66264

Моя рідна школа

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Дати першокласникам уявлення про школу, формувати в них інтерес до знань, прагнення їх здобувати; розвивати пам’ять, мислення, бажання працювати творчо; збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню любові до школи, як до рідної домівки.

Украинкский

2014-08-15

51 KB

3 чел.

                                                   Перший урок в  1 класі

Тема.  Моя рідна школа

Мета. Дати першокласникам уявлення про школу, формувати в них інтерес до знань, прагнення їх здобувати;  розвивати пам’ять,  мислення,  бажання  працювати творчо; збагачувати  словниковий запас; сприяти вихованню любові до школи, як до рідної домівки.

Обладнання. Плакат до свята Першого дзвоника, ілюстративний матеріал про школу,модель Сонечка « сумного та усміхненого»,модель  промінців по кількості учнів класу, аркуші паперу для малювання, кольорові олівці, слова – відгадки до загадок без перших літер (РУЧКА, ОЛІВЕЦЬ, ЗОШИТ, ПІДРУЧНИК)  та окремо перші літери цих слів, ілюстрації до казок.


                                                    
Хід уроку

  1.  Повідомлення теми і мети уроку.
  •  Дорогі діти! Сьогодні пролунав для вас перший дзвоник, розпочалося ваше шкільне життя. Я  вітаю вас із першим навчальним днем,з першим шкільним святом, з першим уроком. І говорити сьогодні на уроці ми будемо про нашу рідну школу.
  1.  Робота над темою уроку.

1 учень.   Який щасливий день сьогодні!

                 Веселий, радісний, ясний,

                 Це гомінливий і погожий

                 Почавсь навчальний рік новий.

2 учень.   Яскраве сонечко надворі

                 Кидає промінці у клас.

                 Такої радості ніколи

                 В житті ще не було у нас.

3 учень.  Жовтіє листя на тополях,

                 Летять у синяві хмарки.

                 Відкрила навстіж двері школа –

                 Прийшли до неї першачки.

  •  Послухайте уважно вірш Дмитра Павличка про школу.
  •  Наче вулик наша школа,

Вся вона гуде, як рій.

І здається, що довкола

Розквітають квіти мрій.

Бігають, сміються діти,

Та лиш дзвоник задзвенить –

Стане тихо, ніби в квіти

Заховались бджоли вмить.

  •  З чим автор вірша порівнює школу? Чому? Чому дітей порівнює з бджолами?

(Діти дають відповіді на поставлені запитання.)

  •  А хто з вас знає, чому навчає школа?

4 учень.  В школі вчать дітей читати

                 І писати будуть вчить.   

                 На екскурсії водить.                                                                                                         

  •  5 учень.  Будуть вчити рахувати,

                 Танцювати і співати.

                 Ще навчать, як в світі жити,

                 Зі всіма дітьми дружити.

                                                                                                                                                 

  •  6 учень.   Вчать у школі працювати,

                 Труднощі перемагати.

                  Завжди правду говорити.

                  В світі лиш добро творити!

  •  Правильно! Дякую, дітки!  Всьому цьому ви навчитесь у школі. Головне, щоб були слухняними, уважними, працьовитими і дисциплінованими учнями. Дуже хочеться, щоб  шкільне життя було для вас цікавим, щоб ви полюбили навчання, полюбили свою школу і прагнули дізнатися якомога більше.
  •  Сьогодні всі школи нашої рідної держави – України відкрили свої двері багатьом тисячам першокласників. Усі вони сьогодні, як і ви, вперше сіли за шкільні парти, щоб здобувати знання, знайти нових друзів, вирушили у цікаву подорож по Країні Знань. Але кожна нова подорож починається зі знайомства. Тому нам теж треба познайомитися. Я  ваша перша вчителька. Звуть мене Олена Дмитрівна. Ми разом будемо вчитися читати, писати, рахувати, розкриємо багато секретів і таємниць. Разом пройдемо багатьма стежками Країни Знань.
  •  А тепер ви поверніться до сусіда по парті, скажіть своє ім’я, потисніть руки. Молодці!  А тепер поверніться до сусідів позаду вас, скажіть своє ім’я,і теж потисніть руки. Молодці! Ось тепер ми друзі! А з друзями  можна ділити і радість і сум, перемоги і невдачі, разом робити добрі і корисні справи.
  •  Діти, а чи готові ви до подорожі, чи готові до навчання у 1 класі? ( - Готові! )
  1.  Перевірка знань.
  •  Багато з вас ходили до нашої школи на заняття гуртка «Дошколярик». Чи не забули ви наші уроки?

Відгадайте «З якої це казки?»

  •  «… А півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а мишенята танцюють та в ігри граються…» («Колосок»)
  •  «… Кізонько моя мила, Кізонько  моя люба, чи пила, чи ти їла? …» («Коза-Дереза»)
  •  «… Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» ( «Колобок»)
  •  «… От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лисички і поніс додому…» («Котик та Півник»)     
  •  «…Я Мишка - шкряботушка, Жабка – скрекотушка, Зайчик – побігайчик. А ти хто така?..»(«Рукавичка»)

Молодці! Добре виконали завдання!

