66954

Мій рідний край - Донбас

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати в учнів інтерес до навчання; засвоїти слова за темою; вчити розповідати про символи Української держави та їх значення; розвивати прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом. Розвивати пізнавальні інтереси.

Украинкский

2014-09-02

66 KB

0 чел.

Тема. Мій рідний край - Донбас.

Мета: Формувати в учнів інтерес до навчання; засвоїти слова за темою; вчити розповідати про символи Української держави та їх значення; розвивати прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом. Розвивати пізнавальні інтереси. Виховувати бажання наполегливо оволодівати знаннями, любов до школи – джерела одержання знань і вмінь.

Обладнання: Символи України, малюнки символів Донбасу, відеоролики, кольорові олівці, карта України, Донецької області,фігурки хлопчиків і дівчаток з паперу,  портрети відомих людей Донбасу.

                                              Хід уроку

І. Організаційний момент.

Здрастуй, вересень,

Світлий вересень.

Руку дай!

Пахне м’ятою,

Стиглим вересом

Рідний край!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Вчитель: Любі діти! Барвиста осінь зустрічає вас  чудовим святом і першим уроком.

 Добрий день, мої милі діти.

Ви сьогодні вже учні у нас.

Будемо вчитись, дружити, радіти

Й називатися 1-А клас.

Ми на порозі в захоплюючу країну Знань. І сьогодні ми відправимося мандрувати рідним краєм на казковому потязі. А його пасажирами станемо ми з вами, але для цього нам треба відгадати загадку.

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься... (Україна).

І. Січовик

Прошу зайняти свої місця, ми вирушаємо у мандрівку «Мій рідний край».

Створення емоційного настрою:  слухання «На нашій  Україні»  (Наталя Май – автор).

ІII. Основна частина уроку

 Перша зупинка: «Символи України». (Короткі повідомлення дітей)

Вчитель: Рідний край, Україна, Батьківщина! Які це прості й разом із тим прекрасні слова. У кінці серпня місяця ми відзначали державне свято.

- Яке? (24 серпня – День Незалежності України)

- Яку річницю незалежності ми святкували? (20 - у) Правильно, Україна була проголошена вільною, незалежною, самостійною державою. Але в кожнім краю знають і поважають символи української землі.

Гра «Пояснялочка».

Символ —... (це умовне позначення будь-якого предмета)

Прапор —... (полотнище одного або кількох кольорів, яке є символом держави) Герб —... (знак держави, зображений на прапорах, монетах, печатках) Батьківщина, Вітчизна —... (рідний край. Місце, де ти народився

- А які символи України відомі вам? (Українські символи – це герб, прапор, пісня, верба, калина  і  чарівна народна мова, яка полонить кожне серце).

1 учень:  Національний прапор України має синій і жовтий кольори. Синьо-жовтий прапор символізує безхмарне небо над колосистими, багатими полями.

2 учень: В основу нашого герба покладено стародавній золотий тризуб на синьому тлі. З історичної літератури відомо, що тризуб є символом державності, блискавиці. Жовтий колір – колір небесних світил, сонячного  проміння, без якого неможливе життя.

3 учень: Гімн – це національна пісня, його слова і значення вам добре відомі, тому давайте разом виконаємо його. (Національний гімн України (фонограма) на музику М. Вербицького, слова П. Чубинського, учні виконують стоячи).

4 учень:  Верба і калина – невіддільні атрибути українського народу. Верба символ краси, неперервності життя, вона дуже живуча. Здавна в Україні вербу вважають святим деревом. Калина – дерево українського народу. А оскільки ягоди калини червоні, то й стали вони символом крові та невмирущого роду.

     

Друга зупинка: «Поетична». (Гра «Мікрофон»).

У рідному краї серце співає –

Одна Україна – і двох не буває,

Місця, де ми народились, - святі:

Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.

Любіть Україну, у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов’їну.

Облітав журавель

Сто морів, сто земель,

Облітав, обходив,

Крила свої натрудив.

Ми спитали в журавля: - Де найкращая земля?

Журавель відповідає: - Краще рідної – немає!

Що таке Батьківщина?
Під віконцем калина,
Тиха казка бабусі,
Ніжна пісня матусі,
Дужі руки у тата,
Під тополями – хата,
Під вербою – криниця,
В чистім полі – пшениця,
Серед лугу – лелека,
І діброва далека...
А для нас – це Донецьк
Рідн
ий і величавий!

Третя зупинка:«Донецьк – мільйон троянд»

Вчитель: Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею завжди хоче про неї сказати найкраще.

Донеччино моя, моя ти батьківщино,

тобі любов моя

і всі мої чуття!

Я до твоїх грудей приникнув,

як дитина, щоб знов набратись

сил для пісні і життя. (В,Сосюра)

Перегляд відеоролика «Донецьк»

Четверта зупинка : «Відпочинок»

Фізхвилинка.

УКРАЇНА, (діти розводять руки)
РІДНИЙ КРАЙ, ( піднімають руки  вгору )
ПОЛЕ, РІЧКА, ( повороти тулуба вправо-вліво )
СИНІЙ  ГАЙ.
(пританцьовують)
ЛЮБО СТЕЖКОЮ
  ІТИ ( ходьба на місці )
ТУТ ЖИВЕМО
 Я  І  ТИ! ( беруться за руки ).    

