63279

Розв’язування задач із переведенням числового масштабу в іменований

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Мета: сформувати поняття про масштаб і його види навчити користуватися масштабом джля визначення реальних відстаней за допомогою плану карти і глобуса дати поняття про умовні знаки; розвивати просторове мислення; розвивати матемематичні здібності виховувати любов до картографії.

Украинкский

2014-06-18

20.69 KB

13 чел.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА

ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

КАФЕДРА ГЕОГРАФІЇ ТА ГЕОЕКОЛОГІЇ

Масштаб і його використання

План-конспект комбінованого уроку з географії у 6 класі

Виконав:

Студент  41 групи

Зарыпов Д.

Перевірила:

Маслова Н.М.

КІРОВОГРАД – 2010

Тема: Масштаб і його використання. Практична робота 3 «Розвязування задач із переведенням числового масштабу в іменований».

Мета: сформувати поняття про масштаб і його види, навчити користуватися масштабом джля визначення реальних відстаней за допомогою плану, карти і глобуса, дати поняття про умовні знаки; розвивати просторове мислення; розвивати матемематичні здібності, виховувати любов до картографії.

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми: словесний (бесіда, розповідь),  наочний, практичний (практична робота).

Форми організації навчання: Індивідуальне, фронтальне, групове.

Засоби навчання: підручник, атлас, різномасштабні карти, план, глобус.

Хід уроку

Структурний елемент уроку

Тривалість

Діяльність вчителя

Навчально-пізнавальна діяльність учнів

1

Орг. момент

1 хв

Вчитель вітається з учнями, відмічає відсутніх, налаштовує клас на роботу

Слухають вчителя, акцентують увагу на урок.

2

Повідомлення теми

1 хв

Тема уроку: «Масштаб, і його використання». Сьогодні ми дізнаємося, що таке масштаб, які є масштаби, проведемо практичну роботу, де навчимося користуватися масштабами.

Записують у зошити тему уроку.

3

Актуалізація опорних знань

2 хв

Бесіда:

- Що таке глобус?

- Що таке карта?

-Чим карта відрізняється від плану?

-Зменшена модель Землі.

-Плоске зображення земної поверні.

-Вона охоплює більшу територію.

4

Мотивація

1 хв

Сьгодні ви дізнаєтесь, яким чином картографи змогли тку велику площу, як наша планета зобразити на такому маленькому, порівняно з розмірами Землі, глобусі, чи карті.

Зацікавлено слухають.

5

Вивчення нового матеріалу

30 хв

Площа повехні Землі складає десятки тисяч кілометрів, а ми бачимо в’ю нашу планету на невеликих глобусі, чи карті півкуль. Це можливо завдяки масштабу, що таке масштаб ви маєте знати з математики. Перша карта з масштабом  була створена близько 600 років до н.е., її автором був Анаксимандр, який зобразив відомі на той час райони Європи і Азії у філософському творі «Про природу».

Масштаб показує, у скількі разів зменшено кожну лінію на глобусі, карті, чи плані, порівняно з дійсними розмірами на місцевості.

Чим більше зменшили територію на карті, тим масштаб є дрібнішим, і навпаки, чим менше зменшили територію, тим крупніший є масштаб. Чим крупнішим буде масштаб карти, тим детельніше буде передано всі подробиці, що є на місцевості.

Запишіть, які є види масштабу:

-числові

-іменовані

-лінійні

Подивіться в атласі масштаби плану і карти, вони подаються саме в такій послідовності.

Зверніть увагу, що величина масштабу на плані та картах різна.

На плані зображують невеликі ділянки , де невеликі зменшення(1:700; 1:1000),  а на картах – значно більші( 1:200 000, 1:500 000), тому, що н аркуші треба зобразити більшу територію.

Переведення числового масштабу в іменований:

Наприклад масштаб 1:100 000 говорить нам проте, що, скажімо, 1см на карті відповідає 100 000 см на місцевості, але нам важко уявляти скільки це 100000см, тому ми переводимо сантиметри у більш зручні для нашого з вами сприйняття величини, у метри, чи кілометри, і отримаємо іменований масштаб: в 1см 1000м, або 1 км.

Для визначення реальної відстані на місцевості, за відомим масштабом, і довжиною відрізка на карті, плані, чи глобусі треба помножити довжину відрізка, на знаменник дробу числового масштабу. Наприклад ми маємо відрізок довжиною 6см на карті масштабу 1:200 000, множимо 6см на 200 000 і отримуємо відстань на місцевості – 1 200 000см, або 12км.

Вдстані на картах вимірюються циркулем-вимірювачем (вчитель демонструє циркуль-вимірювач, показує як ним користуватись).

Практична робота. (Див. дод. 1)

Слухають вчителя, записуть історичні відомості, дати праці.

Записують види масштабів

Розглядають масштаби на катрах атласу. Слухають розповідь вчителя, дещо конспектують.

Виконують завдання практичної роботи в зошиті.

6

Закріплення нових знань і умінь учнів.

6 хв

Сформулюйте власне визначення поняття «масштаб», на основі вивченого і опрацьованого на уроці матеріалу.

Переведіть числові масштаби в іменовані:

1:2000

1:7000

1:9 000 000

Який з цих мастабів буду найбільшим, а який – найменшим?

