66279

Англійська народна казка «Сорочаче гніздо»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Наша держава має добрих сусідів: росіян, білорусів, поляків, руминів. У новому розділі «Казки народів Європи» ми познайомимося з казками, які читають діти інших народів. Казки – це вигадані оповідання, котрі передаються протягом століть із роду в рід...

Украинкский

2014-08-16

46 KB

3 чел.

Тема:  Англійська  народна  казка «Сорочаче гніздо».

Мета:  

  •  вчити стежити за  логікою опису подій;
  •   орієнтуватися у структурі тексту;
  •  формувати уміння визначати головну думку та  пояснювати її;
  •  розвивати читацькі  навички, мислення, увагу, пам’ять;
  •   виховувати  наполегливість у здобутті знань.

Обладнання:  Малюнки птахів, сорочаче гніздо, ребус.

І. Організаційний момент (вітання)

                               - До якого уроку приготувалися?

                               - З яким настроєм ви прийшли на урок? (рефлексія).

ІІ. Вивчення нового матеріалу

  1.  Бесіда.

      Наша держава має добрих сусідів: росіян, білорусів, поляків, руминів. У новому розділі «Казки народів Європи» ми познайомимося з казками, які читають діти інших народів.

       Казки – це вигадані оповідання, котрі передаються протягом століть із роду в рід, з покоління в покоління, тому вони увібрали в себе бажання, мрії, народну мудрість, ідеали краси.

       Ви багато слухали казок, які ми читали в класі, які вам читали батьки. Сьогодні знову казка завітала до нас на урок (на стінах малюнки з казок)

  1.  Виставка книг
  2.  Мовна розминка
    1.  Читання і утворення складів

А

О

И

С У

 І

Е

Чистомовка

СО-ОС-ОС – наливний колос

АС-АС-АС – поздоровте нас.

  1.  Артикуляційна зарядка
    •  посичали гускою: с-с-с
      •  подзижчали комариком з-з-з
      •  поклацали зубами, щоб були міцніші.
      •  Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш

  1.  Загадка
    •  А вітерець нам загадку прислав

Як вам витівка така:

До числа добавив «а»

Що за птиця білобока?

40

    Називається……….(сорока)             а (малюнок сороки)

  1.  Скоромовка.

Хитру сороку спіймати морока

А на сорок сорок морок.

- З ким порівнюють людину, яка багато балакає? (із сорокою)

- Які слова можна дібрати для опису цього птаха? ( скрекотуха, плетуха, балакуха).

  Але як виявляється сорока вміє щось робити краще, ніж інші птахи. І ми про це дізнаємось, прочитавши англійську народну казку «Сорочаче гніздо»

  1.  Словникова робота

Абияк – як-небудь

Заприсяглася – твердо пообіцяла

Глузд – розуміння

  1.  Читання казки вчителем
    •  Що сорока робила майстерно? (показ гнізда)
  2.  Тест
  3.  Скільки птахів вчилися вити гнізда?

 а) 4           б) 5             в)6

2. Хто з них відлетів першим?

 а) горобець       б) шпак          в) дрізд

3. Птахи не навчилися робити гнізда, як сорока бо ……..

       а) їм не вистачало прутків

       б) сорока їх погано вчила

       в) їм не вистачало терпіння дослухати науку до кінця.

10. Фізкультхвилинка

11. Повторне читання учнями (дикторське читання).

     - Будьте уважні. Зверніть увагу на те, як сорока вила гніздо?

12. Робота з малюнками (на дошці малюнки птахів): горлиця, шпак, дрізд, горобець, сова, дятел, синичка).

      - які птахи вчилися вити гнізда?

      - А які тут зайві? (вчитель знімає малюнок дятла і синиці)

- Ці птахи зайві тільки сьогодні у нас на уроці, але в природі вони не   

 зайві, бо приносять велику користь лісам і садам.

- Чи навчився хтось з них робити гніздо так, як сорока?

- Чого їм не вистачало?

13. Вибіркове читання.

- Коли відбулися події описані у казці?

- Яке гніздо у дрозда?

- Яке гніздо у горобця?

- Хто залишився останнім учнем сороки?

- Як сказано про горлицю?

- Що заприсяглася сорока?

14. Словесне малювання.

 - Який би ви намалювали малюнок до цієї казки?

15. Гра «Дочитати речення»

    (Вчитель починає читати любе речення із казки, а потім учні швидко шукають його і дочитують до кінця).

16. Гра «Де сидить сорока?»

    (Діти шукають і зачитують речення, в яких є слово «сорока»).

17. Робота над прислівям.

- Роз’єднай і прочитай прислів’я.

