66367

Кожен творець свого щастя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Допомогти дітям усвідомити розуміння тогощо для кожної людини поняття щастя неповторнещо кожна людина може сама творити своє власне щасливе життя. Показати на літературних прикладах та ситуаціях із життящо щастя в кожному із насщо вміння поділитися ним з іншимиробить людину...

Украинкский

2014-08-17

57.5 KB

0 чел.

Урок етики

у 4 класі

Тема уроку: Кожен  творець свого щастя.

Мета уроку: Допомогти дітям усвідомити розуміння того,що для кожної людини поняття «щастя» неповторне,що кожна людина може сама творити своє власне щасливе життя. Показати на літературних прикладах та ситуаціях із життя,що щастя в кожному із нас,що вміння поділитися ним з іншими,робить людину ще щасливішою.

Хід уроку

I.Організація уроку

II.Повідомлення теми і мети уроку

  •  Давайте із букв на дошці зберемо чарівне,дивовижне слово,яке дарує нам найприємніші враження і почуття!

                        Т   Щ  А   С    Я

  •  Хто знає,що означає це слово?
  •  Легко дати відповідь на це питання?
  •  Чому?
  •  Сьогодні на уроці ми спробуємо знайти відповідь на це непросте запитання.

III.Робота за темою уроку

1.Вступне слово вчителя

  •  В усі часи люди завжди шукали відповідь на питання «що таке щастя»,

«як стати щасливим»?

  •  І завжди кожна людина мала і має тільки свою відповідь на це запитання.
  •  Як ви гадаєте чому?

2.Робота із поезією Олександра Мензерова « Що таке щастя?»

Що таке щастя?Це вранці роса

сяйвом своїм зігріває.

Раннії квіти - яка ж то краса,

вітер їм оду співає.

Що таке щастя? Це світле вікно,

сонце пече у зеніті.

Всім посміхається щиро воно,

радість в душі в такі миті.

Що таке щастя?Це вогник в очах,

світлі  рядки на папері.

Віра у світле майбутнє в думках,

в серці - відчинені двері…

  •  То що ж,на думку автора,є щастям?
  •  Хто з вас відчував такі почуття або має такі самі щасливі спогади,як автор?
  •  Розкажіть про це!
  •  Автор залиши три крапки наприкінці свого вірша,як ви гадаєте,чому?
  •  Що, на вашу думку, може зробити людину щасливою?

3.Робота із твором Віти Плитус «Казка про щастя»

     На пухнастій, як м’яка перина, хмаринці, жило собі Щастя. Воно будо дуже гарне – веселе, доброзичливе, рум’янощоке. Кожного дня, пропливаючи на височині, Щастя проливалося на людей, які жили  на землі, рясними дарунками. Люди звикли ловити їх. Вони тішились кусочками щастя і завжди із вдячністю користувалися ними. Хтось, хто любив смачно поїсти, готував смачні страви і запрошував гостей. Хтось, втішаючись красою природи, проводив час у лісі або на березі ріки. Хто любив трудитися – демонстрував успіхи у роботі. Артисти і художники збирали зали прихильників. Дехто втішався близькістю із рідними їм людьми. Але серед цього всього багатолюддя був один невдоволений усім Заздрісник, який сам не знав, чого йому хочеться. Він ні в чому не мав успіху. І його дуже дратували завжди радісні сусіди. Тому у нього визрів план.

      Однієї темної ночі він виліз на ту хмарину, де жило Щастя. Заздрісник вирішив забрати його лише собі, щоби ніхто уже не міг втішатися дарами з неба. Він легко упіймав Щастя, яке й не здогадувалося про злі наміри лиходія. Але воно було таке велике, що не поміщалося у тісну торбину. Заздріснику довелося ногами затоптувати Щастя у мішок. Зі своєю здобиччю він спустився на землю. Заховав Щастя у темному підвалі і сподівався, що відтепер саме він буде найбільш успішним і задоволеним життям.

      Але Щастя, опинившись у тісному, вогкому і темному приміщенні, почало слабшати.Щастя не може жити, не ділячись собою з іншими і не розсипаючись подарунками. За декілька днів воно стало зовсім маленьким, немічним і знесиленим. Воно вже не могло дати радості нікому, навіть Заздріснику, який вважав себе повноправним господарем полоненого.