1:2000

1:80 000

1:50 000

1:400

У скільки разів зменшена реальна відстань на картах виконаних у масштабі:

В 1см 50м

В 1см 35 км

В 1см 10м

В 1см 160км

Масштаб -  вдношення відрізку на карті, до реальної відстані даного відрізка на місцевості.

Відповідають:

В 1см  20м

В 1см  70м

В 1 см 90км

Найбільший – 1:80 000, а найменший – 1:400

У 5000 разів

В 3500000 разів

У 1000 разів

В 16000000 раз

7

Підсумок уроку

3 хв

Вчитель узагальнює відповіді учнів, відмічає активних, ставить оцінки.

Слухають, про що говорить вчитель, роблять для себе висновки.

8

Д/З

1 хв

Опрацювати параграф підручника, накреслити план свого житла у масштабі 1:250

Записуть д/з в щоденники


Додаток 1

Практична робота №3

Тема: «Розвязування задач із переведення числового масштабу в іменований»

Мета: навчитися переводити числові масштаби в іменовані, навчитися відрізняти плани і карти за масштабами.

Обладнання: підручник, зошит, лінійка, олівець, ручка, атлас, план місцевості, топокарти.

Хід роботи

  1.  Заповнити таблицю за наведеним зразком. (У правому крайньому стовпчику вказати де зустрічається масштаб масштаб: на плані, топокарті, карті України, чи на карті Світу.)

Числовий масштаб

Іменований масштаб

Де зустрічається?

1:2000

В 1см 200м

План місцевості

1:50 000

1:200 000

1:5000 000

1:95 000 000

  1.  Перевести числові масштаби в іменовані.  Накреслити в зошиті відрізки в наведених масштабах.
  2.  1:5000 відрізок 450м
  3.  1:20 000 відрізок 450м
  4.  1:35 000 відрізок 450м
  5.  Написати алгоритм дій при переведенні числового масштабу в іменований.
  6.  Зробити висновки, і записати їх в кінці оформленої роботи.

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81937. Проблема профессионального самоопределения молодежи в условиях начального профессионального образования 537.5 KB
  В отечественной психологии накоплен богатый опыт в области теории профессионального самоопределения, который во многом предопределил современные подходы к данной проблеме. Это ставшими классическими исследования в области профессиональной ориентации и профконсультирования...
81938. Монтаж главных распределительных щитов (ГРЩ) 798.5 KB
  Щиты ГРЩ предназначены для приёма и распределения электроэнергии (возможен также учёт) в сетях переменного тока с разделенной землёй и нейтралью возможно подключение к сетям с глухозаземлённой нейтралью тип заземления TN-C, TN-S, TN-C-S напряжением до 380 вольт частотой 50 Гц...
81939. Особенности начисления заработной платы в бюджетном учреждении (на примере ФГУ «Карабашская КЭЧ района») 62.03 KB
  Учет труда и заработной платы по праву занимает одно из центральных мест во всей системе учета в учреждении. Он должен обеспечить оперативный контроль над количеством и качеством труда за использованием средств включаемых в фонд заработной платы и выплаты социального характера.
81940. Ресторанный комплекс при клубе знаменитых людей: ресторан высшего класса на 140 мест, бар на 28 мест, арт-кафе на 40 мест, банкетный зал на 100 мест 395.5 KB
  Дипломная работа включает разработку и обоснование использования различных форм и методов обслуживания, выбор средств и информационного обеспечения процесса обслуживания, порядка подготовки торговых помещений к обслуживанию. Определение рыночной стратегии выхода на рынок: сбытовой, ценовой, и рекламной политики.
81941. Управление инновационной политикой компании по продвижению продукции нетрадиционной энергетики на мировой рынок 771.81 KB
  Экономика глобализируется вследствие возникновения новых форм конкуренции, когда возрастающее количества участников мирохозйственных связей не имеет определенной государственной принадлежности. Развертывание процесса глобализации противоречиво с точки зрения характера влияния на национальные экономики...
81942. ОФИСНАЯ PBX НА БАЗЕ СЕРВЕРА АSTERISK 13.09 MB
  Целью квалификационной работы является создание офисной PBX на базе сервера Asterisk с возможностями. Прием и распределения вызовов через диспетчера, удержание вызова, переадресация вызова, переадресация вызова при отсутствии ответа.
81943. ОРГАНИЗАЦИЯ РАБОТЫ ПО СТИМУЛИРОВАНИЮ СБЫТА И ПРОДВИЖЕНИЮ ПРОДУКЦИИ НА ПРЕДПРИЯТИИ 110 KB
  Целью исследования настоящей дипломной работы является: совершенствование работы по стимулированию сбыта и продвижению продукции в ООО «Целебные кристаллы». Задачи исследования: проанализировать теоретические аспекты работы по стимулированию сбыта и продвижению продукции на предприятии.
81944. Изучение особенностей существования финансово-промышленных групп в Российской Федерации и за рубежом 382.5 KB
  Одной из основных целей данной работы является выработка альтернативного существующему подхода к формированию финансово промышленной группы не на основе ссудного кредитования а за счет повышения внутренней эффективности и качественно другой информационной составляющей деятельности ФПГ.