66334

Малювання фарбами. Оздобления новорічних iгpaшок, виготовлених iз солоного тіста

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчитель пропонує учневі зачитати вірш Миколай Коли замерзла річка І став біленький гай Зійшов у темну нічку На землю Миколай. На кого схожий Святий Миколай На Діда Мороза На яке свято приходить Дід Мороз Новий Рік Що робить Дід Мороз...

Украинкский

2014-08-17

48 KB

0 чел.

Тема. Малювання фарбами.  Оздобления новорічних iгpaшок, виготовлених iз солоного тіста.

 Мета: удосконалювати навички з обробки різних матеріалів;  закріпити в учнів поняття з основ кольорознавства;  формувати відчуття гармонії кольорів;  розвивати кольоросприйняття ока;  удосконалювати навички роботи з фарбами;  розвивати фантазію, уяву;  виховувати естетичний смак, інтерес до народних традицій i  звичаїв, культуру працi.

Обладнання:

1. Демонстраціний матepiал - зразки новорічних іграшок та прикрас.

2. Штучна ялинка, новорічний чобіток, торбинка з подарунками.

3. Для індивідуального користування - фігурки iграшок, виготовлені із  солоного тіста; фарби; пензлики; палітpa; серветки; сигнальні картки оранжевого, зеленого i фіолетового кольорів.

4. Магнітофон.

 Хід уроку

  1.  Організаційна частина.

Вчитель перевіряє готовність дітей до уроку, наявність необхідних речей, організацію робочих місць.

1) Привітання.

- Добрий день!  У нас сьогодні на уроці багато гостей, пропоную повернутися i привітатися.

  1.  Оголошення теми и мети уроку.

Перш, ніж розпочати роботу пропоную звернутися до дошки з проханням підказати про що піде мова на уроці.

( Діти хором зачитують слова)

О люба дошко!

Посміхнися!

Засвітися!

Заіскрися!

Підкажи - но, нам скоріш

Що за свято прийшло на наш поріг.

( На дошці напис «19 грудня - День Святого Миколая». Дошка засвічується вогниками.)

  1.  Вступна бесіда.

Узимку відзначається багато свят. Найперше зимове свято - це свято Миколая.

( Вчитель пропонує учневі зачитати вірш «Миколай»)

Коли замерзла річка

І став біленький гай

Зійшов у темну нічку

На землю Миколай.

Від хати і до хати

Снігами, через лід

Спішить, спішить завзято

Старенький сивий дід.

Він в шапці - невидимці,

У теплім кожушку,

Приніс усім гостинці

В червоному мішку.

- На кого схожий Святий Миколай? (На Діда Мороза)

- На яке свято приходить Дід Мороз? ( Новий Рік)

- Що робить Дід Мороз? (Вітає з Новим роком і роздає подарунки)

- На відміну від Діда Мороза, Святий Миколай - це символ справедливої винагороди за всі добрі справи і починання, які дитина зробила протягом року.

За переказом, Миколай приходить уночі з особистим Янголом дитини, читає в своїй книзі ( їх у нього дві, біла - де записано про всі добрі справи, чорна - про погані справи),про всі хороші і погані справи, які вона вчинила за рік, і залишає під подушкою, або в чобітку подарунок, або « різочку», - коли дитина поводилася погано. Маленькі діти намагаються не спати цілу ніч, щоб хоч краєм ока побачити Миколая. І всі зранку дуже хвилюються, щоб в чобітку чи під подушкою не з’явилася різочка.

  1.  Розучування заклинки.

Ой, хто, хто Миколая любить,

Ой, хто, хто Миколаю служить.

То тому Святий Миколай

На всякий час помагай.

А щоб Миколай допоміг нам в сьогоднішній роботі пропоную вивчити закличку.

Святий Миколаю, прийди до нас з раю.

Принеси нам дари, кожному до пари.

Булочки пухкенькі, цукерки смачненькі,

Книжечок багато, читати у свято.

1. Читає один учень.

2. Читають самостійно.

3. Читають разом.

4. Повторюють, не дивлячись на дошку.

  1.  Словникова робота

( На дошці записане речення «У наш чарівний край прийшов Святий Миколай.»

- Поясніть правопис слів з великої літери.

- Слово святий пишеться з великої літери, бо назви релігійних свят,

святих пишуться з великої літери, запам’ятайте:- це свято має ще

одну назву - Миколай Чудотворець.

  1.  Оголошення теми практичної роботи.

(Вчитель перевертає напис теми і діти зачитують завдання уроку.)

а ) Розмалювувати ялинкові прикраси, виготовлені із солоного тіста.

