63256

Урок узагальнення з теми «Падіння республіки та рання імперія»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Які події періоду що розглядається вам найбільше запамяталися Яка подія відбулася 15 березня 44 р. Скільки років минуло від убивства Цезаря до проголошення Октавіана принцепсом Скільки років тривало одноосібне правління Октавіана Які династії правили...

Украинкский

2014-06-18

22.26 KB

2 чел.

Урок 57

Всесвітня історія                                                              6 клас

Тема. Урок узагальнення з теми «Падіння республіки та рання імперія».

Мета. Систематизувати та узагальнити знання учнів із теми;

удосконалити навички роботи в групі, продовжити формування вміння висловлювати власне ставлення до проблем, що розглядаються.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

називати час громадянської війни в Римі, диктатури Гая Юлія Цезаря, правління Октавіана Августа, життя Ісуса Христа, виникнення християнства; найзначніших історичних діячів; держави, завойовані Римом, органи влади імперії;

показувати на карті напрями походів Гая Юлія Цезаря, територію Римської імперії в І ст. н. е.;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни: «імперія», «імператор», «диктатор», «християнство», «апостол», «Старий Заповіт», «Євангеліє»;

описувати повсякденне життя римлян, архітектурні пам'ятки;

порівнювати християнство і релігію греків і римлян, їхні побут і традиції.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування.

  1.  Які події періоду, що розглядається, вам найбільше запам'яталися?
  2.  Яка подія відбулася 15 березня 44 р. до н. е.?
  3.  Скільки років минуло від убивства Цезаря до проголошення Октавіана принцепсом?
  4.  Скільки років тривало одноосібне правління Октавіана?
  5.  Які династії правили Римською імперією в І—II ст. н. е. після смерті Августа?

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО

Робота в групах.

Учні об'єднуються в три (шість) групи, кожна з яких одержує картку із завданням, що містить тему дослідження, яке необхідно провести з допомогою підручника. Для виконання завдання надається 12—15 хвилин, після чого групи представляють результати своєї роботи і заносять їх до таблиці. Якщо в класі створюється шість груп, кожне дослідження виконується двома групами. Кожна група досліджує правління однієї з римських династій за таким планом:

  1.  Які імператори входили до цієї династії?
  2.  У який період вони правили?
  3.  Які зміни відбулися в державі за часів їхнього правління?

Картка  1. Династія Юліїв-Клавдіїв.

Картка  2. Династія Флавіїв.

Картка 3. Династія Антонінів.

IV. ПІДСУМКИ УРОКУ

Під час роботи в групах учні мають скласти таблицю «Римська імперія в І—II ст. н. е.» (якщо таблиця не була підготовлена раніше). Заповнена таблиця може мати такий вигляд.

Правляча династія

Імператор

Роки правління

Основні події

Юліїв-Клавдіїв

Тиберій

14—37 рр. н. е.

Позбавив народні збори права вибору посадовців; боровся з римською знаттю

Калігула

37—41 рр. н. е.

Проголосив себе абсолютним монархом і вимагав, щоб йому поклонялися як богу

Клав дій

41—54 рр. н. е.

Припинив терор; уперше до сенату були допущені неіталійці

Нерон

54—68 рр. н. е.

Не дбав про управління державою. Його життя було наповнене розгулом, марнотратством і небувалою жорстокістю

Флавіїв

Гальба

68—69 рр. н. е.

Знову почалися насильство і сваволя

Веспасіан

69—79 рр. н. е.

Установив добрі стосунки із сенатом і провінційною знаттю

Тит

79—81 рр. н. е.

Дбав про плебс, улаштовував видовища

Доміціан

81—96 рр. н. е.

Розгорнув у Римі будівництво; намагався вести завойовницьку політику; за його влади римські воїни досягли берега Каспійського моря. Відкрито став іменувати себе богом

Антонінів

Марк

Кокцій

Нерва

96—98 рр. н. е.

Припинив терор, преторіанці підняли проти нього заколот. Нерва пішов на союз із військовою верхівкою

Траян

98— 117рр. н. е.

Перший імператор-провінціал; був справедливим, скромним, мав великий авторитет в армії; сприяв розвитку торгівлі (дбав про покращення доріг і гаваней). За Траяна відбулися останні територіальні завоювання імперії: римські воїни дійшли до Карпат; Дакія стала римською провінцією, до Риму були приєднані Месопотамія й Вірменія

Публій

Елій

Адріан

117— 138 рр. н. е.

Римська імперія перейшла до оборони. Парфія та Вірменія знову стали самостійними

Антонін

138— 161рр. н. е.

Один із найспокійніших періодів історії імперії, економічний розвиток досяг високого рівня

Марк Аврелій

161—180 рр.

