63267

Урок узагальнення з теми «Давні слов’яни та їхні сусіди»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. систематизувати та узагальнити знання, здобуті учнями впродовж вивчення теми, удосконалити навички роботи в групі, надати учням можливість висловлювати власне ставлення до проблем, що розглядаються.

Украинкский

2014-06-18

18.19 KB

0 чел.

Урок 68

Всесвітня історія                                                                   6 клас

Тема. Урок узагальнення з теми «Давні слов'яни та їхні сусіди».

Мета.

  1.  систематизувати та узагальнити знання, здобуті учнями впродовж вивчення теми, удосконалити навички роботи в групі, надати учням можливість висловлювати власне ставлення до проблем, що розглядаються.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

називати час Великого переселення народів, вторгнення готів, гунів, народи, що населяли територію України в III ст. дон. е. —VI ст. н. е., особливості речових пам'яток давніх слов'ян, основні історичні джерела з історії давніх слов'ян, заняття давніх слов'ян, головних персонажів слов'янської міфології, характерні риси суспільного, господарського, духовного життя слов'ян;

показувати на карті територію розселення склавинів й антів, напрямки вторгнення готів і гунів, напрями та території розселення слов'ян під час Великого переселення народів;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни: «давні слов'яни», «венеди», «анти», «склавини»;

наводити приклади взаємин слов'ян із готами і гунами та Візантією;

визначати вплив Великого переселення народів на формування сучасних східнослов'янських народів;

висловлювати судження щодо прабатьківщини слов'ян, витоків українського народу.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I.    ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота з таблицею.

Заповніть пропуски в хронологічній таблиці.

Дати

Події

Готська держава

Антська держава

375 р.

Посилення наступу слов'ян на Візантію

588 р.

Остання згадка про антів

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО

Робота в групах.

Учні об'єднуються в шість груп, кожна з яких одержує картку із завданням, що містить тему повідомлення, яке їм треба підготувати з допомогою підручника та додаткової літератури, а представити його класу в оригінальній формі: розповідь від імені представника племені, як уривок давнього літопису, у вигляді малюнків тощо.

  1.  Місце розселення та час існування.
  2.  Суспільний устрій.
  3.  Господарське життя.
  4.  Особливості духовного та культурного розвитку.

Картка   1. Сармати.

Картка   2. Венеди.

Картк а   3. Анти.

Картка   4. Склавини.

Картка   5. Готи.

Картка   6. Гуни.

IV.  ПІДСУМКИ УРОКУ

Групи презентують свої доробки. Учитель та учні аналізують, наскільки представлені повідомлення відповідали історичним реаліям.

V.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до уроку тематичного оцінювання з тем «Пізня Римська імперія» та «Давні слов'яни та їхні сусіди».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

9844. Правление Ивана грозного: от централизации к феодальной диктатуре 37.3 KB
  Правление Ивана грозного: от централизации к феодальной диктатуре. Борьба за достижение основных стратегических целей в области внутренней и внешней политики, определившихся на рубеже XV-XVI веков, продолжалась в XVI столетии. Это столетие неразрывн...
9845. СССР в 1945-1953 гг. трудности послевоенного переустройства, ужесточение политического режима 26.22 KB
  СССР в 1945-1953 гг. трудности послевоенного переустройства, ужесточение политического режима. Война принесла огромные человеческие и материальные потери. В 1939-1945 гг. мир потерял от 55 до 75 млн. человек, т.е. в 5-7 раз больше, чем в Первую миро...
9846. Смутное время: кризис государства и общества в России в начале 17 века 33.63 KB
  Смутное время: кризис государства и общества в России в начале 17 века. XVII век является одной из наиболее сложных эпох Русской истории. Начало века - это Смутное время, которое до основания потрясло Российское государство и чуть было не привело ег...
9847. Реформы 1953-1964 гг.: первые попытки либерализации советской системы 37.18 KB
  Реформы 1953-1964 гг.: первые попытки либерализации советской системы. В сентябре 1953 г. Н.С. Хрущев был избран Первым секретарем ЦК КПСС. По какому пути могла пойти страна при новом лидере? Ответ на данный вопрос надо искать в соотношении сил в вы...
9848. Россия в новое время: складывание абсолютизма во второй половине 17 века 26.98 KB
  Россия в новое время: складывание абсолютизма во второй половине 17 века В XVII веке, начиная с Михаила Федоровича Романова (1613-1645), самодержавие активно лавировало между группировками господствующего класса, укрепляя трон и централизацию управл...
9849. ИНФОРМАЦИОННЫЕ АСПЕКТЫ УПРАВЛЕНИЯ ИНФРАСТРУКТУРОЙ И ТРУДОВЫМИ РЕСУРСАМИ РЕГИОНОВ УКРАИНЫ 137.5 KB
  Топливно-энергетический комплекс содержит группы отраслей промышленного производства, которые специализируются на добыче, обогащении, переработке и потреблении твердого минерального, жидкого и газового топлива, производстве, передаче и использовании электроэнергии, тепла.
9850. Церковный раскол в середине 17 века 25.29 KB
  Церковный раскол в середине 17 века. Русская православная церковь занимает значительное место в истории русского государства. Православие определило этническое самосознание русского народа в период борьбы с монголо-татарским игом, что вместе с общер...
9851. Послевоенные вызовы: начало холодной войны, создание ракетно-ядерного щита в СССР 22.92 KB
  Послевоенные вызовы: начало холодной войны, создание ракетно-ядерного щита в СССР. Окончание Второй мировой войны открыло новую страницу в истории человечества. Геополитическая структура мира в результате поражения Германии и ее союзников приобрела ...
9852. Основные направления европеизации страны при Петре 1: реформы в области государственного управления и культуры 36.43 KB
  Основные направления европеизации страны при Петре 1: реформы в области государственного управления и культуры. В истории Российского государства Петр I сыграл ключевую роль. На рубеже XVII-XVIII веков Россия стояла на пороге преобразований. В эконо...