 Хтобагаторобитьтойбагатознає.

  •  Перестав склади і прочитай прислів’я

бреДо гото вчить, хто чехо све тизна.

  •  Яке з них виражає основну думку?

18. Літературна гра (Посилка від Незнайка).

- З якої казки ці речі? (горошина, рукавичка, риба).

- А ще в посильці телеграма.

- Кому належать ці слова?

  1.  Я по засіку метений,

Я із борошна спечений,-

Я від баби втік,

Я від діда втік,

То і від тебе втечу!                          (Колобку)

  1.  Котику – братику!

Несе мене лиска,

По каменю-мосту

На своєму хвосту,

Порятуй мене!                                  (Півнику)

  1.  – То ж не моєї матінки голосок!

Пливи, пливи, човнику, далі!         (Телесику)

19. Підсумок

- А зараз я хочу взяти інтерв’ю.

- Чого вчить Казка «Сорочаче гніздо»?

- Що засуджує?

(Діти відповідають у мікрофон).

20. Д/З переказ Казки, читання в особах.

- Чи задоволені ви своєю роботою на уроці. З яким настроєм підете на перерву?

(рефлексія)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81645. Буду я природі другом 86.5 KB
  Мета: поглиблювати навички роботи над різними жанрами творів; розвивати способи і види читання; виховувати бережливе ставлення до природи. II Мовна розминка Учитель Урок з читання почнемо без зупинки з артикуляційної розминки 1. Скоромовка Читання скоромовки дощиком Жовте жито жук жував і з Женею жартував.
81646. Підсумковий урок з теми «Оповідання» 315.5 KB
  Вчити аналізувати та оцінювати поведінку та вчинки дійових осіб, робити висновки щодо прочитаного, поглибити знання дітей про загальнолюдські моральні якості. Розвивати навички читання, зв’язне мовлення, вміння висловити свою думку, цінувати думки товаришів.
81647. Бабусина пригода 73.5 KB
  Мета: Ознайомити дітей із п’єсою,як літературним жанром;вдосконалювати навички виразного читання; вчити інсценувати п’єсу засобами лялькового театру; вчити характеризувати дійових осіб. Розвивати творчі здібності учнів. Розвивати комунікативні (уміння формулювати і доводити власну думку; розвивати культуру мовлення)...
81648. Марійка Підгірянка «Співанка про місяці», «Діти й ластівка». Загадка 191.5 KB
  Мета: збагачувати та розширювати знання учнів про життєвий і творчий шлях Марійки Підгірянки; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до природи і рідного слова. Обладнання: портрет поетеси, збірки її творів, мультимедійна дошка, ілюстра ції до творів, презентація до уроку.
81649. В. Сухомлинський «Хлопчик і Дзвіночок Конвалії» 77 KB
  Подивіться, будь ласка, мабуть немає людини, байдужої до чарівної краси цих ніжних, витончених, дуже ароматних квітів. Наче якісь зачаровані сріблясті дзвіночки, повисають вони на зелених струнких ніжках посеред зеленого листя.
81650. Осінні мотиви в поезії Ліни Костенко 52 KB
  Обладнання: таблиці Шульте картки для читання карткилисточки зі словами робочий зошит зоровий диктант Хід уроку І. Читання віршів напам’ять. Учитель виразно у повільному темпі читає текст а потім запитує: Чи сподобався вам вірш Який настрій у вас після його слухання Підготовка до читання тексту.
81651. В.Нестайко «Жевжик» 72.5 KB
  Всеволод Зіновійович Нестайко народився на Житомирщині. Тож все своє свідоме життя Всеволод Нестайко прожив у Києві. Нестайка була вчителькою Коли Всеволод Нестайко був маленьким хлопчиком він страшенно хотів швидше вирости і стати великим та дорослим.
81652. «Коли тобі сутужно – прийде на поміч дружба А. Костецький «Буває все...», «Краще — з друзями разом!», «Словник Славка» 58.5 KB
  Удосконалювати вміння виразно читати вірші визначати головну думку прочитаного; розвивати мовлення учнів уміння аналізувати віршовані твори виділяти головне висловлювати оцінні судження збагачувати словниковий запас; виховувати почуття товариськості.
81653. Поетичні картини ранньої і пізньої осені в творах Ліни Костенко 37.5 KB
  Книга природи – наймудріша книга. Спілкування з природою дає нам радість. Природа – це джерело краси, яка не може залишити байдужою навіть найнезворушливішу людину. Не випадково багато видатних мислителів і письменників, художників і поетів, зодчих і композиторів прагнули втілити у своїх творах нетлінну красу природи.