  •  Я  знаю, що дехто з вас вже вміє читати! Допоможіть літерам «Р, О, З, П»   знайти свої слова. (На дошці слова:  ручка, олівець, зошит, портфель і книга без перших літер.)

Кожне слово є відгадкою  до загадок, які я вам зараз загадаю.

  •  1. Виводить букви і слова оця цікава штучка,

В руці виблискує здаля нова, гарненька … (ручка.)

2. Всяк школяр  його шанує, бо він пише і малює.

Хто ж цей  славний молодець? Це,  звичайно,… (олівець.)

3. Не сорочка, а зшитий. Не кущ, а з листочками. (Зошит.)

4. Паперовий кораблик щодня перевозить у трюмах знання.

Після плавання цей корабель повертається в рідний портфель.(Підручник.)

(Діти після того, як відгадали загадку, шукають відповідну букву і підставляють до слова без першої літери.)

Давайте ще раз прочитаємо, назвемо ці слова. Як одним словом можна назвати всі ці слова? (Навчальне приладдя)  Правильно!  В чому треба носити до школи шкільне приладдя? (В портфелі) Молодці!

  •  А ось послухайте, як хлопчик Миколка збирався до школи і що він поклав собі в портфель.

Перший раз малий Микола став збиратися до школи.

Олівець поклав у сумку, книги, зошит, ручку, гумку,

М’яч, граблі, перо, подушку, на обід м’яку ватрушку.

Два ведмедики, лопату, білочку руду, хвостату.

Лук і стріли, і рушницю, ще й пухкеньку паляницю.

Ще й стілець, і стіл, і парту, ще й географічну карту.

Трактор, ще й машину, мило… Вже надворі звечоріло.

Сів Микола,д ума думку: - А чи все поклав у сумку?

  •  Чи правильно зробив хлопчик? А що треба класти в портфель? (Діти відповідають)

Я впевнена, що в ваших портфелях не буде зайвих речей!

IY. Фізкультхвилинка.

  •  Може в нас вже хтось стомився? Мов вербичка похилився?

Треба  дружно всім нам встати, фізкультпаузу почати.

Ручки  вгору, ручки вниз, ти сусідові всміхнись.

Руки вгору, руки в боки, пострибай на місці трохи.

Ручки ззаду покладемо, головою поведемо.

Дружно всі присядемо і за парти сядемо.

Y. Продовження актуалізації знань.

                    -   А тепер я хочу перевірити чи знаєте ви математику?

                    -  Порахуйте від 1 до 10 і навпаки. Хто порахує скільки у класі дівчаток?  Скільки у класі хлопчиків?  Хто запам’ятав?  Повторіть. То ж  не забудьте.

                     - Залишилось  останнє випробування. Подивіться на наше  Сонечко. Чомусь воно сумне. Давайте  зробимо його веселим. Візьміть  аркушики жовтого  паперу, які нагадують промінчики, та олівці і надрукуйте своє ім’я великими літерами. Можна батькам допомогти своїм діткам. Хто написав, підходить до сонечка і прикріплює йому промінчик. (Міняю  Сонечко на веселу сторону.) 

А тепер подивимося, що у нас вийшло! Наше Сонечко нам всміхається! Бо воно дуже задоволене дітками нашого класу. І нехай Сонечко всміхається вам, дітки, завжди, а я і ваші батьки будемо радіти за вас, пишатися вашими успіхами.

  •  7 учень.  Ми школярики-школярі! Нас чекають Букварі!

                Нас чекають зручні парти, і підручники, і карти, і просторий клас.

                Наша перша вчителька вже зустріла нас.

  •  8 учень. Зайшли ми дружно та сміливо в чудову школу, в світлий клас.

               Життя цікаве та щасливе розпочалося вже для нас.

  •  9 учень. Школо! Рідна школо! Сьогодні перший крок  -

                До нових досягнень, до нових зірок.

  •  10 учень. Відкриває школа двері, кличе нас в Країну  Знань.

                  Де ми відповідь знайдемо на багато запитань.

  •  11 учень. Ми будем вчитись «на відмінно»  і з поведінкою в нас буде все гаразд.

                 Бо ми тепер не просто діти – ми прийшли навчатись в перший клас!

  •  12 учень. За велику справу в житті беремося.

                  Не кажемо: « Не вміємо!» А скажем: «Навчимося!»

                  Навчимось читати, рахувать, писати,

                  Бо в житті складному треба розум мати!

  •  Вчення – світло ясне, а невчення – тьма.

І життя нещасне там, де знань нема.

Треба завжди, діти, школу всім любить.

Бо вона навчає, як у світі жить.

І я хочу, дітки, щоб ви намалювали зараз школу, якою ви її сьогодні побачили, або якою хотіли її побачити в майбутньому. (Звучить пісня «Чому вчать у школі», а діти малюють. Можна підготувати шаблони за якими діти намалюють і школу, і дерева біля школи, і сонечко, і хмарки, тощо. Всі малюнки прикріпляються на дошку.)

