66270

Україна - наш спільний дім

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ознайомити учнів із основними державотворчими подіями становлення незалежної України основними засадами демократичного та суспільного ладу її досягнень за останні роки; закріпити знання про державну символіку Герб Прапор Гімн Основний Закон України Конституцію про такі поняття...

Украинкский

2014-08-15

49.5 KB

0 чел.

УРОК №1

ТЕМА. Україна - наш спільний дім.

МЕТА:

  •  ознайомити учнів із основними державотворчими подіями становлення незалежної України, основними засадами демократичного та суспільного ладу, її досягнень за останні роки;
  •  закріпити знання про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн, Основний Закон України – Конституцію), про такі поняття і категорії, як народ,нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права та обов'язки; сприяти формуванню ціннісного ставлення до держави, мови, сім'ї, самого себе,почуття особистої відповідальності за долю своєї держави та українського народу.

ОБЛАДНАННЯ: Державні символи України ( Герб, Прапор, Гімн), аудіозапис Гімну України, портрет Т. Шевченка, обрамлений вишитим рушником, репродукції краєвидів держави, портрети видатних діячів історії і культури, аудіо запис пісні Т. Петриненка «Україна», жовті й блакитні повітряні кульки.

ХІД УРОКУ

Класна кімната прикрашена кульками (20). На столі у глечику стоять квіти (чорнобривці, мальви, кетяги калини, соняшник). У центрі дошки - Державні символи, зліва - портрет Т. Шевченка, під портретом його слова, справа - репродукції краєвидів України, портрети видатних діячів історії та культури.

На столі на вишитому рушникові лежить паляниця - коровай.

Вишита колоссям і калиною,

Вигадана співом солов'я,

Зветься величаво - Україною,

Земля зачарована моя.

Учитель. Добридень!

Увага! Скінчилося літо!

А скільки пригод неймовірних прожито!

Поїздки до моря, веселі походи,

Ігри на сонці, дарунки природи.

Отож, Перше вересня – чарівний день, це – перша пісня із шкільних пісень, що буде цілий рік дзвеніти і закликати учнів вчитись.

Учень. Сьогодні ми, друзі, зібрались на свято.

І з чим дивовижним вас всіх привітати?

День незвичайний приходить до нас,

Усім до навчання ставати вже час.

Зібрались ми разом знання вшанувати

І з святом 20-річчя незалежності України усіх привітати.

Звучить Гімн України.

Учитель оголошує тему, мету уроку.

Лине аудіозапис пісні «Україна» у виконанні Тараса Петриненка.

Учениця. Земля моя рідна – це моя Україна!

Щасливі ми, що народилися і живемо на чудовій, багатій землі.

Тут жили наші прадіди, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини, одвічних добрих традицій. Тут ми робили перші кроки, відкривали навколишній світ. Тут нам уперше забриніли звуки рідної мови. Тут ми навчилися відповідати усмішкою на усмішку, співчуттям на чужий біль.

Учитель. Сьогодні у класі дуже багато квітів. Всі вони для тебе, рідна країно! Та особливе місце тут належить цьому дивному кетягу калини. Плоди-намистинки у неї яскраво-кольорові.

Але що це? Налетів вітерець-пустун і розвіяв їх. Тому, щоб до купи всі зібрати, треба виконати завдання. Тож до роботи.

МОЗКОВИЙ ШТУРМ.

Перша намистинка. З'ясуйте, звідки пішла назва нашої держави Україна?

Друга намистинка. Назвіть символи нашої держави.

Третя намистинка. Що символізує Державний Прапор?

Учень. Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави;

Це для всіх – ознака сили,

Це для всіх – ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє - небо, жовте – жито;

Прапор свій оберігаєм,

Він – святиня- знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми навіки є народом

Українським в Україні.

Четверта намистинка. Що вам відомо про Герб України?

Учениця. Тризуб як Малий герб суверенної України був остаточно затверджений Верховною Радою 19 лютого 1992 року.

Як птах золотий в переливах,

На прапорі грає, горить.

Це - знак наш, це - фабрики й ниви,

Це - символ, що будемо жить.

Це – юність, це – клич покоління,

Що йдуть крізь життєву грозу,

Це – слава твоя, Україно,-

Золотий непокірний Тризуб!

П'ята намистинка. Пригадайте Гімн нашої держави.

Учень. Гімн – це урочистий музичний твір, сповнений високим пафосом та символікою. Автор Гімну України Павло Чубинський, на музику вірш поклав композитор Михайло Вербицький.

Ще не вмерла України ні слава, ні воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажим, що ми, браття, козацького роду.

Шоста намистинка. Скільки років незалежній Україні?

ГРА «МІКРОФОН»

Учитель. Щоб включитися в цю гру, я пропоную вам, діти, стати у коло.

Я маю мікрофон, ви теж. Отож ставлю запитання, а ви на них відповідаєте у мікрофон.

Запитання для гри.

1. Назвіть столицю України.

2. Яка найбільша річка нашої держави?

3. Як називається місто – наш обласний центр?

4. Яку назву має наше рідне місто?

5. Яка річка протікає через Кобеляки?

6. Чи є моря на півдні нашої держави? Назвіть їх.

7. Які гори є в Україні?

8. Як називається основний закон нашої держави?

9. Що гарантує ваше щасливе дитинство?

10. Яка мова є рідною?

11. Чи затверджено у Конституції, що українська мова є державною?

12. Скажіть, Україна - ядерна держава?

13. З якими країнами Європи співпрацює наша Батьківщина?

