66944

Закріплення звукового значення букви «ґе». Опрацювання тексту «Ґави і Галаган»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід уроку Організаційний момент Вчитель Стали діти рівненько привітайте один одного посмішками починаємо наш урок читання. Рідну мову ми вивчаємо ЇЇ любимо не забуваємо Вчитель Як ми будемо працювати Учні Працюватимемо старанно. Щоб почути у кінці Що у нашім першім класі Діти просто молодці...

Украинкский

2014-09-02

76 KB

6 чел.

Комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа № 18 м. Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради

Закріплення звукового значення букви «ґе». Опрацювання тексту «Ґави і Галаган»

Урок-подорож для 1 класу

Виконала:

Робота І.М.

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії

м. Дніпродзержинськ

2013


Тема.

Закріплення звукового значення букви «ґе». Опрацювання тексту «Ґави і Галаган».

Мета:

закріплювати літературну вимову звуків [ ґ ]  і  [ г ], вміння дітей виділяти у словах звук [ ґ ]; виконувати звуковий аналіз слів; формувати навички  читання;  розвивати мислення, зв’язне мовлення; виховувати почуття поваги до людей, вміння дружити.

Тип уроку:

урок-подорож.

Обладнання:

зразки букв, предметні малюнки, казкова повітряна куля, малюнки дівчинки та хлопчика,  звукові фішки, текст для читання, індивідуальні картки.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

Вчитель

Стали, діти, рівненько, привітайте один одного посмішками, починаємо наш урок читання.

Учні

Ось і дзвоник пролунав

До уроку нас позвав.

Рідну мову ми вивчаємо,

ЇЇ любимо, не забуваємо!

Вчитель

Як ми будемо працювати?

Учні

Працюватимемо старанно.

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

  1.  Актуалізація опорних знань

Вчитель

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно!

(Звучить аудіозапис – звуки вітру.)

Ось прислухайтесь, діти, до цих звуків… Хто це?  Що це?

Учні

– Це космічний корабель!

– Це м’яч!

– Це повітряна куля!

Вчитель

Так, це справжня повітряна куля для справжньої подорожі! А подорожують нею ваші ровесники – Галинка та Ігор. Вони всіх вас запрошують в подорож до дідуся Грицька. То що, летімо?!

Ми так високо піднялися над землею, що інколи можемо зустрічати різних птахів.

Погляньте, діти, що це за птах?

Учні

Сорока!

Вчитель

Вона вміє дуже швидко і голосно скрекотати, а діти в класі, вміють швидко скоро мовити.

Мовна розминка

Дві ґави зранку гасали по ґанку,

Ґави просили на ґанку сніданку.

  1.  Повторення та закріплення вивченого

(Набірне полотно у вигляді галявини, серед квітів розміщені букви «ге» і «ґе».)

Вчитель

Внизу ми можемо спостерігати квітучу галявину. А що ще там знаходиться?

Учні

Заховалися букви «ге» і «ґе».

Вчитель

Живуть у місті Алфавіті

Дві схожі букви – дві сестри.

Здаля їх важко розрізнити,

Бо сестри, що не говори.

(Вчитель демонструє букви.)

Учні

Та в Алфавіті, кожен знає,

Де буква «Ге», де буква «Ґе»,

Бо «Ґе» вгорі ріжечок має,

А без ріжечка – буква «Ге».

Завдання підвищеної складності

Учитель зображує на дошці ребус. Учні мають логічно поміркувати і здогадатися, яке слово «сховалося» в ньому (ґава).

Вчитель

Діти, а це, що за такий дивний птах?

 

Учні

Ґава.

Вчитель

Вона нас запрошує до себе в гості.

Гра: «Впіймай звук»

Педагог пояснює, що буква Ґ  ґ і звуки, які вона позначає, зустрічаються в словах.

Учитель читає віршик, а діти плескають в долоні, якщо в слові чують звук [ ґ ].

Вчитель

Ґава ґречно ґаздувала,

Ґоґель-моґель готувала.

Ґедзь наївся – просто жах –

Ґудзик тріснув на штанцях.

Фізкультхвилинка

Руки в сторону та вгору —

На носочки піднялись.

Підніміть голівку вгору

Й на долоньки подивіться.

Руки в сторони розводим,

Опускаєм плавно вниз,

Присідати ми почнемо,

Добре ноги розімнемо.

Ось розминці вже кінець.

Хто ж старався — молодець.

Гра: «Збери слова»

На дошці в хаотичному порядку розміщені картки зі складами.  Діти повинні лінією  з’єднати певні склади, щоб утворилися слова.

(Ґра-ти, ґа-ва, ґа-нок, гри-би, гу-си.)

Індивідуальна робота з картками

Гра: «Віднови слова».

Кожен учень отримує картку на якій записані слова, в яких пропущені літери – «ге» та «ґе».  Необхідно відновити слова, дописавши, замість крапок необхідні букви.

Картка:

Віднови слова.

…ава, …анок, Бо…дан, а…рус, …рались, …ел…отали,  …рунт, …удзик, …олос.

Опрацювання тексту «Ґава і Галаган»

  1.  Читання тексту вчителем.
    •  Де звили гніздо ґави?
  2.  Читання тексту учнями.
  3.  Запитання за текстом.
    •  Хто спостерігав за ґавами?
    •  Чим птахи годували своїх малят?
    •  Яка кличка півня?
    •  Як півень вітав усіх вранці?
  4.  Вибіркове читання.
    •  Галинка з Ігорем…
    •  З самого ранку…
    •  Ось у гнізді…
    •  Угорі на березі…
    •  Ґави раз по раз…
    •  Та він нас…
    •  Ось злетів…

Вчитель

Так непомітно ми прибули до будинку діда Грицька, він гарний ґазда, ось сидить на ґанку з ґерлиґою в руках.

