66327

Безпека вдома. Електроприлади. Безпека під час користування електроприладами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти за кожну правильну відповідь маємо можливість із частин збудувати будинок. Та не збагну я діти Хто мені допомагає світити Учитель: Дорога лампочко Не сумуй лапочко Зараз розкажуть діти що відбувається з тобою у світі. То ж запамятай лампочко І запамятайте діти...

Украинкский

2014-08-16

59 KB

6 чел.

Основи здоров’я

2 клас

Тема: Безпека вдома. Електроприлади.

           Безпека під час користування електроприладами

Мета: Систематизувати знання учнів  про побутові електроприлади, даючи

коротку довідку про утворення електричного струму. Познайомити з правилами безпеки при користуванні електроприладами. Розвивати мовлення, уяву, фантазію. Виховувати інтерес до теми, що вивчається; бажання дотримуватись правил безпечного користування електроприладами.

Тип уроку: нестандартний.

Обладнання: ілюстративний, демонстраційний матеріал: малюнки побутової

техніки, правил користування електроприладами, картки із завданнями,

шапочки для «лампочки», «електричного струму», «рятівників»,

таблички для груп «Науковці», «Господарі», «Рятівники», «Економісти».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  •  Зараз урок основи здоров’я. З якою метою вивчаємо цей предмет?

◙ Щоб зберегти своє здоров’я.

◙ Щоб знайти вихід із небезпечної ситуації.

◙ Щоб знати, де на нас може чекати небезпека.

  •  Діти, за кожну правильну відповідь, маємо можливість із частин «збудувати» будинок. ( На дошці макет будинку)
  •  Чому ми збудували будинок?

◙ Бо вивчаємо тему «Безпека вдома»

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні на уроці ми дізнаємось, які предмети роблять наш дім комфортним, сучасним і приходять на допомогу усім членам родини. Роботу організуємо в групах:

1 група – «Науковці»

2 група – «Господарники»

3 група – «Рятівники»

4 група – «Економісти»

ІV. Вивчення нового матеріалу. Подорож будинком.

  1.  «Зустріч» з «електричною лампочкою»
  •  Почнемо будинком подорожувати, але тут багато треба знати. Ступаємо на поріг звичний і зустрічаємо лампочку електричну.

         Виходить дівчинка «Електрична лампочка»

Я живу у кожнім домі

І доволі всім знайома.

Скляний балончик, вогник всередині.

Вдень я сплю,

А як стемніє,

Я світитись починаю.

Ні хвилинки не втрачаю.

людям я роблю добро –

Світло стане враз кругом.

Та не збагну я, діти,

Хто мені допомагає світити?

Учитель: Дорога лампочко! Не сумуй, лапочко!

  Зараз розкажуть діти, що відбувається з тобою у світі.

  1.  «Звідки з’являється електричний струм»

Група «Науковці»

  1.  Є у нас безліч рік,

Там шумить води потік.

Він турбіни повертає

І  в енергію переробляє.

2.  Гідроелектростанції потрібні нам,

    Щоб енергію перетворити в струм

    І пустити його по дротах,

    І безпечним зробити цей шлях.

    До кожного будинку, лікарні та школи,

    Щоб без світла ми не залишились ніколи.

  1.  То ж запам’ятай, лампочко,

І запам’ятайте, діти!

Що є у нас один дружок.

Могутній і величний,

А зветься він, а зветься він

Струмом електричним!

Учитель: Знайомтесь, діти!

  Входить хлопчик «Електричний струм»

 

По дротах я біжу,

і без дротів я не можу.

Де мене, діти, немає

Світло там ніхто не включає.

Дуже корисним я людям буваю.

А ви, діти, прошу не мовчіть,

А скоріше мені допоможіть.

Відповідайте, де я помічник для вас?

Де використовують мене люди повсякчас?

◙ Коли включають телевізор.

◙ Коли користуються пилососом.

◙ Коли працюють за комп’ютером.

◙ Коли включають електрочайник.

◙ Коли працює пральна машинка та інше.

Учитель:  Наші діти знають,

  Чим ти людям допомагаєш.

  Миєш, грієш, сушиш, переш,

  А ще можеш попилососить,

  Телевізор включить, зварить, заморозить.

  Помічник, як бачим, хоч куди,

  Ми подружимось з тобою,

  Зараз нам скажи?

«Електричний струм»

Я приготував вам завдання,

Загадки вам роздав зарані,

Зараз ви повинні відгадати предмети,

Які працюють для людини, як ракети.

І наповним ними наш дім,

Щоб стало комфортно у нім.

  1.  Відгадування загадок про побутові електроприлади.

Група «Господарники»

  •  Ми хочемо купити в наш дім побутові прилади, а ви здогадайтесь які.
  1.  Всю білизну позбирає

І старанно покупає.

Буде знову вся чистенька,

Незабруднена, гарненька.

   (Пральна машина)

Дуже любить він тканини,

Сукні, светрики, гардини.

Всі їх складочки знайде!

Розізлиться – пара йде!

