63262

Урок узагальнення з теми «Пізня Римська імперія»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Після цього уроку учні зможуть: називати час вторгнення варварів реформ Діоклетіана і Константина прийняття християнства як державної релігії Римської імперії вторгнення гунів дати поділу Римської імперії на Західну і Східну падіння Західної...

Украинкский

2014-06-18

20.76 KB

10 чел.

Урок 63

Тема: Урок узагальнення з теми «Пізня Римська імперія».

Мета:

  1.  систематизувати та узагальнити знання учнів із теми; удосконалити навички роботи в групі, уміння висловлювати власне ставлення до проблем, що розглядаються.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

називати час вторгнення «варварів», реформ Діоклетіана і Константина, прийняття християнства як державної релігії Римської імперії, вторгнення гунів, дати поділу Римської імперії на Західну і Східну, падіння Західної Римської імперії, «варварські» племена, які поселилися на території Римської імперії, основні реформи Діоклетіана та Константина;

показувати на карті територію Римської імперії в II ст. н. е., місто Константинополь, територію розселення «варварських» племен, напрями вторгнення гунів і вандалів;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни: «Велике переселення народів», «варвар», «вандалізм»;

порівнювати становище християнської церкви в І—II та IVV ст. н. е.;

наводити приклади кризових явищ у Римській імперії, зміни ставлення держави до християнської церкви;

пояснювати причини кризи Римської імперії, її поділу на Західну і Східну, падіння Західної Римської імперії;

визначати місце історії стародавнього світу в історії людства.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота біля дошки.

  1.  Перелічіть варварські племена, що були сусідами римлян.
  2.  Заповніть таблицю.

Наслідки впливу римлян на варварські племена

Наслідки впливу варварів на римське суспільство

  1.  Перелічіть варварські держави, що утворилися на території римських провінцій.

Робота з датами.

  1.  Який період історії відомий як Велике переселення народів?
  2.  Коли готи завдали першої відчутної поразки римській армії?
  3.  У якому році відбувся поділ Римської імперії на дві частини — Західну і Східну?
  4.  Коли відбулося падіння Риму?
  5.  Скільки років існувало «Вічне місто» до взяття його Аларіхом?

Результатом роботи учнів на цьому етапі уроку має стати висновок: місто Рим після розграбування вестготами продовжувало існувати і навіть заново відбудувалося, але це був уже не старий імператорський Рим. Із розпадом Римської імперії змінювався і вигляд усієї Європи.

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО

Учитель пропонує учням самостійно визначити рівень своїх навчальних досягнень із кожного питання теми, що вивчалася.

з\п

Прізвище, ім'я учня

Римська

імперія

в III ст. н. е.

Пізня Римська імперія IVV ст. до н. е.

Християнська церква

Падіння Західної Римської імперії

П

Д

С

В

П

Д

С

В

П

Д

С

В

П

Д

С

В

Спираючись на самооцінку учнів, а також ураховуючи власне бачення рівня засвоєння учнями окремих питань теми, учитель допомагає шестикласникам об'єднатися в чотири групи, кожну з яких очолюватиме експерт — учень, що має найвищий рівень навчальних досягнень з окремого питання.

Кожна група отримує завдання: створити наочний матеріал із питання теми, що нею розглядатиметься, який може використовуватися однокласниками при підготовці до уроку тематичного оцінювання. Наочний матеріал може бути виготовлений у вигляді хронологічної або порівняльної таблиці, словника термінів, схеми, малюнків-ілюстрацій тощо.

Для виконання завдання надається 12—15 хвилин.

IV.  ПІДСУМКИ УРОКУ

Групи демонструють свої доробки. Учитель визначає порядок використання наочного матеріалу при підготовці до уроку тематичного оцінювання: коли, де, як — самостійно чи з проведенням додаткової консультації авторів, учні можуть скористатися матеріалами своїх однокласників.

V.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати матеріал параграфа.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3574. Особистість вчителя в реалізації науково – методичного проекту для успішного розвитку творчої особистості учня 24.65 KB
  Особистість вчителя в реалізації науково – методичного проекту для успішного розвитку творчої особистості учня Як удосконалити себе як вчителя, як готувати учня до життя, яка особистість потрібна суспільству сьогодні та як вчити, виховувати. За...
3575. Наші друзі – дельфіни. Виконання композиції аквареллю з використанням нетрадиційних методів малювання. 49 KB
  Наші друзі – дельфіни. Виконання композиції аквареллю з використанням нетрадиційних методів малювання. Мета: учити спостерігати характерні риси тварин; формувати вміння вибирати формат, виконувати динамічну і статичну композиції, компонувати фі...
3576. Звук в. Позначення його буквою ве. Читання складів, слів, речень 43 KB
  Звук в. Позначення його буквою ве. Читання складів, слів, речень Мета: Ознайомити учнів з артикуляцією звука [в], позначенням його буквою «ве», вчити читати склади, слова з нею, удосконалювати навички складання речень та їх читання. Збагачувати слов...
3577. Закріплення букви і. Звуко-буквений аналіз слів. Читання речень 41.5 KB
  Закріплення букви «і». Звуко-буквений аналіз слів. Читання речень. Мета: Закріпити звукове значення букви «і», удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів, вміння читати склади, слова з буквою «і». Продовжувати вчити складати та читати речен...
3578. Цей день без куріння. Виховний захід 138.5 KB
  Показати негативний вплив куріння на стан здоров’я підлітків; формувати активну життєву позицію учнів, допомагати підліткам зробити правильний вибір відносно тютюнокуріння. Перший етап – цілеспрямування (постановка мети і задач). Вчи...
3579. Розвиток комунікативних умінь і навичок педагогів 68 KB
  Розвиток комунікативних умінь і навичок педагогів Протягом останніх років психологічні служби області набули більш високого професійного рівня. Це пояснюється великою потребою знань про закономірності та особливості розвитку дітей, необхідністю орга...
3580. Психологічний аспект використання основних методів і прийомів тренування пам’яті, спостережливості, розумової активності 52.5 KB
  Психологічний аспект використання основних методів і прийомів тренування пам’яті, спостережливості, розумової активності Проведення заняття з учнями Мета: ознайомити учнів із поняттями «візуаліст», «аудіаліст» та «кінестетик», які визначають тр...
3581. У математиці своя мова – це формули 55.5 KB
  У математиці своя мова – це формули Мета: забезпечити творче застосування знань, умінь, навичок учнів у нестандартних умовах; розвивати логічне мислення, формувати самостійність, творчу активність, ініціативу, вміння швидко приймати рішення, ви...