66959

Як знайти справжнього друга

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розглянути самостійність як найбільшу проблему нашого часу; розкрити причини самотності та необхідності мати друга; формувати вміння спілкуватися та дружити будувати правильні відношення. На одній його половині напишіть ті риси характеру які подобаються вам в інших людях на другій половині...

Украинкский

2014-09-02

66.5 KB

2 чел.

Конспект уроку (4 клас)

Тема. Як знайти справжнього друга

МЕТА. Розглянути самостійність, як найбільшу проблему нашого часу; розкрити причини самотності та необхідності мати друга; формувати вміння спілкуватися та дружити, будувати правильні відношення.

Хід уроку

І. Організація класу

- На цьому уроці  пошук скарбів продовжується, нами буде знайдено ще одну перлину, яка наповнить наші серця.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.Робота в парах

Поділіть аркуш паперу навпіл. На одній його половині напишіть ті риси характеру, які подобаються вам в інших людях, на другій половині – ті, які ви засуджуєте.

Обговорити відповіді учнів  та підвести до висновку, що такі чесноти як справедливість, доброзичливість, відповідальність, акуратність, працелюбність завжди цінуються в людині. Лінощі, хвалькуватість, безвідповідальність засуджуються у народі. Про це говориться у прислів’ях, Біблії.

2. Епіграф до уроку:

«Хто з мудрими ходить, той мудрим стає, а хто товаришує з безумним, той лиха набуде» (Пр.13:20).

ІІІ. Корекція знань

  •  Чи маєте ви товаришів, де з ними познайомились?
  •  Пригадайте, як це було.

1. Складання діалогу «Знайомство»

(на вулиці, в кінотеатрі, в магазині, в музеї, в бібліотеці, на стадіоні).

ІV. Формування знань

1. Бесіда:

  •  Чи можна вважати другом того, з ким щойно познайомилися?
  •  Чому?

2.Розгляд рівнів товаришування:

  •  Знайомство (вже відбулося).
    •  Приятельство (перші відносини).
  •  Що це може бути?

(Випадкові зустрічі, розмови про батьків, спільних знайомих, навчання).

  •  Товариські стосунки (участь у деяких спільних справах, часті зустрічі).
  •  Чи можна назвати ці стосунки справжніми дружніми?
  •  Чого не вистачає для дружби?

(Довіри, відвертості, поваги, чесності).

  •  Який наступний рівень може скластися у стосунках?
    •  Справжня дружба.

3. Відверті дружні стосунки

На нас не дуже впливають знайомі і приятелі, проте ми прислухаємося до думок товаришів і інших друзів.

Це підводить нас до важливого закону надбання друзів: ми стаємо схожими на тих, кого вибираємо своїми друзями.

І снують відношення, які нам байдужі, вони мало на нас впливають.

Проте є люди, яких ми вибрали товаришами, - ті, з ким ми добровільно проводимо ваш вільний час, - вони здійснюють на нас значний вплив. Добрий цей вплив буде чи поганий залежить від того, які це люди. У Біблії написано:

«Хто з мудрим ходить, той мудрим стане, а хто товаришує з безумним, той лиха набуде» (Пр.13:20).

4. Вчимось дружити

Ми побачили, як погані друзі можуть нас привести на хибний  шлях.

Істинним є те, що добрі друзі спрямують нас на добре. Проте як знайти цього хорошого друга?

Давай розглянемо якості, які б ми хотіли і потрібно, щоб були, у справжнього друга. Коли ми розглядаємо кожну із цих якостей, давай спитаємо себе: «Чи я такий?».

  •  Мені потрібний друг, який любить і приймає мене.

Однією з моїх найбільших потреб є бути людяним і визнаним кимось, хто важливий для мене. Відомий психолог сказав: «Завжди в нашому житті повинна бути хоч би одна людина, яка піклується про нас, про яку ми піклуємося. Якщо ми не маємо такої людини, ми не можемо задовольнити свою основну потребу».

Якщо ми маємо друга, який любить нас і приймає такими, якими є, то це настроює нас вільно насолоджуватися взаєминами. Щоб мати такого друга, я сам повинен бути таким другом.

  •  Мені потрібний друг, з яким я міг би поділитися своєю бідою.

Справжній друг – це той, хто з тобою тоді, коли тобі це потрібно, коли ти

можеш покластися на нього. Щоб мати такого друга, я повинен бути  другом, який розділить тягар інших. У Біблії сказано: «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христовий».

  •  Мені  потрібний друг, який підтримує мене.

Ми всі потребуємо підтримки. Деякі кажуть: «Ми живемо підтримкою і вмираємо без неї, повільно, сумно і у гніві.» Чи ти підтримуєш інших?

  •  Мені потрібний і надійний друг.

Міцна дружба базується на взаємній надійності і довірі. Якщо я хочу мати товариша, якому можна довіряти, я сам повинен бути надійним.