   (Праска)

  1.  Суп, морозиво, ковбаси,

Сало, м'ясо, яйця, кваси…

Все в животику ховає

І свіженьким зберігає.

  (Холодильник)

Де кого нагородили,

Де супутник запустили.

фільми, казочки, новини

Нам транслює щохвилини.

  (Телевізор)

  1.  Кілобайти, гігабайти,

Папки, файли, блоги, сайти…

Знань чимало різних має,

Цілий світ про нього знає.

  (Комп’ютер)

Може моркву покришити,

Свіжий сік для нас зробити.

Непотрібно йому рук –

Має функцій безліч штук.

  (Кухонний комбайн)

  1.  Розморожувати вміє.

Що потрібно розігріє.

Піцу зробить за хвилину.

Нагодує всю родину.

  (Мікрохвильова піч)

Хоч і голосу не має,

Але голосно гукає.

Щоб могли порозмовляти

І про все на світі знати.

  (Телефон)

  •  Діти, молодці! Подивіться без цих електроприладів важко уявити наш будинок. Ці прилади роблять його комфортним та зручним.

4. Повторення правил безпечного користування електроприладами.

«Електричний струм»:

Про багато предметів ми з вами сказали,

Яким  працювати я допомагаю.

Але тільки тим, хто не знає в них толку.

Для них я стану ворогом і надовго.

 

Учитель: Що це значить? невже на світі є люди, яких ти зовсім не любиш?

Електричний струм: Так, є. Це люди, які правил безпеки не знають, вони

через мене травмуються і помирають.

Група «Рятівники»

  1.  Я – рятівник! я – Борис!

Я новину вам приніс.

В домі приладів чимало:

Фен, комп’ютер і плита.

Чайник, кавоварка,

Телевізор. Неспроста

виникає сварка.

Кажуть: те не зачіпай,

Те не руш від скуки,

Дриль ніколи не вмикай,

Бо пошкодиш руки.

І комбайн, і праску теж

не дають ввімкнути.

Є тих приладів без меж.

Як же нам тут бути?

  1.  Я – рятівник! Я – Денис!

Дам я вам пораду.

Вивчіть правила і вмійте

    Всьому дати раду.

    мамі й татові скажіть,

    Щоби вас навчили,

    І звичайно бережіть

    ви здоров’я й сили!.

   Дриль татусів не для гри –

   правила відомі.

   Що не треба – не бери,

    Буде спокій в домі.

 

  1.     Я – рятівник Костянтин!

Я люблю порядок!

Я прийшов вам розказати

Про важливі правила!  

Бачили ми, діти, і не раз.

 як в дім приходила біда.

 Ось погляньте ви лише,

 І це вас застереже!

(На дошці ілюстрації про недотримання правил користування електроприладами)

«Рятівники» коментують ситуації і навчають дітей їх уникати.

Учитель: Діти, давайте підсумуємо, що сказали наші рятівники і сформулюємо правила користування електроприладами.

  1.  Вимикати електроприлади взявшись за вилку, а не тягнути за дріт.
    1.  Включати електроприлади тільки у справну, а не в пошкоджену розетку.
    2.  Електроприлади не залишати без нагляду.
    3.  Не перевантажувати розетку великою кількістю приладів.
    4.  Не братися за вимикач мокрими руками.
    5.  Коли ідеш з дому, вимикати всі прилади з розетки.
    6.  Не всувати в розетку сторонні предмети.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Гра  «Можна – не можна»  ( у поєднанні з рухами: якщо можна, то дві руки піднімають угору, якщо не можна – то присідають і низько опускають голівки)

 ◙ грати з включеними у мережу електроприладами.

 ◙ користуватися справними електроприладами.

 ◙ наближатися до обірваних дротів.

 ◙ включати всі лампи, які є в будинку.

 ◙ вимикати світло, виходячи з будинку.

 ◙ мокрими руками вставляти вилку у розетку.

 ◙ вимикати телевізор, одразу після закінчення телепередачі.

 ◙ хапатися руками за дріт.

 ◙ користуватися настільною лампою під час читання.

 ◙ залишати світло в кімнаті, коли виходиш надовго.

  1.  Бесіда про економне споживання електричної енергії.

Група «Економісти»

  1.  Ми усе прорахували

І до вас ми завітали.

Ви послухайте вагоме

Економістів слово.

В Україні електричних станцій є багато.

Головна у них мета – струм нам виробляти.

Світло, щоб було в домівках,

Тепло в школах, дитсадках.

Хліб, щоб спікся запашненький,

борщик, щоб смачненький пах.

  1.  Кожна станція така певну силу має.

І напругу необхідну людям посилає.

Тож людина уже звикла

все включати в одну мить:

Праску, фен, електрочайник,

Телевізор теж кричить.

І ось станція гуркоче від перенапруги,

Іще трішки і не витримає такої напруги.

Струму більше вже не в змозі

вона виробляти,

І від цього починає

Світло пригасати.

 

 3. Лампочка тускніє миттю,

     Довго чайник закіпає.

       І трамвай іде повільно,

      Хто ж про це подбає?

