66267

Закріплення знань про вивчені звуки і букви. Читання тексту. Засвоєння правил поведінки в гостях

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід уроку Організація класу Розумні мудрі та кмітливі Старанні дружні неліниві Відкритий урок проведемо Щоб показати гуртом Чого навчилися разом Повідомлення теми та мети уроку Слово вчителя: Сьогодні урок незвичайний бо до нас завітали гості. Повторення вивченого матеріалу...

Украинкский

2014-08-15

361.5 KB

1 чел.

Тема. Закріплення знань про вивчені звуки і букви. Читання тексту. Засвоєння правил поведінки в гостях.

Мета: повторити та закріпити знання учнів про вивчені звуки та букви; продовжувати формувати навичку правильного виразного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати пам'ять, увагу, бажання більше читати; виховувати гарні манери, вміння правильно поводити себе в різних ситуаціях.

Обладнання: малюнки казкових героїв, картки для складання звукових моделей, віяла з буквами, дощечки для малювання, магнітна азбука, костюми кролика, ведмедика, аудіо записи.

Хід уроку

  1.  Організація класу Розумні, мудрі та кмітливі Старанні дружні неліниві Відкритий урок проведемо,

Щоб показати гуртом,

Чого навчилися разом

  1.  Повідомлення теми та мети уроку

Слово вчителя: - Сьогодні урок незвичайний, бо до нас завітали гості. їм цікаво дізнатися, як працюють учні першого класу, чого навчилися за півроку, і я впевнена, що ми подаруємо цікавий урок, на якому покажемо, як навчилися читати, складати звукові моделі, грати в різноманітні ігри. До нас завітають казкові герої.

  1.  Повторення вивченого матеріалу

Слово вчителя: - Діти, скажіть,будь ласка, за допомогою чого спілкуються люди між собою?

  •  На які групи поділяються звуки української мови?
  •  Чим відрізняється одна група від іншої?
  •  Закінчіть мої речення «Звуки об'єднуємо...»

«Слова за змістом об'єднуємо...»

  •  Давайте й ми з вами складемо речення зі словами, які ви придумаєте.
  1.  Гра «Склади речення з живих слів»

До дошки викликаю п'ятьох учнів (це діти, які будуть виконувати роль слів), а іншим даю завдання скласти речення, в якому стільки слів, скільки дітей стоїть біля дошки. Пропоную дітям, які виступають в ролі слів, слова. Інші діти складають з них речення, правильно шикуючи «живі слова біля дошки. «Діти-слова» вимовляють свої слова, і у них виходить речення.

Слово вчителя: - Молодці, ви гарно виконали завдання. А за допомогою чого можна записати слова в зошиті?

  •  Давайте повторимо вивчені літери.
  •  Яка з літер не позначає жодного звука?
  •  Ви все так добре знаєте, але я спробую вас заплутати.
  1.  Гра «Піймай звук і познач його буквою»

Учитель називає слово, а учні за допомогою віял з буквами показують букву, яка позначає перший звук у словах: День народження, Восьме березня;

останній звук у словах: Новий рік, Різдво Христове; голосний звук у слові: Пасха.

Слово вчителя: - Розумнички. Замініть перелічені мною слова одним словом.

  •  Діти, а ви любите свята?
  •  Слово «свято» приємне і гарне, тому давайте зробимо звуко - буквений аналіз цього слова на дошці, а звукову модель ви викладете на парті. Але я втомилася, тому прохаю моїх помічників перевірити правильність виконання цього завдання.
  1.  Гра-доручення «Я учитель»

Учитель призначає трьох учнів виконувати роль учителя на даному етапі уроку.

Слово вчителя: - Діти,а яке вам свято подобається найбільше і чому?