14. Що відомо вам про Запорізьку Січ?

15. Як називається школа, де ви навчаєтесь?

16. Чи має школа свої символи?

17. Що символізує герб НВК?

18. Пам'ятаєте рядки гімну школи?

Давайте всі разом виконаємо його.

Учитель. Погляньте на дошку. Пронизливо на нас дивиться Великий Кобзар і говорить: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…» Гордімося, що ми - українці, а держава наша – Україна! Давайте створимо «Сенкан» до слова Україна.

Словникова робота.

Сенкан – це вірш, що складається з п'яти рядків.

1. Україна.

2. Найдорожча, калинова.

3.Піклується, захоплює, дивує.

4.Україна - мій рідний дім.

5. Це - багата, найкраща, найрідніша Батьківщина!

Учитель. Скільки прекрасних слів сьогодні прозвучало про нашу незалежну державу - Україну. Любіть її, прикрашайте своєю працею і навчанням, любіть рідних і будьте дружними.

Впевнено крокуйте до нових перемог, долаючи на життєвому шляху всі негаразди.

Учень.

Щоб Україна кращою була

Серед усіх держав у цілім світі,

І щоб жилося тут чудово нам –

Сьогодні незалежність сонцем світить.

Учениця.

Хай збудеться все, що у мріях живе,

Щоб біди, незгоди пропали.

Хай світла дорога в майбутнє веде,

Яку ми для себе обрали.

Учень. Квітуй, Україно, і слався в віках!

Хай ім'я твоє не згасає!

Хай Божа тебе опікує рука

І вольності дух нас єднає!

Звучить запис пісні «Рідна Україна».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38026. Элементарные таблицы 60 KB
  Если значение ноль то рамка не требуется; cellpdding= cellspcing= добавляют свободное пространство между данными ячейки и ее границами и между ячейками таблицы соответственно. th т th контейнер ячейки Заголовок : заголовок столбца или строки. Значения: left заголовок прижать к левому краю ячейки center заголовок расположить по центру ячейки right заголовок прижать к правому краю ячейки; vlign= задает положение данных в ячейке Заголовок по вертикали. Значения: bottom заголовок прижать к нижнему краю ячейки middle заголовок...
38027. Продолжение разговора о ссылках 63.5 KB
  Способ первый с помощью атрибута nme имя закладки тэга : Заголовки стих первый стих второй стих третий в нашем примере мы сделали закладками использовав атрибут тэга nme: Заметьте href= stih3 символ решетки перед именем закладки на которую мы ссылаемся обязателен.
38028. Создание форм 45.5 KB
  Помимо атрибута type большинство элементов управления требуют указания атрибутов nme и vlue для идентификации имени и исходного значения если таковое имеется. Вот пример кода создающего текстовое поле: input type=âtextâ nme=âusernmeâ vlue=ââ Этот код может пригодиться при создании текстового поля для ввода имени пользователя при подключении к Webузлу. Для полноты картины можно дополнить его полем пароля: input type=âpsswordâ nme =âuserpssâ vlue=ââ обратите внимание что атрибуту vlue в обоих случаях присвоено...
38029. Создание фреймов 729 KB
  HTML программа имеющая структуру кадров не должна содержать контейнеры body и наоборот. Обычно это файл HTML программы из того же каталога папки что и сам контейнер но может быть и абсолютный адрес файла с любого компьютера. nofrmes т nofrmes контейнер HTML текста для броузеров которые не поддерживают аппарат кадров. Левый фрейм Верхний правый фрейм Нижний правый фрейм Листинг: главный файл html hed title фреймы title hed frmeset cols= 4 frme frmeborder=yes src= left.
38030. Каскадные таблицы стилей 63.5 KB
  Каскадные таблицы стилей Основным понятием CSS является стиль т. CSS действует другим более удобным и экономичным способом. Кроме того CSS позволяет работать со шрифтовым оформлением страниц на гораздо более высоком уровне чем стандартный HTML избегая излишнего утяжеления страниц графикой. Практическое освоение CSS Как вам уже известно информация о стилях может располагаться либо в отдельном файле либо непосредственно в коде Webстранички.
38032. Структура HTML-документа. Создание элементарной WEB-страницы 502 KB
  Для работы с этими текстами был создан специальный протокол HTTP Hyper Text Trnsfer Protocol были обозначены основные элементы языка разметки HTML. Язык HTML развился из стандартного обобщенного языка описания документов SGML и является его производной созданной для разметки текстовых документов. Существуют разные суждения о том считать HTML языком программирования или нет. С точки зрения программистов он имеет достаточно простой синтаксис и довольно легок в изучении но с другой стороны для простого пользователя иногда постижение...
38033. Форматирование текста 44.5 KB
  Форматирование текста Цель работы: используя теги разбивки текста логического и физического форматирования текста создать страницу по данному образцу. Теги разбивки текста h1 т h1 h2 т h2 h3 т h3 h4 т h4 h5 т h5 h6 т h6 заголовки стилей 1 2 3 4 5 6. Атрибут: lign= задает положение текста абзаца на строке. Значения: left выровнять текст по левому краю center выровнять текст по центру right выровнять текст по правому краю.
38034. Работа с цветом фона страницы и цветом шрифта. Задание бегущей строки 159.5 KB
  Работа с цветом фона страницы и цветом шрифта. Контейнер описания шрифта может быть помещен в любой другой контейнер. задает имя шрифта или несколько возможных шрифтов. Броузер берет последующий шрифт если у него нет предыдущего; size= задает размер шрифта.