66345

Моя щаслива планета

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити знання дітей про шляхи і заходи щодо збереження енергії; мотивувати учнів відповідально ставитися до використання енергії у побуті; сприяти формуванню навичок ощадливого використання електроенергії у побуті.

Украинкский

2014-08-17

77.5 KB

12 чел.

Урок «Моя щаслива планета» 3-клас

Тема: Як стати ощадливим користувачем енергії. Прилади вимкнуто.

Мета: узагальнити знання дітей про шляхи і заходи щодо збереження енергії; мотивувати учнів відповідально ставитися до використання енергії у побуті; сприяти формуванню навичок ощадливого використання електроенергії у побуті.

Хід уроку

I. Організація класу

В школі справу хоч яку

Починаємо по дзвінку.

Тож хвилини не втрачаємо

Все нове запам`ятаємо.

II. Актуалізація опорних знань

  1.  Девіз уроку:  Всім потрібно в світі знати

                            Що енергія - неоціненний скарб.

                            Про енергію людям треба дбати,

                            Як зникне – буде нам не жарт.

  1.  Вправа «Ланцюжок»

(Діти називають електричні прилади.)

  1.  Виставка малюнків дітей (електричні прилади).
  2.  Дослідження дітей.

III. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми поговоримо про те, як стати ощадливим користувачем енергії.

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Театралізація казки « Казка про Дурила»

Кажуть люди, правда чи неправда,

Різні відбувалися дива.

У селі чи в місті (я не знаю)

Проживала панночка одна.

Пані ту Енергією звали,

Доброю і щедрою була,

Всіх вона і скрізь обігрівала.

Світло, енергетику давала,

А взамін нічого не брала.

Та з`явився парубок – Дурило,

Він так звався, діти, неспроста,

В голові його було вітрило,

Що думки на волю випуска.

Той Дурило дурно палить світло,

Вдень горить, горить воно й вночі,

А Дурило спить, йому не видно,

Що Енергія вмирає, хоч кричи!

Вже в домах людських палають свічки,

Поніміли телеприймачі,

Вже скупили сірники і запальнички,

Та від них не видно уночі.

А Дурило й в ус собі не дує,

Він вмикає світло скрізь, завжди,

Та й до того ж він не чує,

Що Енергії не вистачить на всіх.

Енергія:

Вирішила хлопця добре я провчити,

Щоб мене навчився завжди цінувать

І пішла я швидко геть із того міста,

Стали всі у темряві у ньому проживать.

Дурило:

Люди добрі, поможіть,

Що ж зі мною буде?

Як же далі зможу жить,

Як Енергії не буде?

Як же без музона, компа й телефона

Можна бідним дітям в цьому світі жить?

Енергія:

Стань розумною, дитино,

Полюби свою країну,

Всі ресурси, пам’ятай,

Економно споживай!

Правила усі вивчай

І виконувати обіцяй!

Дурило:

Обіцяю мамі й тату

Бережливим і розумним стати,

Правила запам’ятати,

Завжди їх виконувати.

Енергія:

Не лінуйтесь, друзі, теж!

Економія без меж!

Щоб уміли я і ти

Наш добробут берегти.

2. Слово вчителя.

Правила ощадливого користування енергією.

3. Гра «Інопланетяни»

На далекій невідомій планеті зникла вся енергія і вони просять землян допомогти їм.

(Дві команди. Одна показує мімікою, інші відгадують.)

- немає світла;

-не працює комп’ютер;

-немає тепла;

-не працює телефон;

-не працює телевізор;

-зломався кондиціонер.

4. Фізкультхвилинка.

5. Практична робота.

(Робота в групах.)

Об’єднаймось у групи

(комп’ютер, телевізор, телефон, магнітофон)

Чому?

Як діяти?

Що одержимо?

1-група.   Денне світло-наш помічник.

   Без зайвого світла.

2-група.   Прилади вимкнуто.

3-група.   Тепла оселя.

4-група.   Телефонні розмови.

Доповіді дітей.

V. Закріплення вивченого матеріалу

  1.  Складання плану дій власної поведінки.

                           1. Денне світло-наш помічник.

                           2. Без зайвого світла.

                           3. Прилади вимкнуто.

                           4. Тепла оселя.

                           5.Телефонні розмови.

  1.  Робота в зошитах.
  2.  Гра «Так і ні»

( Якщо так – плещем в долоні. Якщо ні – мовчимо.)

Потрібно довго розмовляти по телефону?

Взимку треба берегти тепло?

Уроки потрібно виконувати пізно ввечері?

Електроприлади після користування потрібно вимикати?

Економія енергії – це заощадження грошей?

VI. Підсумок уроку

-Які відкриття ми з вами зробили для себе на цьому уроці?

-Що ви розповісте своїм рідним вдома про цей урок?

Планета Земля – дорога і чарівна,

Ти, як матінка рідна, даруєш життя!