  •  Які подарунки вам приносять найбільшу радість.
  •  Добре, а зараз погляньте на листочки з малюнками (додаток 1), які лежать перед вами. Як ви бачите на них зображені різні предмети, перелічіть ті з них, які б ви могли подарувати своїм друзям, а які ні й чому?
  1.  Робота з малюнками (додаток 1)

Слово вчителя: - Підкресліть синім олівцем малюнки, назви яких починаються з твердого приголосного і червоним - з м'якого приголосного.

Фізкультхвилинка

Слово вчителя: - Діти, що ми полюбляємо робити на свята?

  •  Давайте подаруємо собі і гостям танок «Птахи у небі» Звучить повільна мелодія, учні повторюють рухи за вчителем.

Слово вчителя: - Ой, діти, яка прикрість. Поки ми з вами танцювали, прилетіла Баба Яга і заплутала для вас наступне завдання, а я так розхвилювалася, що не можу виправити помилки. Допоможіть мені!

  1.  Гра «Знайди та встав пропущену літеру»

Гвоздика Тюльпан

Дзвіночки Троянда

Мак Ромашка

Учень зі столу вчителя бере потрібну букву на магнітній основі і ставить її на потрібне місце у слові.

Слово вчителя: - Діти замініть ці слова одним словом.

  •  Чи дарують квіти на свята, якщо так, то навіщо?
  •  Перед вами лежать таблиці (додаток 2) зі складами, перевіримо чи вмієте ви їх читати
  1.  Читання складів «хвилею», «ланцюжком».

Слово вчителя: - А зараз пограємо в гру «Шифрувальник»

  1.  Гра «Шифрувальник» (додаток 3)

Перед учнями лежить друкований алфавіт, кожна літера якого має своє число, вчитель називає число, а діти на дощечках для малювання записують відповідну літеру.

Мальвіна, Буратіно, Кролик, Попелюшка, Лісовик.

Слово вчителя: - Скажіть де живуть ці слова?

  •  Я пропоную вам зараз завітати в гості до казкових героїв. В цьому нам допоможе текст, який лежить перед вами (додаток 4). Та читати ми будемо його, граючи в гру «Вірю - не вірю»
  1.  Гра «Вірю - не вірю»

Учитель читає текст роблячи в словах помилки, учні після почутої помилки промовляють «не вірю» і читають слово правильно.

  1.  Робота над текстом.

Слово вчителя: - Діти, де живуть герої нашої казки?

  •  Де вони навчаються?
  •  Як звати їх вчительку?
  •  На якому уроці були наші герої?
  •  Що вивчають на цьому уроці?
  •  В якій ситуації їм знадобляться правила, які вони щойно вивчили?
  •  А які з цих правил запам'ятали ви?

Фізкультхвилинка

Слово вчителя: - Діти поки ви робили фізкультхвилинку Баба Яга нашепотіла мені на вушко, що не всі казкові герої були такі уважні, як ви на уроці. Я звичайно їй не повірила, але вона переконала зазирнути до казки про Вінні Пуха. Погляньмо разом.

  1.  Iнсценізація уривку з казки «Вінні - Пух та його друзі »(додаток 5)

Слово вчителя: - Дійсно, дехто був неуважний. Давайте виправимо помилки Вінні Пуха, а допоможуть нам у цьому майбутні телеведучі і гра «Інтерв'ю».

  1.   Гра «Інтерв'ю»

Два учні запитували у однокласників про помилки Віння Пуха та наприкінці інтірв'ю про враження від уроку.

  1.  Підсумок уроку

1. Слово вчителя: - Молодці, ви гарно працювали. Ми багато встигли. Наші гості посміхаються, а це значить- їм сподобалося. Казкові герої дякують вам за допомогу і передають солодощі.




Додаток 3


Додаток 4

Урок етики у країні Казки

В країні Казки Чарівної є школа Магії й Пригод В цю школу ходять і навчаються казкові всі герої Сьогодні в школі незвичайній проходить етики урок. Учителька Мальвіна пояснює, які правила потрібно пам'ятати дітям з гарними манерами, коли вони ідуть у гості.