б) Малювати фарбами.

в) Фантазувати, грати в ігри.

- Без чого не може відбутися Новорічне свято? (Без ялинки)

- В кого з вас вдома ставлять живу ялинку?

- А в кого штучну?

- Тисячі ялинок викидаються після свят. Багато часу необхідно для

того, щоб виростити ялинку. І зовсім мало вона нас радує, а потім знаходиться на смітнику.

Щоб ялинку не рубати.

Треба штучну купувати.

Подивіться, любі діти,

В неї теж м які, зелені віти.

Ось прийшла вона на свято,

Радість людям дарувати.

- Ой, на ялинці записочка. Мабуть лісові звірі її прислали.

- Хто бажає зачитати?

Ми ялинку прикрашали,

Але іграшок не стало.

Вже у двері стука свято,

Час гостей нам зустрічати,

А на гілочках ялинки -

Ні гірлянди, ні сніжинки...

І ніхто, ніхто не чує,

Як ялинонька сумує...

Ой, як швидко час біжить!

Любі діти, поможіть! ( Зайчата)

- Отож негайно приступатимемо до роботи.

( вчитель витягує з чобітка фігурки)

- На кого схожа ця фігура?

- З ким вночі приходить Миколай?

Ми розмальовуватимемо ці іграшки. Новорічну іграшку спочатку видувають з скла, а вже потім розмальовують. Наші іграшки теж тендітні, так як виготовлені із солоного тіста, і теж можуть легко розбитися.

  1.  Повторення кольорів. 

Які кольори ми називаємо теплими?

Які холодними?

Як отримати насичений колір?

  1.  Послідовність роботи. 

У кожного з вас на парті є інструкція.

Ми працюватимемо спочатку простим олівчиком, а потім в кольорі.

Зверніть увагу, гумкою користуватися неможна.

Починаємо промальовувати деталі з обличчя.

Потім малюємо деталі одягу.

Матеріал з яким працюєте може вбирати вологу, тому беріть більше

фарби, ніж води.

  1.  Практична робота. 

Якщо комусь потрібна допомога подайте знак піднявши руку.

В разі потреби користуйтеся серветкою.

( Під час практичної роботи вчитель здійснює індивідуальну роботу, допомагаючи окремим дітям.)

Проблемна ситуація. ( Чується чиєсь чихання)

- Апчхи!

- Будьте здорові!

- Апчхи!

- У нас мабуть хтось простудився.

- Та це я Пензлик. Мене хтось так глибоко занурив в воду, що я зовсім не бачу кольорів, я скоро потону. Допоможіть мені, будь ласка. Дайте відпочити.

  1.  Фізкультхвилинка.

Хмарка сонечко закрила,

І сніжиночки зронила.

Ми сніжинки пошукаєм,

Із землиці позбираєм.

Пострибаєм, як зайчата,

Політаєм, як пташата,

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!А тепер до праці знову.

Продовження практичної роботи.

  1.  Підсумок роботи. 

Вчитель вивішує іграшки.

Аналіз робіт.

  1.  Закріплення знань.

Про яке свято дізналися?

Як пишуться слова Святий Миколай?

Розв’язування кольорових прикладів.

Чемні діти добре знають,

Що даремно Миколая не чекають.

За хорошу поведінку принесе він їм торбинку,

А в торбинці тій чарунки –

Всім хороші подарунки.

Діти грають в гру. Отримують подарунки- завдання, вибравши літеру обираєш іграшку для домашнього малювання.

  1.  Заключне слово. 

Діти! Дякую вам за урок.

Прийміть на прощання

Мої найкращі побажання:

Хай вам сонечко сміється

І наука хай дається.

Додатковий матеріал

Загадки « Докажи слово»

В біле хутро кожушинки

Загорнулася земля.

І летять, летять сніжинки

На гаї і на...( поля)

Густо сипле перший сніг,

Крутиться метелиця.

В’ється котиком круг ніг

Завива...(хурделиця)

Кришталево сяє,

Місячна стежинка.

Наче пух, кружляють

Крихітні... ( сніжинки)

Зайчик стриб, стриб,

А довкола сніг, сніг.

Стежиночки нема

Замела її... ( зима)

« Так чи ні» (гра на увагу)

Чи буває на ялинці Веселий Петрушка? (Так)

Із повидлом пиріжок? (Ні)

А буває на ялинці позолочений ріжок?

Чи бувають на ялинці біленькі сніжинки?

А буває на ялинці булочка пухкенька?

Чи бувають на ялинці яблука й горішки?