н. е.

Підвищилася боєздатність армії. Рим переміг Вірменію та Парфію

Коммод

180— 192 рр.

н. е.

Уклав союз із германцями, відмовився від нових територій. Вимагав особливої шани, проголосивши себе богом — Геркулесом

Учитель пропонує учням дати загальну оцінку періоду, спираючись на отримані дані.

1)    Які зміни відбулися у внутрішній політиці: розширювалися чи звужувалися повноваження народних зборів? Чия влада посилювалася?

2)    На що була спрямована зовнішня політика імператорів?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до уроку тематичного оцінювання з тем «Давній Рим у VIII—І ст. до н. е.» та «Падіння республіки та утворення імперії».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44002. Подбор основных элементов проектируемого здания 4.46 MB
  Основным направлением развития массового жилищного строительства является сборное, панельное домостроение. Однако более 35% объемов жилищного строительства осуществляется еще недостаточно индустриальными методами. Поэтому индустриальные методы монолитного домостроения рассматриваются как резерв повышения общего уровня дальнейшей индустриализации
44003. Розробка установки для зварювання прямолінійних швів товстостінної обичайки неплавким електродом у середовищі інертного газу 367 KB
  До того у звязку із значною вартістю і істотними складнощами робіт по виправленню дефектів швів особливо важливим є питання вибору оптимальних параметрів процесу зварювання і їх підтримки впродовж усього технологічного циклу. Слід зазначити що розширення технологічних можливостей і підвищення продуктивності дугового зварювання неплавким електродом також є вельми важливим. Спрощення технології складання деталей під зварювання зниження кутових деформацій звуження зони термічного впливу сприяють більш широкому застосуванню технологій...
44005. Вибір відповідників перекладу текстів науково-навчального жанру та визначення ступеня їх відповідності 287 KB
  У звязку з цим стало зрозумілим що основні труднощі перекладу і весь характер перекладацького процесу зумовлюються розбіжностями в структурах і правилах функціонування мов що беруть участь у цьому процесі. Розвитку лінгвістичної теорії перекладу сприяло і те що дослідження перекладацького процесу дало важливі результати для рішення багатьох інших мовознавчих проблем. Рецкер висловив переконання що вибір перекладачем того чи іншого варіанта перекладу часто аж ніяк не є довільним а є закономірним і визначається співвідношенням одиниць...
44006. Розрахунок верстату з ЧПУ 188 KB
  На базі верстатів з ЧПУ та обробляючих центрів буде створюватися гнучкий виробничий модуль який вимагає обмеженого втручання обслуговуючого персоналу який складається з верстата контрольновимірювального пристрою завантажувальнорозвантажувального пристрою автоматичного маніпулятора накопичувача для заготівок та оброблених деталей пристроїв управління та автоматизованого підтримування робочого процесу. Вже зараз при переході від верстатів з ручним управлінням к верстатам з ЧПУ продуктивність праці значно підвищується в результаті...
44007. Учёт и аудит расчётов с поставщиками и подрядчиками в коммерческой организации 999.5 KB
  Контроль за состоянием расчетов приводит к сокращению дебиторской и кредиторской задолженности ускорению оборачиваемости оборотных средств что влияет на финансовое состояние предприятия. Рассмотреть методику отражения хозяйственных операций по расчётам с поставщиками и подрядчиками а так же интерпретировать способы бухгалтерской оценки величины дебиторской и кредиторской задолженности предприятия на каждой из стадий учётного процесса. Практическая значимость работы определяется тем что приведенные в дипломе данные по учёту расчётов с...
44008. ВДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВИХ НАВИЧОК СКЕЛЕЛАЗІВ НА ЕТАПІ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ 1.29 MB
  Скелелазіння як спосіб подолання скельного рельєфу людиною в процесі освоєння і пристосування до життя в гірських районах виник дуже давно. Скелелазіння як подолання скельного рельєфу не з метою вирішення утилітарних життєвих завдань (полювання, пошук найкоротших шляхів в горах і т. п.), а для самоствердження, рішення спортивних завдань, тобто як різновид активного відпочинку та спорту, виникло в гірських районах в XIX столітті.
44009. Усовершенствование двигательных навыков скалолазов на этапе базовой подготовки 1.17 MB
  В 1986 принято решение придать международным соревнованиям в Ялте статус неофициального Кубка Европы. Международная Организация Ассоциаций Альпинизма (UIAA) направила на соревнования официального представителя — Густава Нардера из ФРГ. В соревнованиях приняли участие 10 команд из Болгарии, Венгрии, ГДР, Польши, Румынии, СССР, США, ФРГ, Чехословакии и Японии.