Про свій прихід потрібно попередив заздалегідь, або приходити лиш по запрошенню Постукати двічі та якщо ніхто не відчиняє, піти геть.

Запізнюватися в гості більше ніж на десять хвилин не ввічливо, але і раніше приходити не можна.

На свято слід приходити із подарунком, а на дружню зустріч з солодощами.

Слід поводити себе ввічливо і спокійно, без дозволу нічого не чіпати.

Коли тебе пригощають не слід відмовлятися але бути в той же час скромним. Не ввічливо відразу йти після пригощання.

Коли прощаєшся слід подякувати і запросити до себе в гості.

Ось такі правила вивчають всі казкові герої Чарівної країни.


Додаток 5

Фрагмент інсценізації казки Вінні - Пух та його друзі

Одного разу Вінні - Пух дістався піщаного схилу, в якому була велика дірка.

  •  Еге! Якщо я щось у чомусь тямлю, то дірка - це нірка, а нірка - це Кролик, а Кролик- це гарне товариство... і все таке інше.

Гей! Є хто вдома? (два рази)

  •  Ні. І нічого так горлати, я й першого разу чудово тебе зрозумів.
  •  Вибачте! А що зовсім-зовсім нікого нема вдома?
  •  Зовсім-зовсім нікого!
  •  Слухай, Кролику, а це не ти?
  •  Ні. Не я.
  •  Будьте ласкаві, скажіть мені, куди запропав Кролик?
  •  Він пішов у гості до свого друга Вінні - Пуха.
  •  Так це ж я!
  •  Що означає «Я»? «Я» різні бувають.
  •  Це «Я» означає: це я - Вінні - Пух.
  •  А ти переконаний у цьому?
  •  Цілком, цілком переконаний!
  •  Коли так, заходь!

Вінні - Пух заходить в нірку.

  •  Ти мав рацію. Це справді ти! Вітаю, дуже радий тебе бачити!
  •  А чи не час підкріпитись?

Кролик погоджується.

  •  Тобі чого намазати - меду чи з згущеного молока?
  •  І того і другого! А хліба можна зовсім не давати.

Вінні - Пух з'їв усі солодкі запаси Кролика.

  •  Мені вже час іти.
  •  Уже?
  •  Ну, я міг би побути ще трошки, коли б ти.., коли б у тебе...
  •  Щиро кажучи, я й сам намірився піти погуляти.
  •  Ну і добре, тоді і я піду.
  •  Всього найкращого, якщо ти більше нічого не хочеш.
  •  А хіба щось іще є?
  •  На превеликий жаль, зовсім нічого не зосталося.
  •  Я так і думав. Ну, до побачення.
  •  До побачення


