63268

Оцінювання навчальних досягнень учнів із тем «Пізня Римська імперія» та «Давні слов’яни та їхні сусіди»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: оцінити навчальні досягнення учнів за результатами вивчення тем шляхом проведення гри «Брейн-ринг», підвищити пізнавальну активність шестикласників у вивченні історії стародавнього світу.

Украинкский

2014-06-18

20.37 KB

0 чел.

Урок 69

Всесвітня історія                                                                   6 клас

Тема. Оцінювання навчальних досягнень учнів із тем «Пізня Римська імперія» та «Давні слов'яни та їхні сусіди».

Мета:

  1.  оцінити навчальні досягнення учнів за результатами вивчення тем шляхом проведення гри «Брейн-ринг», підвищити пізнавальну активність шестикласників у вивченні історії стародавнього світу.

Очікувані результати.    

Після цього уроку учні зможуть:

продемонструвати свої знання з тем «Пізня Римська імперія» та «Давні слов'яни та їхні сусіди»;

оцінити рівень власних начальних досягнень із даних тем;

звернути увагу на ті питання, що були недостатньо ними опрацьовані;

набути навичок роботи над завданнями різних рівнів складності.

Тип уроку. Урок перевірки знань, умінь і навичок.

Форма проведення. Гра «Брейн-ринг».

ХІД УРОКУ

I.    ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.   ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Гра «Брейн-ринг»

Раунд 1

  1.  Яка подія відбулася в Римській імперії в 313 р.?
  2.  Дайте загальну назву наведеним іменам: Септимій Север, Каракалла, Макрін.
  3.  Чим колони відрізнялися від рабів?
  4.  Про кого йдеться в наведеному уривку? Яку роль відіграла ця особистість в історії Риму?

Король вестготів. У 401 р. він напав на Італію. Використовуючи боротьбу східного і західного дворів Римської імперії, домігся послаблення обох держав. Захопив Ґаллію та знову напав на Італію. У серпні 410 р. взяв Рим і піддав його жорстокому руйнуванню.

Раунд 2

  1.  Яка подія відбулася в Римській імперії в 395 р. н. е.?
  2.  Які події у всесвітній історії дістали назву Велике переселення народів?
  3.  Чим домінат відрізняється від принципату?
  4.  Про кого йдеться в наведеному уривку? Які наслідки для Риму мав його вчинок?

У травні 305 р. н. е. імператор, згідно з даною обіцянкою, склав із себе імператорську владу. Зречення відбувалося в урочистій обстановці в присутності війська і маси народу в трьох милях від міста Нікомедії. Імператор вирушив у рідні Салони, де провів решту свого життя в чудовому палаці, займаючись розведенням квітів і овочів.

Раунд 3

  1.  Яка подія відбулася в Римській імперії в 455 р.?
  2.  Назвіть столицю Східної Римської імперії. Чому вона так називалася?
  3.  Що спільного було в політиці Діоклетіана і Константина?
  4.  Про кого йдеться в наведеному уривку? Яку роль він відіграв у давній історії?

Об'єднавши під своєю владою всі частини Гунського ханства, він підкорив своєму впливу правий берег Дунаю, наміряючись надалі поширити свою владу на Балканський півострів і Фракію, аж до Константинополя. У 451 р. на Каталаунських полях він зазнав поразки й відступив за Рейн. 452 р. розпочав нову спробу завоювання Італії, що також закінчилася невдало. У 453 р. вождь гунів помер.

Раунд 4

  1.  Яка подія відбулася в Римській імперії в 394 р. н. е.?
  2.  Дайте загальну назву наведеним поняттям: держава вестготів; держава бургундів; держава франків; держава аламанів; держава остготів; держава вандалів.
  3.  У чому виявився взаємовплив римлян і племен, що були сусідами з ними?
  4.  Про кого йдеться в наведеному уривку? Які визначні події в історії Риму пов'язані з іменем цієї людини?

Цей імператор був сином римського воєначальника, іллірійця за походженням. Легенда говорить, що напередодні вирішальної битви зі своїм суперником у боротьбі за престол Максенцієм він побачив сон, у якому Христос явився йому і звелів написати на щитах його війська грецькі літери ХР — перші літери свого імені. Наступного дня він побачив у небі хрест, що закриває сонце, і напис: «Цим знаком переможеш». У вирішальній битві він переміг Максенція і припинив переслідування християн.