А бувають на ялинці жолуді і шишки...


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33281. Региональные и местные налоги и их роль в формировании налоговых доходов консолидированного бюджета субъекта РФ (на конкретном примере своего региона) 26.5 KB
  Региональные и местные налоги и их роль в формировании налоговых доходов консолидированного бюджета субъекта РФ на конкретном примере своего региона. Региональными налогами признаются налоги которые установлены Налоговым Кодексом и законами субъектов Российской Федерации о налогах и обязательны к уплате на территориях соответствующих субъектов Российской Федерации. Местными налогами признаются налоги которые установлены Налоговым Кодексом и нормативными правовыми актами представительных органов муниципальных образований о налогах и...
33282. Возникновение налога и его природа 27.5 KB
  Налоговая система возникла и развивалась вместе с государством. В Афинах например считалось что свободный гражданин не должен платить прямых налогов. Это государство еще не имело теории налогов. Плательщиками налогов обычно выступали люди принадлежавшие к третьему сословию т.
33283. Налоги в дореволюционной России и их роль в формировании доходов государственного бюджета (начало ХХ в.) 24.5 KB
  Дополнительный промысловый налог по размеру превосходил основной и зависел от размера основного капитала и прибыли предприятия. Принадлежавшие купцам предприятия и заведения вносили дополнительный налог в виде раскладочного сбора и процентного сбора с прибыли. Сбор с прибыли составлял 333 с той части прибыли которая в 30 раз превышала размер основного промыслового налога. Акционерные общества платили дополнительный промысловый налог в форме налога с капитала и процентного сбора с прибыли.
33284. Налоги в РСФСР в 20-е годы ХХ века 25.5 KB
  Налоги в РСФСР в 20е годы ХХ века. После Октябрьской революции налоговая политика была направлена на ослабление экономической базы буржуазии. Однако в условиях гражданской войны и натурализации народного хозяйства все денежные налоги были отменены и взимались в натуральной форме. был веден натуральный налог.
33285. Налоговая реформа СССР в 1930-1932 гг. 23 KB
  Упразднялся долгосрочный кредит для государственных предприятий ему на смену пришло безвозвратное финансирование на инвестиционные цели. На их счетах находились лишь собственные финансовые ресурсы государственных предприятий и бюджетные ассигнования предназначенные для капитальных вложений к тому же эти ресурсы можно было использовать только в строгом соответствии с планом. Прежде всего директора предприятий получили большие полномочия по управлению всеми сторонами производственной деятельности. 7 августа 1932 года был принят самый...
33286. Налоги в СССР и их роль в формировании доходов государственного бюджета (1940-1990 гг.) 23.5 KB
  До перехода на рыночные отношения доходы государственного бюджета СССР базировались на денежных накоплениях государственных предприятий. Они занимали более 90 общей суммы доходов бюджета и в основном состояли из двух платежей налога с оборота и платежей из прибыли.Кроме того бюджетное регулирование возможно в форме закрепления за бюджетами нижестоящего уровня регулирующих источников доходов на долговременной основе не менее чем на пять лет.
33287. Функции налогов экономической системе 27 KB
  Налогам присущи 2 функции: Фискальная функция проявляется в обеспечении государства финансовыми ресурсами необходимыми для выполнения общенациональных потребностей. Через фискальную функцию государство обеспечивает: достижение баланса между доходами и расходами бюджета государства; равномерное распределение налоговых доходов по звеньям бюджетной системы; установление высокого уровня социальной инфраструктуры в государстве и в каждом отдельном регионе; выполнение всех экономических политических и социальных задач. Это обусловлено...
33288. Принципы налогообложения и их реализация в налоговой системе 26.5 KB
  Правило первое равномерность. Это правило требует чтобы граждане каждого государства принимали материальное участие в поддержании правительства. Часто данное правило называют принципом справедливости требующим чтобы обложение было достаточно жестким для богатых лиц и щадящим для социально слабозащищенных слоев населения. Второе правило определенность известность.
33289. Налоговое бремя экономики и бремя государства (их сущность и взаимосвязи) 30 KB
  субъект налога и носитель налога могут не совпадать. Налогоплательщик может стремиться к тому чтобы переложить налог либо âвпередâ на покупателей своих товаров повышая цену товаров в соответствии с размером налога либо âназадâ на людей у которых он сам покупает товары уплачивая им меньше чем если бы налога не существовало. Сфера применения личного подоходного налога как правило фокусируется на отдельных лицах чьи доходы облагаются налогом. В целом однако большинство экспертов сходятся во мнении что именно те лица...