Ви сьогодні, діти, добре попрацювали і тому …  за веселу вдачу, добрі серця, бажання навчитися читати, писати, рахувати, пізнавати секрети різних наук зараховуються до мешканців Країни Знань і отримують Почесне звання Учня та Пам’ятку  першокласника такі учні…(Називаються всі учні класу, які виходять за Пам’яткою першокласника.)

YI.  Підсумок уроку.

  •  Ось і добіг кінця наш перший урок. Ви зробили перший крок на шляху до знань – стали першокласниками. Нехай цей шлях буде для вас радісним і цікавим! Нехай наша школа стане для вас другою домівкою!

Вдома разом з батьками ви прочитаєте цю Пам’ятку  першкласника  і обов’язково  її запам’ятайте.

YII.  Додаток.    Пам’ятка  першокласника

1. Вставати треба кожен раз, коли учитель входить в клас.

2. Спитає вчитель, треба встать.  Дозволить сісти – тихо сядь.

3. Сказати хочеш  - не кричи, а тільки руку підніми.

4. У школі парту бережи і на парті не лежи.

5. Щоб урок пройшов не марно, сидіти треба рівно, гарно.

6. Не базікай на уроках, як папуга чи сорока.

7. Слухай вчителя уважно, на уроках не зівай, знання для себе здобувай!

Матеріали підготувала вчитель вищої  кваліфікаційної категорії

Мелькунова Олена Дмитрівна, м. Шостка Сумської обл.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32561. Общая организация и архитектура модульного ПЛК SIMATIC S7-300 117.33 KB
  Архитектура модульного ПЛК Модули ПЛК объединены внутренней шиной по которой и передается вся информация между ними. В минимальной конфигурации ПЛК обязательно имеет ЦМ и хотя бы один из ОПМ для связи с ОУ. Система вводавывода ПЛК может включать в свой состав две части.
32563. Понятие цикла работы ПЛК 109.79 KB
  Архитектура центрального модуля ПЛК Помимо программ пользователя в памяти центрального модуля всегда имеются системные программы зашитые там в ПЗУ разработчиком ПЛК и предназначенные для реализации основных функций контроллера таких как: организация цикла работы ПЛК реализация системы ввода вывода прерывание программ и пр. Понятие цикла работы ПЛК Возможность обработки информации в реальном масштабе времени и как следствие управление быстродействующим технологическим оборудованием обусловлены циклическим характером работы...
32564. Центральная память ПЛК 60.65 KB
  Очень часто особенно в простых микроконтроллерах типа SIMTIC S7200 их центральная память бывает организована в виде стековой памяти. Стековая память Пример реализации логической функции управления c использованием стековой памяти На рис. 35 показан последовательный механизм программной реализации логической функции управления Y с использованием стековой памяти ПЛК.
32565. Память ПЛК SIMATIC S7-220 51.19 KB
  – В сегменте памяти программы хранится программа пользователя и содержится список команд которые должны выполняться в CPU для реализации разработанного решения по системе управления. – Память данных содержит область временных данных программы и область памяти объектов. В этом же сегменте памяти хранятся результаты вычислений промежуточные данные и константы а также таймеры счетчики высокоскоростные счетчики и аналоговые входы выходы. К конфигурируемым параметрам относятся такие элементы как уровень защиты пароль адрес станции и...
32566. Модули ввода/вывода (МВв/МВыв) 36.68 KB
  Модули выпускают в различном исполнении: входные выходные или комбинированные ввода вывода дискретные логические аналоговые и специальные в обычном или безопасном исполнении и пр. Модуль ввода вывода дискретных сигналов. 36 показан возможный вариант модуля ввода вывода логических сигналов для 8разрядного микроконтроллера.
32567. Аналого-цифровые (АЦП) и цифро-аналоговые (ЦАП) преобразователи 38.92 KB
  Для этой цели в модулях ввода вывода аналоговых сигналов используются аналогоцифровые АЦП и цифроаналоговые ЦАП преобразователи. Основной характеристикой ЦАП и АЦП является их разрядность определяемая длиной двоичного кода применяемого для представления аналогового сигнала. В схеме использован 8разрядный АЦП выходы которого соединены с входами регистра порта ввода. Для согласования уровня входного сигнала АЦП используется усилитель входного сигнала.
32568. Программаторы 43.12 KB
  Программаторы – это устройства, предназначенные для ввода управляющих программ, их редактирования и отладки, параметрирования системы
32569. Программно-математическое обеспечение (ПМО) контроллеров 248.4 KB
  Алгоритм программы Монитор Прикладное промышленное программное обеспечение Прикладное программное обеспечение рассмотрим на примере SIMTIC Soft фирмы Siemens – это система тесно связанных инструментальных средств для программирования и обслуживания систем автоматизации SIMTIC S7 C7 а также систем компьютерного управления SIMTIC WinC. Интегрирование всех пакетов программ в единый интерфейс позволяет существенно повысить эффективность использования промышленного программного обеспечения SIMTIC и использовать однородные операции на всех...