П׳ята зупинка : «Цікавинка»

- А знайдіть на карті разом з батьками край, де ми живемо.

- Як він називається?              (Донбас, донецька область).

Донецьк теж має свої символи. Це прапор і герб, які присвячені шахтарській праці.  

Вчитель: В цьому році нашому краю виповнюється 80 років. Площа Донецької області – 26,5 тис. км. Одна з найстаріших областей Східної України, заснована у 1932 році. В області 18 районів, 52 міста, 131 селище та 1124 села. Населення області  - 4720,9 тис. чол.. ( 9,9% населення країни). Донецька область є унікальним регіоном України.

     За кожною подією стоять конкретні люди, які своїми руками творили історію нашого Донбасу. З історією Донеччини тісно пов`язані імена видатних особистостей: підприємці  Д.Юз, І.Г.Іловайський, А.Н.Горлов, Ф.Е.Єнакієв, композитор С.С.Прокоф`єв, саме тут народились подвиги Н.Ізотова, А.Стаханова, М.Мазая, П.Ангеліної, П.Кривоноса, видатних спортсменів С.Бубки, Л.Подкопаєвої, найкращого танцюриста світу В.Писарева.

(На дошці вивішуються портрети цих людей)

Шоста зупинка: «Донбас – це Я»  

Давайте познайомимось. У вас на парті лежать фігурки дівчаток і хлопчиків, розфарбуйте їх. Тепер прикріпимо їх на плакат «Донбас – це Я» (називають своє прізвище і ім’я) 

ІY.  Підсумок уроку.

Шоста зупинка:   «Фінальна»

Лунає запис пісні «Молитва за Україну»

- Ось ми і закінчили нашу уявну подорож рідним краєм. Ви, діти, маєте у своєму серці високе почуття любові до рідного краю, а тому зможете зробити все для того, щоб Україна і надалі розквітала і багатіла. А для цього потрібно здобувати знання, багато знати і вміти. То ж старайтеся вчитися так, щоб вами пишалася Батьківщина. І перша сторінка наших знань наприкінці уроку є у кожного.  В добрий час, любі діти.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73608. РАССКАЗ В ЭКСКУРСИИ 134 KB
  Экскурсия представляет собой органическое сочетание средств предметной и изобразительной наглядности и важного дополнения к этому уникальному в своем роде сочетанию слова. Важно в процессе проведения экскурсии обеспечить органическое единство между тем что получает человек при наблюдении объектов и пояснениями экскурсовода. Что такое экскурсионный рассказ Рассказ условно принятое в экскурсионном деле название устной части экскурсии т..
73609. Загальне діагностування і технічне обслуговування системи живлення карбюраторного двигуна 51.5 KB
  При виконані лабораторної роботи були виявлені наступні несправності: негерметичність системи живлення (пошкоджені мембрана і прокладка бензонасоса), неправильно відрегульована частота обертання колінчастого вала на холостом ходу і збільшена токсичність відпрацьованих газів при роботі двигуна на холостом ходу.
73610. Технічне обслуговування елементів системи живлення карбюраторного двигуна 49.5 KB
  Мета роботи: Придбати практичні навички в визначенні технічного стану елементів системи живлення карбюраторного двигуна. Перевірити технічний стан фільтра грубої очистки палива. Перевірити технічний стан фільтра тонкої очистки палива. Перевірити технічний стан повітряного фільтра.
73611. Контрольний огляд двигуна. Діагностування двигуна вцілому 47 KB
  Діагностування двигуна вцілому. Зміст роботи: Візуальний огляд і перевірка комплектності двигуна. Перевірка двигуна запуском.
73612. Діагностування двигуна по герметичності надпоршневого простору 86.5 KB
  Діагностування двигуна по втечі стисненого повітря. Випустити повітря з компресометра через зворотній клапан. Діагностування двигуна по втечі стисненого повітря Підготовити до роботи компресор. Накачати в ресивер повітря до тиску...
73613. Перевірка та регулювання теплових зазорів в газорозподільчому механізмі 74 KB
  При виконані лабораторної роботи було виявлено збільшення теплових зазорів в ГРМ двигуна. Несправність усувається регулюванням зазору. Після усунення несправності двигун допускається до експлуатації.
73614. Загальне діагностування систем охолодження і мащення на двигуні 58.5 KB
  Перевірити рівень охолоджуючої рідини в радіаторі. Перевірити технічний стан пароповітряного клапана пробки радіатора. Перевірити легкість переміщення клапана. Перевірити візуально герметичність системи охолодження.
73615. Технічне обслуговування елементів системи охолодження 70 KB
  Огляд радіатора і перевірка його герметичності. Матеріальнотехнічне оснащення робочого місця: пристрій для перевірки герметичності радіатора; компресор з ресивером або насос; пристрій для перевірки справності термостата; градусник; нагрівальний елемент; штангенциркуль; набір інструментів.
73616. Технічне обслуговування елементів системи мащення 65.5 KB
  Технічне обслуговування масляних фільтрів Очищення центрифуги відцентрового фільтра двигун ЗИЛ130 Відкрутити гайку кріплення кожуха фільтра і зняти кожух. Вигвинтити пробку з корпуса фільтра і вставити в отвір стержень який утримує корпус від провертання. Заміна фільтруючих елементів масляного фільтра двигун КАМАЗ740 Викрутити зливні пробки з ковпаків і злити масло в підготовлену місткість.