Чого Ісус Христос навчав людей?

3)  Хто його зрадив?

4)  У що вірять послідовники Ісуса?

Підсумком бесіди має стати висновок учителя про те, що в християнському церковному вченні Ісус Христос уважається засновником Християнства. Від Різдва Христового ведеться сучасне літочислення.

3.   Перші християнські громади.

Розповідь учителя.

Перші громади, що визнали нового Бога-Спасителя Христа, з'явилися, вочевидь, у Малій Азії (Ефесі, Смірні, Пергамі, Тіатірі, Сардаху, Ландікеї) та в єгипетській Александрії. Деякі дослідники вважають що перші християнські громади виникли в Палестині. Їхніми членами ставали представники найбідніших верств населення. Громади вирізнялися простотою організації, відсутністю керівництва. Члени громад улаштовували спільні трапези — збори, на яких виголошувалися проповіді. Не було ще впорядкованого культу, і до початку II ст. н.е. виробилося єдине віровчення. Для раннього християнства характерна різноманітність угруповань, течій, між якими не було згоди щодо низки найважливіших питань віровчення. Спільними були лише ненависть до Риму і надія на його швидке падіння, порятунок від його ярма, віра в пришестя Бога-Спасителя і встановлення на землі «царства Божого» на чолі з Ісусом Христом.

У IIIII ст. до християнських громад стали вступати і багаті люди. Змінилася ідеологія християнства: у віровченні все більше підкреслювалося страждання Бога-Спасителя, його культ став обожненням людського страждання, смиренності й терпіння. Із середини II ст. н. е. відбувається ускладнення організації громад. Заможні християни, які жертвували в громадські каси певні суми грошей, здобували значний вплив: усе частіше вони обіймали посади єпископів і дияконів, які відали громадським майном, господарськими справами громади. Так утворилася церковна організація, розділена на клір (духівництво) і мирян. Зміцнення зв'язків між окремими громадами привело до створення єдиної християнської церкви, керованої єпископами.

Первісні громадські збори — трапези-вечері — перетворювалися на богослужіння. Обряди все більше ускладнювалися. Християнська церква, що формувалася, стала являти собою значну силу.

4.  Ставлення римських імператорів до християн.

Робота з підручником.

Прочитати текст параграфа, особливу увагу приділивши таким питанням.

1)  Що викликало невдоволення римської влади християнами?

2)  Як карали християн за їхню віру?

3) За часів правління яких імператорів християн переслідували особливо жорстоко?

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота зі схемою.

Закріпленню основних положень нового матеріалу сприятиме заповнення схеми «Виникнення християнства».

Християнська церква

Християнські громади

Іудейські секти (єссеї, зелоти та ін.)

Об'єднували найбідніші верстви населення; організовували спільні трапези-проповіді

Вони вірили, що бог Ягве звільнить їх від римського ярма і відродить їхню державність

Християнська  організація на чолі з папою

V.   ПІДСУМКИ УРОКУ 

Заключне слово вчителя.

— Християнство — одна зі світових релігій.

— Християни поклонялися єдиному богу.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1.  Опрацювати текст параграфа.
  2.  Підготуватися до уроку узагальнення з теми «Падіння республіки та рання імперія».

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16322. ОПРЕДЕЛЕНИЕ УДЕЛЬНОГО ВРАЩЕНИЯ И НЕИЗВЕСТНОЙ КОНЦЕНТРАЦИИ САХАРНОГО РАСТВОРА ПРИ ПОМОЩИ ПОЛЯРИМЕТРА СМ – 3 164 KB
  Лабораторная работа ОПРЕДЕЛЕНИЕ УДЕЛЬНОГО ВРАЩЕНИЯ И НЕИЗВЕСТНОЙ КОНЦЕНТРАЦИИ САХАРНОГО РАСТВОРА ПРИ ПОМОЩИ ПОЛЯРИМЕТРА СМ – 3 Описание лабораторной установки Поляриметр круговой СМ3 используемый в данной работе применяется для измерения угла вращения пл
16323. Определение удельного вращения и неизвестной концентрации сахарного раствора при помощи сахариметра СУ-3 244 KB
  Лабораторная работа Определение удельного вращения и неизвестной концентрации сахарного раствора при помощи сахариметра СУ3 Описание лабораторной установки Сахариметр СУ3 используемый в данной работе применяется для измерения угла вращения плоскости
16324. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПОКАЗАТЕЛЯ ПРЕЛОМЛЕНИЯ И СРЕДНЕЙ ДИСПЕРСИИ ЖИДКОСТИ С ПОМОЩЬЮ РЕФРАКТОМЕТРА ИРФ-22 373.5 KB
  ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПОКАЗАТЕЛЯ ПРЕЛОМЛЕНИЯ И СРЕДНЕЙ ДИСПЕРСИИ ЖИДКОСТИ С ПОМОЩЬЮ РЕФРАКТОМЕТРА ИРФ22 Методические указания содержат подробное описание одной лабораторной работы общего физического практикума по оптике. Целью работы является определение показателей пре...
16325. ИЗУЧЕНИЕ ВНЕШЕНЕГО ФОТОЭФФЕКТА 174.5 KB
  ИЗУЧЕНИЕ ВНЕШЕНЕГО ФОТОЭФФЕКТА Теоретическая часть Описание явления. Свет падающий на вещество передает этому веществу энергию в результате чего могут возникать разнообразные эффекты. Среди этих явлений важное место занимает внешний фотоэлектрический эффект ...
16326. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПОКАЗАТЕЛЯ ПРЕЛОМЛЕНИЯ СТЕКЛА ПРИ ПОМОЩИ МИКРОСКОПА 137.5 KB
  ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПОКАЗАТЕЛЯ ПРЕЛОМЛЕНИЯ СТЕКЛА ПРИ ПОМОЩИ МИКРОСКОПА Теоретическая часть В основе определения показателя преломления стекла в данной работе используется один из фундаментальных законов геометрической оптики: закон преломления света. Согласно ...
16327. ИЗУЧЕНИЕ МИКРООБЪЕКТОВ ПРИ ПОМОЩИ МИКРОСКОПА 259.5 KB
  Лабораторная работа ИЗУЧЕНИЕ МИКРООБЪЕКТОВ ПРИ ПОМОЩИ МИКРОСКОПА Теоретические основы эксперимента Принцип действия микроскопа основан на формировании увеличенного изображения исследуемого объекта за счет увеличения угла зрения линзами. На рис.1 показан ход ...
16328. Поляризация света. Лабораторный практикум по общей физике 648.5 KB
  Поляризация света Лабораторный практикум по общей физике Оптика Содержание Часть I Теоретические основы эксперимента Электромагнитная природа света. Уравнения Максвелла Поперечность световой волны и поляризация света Поляризация при отражении
16329. Программирование алгоритмов линейной структуры 131.5 KB
  Лабораторная работа № 1 Программирование алгоритмов линейной структуры Цель: приобретение навыков программирования алгоритмов линейной структуры с помощью подпрограммыфункции вычисляющей значение арифметических выражений. Индивидуальные варианты лаборатор
16330. Программирование алгоритмов разветвляющейся структуры 293 KB
  Лабораторная работа № 2 Программирование алгоритмов разветвляющейся структуры Цель: приобретение навыков программирования алгоритмов разветвляющейся структуры с помощью пользовательской подпрограммыпроцедуры где на определенном этапе производится выбор очеред...