      Всі люди, які жили на землі і щодня з  надією виглядали Щастя, також стали невеселими. Вони здіймали до неба обличчя і чекали дарунків. Але їх не було. Не летіли з висоти рясним дощем, не тішили заможних і бідних, життєрадісних і сумних, не розмальовували дні яскравими фарбами, не викликали задоволених усмішок. Стало сумно на землі.

      Та був серед усіх один відчайдушний Сміливець. Він вирішив повернути людям Щастя. Сміливець прослідкував  за Заздрісником, який щодня навідувався у підземелля. Не боячись підступного лиходія, він виламав важкі  ковані двері темниці і випустив на волю людське Щастя, аби воно і далі дарувало радість.

      Усі мешканці землі були безмежно вдячні Сміливцю і щиро втішалися Щастям, яке знову почало сипати щедрі дарунки із голубих небес.

  •  Де жило Щастя?
  •  Яким воно було?
  •  Що робили люди,щоб почуватися щасливими?
  •  Чому Заздрісник вирішив викрасти Щастя?
  •  Чому воно стало слабшати у неволі?
  •  Хто зміг визволити Щастя?
  •  То які почуття можуть вбити Щастя?
  •  А які почуття і риси характеру людини можуть вберегти Щастя?
  •  Яке речення є головною думкою казки?Як ви його розумієте?

4. Перегляд мультфільму «Як віслючок щастя шукав»

  •  У казці,яку ми читали,щастя жило на хмаринці,а де ж у справжньому житті його шукати?
  •  Герой нашого мультфільму теж пішов його шукати. Давайте поглянемо,чи вдалося йому це!

  •  Перегляд мультфільму

  •  Чому овечка,кізка і гусачок не змогли допомогти віслючкові?
  •  Що вони вважали за щастя?
  •  Чому мудрий ворон порадив друзям піти до темного лісу?
  •  Хто із героїв знайшов щастя?
  •  Як би ви відповіли на запитання віслючка наприкінці мультфільму « Так що ж таке щастя»?
  •  Який  із висловів  може бути відповіддю на це запитання?Чому?Який із висловів

вам близький?Чому?

Щасливий той,хто друга має і про інших друзів дбає.

Насолоджуватися щастям – це радість, мати можливість давати його іншим -  ще більша радість.

 Не ганяйся за щастям: воно завжди знаходиться у тобі самому.

5. Створення «Хмаринки щастя»

  •  У казці Щастя з хмаринки розливало подарунки людям,а що із хмаринки отримують люди насправді,що дарує життя усьому живому на землі?(краплинки дощу)
  •  Перед вами краплинки,які допоможуть нам створити справжню «Хмаринку щастя»,адже кожен із нас відчував щастя у певні моменти життя!
  •  То що ж для вас особисто є ЩАСТЯМ?
  •  Напишіть на своїй краплинці!

Діти пишуть свої спогади,почуття на паперових краплинках,потім разом прикріплюють їх до макету «Хмаринки щастя».

   IV.Підсумок уроку

  •  Погляньте на нашу хмаринку - чому вона вийшла така різноманітна,чому всі краплинки такі несхожі одна на одну?(Кожна людина щаслива по-своєму!)
  •  Що вам найбільше запам’яталося з уроку?
  •  Про що ви замислились після всього,що побачили і почули?
  •  Які думки,слова,почуття народились у серці?
  •  А хто у цей момент почувається щасливим?Чому?
  •  Я дякую вам за урок,бажаю кожному із вас бути щасливим щодня і ділитись щастям із іншими!

Казка про щастя

     На пухнастій, як м’яка перина, хмаринці, жило собі Щастя. Воно будо дуже гарне – веселе, доброзичливе, рум’янощоке. Кожного дня, пропливаючи на височині, Щастя проливалося на людей, які жили  на землі, рясними дарунками. Люди звикли ловити їх. Вони тішились кусочками щастя і завжди із вдячністю користувалися ними. Хтось, хто любив смачно поїсти, готував смачні страви і запрошував гостей. Хтось, втішаючись красою природи, проводив час у лісі або на березі ріки. Хто любив трудитися – демонстрував успіхи у роботі. Артисти і художники збирали зали прихильників. Дехто втішався близькістю із рідними їм людьми. Але серед цього всього багатолюддя був один невдоволений усім Заздрісник, який сам не знав, чого йому хочеться. Він ні в чому не мав успіху. І його дуже дратували завжди радісні сусіди. Тому у нього визрів план.