Раунд 5

  1.  Яка подія відбулася в Римській імперії в 476 р.?
  2.  Під якою назвою вперше згадуються слов'яни в писемних джерелах?
  3.  Яке питання було основним на першому Вселенському соборі?
  4.  На початку V ст. Рим уже не мав великого стратегічного значення. Чому ж узяття Риму варварами було сприйняте як катастрофа не тільки римлянами, але й багатьма представниками інших народів?

Раунд 6

  1.  Яка подія відбулася в Римській імперії в 410 р.?
  2.  Поясніть походження слова «вандалізм».
  3.  Коли відбувся розкол християнства і в чому він виявився?
  4.  Про які події історії України писав Євген Маланюк: «Із колоніальних осередків при дельтах наших річок і на чорноморськім побережжі антична грецька цивілізація пішла водними шляхами на північ, і, як по жилах, розходилася по цілій землі». Як ви розумієте ці слова історика?

III. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель підбиває підсумки гри.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

До заключного уроку підготувати невеликий нарис «Найцікавіший урок з історії стародавнього світу», у якому викласти свої думки щодо того, який урок з історії в шостому класі запам'ятався найбільше і чому.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21229. Класифікація підприємств роздрібної торгівлі 28.21 KB
  Кінцевою ланкою, що завершує процес просування товарів від виробника до споживача, є роздрібна торгівля — діяльність субєктів товарного ринку з продажу товарів і надання додаткових послуг безпосередньо населенню. У роздрібній торгівлі товари переходять зі сфери обігу у сферу споживання
21230. Педагогическая деятельность 16.43 KB
  деятельности: обучающая воспитывающая организационная управленческая консультационнодиагностическая Во все виды входят 3 компонента: постановка цели и задач Включает в себя анализ педагогической ситуации совокупность условий в которых учитель ставит принимает и реализует пед. Решение пед задач идет в неск. педагогические средства и решения задач При выборе средств и способов пед.
21231. Педагогическое общение 13.69 KB
  Если рассматривать как сквозной процесс в обучение то необходимо выделить 2 основные модели общения: учебно – дисциплинарную и личностно ориентированную. Стадии педагогического общения: Моделирование предстоящего общения. Организация непосредственного общения. Анализ общения.
21232. Социальная психология личности 18.89 KB
  Понимание личности в соц. существенно отличается от понимания личности в смежных науках: социология и общая психология. детерминации личности.
21233. Конфликт: функции и структура, динамика и топология. Способы психологической работы с конфликтами 20.22 KB
  Способы психологической работы с конфликтами Конфликт – это трудно разрешимая ситуация которая может возникнуть в силу сложившейся дисгармонии межличностных отношений между людьми в обществе или группе а так же в результате нарушения равновесия между существующими в них структурами. Функции конфликта конструктивная он выступает источником развития и противоречия она призвана разрешать противоречия и как правило конфликт исчерпывается и как правило влечет к положительному завершения конфликта деструктивная в конфликте люди испытывают...
21234. ПРОДОЛЬНАЯ ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ ЗАЩИТА 591.5 KB
  Поэтому релейная защита в указанных сетях должна быть в первую очередь быстродействующей то есть работать без выдержки времени. Продольная дифференциальная защита является защитой с абсолютной селективностью не реагирует на внешние КЗ токи нагрузки качания и за счёт этого она может действовать без выдержки времени и иметь высокую чувствительность. Поскольку защита должна работать без выдержки времени то необходимо принять в расчёт и переходные токи.
21235. ДИСТАНЦИОННАЯ ЗАЩИТА 87 KB
  Необходимо применение быстродействующей селективной защиты обладающей высокой чувствительностью в сетях любой конфигурации. Выдержка времени дистанционной защиты зависит от удалённости места КЗ.1 Основным органом дистанционной защиты является измерительный дистанционный орган определяющий удалённость КЗ.2 – Трёхступенчатая дистанционная защита Для обеспечения селективности дистанционные защиты в сетях сложной конфигурации выполняются направленными и действуют только при направлении мощности КЗ в линию.
21236. ЗАЩИТА ГЕНЕРАТОРОВ 139 KB
  Защита должна действовать на отключение. Ток до 5 А считается безопасным и защита должна действовать на сигнал при токах более 5 А – на отключение. Защита должна действовать на отключение.
21237. ЗАЩИТА ТРАНСФОРМАТОРОВ И АВТОТРАНСФОРМАТОРОВ 451.5 KB
  2 Межвитковые замыкания в одной фазе – защита должна действовать на отключение. 3 Замыкания на землю – защита действует на отключение или на сигнал. Ненормальные режимы: 1 Протекания сверхтоков при внешнем КЗ – защита должна действовать на селективное отключение.