(На дошці розміщений малюнок із зображенням дідуся, який сидить на ґанку і тримає в руках ґерлиґу.)

Давайте привітаємо дідуся цікавими віршиками!

Учень 1

Буква «Ґе» на ґанку в Ґандзі

Ґульку так набила,

Що відтоді назавжди

З ґулькою лишилась.  

Учень 2

Ґава в Галі сир украла

Біля ґанку заховала.

А сорока прилетіла

Сир знайшла і зразу з’їла.

Учень 3

Гуска влітку до ставка

Гусеняток повела.

Гуска та стара була

Із ґерлиґою ішла.

 Учень 4

У моєї ляльки Насті

Цілий день якісь напасті:

Сукню медом забруднила,

Гарний ґудзик загубила.

Ґудзик-пудзик колихався,

Із ниточки обірвався,

Упав на цибулю,

Набив собі ґулю. Ґвалт!

 Вчитель

Діти, дідусеві дуже сподобались ваші виступи і він вирішив вас пригостити варенням із аґрусу та подарувати подарунки – ґердан і ґринджоли.

(Вчитель демонструє малюнки: аґрус, ґердан, ґринджоли.)

  1.  Закріплення слів з буквою «Ґе»

Гра «Полювання на слова»

У цій грі діти – мисливці, а їхні очі – фоторушниці. Педагог швидко показує слова-блискавки, а дітям необхідно швидко їх читати.

(Ґава, ґречно, ґедзь, ґвинт, дзиґа, ґвалт, ґелґотати, ґанок, ґуля, ґерлиґа, ґудзик, ґазда, ґогель-моґель, ґрати, аґрус, ґрунт, ґердан, ґринджоли.)

  1.  Підсумок уроку

Вчитель

Подорож наша завершується.

Ось і уроку кінець!

Хто працював, той молодець!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49895. Система мотивації та оцінка організаційної поведінки 272 KB
  Методи поліпшення параметрів роботи. Технології роботи за персоналом. Протягом історії намагаються віднайти шляхи оптимізації використання людських ресурсів шляхом залучення інтелектуального психічного і фізичного потенціалу кожного окремого індивіда до роботи над досягненням цілей встановлених спільнотою людей залежно від домінуючих в даній спільноті потреб і мотивів які є рушійною силою її розвитку. Результати такої оцінки та прогнозування можуть виступити основою технологій роботи з персоналом які переслідують мету певним чином...
49896. Строение барабанной перепонки и ее роль в слуховой функции. Особенности барабанной перепонки у ребенка 13.66 KB
  Барабанная перепонка отделяет наружный слуховой проход от среднего уха и представляет собой тонкую упругую пластинку, покрытую со стороны слухового прохода тонким наружным слоем кожи (эпидермисом), а со стороны среднего уха — слизистой оболочкой.
49897. Организация и тактика тушения пожара на объекте оптовой торговой базы площадью 10000 м2 2.64 MB
  Прогнозирование возможной обстановки и расчетсил и средств для ограничения развития пожара8 Расчет сил и средств для тушения пожара. Исходные данные: Вариант 103 Номер учебного дела 5 Номер варианта расписания выезда 3 Номер варианта водоснабжения 3 Разряд СПТ 1 Место возникновения горения 17 Время возникновения пожара τ1 17:24 ч мин Время сообщений о нём в пожарную охрану τ2 17:39 ч. мин Площадь...
49898. Вырожденные случаи в бинарном поиске 134.5 KB
  тобы найти элемент 4 в таком дереве нужно пройти по всему дереву. Очень остроумное решение поддержания бинарного дерева в удобном для поиска виде было предложено в 1962 г. двумя советскими математиками Адельсоном-Вельским и Ландисом. Метод требует лишь добавления одного поля в каждый узел и никогда не использует более
49899. Нарушения нервно-мышечного механизма голосообразования. Параличи и парезы лицевых и гортанных мышц 14.63 KB
  Выпадение функции групп мышц (чаще парных) обычно является следствием перенесенных острых воспалительных процессов слизистой гортани, в которые был вовлечен и мышечный аппарат. Больные жалуются на повышенную утомляемость голоса.
49900. Расчет потенциометрических датчиков 610.5 KB
  Основными этапами расчета по этой методике являются: I Определение основных конструктивных параметров каркаса и обмотки; 2 Расчет электрических параметров обмотки; 3 Расчет температурного режима датчика. К схемным или электрическим параметрам относятся: U напряжение питания датчика; Rn общее сопротивление обмотки потенциометра; удельное сопротивление материала провода; lmx максимальная относительная погрешность нагруженного датчика. Названные параметры связаны между собой следующими соотношениями: Для инженерных расчетов...
49901. ПРОГНОЗИРОВАНИЕ СРЕДНЕЙ СТОИМОСТИ ЖИЛОЙ НЕДВИЖИМОСТИ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ НЕЙРОСЕТИ 382.5 KB
  Принципы и методы прогнозирования и оценки недвижимости. Методы оценки недвижимости основанные на сравнении рыночной информации Методы оценки недвижимости основанные на анализе затрат.
49902. Искусственный нейрон. Алгоритм обратного распространения 467.33 KB
  Нейронные сети обратного распространения – это мощнейший инструмент поиска закономерностей, прогнозирования, качественного анализа. Такое название – сети обратного распространения (back propagation) они получили из-за используемого алгоритма обучения, в котором ошибка распространяется от выходного слоя к входному, т.е. в направлении...
49903. Расчёт конденсатора паровой турбины 840 KB
  Расчет поверхностного конденсатора Тепловой расчет конденсатора Гидравлический расчет конденсатора Расположение трубок в конденсаторе