  •  Мені потрібний чесний друг.

Справжній друг – це той, хто доброзичливо чесний зі мною, той, хто дійсно піклується про мене, щоб я став кращим.

  •  Мені потрібний друг, який турбується про мене.

Турбота – це якість, яка нас вражає в інших. Більше того, ми можемо бути впевнені, що інші в захопленні від цієї якості, якщо вона у нас є. Чи уважний я до інших?

V. Закріплення знань, вмінь

1. Продовжте речення:

Друг – це той, хто …

Друг і приятель – не зовсім одне і те саме, бо …

Щаслива людини яка має …

2. Групова робота «Який мені потрібен друг»

    Завдання для груп:

  •  підібрати риси характеру, які має справжній друг;
  •  скласти пам’ятку друга;
  •  назвати казки, в яких герої показали себе справжніми друзями;
  •  скласти казку про дружбу.

3. Гра «Склади прислів’я»

Знайти  у класній кімнаті слова за певним кольором, скласти прислів’я та пояснити їх значення.          

Нових друзів наживай, старих не  забувай.

Друга шукай, а найдеш – тримай.

Дружба – найбільший скарб.

Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.

VІ. Підсумок уроку

Друг – це добра, чесна, правдива, чуйна, вихована людина. Саме на найкращих рисах людського характеру будується дружба.

Помістіть цю рису характеру в свої серця.

Віра Сільченко, вчитель початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Черкаської обл.

Наталія Коваленко, вчитель початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Черкаської обл

ЗНАЙОМ-   СТВО

ПРИЯТЕЛЬСТВО

ОВАРИСЬКІ

СТОСУНКИ

                       СПРАВЖНЯ
                                   ДРУЖБА


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10369. Шпаргалка по педагогике (для педагогов) 1.87 MB
  Шпаргалка по педагогике для педагогов 1. Понятие педагогики и этапы ее развития Слово педагогика греческого происхождения. В дословном переводе означает детовождение. В современном понимании педагогика представляет собой совокупность знаний и умений по...
10370. АВГУСТИН Блаженный (Augustinus Sanctus) Аврелий 45.72 KB
  АВГУСТИН Блаженный Augustinus Sanctus Аврелий 13.11.354 Тагаст Сев. Африка Нумидия 28.8.430 Гишюн Сев. Африка христ. теолог представитель зап. патристики. Прошёл через увлечение манихейством и скептицизмом в 387 принял крещение. С 395 епископ Гиппона. Онтология А. и его уч...
10371. АДЛЕР (Adler) Альфред 33.73 KB
  АДЛЕР Adler Альфред 7.2.1870 Вела 28.5.1937 Абердин Шотландия австр. врач и психолог создатель индивидуальной психологии. Примыкал сначала к сторонникам 3. Фрейда затем основал собств. школу получившую наибольшее влияние в 20х гг. с созданием Междунар. ассоциации инд
10372. ФОМА АКВЙНСКИЙ, (Thomas Aquinas) 47.64 KB
  ФОМА АКВЙНСКИЙ Thomas Aquinas 1225 или 122i замок Роккасекка близ Акуино Юж. Италия 7. 3. 1274 монастырь Фоссануова Юж. Италия ср.век философ и теолог систематизатор ортодоксальной схоластики основатель томизма; монахдоминиканец с 1244. В 1567 признан пятым учителем ...
10373. Предмет и задачи политологии. Методы изучения политических явлений 55.5 KB
  Предмет и задачи политологии. Методы изучения политических явлений. Политология это наука о политической власти и управлении о закономерностях развития политических отношений и процессов функционирования политических систем и институтов политического поведения и...
10374. Основные понятия категории науки о политике 61.5 KB
  Всякий раз, когда мы ставим перед собой задачу вычленить какую-либо научную дисциплину из всей совокупности научных дисциплин, мы сталкиваемся с вопросом о ее понятийно-категоричном аппарате. Политика зачастую представляет собой не только четко очерченную, раз и навсегда...
10375. Место политологии среди других обществоведческих дисциплин 29 KB
  Место политологии среди других обществоведческих дисциплин. Политики представляя собой очевидную сторону общественной жизни детерминируется множеством явных и скрытых от глаз мене ощутимых факторов и процессов в совокупности составляющих ее социологические основ...
10376. История развития политической мысли. Основные тенденц 35.5 KB
  История развития политической мысли. Основные тенденции. Чрезвычайно огромный объём материалов по истории развития политической мысли включающий в себя исторические правовые политические географические философские и другие источники не позволяют авторам подробн
10377. Сущность и особенности внешней политики России на современном этапе 30 KB
  Сущность и особенности внешней политики России на современном этапе. Проблемы формирования новой государственности в России с точки зрения ее роли в мировом политическом процессе нельзя рассматривать без учета взаимозависимости основных субъектов международных о