      Хто подбає про лікарню,

                         Для якої струм – це сила,

                         І про квітку у теплиці,

       Щоб вона розквітла, мила?

       Людям треба, як зіницю,

                         Струм важливий берегти.

                          Не включати зайві речі,

                          Щоб напругу не тягти!

VІІ. Підсумок уроку.

Учитель: Діти, погляньте на дошку, на наш затишний будиночок.

      У нашім домі горить світло.

  Йде мирно струм по дротах.

  Працюють справно електропобутові речі,

  І так комфортно, діти, нам.

  І так буде завжди,

  Коли правил дотримуємось ми.

  Ви їх усі запам’ятайте.

  Вони врятують нам життя.

  Про безпеку дома будемо пам’ятати

  І основи здоров’я – потрібний предмет

  Будемо і надалі вивчати.

     Деркач Л.В., учитель початкових. класів

     Решетилівської ЗОШ І-ІІ ступенів

     Полтавська обл..


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78858. Проблема истины в познании 14.2 KB
  Проблема истины в познании. Важнейшая проблема в познании это проблема истины. Такое понимание истины было продолжено и материалистами Нового времени.в Софисты считали что объективной истины нет: Человек мера всех вещей.
78859. Интернализм и экстернализм в понимании механизмов научной деятельности 14.04 KB
  Анализируя многообразие течений философии науки можно выделить две различные стратегии: 1 интернализм; 2 экстернализм Экстерналистские взгляды впервые возникли еще в период становления классической науки и признают решающим движущим фактором развития науки внешние для нее обстоятельства социальные экономические и т. По мнению экстерналистов не только возникновение науки но и дальнейшее ее развитие всецело определяется потребностями общества. Тем не менее все эксерналисты сходятся в том что решающее влияние на развитие науки оказывает...
78860. Научные революции и их роль в динамике научного знания 31 KB
  Научные революции и их роль в динамике научного знания В динамике научного знания особую роль играют этапы развития связанные с перестройкой исследовательских стратегий задаваемых основаниями науки. Основания науки обеспечивают рост знания до тех пор пока общие черты системной организации изучаемых объектов учтены в картине мира а методы освоения этих объектов соответствуют сложившимся идеалам и нормам исследования. Но по мере развития науки она может столкнуться с принципиально новыми типами объектов требующими иного видения реальности...
78861. Проблема роста научного знания у К. Поппера 29 KB
  Проблема роста научного знания у К. Говоря о росте знания он имеет в виду не его накопление а ниспровержение старых научных теорий и их замену лучшими научными теориями. В своей концепции он формулирует три основных требования к росту знания: 1 Новое знание должно исходить из новой простой идеи; 2 Новое знание должно приводить к представлению явлений которые до сих пор не наблюдались; 3 Новое знание должно выдерживать новые и строгие поверки В частности именно он ввёл понятие фальсифицируемости лат. flsus ложный необходимого...
78862. Концепция исследовательских программ Лакатоса 30 KB
  Концепция исследовательских программ Лакатоса Лакатос автор теории и методологии научноисследовательских программ в рамках которых вслед за К. Лакатос полагает что основой теории научной рациональности должен стать принцип критицизма универсальный принцип всякой научной деятельности. Лакатос полагает что можно на протяжении длительного времени защищать любую теорию даже если эта теория ложна. Cуть концепции Лакатоса: Согласно Лакатосу в науке образуются не просто цепочки сменяющих одна другую теорий о которых пишет Поппер но...
78863. Эволюция концепции науки в позитивизме 29.5 KB
  Эволюция концепции науки в позитивизме. Позитиви́зм философское учение и направление в методологии науки определяющее единственным источником истинного действительного знания эмпирические исследования и отрицающее познавательную ценность философского исследования. Сущность позитивистской концепции соотношения философии и науки отражается во фразе О. Эталоном научного знания для позитивизма является естествознание методы которого автоматически переносятся на другие науки в том числе социальногуманитарные.
78864. Проблемы развития науки в постпозитивизме 13.56 KB
  Проблемы развития науки в постпозитивизме. философии науки развивается течение постпозитивизма. Постпозитивисты Поппер Мун Лакатос Фейрабенб Полани подвергли критике позитивистский идеал факта введя в анализ науки историческое социологическое и культурологическое измерение. Постпозитивизм общее название используемое в философии науки для обозначения множества методологических концепций пришедших на смену тем которые были присущи методологии логического позитивизма.
78865. Специфика социально-гуманитарного познания 14.44 KB
  Предмет социального познания мир человека а не просто вещь как таковая. Все указанные и им подобные моменты входят в процесс социального исследования и неизбежно сказываются на содержании получаемых в этом процессе знаний. между объектом и субъектом социального познания стоят письменные источники хроники документы и т. Текстовая природа социального познания характерная его черта.
78866. Философия в системе социально-гуманитарного знания 28.5 KB
  Философия в системе социально-гуманитарного знания. При изучении социально-культурных процессов и явлений общество культура человек в современной науке принято делать отличия социально-гуманитарного знания от естественного...