Краса скрізь оточує нас дивовижна,

Збережемо її для свого майбуття!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36906. Измерение холловской разности потенциалов в полулроводниковой пластине и определение концентрации, подвижности и знака носителей заряда, участвующих в токе 294.5 KB
  Эффект Холла в полупроводниках. Основные теоретические положения к данной работе основополагающие утверждения: формулы схематические рисунки: Эффект Холла заключается в возникновении поперечной разности потенциалов при пропускании тока через металлическую или полупроводниковую пластинку помещенную в магнитное поле направленное под некоторым углом к направлению тока. Классическая...
36907. Подтверждение боровской теории строения водородоподобных атомов 255.5 KB
  Основные теоретические положения к данной работе основополагающие утверждения: формулы схематические рисунки: В основе теории Бора лежат следующие постулаты: Первый постулат Бора постулат стационарных состояний: существуют некоторые стационарные состояния атома находясь в которых он не излучает энергии. Второй постулат Бора правило квантования орбит утверждает что в стационарном состоянии атома электрон двигаясь по круговой орбите должен иметь квантованные значения момента импульса удовлетворяющие условию где п = 1; 2;...
36908. Изучение процессов генерации и рекомбинации неравновесных носителей заряда в твердых телах при возбуждении их светом, экспериментальная проверка кинетики затухания рекомбинационной люминесценции при наличии центров захвата(ловушек) 658 KB
  Таблицы и графики Результаты измерений и расчетов: tc I1 мА I2 мА I3 мА I4 мА I5 мА Icp мА y = 10 0292 0284 0305 0293 0290 0293 0306 15 0264 0260 0265 0263 0261 0263 0379 20 0237 0238 0241 0243 0235 0239 0446 25 0220 0219 0216 0225 0228 0222 0501 30 0210 0209 0210 0203 0220 021 0543 35 0196 0192 0190 0195 0193 0193 061 40 0187 0185 0180 0179 0182 0183 0653 50 0170 0165 0165 0167 0170 0167 073 60 0158 0154 0156 0153 0154 0155 0796 70 0149 0147 0143 0144 0146...
36909. Кластерный анализ. Агломеративные методы 16.97 KB
  В качестве выбора нового расстояния между кластерами рассмотреть: 1Метод дальнего соседа 2Метод ближнего соседа. 3 Используем метод дальнего соседа. 4 Используем метод ближнего соседа. Решение поставленной задачи: 1Центрируем и нормируем: 2Рассчитаем матрицу расстояний: 1 2 3 4 5 6 Далее поскольку матрицы будут симметричными будут записаны полученные данные только над главной диагональю 3По методу...
36910. МОДЕЛИРОВАНИЕ ЗВЕНЬЕВ АВТОМАТИЧЕКСКИХ СИСТЕМ 346.5 KB
  1 Безынерционное звено Рис. 2 Интегрирующее звено Рис. 3 Апериодическое звено 1 порядка Рис. 4 Колебательное звено Переходные ht и передаточные Wp характеристики звеньев имеют вид: Безынерционное звено Wp=k Интегрирующее звено Wp=k p Апериодическое звено Wp=k Tp1 Колебательное звено Wp=k1 T2p22k2Tp1...
36911. Файлы и папки 185 KB
  Скопируйте этот файл с заданием в свою сетевую папку на studdc1 Загрузить программу Проводник. Создайте на своем рабочем столе структуру папок: Для этого щелкните правой кнопкой мыши для вызова контекстного меню выберите команду Создать Папку. Откройте текстовый файл и наберите текст: Переместите файл МОЙ ТЕКСТ в папку SUB. В любой папке доступной на Вашем компьютере выберите три файла вразброс используя для выделения клавишу Ctrl и скопируйте их в папку SUB.
36912. Операционная система MS DOS, конфигурирование и настройка 58.5 KB
  ОС MSDOS – основные системные команды. Системные команды MS DOS MSDOS сокр. MSDOS – самая известная ОС из семейства DOS ранее устанавливаемая на большинство PCсовместимых компьютеров.
36913. Исследование характеристик ТТЛ элемента 49.5 KB
  Исследование характеристик ТТЛ элемента. Цель лабораторной работы: исследовать основные свойства стандартного ТТЛ элемента переходную характеристику входную характеристику и выходные характеристики. На рабочем столе собрать принципиальную электрическую схему логического элемента ТТЛ. На вход элемента подключить источник напряжения изменяющегося по треугольному закону.
36914. Выделение и перемещение фрагментов изображения, кадрирование изображений 158.5 KB
  dobe Photoshop Тема: Выделение и перемещение фрагментов изображения кадрирование изображений Цель: приобрести навыки работы с инструментами выделения фрагментов изображений научиться перемещать и копировать выделенные фрагменты. Краткие теоретические сведения В данном уроке используются следующие инструменты: Инструмент Zoom Масштаб позволяет получать изображение на экране в увеличенном или в уменьшенном виде. Инструмент Crop Рамка позволяет выделить прямоугольный фрагмент изображения и удалить ту его часть которая осталась за...