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22732. Доктрина стримування 31 KB
  Тож керівництво США зробило спробу ізолювати СРСР у систесмі повоєнних міжнародних відносин проголосивши радянський режим аномальним збоченням природного шляху суспільного розвитку. яку направив до держдепартаменту радник посольства США в Москві маловідомий тоді дипломат Джордж Кеннан. Зміст її зводився до того що мирне співіснування США і Радянського Союзу є неможливим так само як і будьяке співробітництво між ними у вирішенні міжнародних питань. Кеннан уже як начальник відділу політичного планування держдепартаменту США...
22733. Основні напрямки зовнішньої політики адміністрації Дж. Буша (мол.) 34.5 KB
  Такая политика известна почти всем так как каждое государство исключая США при администрации Клинтона ее практикует. В строгом смысле эта поддержка не была необходимой но она оказала важную дипломатическую и экономическую помощь в борьбе США против терроризма. Вместе с тем администрация США решительно отвергла более широкую коалицию которая могла помешать борьбе с терроризмом в целом и ведению войны против талибов в частности. Администрация США поняла это несмотря на четкое осознание всей слабости многосторонних мер и коалиций и решила...
22734. Створення НАТО 32.5 KB
  Створення НАТО. після тривалих переговорів у Великій залі Державного департаменту США у Вашингтоні відбулася церемонія підписання Статуту Організації Північноатлантичного Договору НАТО. згідно з цим законом СПІА уклали вісім двосторонніх угод із західноєвропейськими членами НАТО про фінансову допомогу у військовій сфері. керуючись законом конгрес затвердив суму асигнувань 95 млрд доларів для кредитування закупок військової техніки та обладнання членами НАТО.
22735. Зовнішньоекономічна програма США після ІІ світової війни 26.5 KB
  Зовнішньоекономічна програма США після ІІ світової війни. Проте США не зазнали на відміну від європейських держав проблем пов'язаних з війною руйнації міст та сіл. Зате на США припала третина воєнних витрат в антигітлерівській коаліції. Найголовніший результат американської участі у другій світовій війні полягав у тому що США перетворилися в наймогутнішу країну капіталістичного світу стали його економічним та фінансовим центром і незаперечним військовополітичним лідером.
22736. Ескалація інтервенції США у В'єтнамі 1965 - 1968 рр. 30.5 KB
  Ескалація інтервенції США у Вєтнамі 1965 1968 рр. Воспользовавшись спровоцированными инцидентами США подвергли 5 августа 1964 г. 10 августа президент США утвердил закон принятый 7 августа на совместном заседании палаты представителей в сената США. Эта так называемая тонкинская резолюция санкционировала принятие президентом США необходимых мер два отражения любого вооруженного нападения против военных сил США и предотвращения дальнейшей агрессии.
22737. Початок ’’холодної війни’’ США проти СРСР у 1946 – 1949 рр 37 KB
  Початок холодної війни США проти СРСР у 1946 1949 рр. Але наступного ж дня 3 лютого у США розпочалася пропагандистська кампанія з приводу радянського атомного шпіонажу до речі про інтерес спецслужб СРСР до Манхеттенського проекту американському керівництву стало відомо щонайменше за півроку до появи відповідної інформації у ЗМІ. Черчилль не висловив і побоювань щодо можливості воєнного нападу СРСР на країни Заходу. СРСР який переміг у війні та вперше розірвав буферний пояс що ізолював його від світу відчув за думкою...
22738. Зовнішня політика адміністрації Трумена. «Доктрина Трумена» 33 KB
  Американский империализм стремился использовать финансовоэкономические трудности Англии усугубленные кабальным займом полученным ею от США в июле 1946 г. Американские дипломаты убеждали своих английских коллег что для их правительства самым благоприятным выходом была бы передача этой доли наследства в руки США как для облегчения финансового бремени Англии так и для ухода от той критики которой повсеместно подвергался британский империализм за его интервенцию в Греции. правительство США получило две британские ноты в которых...
22739. Американська стратегія ’’гнучкого реагування’’ у 60-ті рр 30.5 KB
  В месте тем разработчики плана учитывали и возможность нанесения Советским Союзом ответного ядерного удара по территории США. Внезапное для США появление советских ракет средней дальности на Кубе и отсутствие у них подавляющего превосходства в количестве МБР и БРПЛ над Советским Союзом сделали военный путь разрешения конфликта невозможным. Желания военных нашли должную поддержку в сенате США. Учитывая такие факторы как практически безраздельное господство ВМС США и объединенного флота НАТО на просторах мирового океана в начале 60х годов...
22740. Канада і НАФТА 44 KB
  Канада і НАФТА. Североамериканскиое соглашение о свободной торговле НАФТА между Канадой Соединенными Штатами Америки и Мексикой вступило в силу 1 января 1994 года. Созданное для поощрения увеличения торговли и инвестиций между партнерами по НАФТА Соглашение содержит грандиозный план уничтожения тарифов и сокращения нетарифных барьеров наряду с обстоятельными положениями по ведению бизнеса в зоне свбодной торговли. НАФТА увеличила доступ Канады на американский и мексиканский рынки а также повысила привлекательность канадской экономики для...