      Однієї темної ночі він виліз на ту хмарину, де жило Щастя. Заздрісник вирішив забрати його лише собі, щоби ніхто уже не міг втішатися дарами з неба. Він легко упіймав Щастя, яке й не здогадувалося про злі наміри лиходія. Але воно було таке велике, що не поміщалося у тісну торбину. Заздріснику довелося ногами затоптувати Щастя у мішок. Зі своєю здобиччю він спустився на землю. Заховав Щастя у темному підвалі і сподівався, що відтепер саме він буде найбільш успішним і задоволеним життям.

      Але Щастя, опинившись у тісному, вогкому і темному приміщенні, почало слабшати.Щастя не може жити, не ділячись собою з іншими і не розсипаючись подарунками. За декілька днів воно стало зовсім маленьким, немічним і знесиленим. Воно вже не могло дати радості нікому, навіть Заздріснику, який вважав себе повноправним господарем полоненого.

      Всі люди, які жили на землі і щодня з  надією виглядали Щастя, також стали невеселими. Вони здіймали до неба обличчя і чекали дарунків. Але їх не було. Не летіли з висоти рясним дощем, не тішили заможних і бідних, життєрадісних і сумних, не розмальовували дні яскравими фарбами, не викликали задоволених усмішок. Стало сумно на землі.

      Та був серед усіх один відчайдушний Сміливець. Він вирішив повернути людям Щастя. Сміливець прослідкував  за Заздрісником, який щодня навідувався у підземелля. Не боячись підступного лиходія, він виламав важкі  ковані двері темниці і випустив на волю людське Щастя, аби воно і далі дарувало радість.

      Усі мешканці землі були безмежно вдячні Сміливцю і щиро втішалися Щастям, яке знову почало сипати щедрі дарунки із голубих небес.

PAGE   \* MERGEFORMAT 5


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

63369. Методика как научная и педагогическая дисциплина 247.5 KB
  Предмет цели и задачи методики преподавания информатики МПИ. Вместе с введением в школу общеобразовательного предмета Основы информатики и вычислительной техники началось формирование новой области педагогической науки...
63370. Управление процессами разработки и эксплуатации нефтяных месторождений. Цели, методы, системный принцип 2.61 MB
  Так к технологическим факторам относятся: 1 сетка скважин; 2 система заводнения; 3 предельные давления и дебиты скважин и проч. Мероприятия по управлению процессами разработки основываются на результатах анализа данных мониторинга и гидродинамических исследований скважин...
63371. Гiсторыя Беларусi. Уводзiны 74 KB
  Гісторыя Беларусі як вучэбная дысцыпліна яе прадмет метады і задачы курса. Ластоўскі ў кнізе Кароткая гісторыя Беларусі выдадзенай у 1910 годзе. Нельга не адзначыць што на працягу многіх стагоддзяў спачатку польскія а затым расейскія і савецкая гісторыкі...
63372. Устройства сканирования 291.5 KB
  Рынок сканеров достаточно разнообразен в разных категориях различающихся по техническим и стоимостным показателям. Переходя к принципам отбора наиболее подходящего сканера прежде всего надо дать себе отчет в том что сканер даже планшетный...
63373. Сканеры. Принцип сканирования 1.15 MB
  Разрешение сканирования scаnning resolution является основной характеристикой сканера и указывает сколько пикселов изображения может вводить сканер на единицу площади оригинала.
63374. Экология и устойчивое развитие 164.5 KB
  Уровни организации живых организмов. Уровни организации живых организмов. Индикационное значение организмов. Некоторые свойства коацерватов внешне сходны со свойствами живых организмов.
63375. Понятие нотариата 28.55 KB
  Предмет нотариальной деятельности только бесспорные дела в отличие от судебной деятельности предметом которой по преимуществу являются споры о материальном в частности гражданском праве.
63376. ИСТОРИЯ И СОСТОЯНИЕ РАЗВИТИЯ БД 363.5 KB
  Вопросы информатизации Краткая история развития технических средств для хранения и ввода данных в ЭВМ Развитие средств хранения Развитие концепции БД Современные информационные технологии...
63377. Методология исследования и методы экономического познания. Необходимость рационального экономического познания. Обыденное и научное экономическое мышление 94.5 KB
  Методология исследования и методы экономического познания. Необходимость рационального экономического познания. Методология исследования и методы экономического познания. Необходимость рационального экономического познания.